בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו הוא גם מעצב 
בחולצת פסים: עברי לידר עושה אופנה 

בחולצת פסים: עברי לידר עושה אופנה

 
עכשיו הוא גם מעצב |
 

הכוכב עברי לידר לקח חוט ומחט והצטרף לשורת המעצבים של קסטרו לעיצוב קולקציית קפסולה ייחודית לגברים. בואו להציץ מקרוב על הבגדים שעוצבו תחת טעמו האישי של אחד המוזיקאים הבולטים בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"לפני שנה הרגשתי שאני כבר ממש רוצה לעשות את זה, לעבור את הקו המפריד בין מי שמתעניין באופנה, אוהב לקנות בגדים, לקרוא על בגדים ולדבר עליהם לבין מי שמעצב בגדים. החלטתי שאני רוצה לנסות לטבול את הרגל בתחום הזה ולעשות משהו שיש לי חלק ביצירה שלו".

 

את המילים המפתיעות הללו אומר לא אחר מאשר עברי לידר, שידוע לכולנו בתור אחד הזמרים המצליחים בישראל, המחזיק גם בקריירה מכובדת בחו"ל. מעכשיו, הגברים שבינינו יוכלו להתהדר בבגדים החתומים על ידי לידר עצמו, נושאים את הסגנון שלו, הטעם שלו - ואפילו את השירים שלו.

 

 

 
על החתום: עברי לידר
 על החתום: עברי לידר   צילום: דודי חסון 
 

הכל התחיל בהופעה

 

איך זה התחיל, המעבר ממוזיקה לאופנה?

"זה התחיל לפני שנתיים, הופעתי בהרכב TYP בתצוגה של קסטרו. הכרתי את החברה קודם לכן כמובן, לבשתי בגדים שלהם, אבל בעקבות התצוגה הכרתי את הצוות, דיברנו ועבדנו ביחד. היה חיבור טוב, הרגשנו שאנחנו מתחברים אומנותית, מדברים את אותה השפה. כבר אז נזרקה לאוויר בחצי הומור המילה קולקציה".

 

למרות החיבור, לידר מספר שכאשר חזר לקסטרו לפני שנה עם הרעיון, התגובה החיובית הפתיעה אותו. "לשמחתי ואפילו להפתעתי זה לא הרגיש כמו מנגנון של חברה גדולה שצריך להזיז אותו, אלא חיבור מיידי, קליל ופאנקי, בסגנון של 'רעיון טוב, בוא נזרום'".

 

החיבור אליו מתייחס לידר הוא קודם כל עם מעצב אופנת הגברים הראשי בחברה, שגיב גלעם. "היה חיבור מאוד טוב", מספר גליעם. "הרגשנו, אני וצוות המעצבים, שאנחנו מתחברים אליו גם כיוצר שאנו מעריכים וגם בתור סטייל אייקון, לטעם שלו ולאופן בו הוא מתלבש".

 

"נפגשנו שגיב ואני כמה פעמים לדבר על בגדים, אופנה, תרבות, מוזיקה, מקומות שאנחנו אוהבים, מה שמעניין אותנו", מספר לידר על תהליך העבודה. "שגיב בא אלי הביתה לעבור על הארון שלי, הראיתי לו דברים בתוך בגדים שחשובים לי, שאני אוהב, וכך התחלנו לעבוד".

 

 

 
פריט מתוך הקולקציה, עברי לידר לקסטרו מן, 130 שקלים
 פריט מתוך הקולקציה, עברי לידר לקסטרו מן, 130 שקלים   צילום: יחצ 
 

מהיכן מגיע החיבור שלך לאופנה?

"אמא שלי תופרת, היא עבדה וניהלה את המתפרה של בת שבע ועיצבה הרבה תלבושות להופעות. היא גם היתה מעצבת לי כשהייתי קטן. אני זוכר את מכונת התפירה שלה, את החוברות המקצועיות. עם השנים כשהתחלתי לעבוד במוזיקה ולעשות את מה שאני עושה היום, החיבור שלי לבגדים ואופנה נהיה יותר חזק.

 

"הקשר הכללי בין אופנה ומוזיקה הולך ומתפתח. האינטרנט, שבזכותו רואים מוזיקה ולא רק שומעים אותה,העצים את הקשר בין השיר לבין מה שהאומן לובש.

