בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
הכל דבש: טיפוח העור עם סמלי החג 
 
עולם היופי |
 

הצלחת המסורתית בראש השנה מציגה בפנינו שלושה מאכלים שמיוחסים להם סגולות טיפוח ובריאות נרחבות: דבש, תפוח ורימונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדבש, הרימונים והתפוח - המשותף לשלושתם הוא נוכחותם של הפוליפנולים, קבוצה משמעותית של חומרים טבעיים המצויים כמעט בכל צמח. הפוליפנולים חיוניים לבריאותנו בשל תכונותיהם נוגדות החמצון, נוגדות ‏הדלקת ונוגדות הסרטן. לכבוד החג, המומחים עושים סדר בריאותי וקוסמטי בדבש, הרימון והתפוחים.

 

דבש


 צילום: יחצ 
 

הדבש, המיוצר על ידי דבורים וחרקים אחרים, מהצוף של הפרחים  ונחשב למזון עתיר אנרגיה. הרכבו:  20% מים, 80% סוכר ענבים וסוכר פירות, וכן מינרלים (נתרן, סידן וברזל) ויטמינים (A;B;D;C;E;K) ואנזימים בכמות קטנה. לדבש, בעל ההשפעה הבסיסית (Alkaline), מיוחסת היכולת לסייע בהסדרת הפעילות העיכולית והשבתה לאיזון. כמו כן, נודעה לו "משיכה" למערכת הנשימה וצריכתו הסדירה עשויה להקל על הסובלים מחולשה של מערכת זו ונטייה מוגברת לתחלואים שונים הקשורים בה, כמו ברונכיטיס ושיעול.

 

גם הנטורופתיה מכירה בדבש כרכיב ידוע כטיפול מחטא ואנטי דלקתי. הדבש מכיל חומרים נוגדי חמצון (התורמים להאטת תהליכי הזדקנות) הידועים בפעולתם למניעת מחלות. מחקרים מצאו שצריכת דבש באופן יומיומי וקבוע עשויה לסייע בהפחתת הסיכון למחלות כלי דם. מחקר נוסף מצא כי דבש יעיל במניעת זיהומים ובזירוז החלמה של כוויות. תחבושת מרוחה בדבש מסייעת למנוע זיהומים ומספקת לעור הפגוע סביבה אידיאלית להחלמה. בזכות סגולותיו הדבש נמצא יעיל גם בטיפול במחלות חורף - שיעול יבש, כאבי גרון, ועוזר "לגרש" פטריות וחיידקים.

 

הדבש מסייע לעיכול ולספיגה של מזונות נוספים וכן עוזר בהקלה במקרי עצירות. הוא אינו מתקלקל כל עוד הוא נשמר בטמפרטורת החדר ונחשב לחומר סטרילי, בעל תכונות אנטיספטיות. הדבש, מעל לכל, הוא חומר אנטי-בקטריאלי בגלל כמות נמוכה מאד של מים שאינה מאפשרת התפתחות חיידקים.  הדבש, הוא, לדוגמא, הבסיס המרכזי של כל השפתונים והמסקרות, בהן דרגת ההיגיינה חשובה מאד למניעת התפתחות החיידקים. לדבש יש יכולת הרגעה כחומר אנטי אלרגני לכן הוא נמצא בתכשירים טיפולים לעור הסובל מאדמומיות ורגישות. בנוסף, הוא מעניק לעור ויטמין B זמין החיוני למגוון פעולות.

 

כבר בעת העתיקה נחשב הדבש כמתת האל. אז האמינו כי השמים ממטירים את הדבש והדבורים אוספות אותו. אלכסנדר הגדול, נחנט בדבש על מנת שיזכה בחיי נצח, הרוזנת קתרינה דה-מדיצ'י לקחה למסעותיה קרפיונים משומרים בדבש, והמושג "ירח דבש", הונהג בשבטים קדמונים שהאכילו את הזוגות הנישאים בדבש במשך חודש, על מנת שחייהם יהיו טובים ומוצלחים. גם בימי המלכה קליאופטרה היה שמור לדבש מקום של כבוד על מדף היופי והטיפוח, ומסתבר שהרבה לפני שהמציאו את הספא, היא נהגה לטבול באמבט של דבש כדי לרכך ולהבריק את עורה. בעניין זה יש לציין גם את היפוקרטס היווני, אבי הרפואה המערבית אשר הכיר בדבש כמרפא פצעים וקבע, כי על סמך ניסיונן של תרבויות קדומות, לדבש סגולה לריפוי פצעים בזכות תכונתו האנטיספטית.

 
 

תפוח


 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

התפוחים כאמור מכילים פוליפנולים רבים, כגון קוורצטין, פלבנואידים ואנתוציאנידינים. בנוסף, הם מכילים סיבים תזונתיים מסיסים, בעיקר פקטין. היום כבר ידוע כי לקוורצטין, הפוליפנול המצוי בתפוח, יש השפעה אנטי-דלקתית ואפשרות אפילו להורדת רמות ה-CRP (‏C-Reactive-Protein), המהווה מדד לדלקת. תהליך דלקתי מהווה חלק מהתהליך הטרשתי, והפחתת הדלקת היא חלק משמעותי וחשוב בטיפול ובמניעה ‏של מחלות לב וכלי דם.

