בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
אוכל סיני: עיצוב המטבח על פי הפאנג שוואי 
 
  צילום: יחצ LEICHT ISRAEL, חברת 4 נגרים    
עולם הבית |
 

המטבח נחשב אחד משלושת האזורים החשובים בבית לצד דלת כניסה וחדר השינה. דלית שעיה, יועצת פנג שואי בכירה מסבירה כיצד להכניס את השפע לחלל זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

על פי עקרונות הפנג שואי, מיקום טוב משפיע באופן עקיף על בריאות ואם יש בריאות טובה, בוודאי יש גם חיוניות ופרנסה. המטבח על פי הפנג שוואי ממונה על הפרנסה, הבריאות ואיכות החיים, לכן מיקומו משמעותי ביותר.  על פי הפנג שואי אנו מבחינים בין אזורים טובים בבית אשר משפיעים על הבריאות, יחסים הרמוניים, שגשוג ,שלווה וכדומה ובין אזורים המשפיעים על מחלות, אובדן כספי ועוד.

 

מיקום המטבח בבית

החשוב מכל הוא להתייחס למיקום המטבח. המיקום בבית נקבע באמצעות שימוש במצפן שנועד למדידת כיוונים של המבנה באופן מדויק.  מלבד המיקום, חשוב גם כיוון המטבח בהתאמה לבעל הבית ובעיקר מיקום וכיוון הכיריים והתנור. לכל אדם באשר הוא, קיים כיוון אשר תומך בו. עקרונות הפנג שואי פועלות בהתאמה לכל אדם, כך שמציאת הכיוון התומך של בעל הבית- היא שתסייע להחלטת מיקום המטבח בביתו. ההמלצה הכללית היא להימנע ממיקום מטבח באזור הצפון מערבי של הבית.

 
 צילום: יחצ דקור 
 
 

משולש העבודה כיור כיריים ומקרר

משולש העבודה הוא מושג הקיים גם בקרב מעצבים ולא רק בקרב יועצי פנג שואי. על פי עקרונות הפנג שואי, מומלץ להקפיד על חציצה בין הכיריים, הכיור והמקרר.  ההסבר של הסינים לכך הוא הצורך להפריד את אלמנט המים מאלמנט האש. בנוסף, מומלץ למקם את הכיריים כך שלא יימצאו מתחת לחלון בשל השפעת הרוח על הבעירה ולבשל עם הפנים אל דלת הכניסה אם אפשר, כדי לאפשר יצירת שליטה נינוחה.  

 
הרמוניה במטבח
 הרמוניה במטבח   צילום: יחצ HeziBank 
 

מטבח חדש או מטבח ישן

ניתן ליישם את עקרונות הפנג שואי גם על מטבחים ישנים וגם על מטבחים חדשים. במידה ושוקלים שיפוץ מטבח ישן ניתן ליישם את העקרונות הללו אם בהעתקת המטבח לאזור טוב יותר או על ידי שינויים במטבח עצמו - שינויים כגון מיקום הכיריים ושימוש בצבעים ובחומרים שמטרתם לשדרג את המטבח.  המטרה בכל מקרה היא להוציא את המיטב מהמטבח הקיים או החדש לאור הנתונים הקיימים בשטח.  יש למשל מטבחים הממוקמים באזורים ש"נאסר" עליהם בשם ההרמוניה או מטבחים בהם נעשה שימוש מוגבר ביסוד אש או בצבע אדום, הנחשב בתקופות מסוימות אופנתי.

 
 צילום: יחצ מטבחי דקור 
 

שלב תכנון המטבח לפי הפנג שואי

מוטב לחשוב על השימוש בפנג שוואי בשלב תכנון המבנה כולו כדי למקם את המטבח במקום הטוב ביותר בבית.  נקודת המוצא כאמור היא שיש אזורים שאינם מומלצים כלל למיקום מטבח ולהפך. מיקום המטבח נקבע בכל בית באופן אישי על פי הכוונים שלו ובהתאמה לתאריכי הלידה של בעלי הבית. בעת התכנון חשוב להתייחס גם לכיוון הכיריים ביחס לתאריך הלידה של הבעלים, וגם לצבעים, חומרים וצורות. במידה והאזור הוא נכון, ניתן לעצב אותו בחופשיות רבה יותר.  במידה ואזור זה בעייתי נדרש עיצוב "מתקן".

 
 צילום: מתוך האתר zillow 
 

אסטרולוגיה במטבח

תורת הפנג שוואי משלבת את האסטרולוגיה הסינית בזמן הייעוץ.  מפה אסטרולוגית עושה שימוש בעולם המושגים הדומה לזה של פנג שוואי, רפואה סינית ובכלל של עולם המטאפיסקה הסינית.  הכוונה היא  ליין , יאנג, וחמשת האלמנטים המייצגים באופן מטאפורי "אנרגיה". אם באזור המטבח יש עודף של יסוד מסוים, ניתן לאזן אותו באמצעות צבעים וחומרים כך שישפיע באופן הרמוני על בני הבית. השילוב בין "עיצוב" המאזן את המטבח בבית לרווחת כל דייריו, לבין מטבח המאזן את האדם באופן אישי במטבח דורש ניסיון מקצועי.

 

 
 צילום: יחצ Teka 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by