 

מחקרים הראו שיש קשר בין צריכה של תפוח 1 ביום, לבין ירידה בסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם. בנוסף התפוחים מכילים מינרלים וויטמינים חשובים כמו ויטמין C חומצה פולית, סידן, מגנזיום ואשלגן וסיבים תזונתיים רבים שהידוע ביניהם הוא הפקטין- סיב מסיס במים בעל סגולות רבות שאחת מהם היא זירוז פעילות המעיים. וכמו המשפט האמריקאי המפורסם - "one apple a day keep the doctor away"  - תאכלו תפוח 1 ביום ותרחיקו את הרופא לשלום"

פרי התפוח, עשיר בסיבים תזונתיים ודל יחסית בקלוריות. התפוח נמצא כעשוי לסייע בהפחתת הצריכה הקלורית היומית (במיוחד נכונים הדברים באם צריכת הפרי נעשית בסמוך יחסית למועד הארוחות העיקריות) ובמשתמע: בהפחתת משקל אפשרית. עוד ראוי לציין, כי הפרי מתאים לצריכה גם ע"י סוכרתיים, על רקע ערכו הגליקמי הנמוך.

 

לפי ד"ר זיארויס (מחבר הספרים"Folk Medicine - A Vermont Doctor's Guide to Good Health" ו"Arthritis and Folk Medicine"), שהאשלגן המצוי בחומץ תפוחי העץ טבעי הוא במינון המדויק הנחוץ לגוף. לטענתו, האשלגן הוא המינרל החשוב ביותר והוא "חיוני לחיים, בלעדיו אין חיים". החומציות המאוזנת שהחומץ מספק לגוף מונעת התפתחות חיידקים ופטריות בגוף והוא מסייע לפירוק חלבונים במערכת העיכול ולעברתם לזרם הדם. בנוסף יש לציין כי מדענים חקרו ומצאו שהשימוש בחומץ תפוחי העץ לטיפול בקשקשים בקרקפת ובפטריות בידיים וברגליים, כפי שמקובל ברפואה עממית (ע"ש "תרופות סבתא"), הוא בטוח ויעיל. בנוסף מציינת אלימלך כי יש הטוענים שמריחת חומץ מדולל בעזרת צמר גפן תרגיע את העור לאחר כוויות שמש ועקיצות יתושים.

 

רימון


 צילום: shutterstock 
 

גם הרימונים מכילים כמות גבוהה של פוליפנולים, שהם כאמור נוגדי חמצון חזקים. רוב המחקרים עד היום נעשו על מיץ רימונים, כנראה כיוון שהריכוז של נוגדי החמצון והזמינות שלהם במיץ גבוהים יותר. מצד שני, לא מעט מהמחקרים נעשו בחסות חברות מסחריות ובמימון שלהן.  מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מצביעים על סגולותיו הרפואיות הרבות של הרימון. בנוסף להיותו מתוק וטעים, הוא גם מזין ובריא, עוזר לפעילות תקינה של הגוף, שומר עליו מהתפתחות חיידקים ובעיות ומחזק את המערכת החיסונית. הרימון מכיל ויטמינים חיוניים לגוף כמו: ויטמין A שחיוני לראייה, תפקוד העור וחיוני לפעילות תקינה של המעיים ומערכת השתן. ויטמין B שמסייע בגדילה ומונע מחסור בדם, דואג לחילוף חומרים תקין ויצירת אנרגיה. ויטמין C שחיוני לגוף בכך שעוזר ביצירת רקמות ועצמות יציבים ומחזק את המערכת החיסונית.

 

מיץ רימונים בעל יעילות רבה, אלא שלדבריה לצד התועלות הבריאותיות יש לו גם מעלה טיפוחית עצומה כרכיב  שמצוין לעור הפנים. בהיותו נוגד חמצון הוא נלחם ברדיקלים החופשיים התוקפים את העור. נזקי הרדיקלים החופשיים מתבטאים בעור חסר חיות, יבש וחסר אלסטיות. סימנים אלו יגרמו להזדקנות מוקדמת של העור. הרימון גורם ללחלוח העור ובעל יכולת גבוהה להבהרתו. דרגת החומציות של שלו גבוהה מזו של עור הגוף, ולכן הוא מנטרל את התפתחות החיידקים ויעיל למטרות ניקוי העור.

 

הרימון, נחשב ל"פרי הפריון" בשל גרגיריו הרבים, ונמצא במחקרים כמזון מוביל מבחינת כמות נוגדי החמצון הנמצאים בו. הוא מכיל נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים המסייעים במניעת סרטן, ומכיל וויטמין C וויטמין E החשובים לבריאותינו. מומלץ לשתות כוס אחת של מיץ רימון "אמיתי" או לאכול רימון 1 ביום, כדי לקבל כמות גבוהה של אנטי אוקסידנטים שתורמים לשמירה על בריאות הגוף ולהפחית את הסיכון לחלות במחלות לב.

 

הקוסמטיקה משתמשת בקליפת הרימון כמרכיב חיוני בתכשירים למניעת קמטים. תכונה חשובה נוספת הנותנת לרימון מקום כבוד בתחום הקוסמטיקה, היא פעילותו האנטי אוקסידנטית. בנוסף לתמצית רימונים המכיל הפרי חומצה גליקולית המסירה את התאים המתים ומנטרלת חומציות וכן נגזרת של חומצה לקטית המעשירה את העור במים.

 

***לקחו חלק בכתבה: אופיר אדיב, דיאטן קליני ממכבי קאר, שיר לויתן נטורופתית והרבליסטית קלינית באלכימיסט- צמחי מרפא. הקוסמטיקאית הפרא רפואית, מימי לוזון. יפית אלימלך, קוסמטיקאית ובעלת המותג  YE קמליה גורן, מהנדסת המזון בפרימור, ענת בקר, הבעלים של "הברבור", מרכז הקוסמטיקה, גלי פלטינוב, קוסמטיקאיות מחברת כריסטינה.

לינקים נוספים:

 

המראה המנצח לחתונת השנה

תסרוקות חורפיות לכלות

מראה בהשראה יפנית

עפרון העיניים

המסקרה המושלמת לגלאם בעיניים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by