 

"אצלי זו היתה התפתחות. כל פעם התעניינתי יותר, הכרתי, למדתי. סטייליסטים השפיעו עליי. אני עובד הרבה עם הסטייליסט ראובן כהן, גם באקס פקטור עבדתי איתו ועם סטייליסטית הבית. כשאני עובד עם סטייליסט אני מאוד ספציפי. עד כדי 'ראיתי את הז'קט המסוים ואת זה אני רוצה'. אני יודע איך אני רוצה להראות באודישנים או בשידורים החיים, למשל. אבל כשאני עובד עם ראובן, שהוא איש מאוד מוכשר, אני אוהב שהוא מפתיע ומשפיע עלי. אני לא אוהב להיות סגור. המפגש עם שגיב וקסטרו הוא עליית מדרגה נוספת".

 

מה הטעם שלך באופנה?

"כמו במוזיקה הוא מגוון, אקלקטי. מדי פעם אני מראה דברים לשגיב והוא מופתע".

 

שגיב: "עברי באופנה הוא מאוד משובח ואיכותי וזה יכול לכלול הרבה דברים. הדיטיילים מגדירים את הטעם שלו ואת האופן בו הוא מתלבש".

 מה מפתיע בארון הבגדים שלו?

"אנשים חושבים שיש לו שחור, אפור, לבן וכחול, ואז אתה מגלה ז'קט ניילון ורוד. הוא לא בדיוק מה שאנשים חושבים, יש בו הרבה רבדים".

 

עברי, התהליך שינה משהו בטעם שלך באופנה?

"לא יודע אם בטעם אבל כן בהבנה של מה שקורה. כשאלך לחנות אני מסתכל אחרת על הבגדים, בוחן איך עשו אותם. אבל עם כל הכבוד שאני אוהב אופנה וקורא במגזין, זה לא עושה אותי מעצב אופנה. כשאתה עובד עם אנשים שזה המקצוע שלהם, אתה לומד דברים על התהליך, על הדברים עצמם, מבין איך זה עובד מבפנים".

 

 

 
לא רק שחור. עברי לידר לקסטרו מן, בלאק 140 שקלים
 לא רק שחור. עברי לידר לקסטרו מן, בלאק 140 שקלים   צילום: יחצ 
 
 

הקיבוץ כהשראה

הקולקציה החדשה, שתגיע לחנויות הרשת בימים הקרובים, מציגה ללא ספק סגנון מעט שונה, מוקפד, עתיר דיטיילים, שרק מי שהיה מעורב בתהליך (או קורא את מה שכתבו על הקולקציה) יודע, למשל שהקיבוץ ממנו הגיע לידר נתן השראה לתוצאה הסופית. הצבעים נעים בין שחור, לבן, כחול כהה וכתום בוהק, הגזרות צרות ומחמיאות לבעלי הגוף המתאים, ובין 26 הפריטים תמצאו חליפות מצד אחד ובגדים יומיומיים מצד שני.

 

הייחודיות נמצאת, כמו אלוהים, בפרטים הקטנים, וכאשר בוחנים אותם מגלים קולקציה המערבבת בין מהודר ליומיומי, בין מחויט לפשוט. מכנסיים מחוייטים עם גומי המזכיר טרנינג; חולצה לבנה מחוייטת שהשרוולים מסתיימים בכיווץ לא אופייני; וחליפה מבד פיקה הם חלק מהייחודיות של הקולקציה. המידות קיבלו גרסה עברית - סמול הוא א', מדיום הוא ב' וכן הלאה; התוויות עוצבו בסגנון התוויות בהן השתמשו לסמן את הבגדים בקיבוץ; תוויות המחיר כוללות חלק משיר מספר השירים של לידר וחלק מהשירים מודפים על תויות שנתפרו לחלקים הפנימיים של הבגדים.

 

"נולדתי בקיבוץ וגדלתי בו עד גיל צעיר אבל האחים הגדולים שלי חיו בקיבוץ שנים רבות. היו לנו בבית בגדים מהקיבוץ ויש לזה ערך נוסטלגי. לכן אחד הדברים הראשונים שהחלטנו הוא שנמתג את הבגדים כמו בקיבוץ".

 

אתה מרגיש שהתהליך פגע בתמימות שלך כחובב אופנה?

"לא. גם בתוך התהליך נשארתי האיש שמגיע מבחוץ וזה גם הדבר שטוב בזה. כשאני עושה מוזיקה אני מתעניין בדעה של מישהו שהוא לא מוזיקאי, כי לפעמים היא יותר מעניינת מדעת המוזיקאי כי יש לו נקודת מבט חיצונית".

 

זה עשה לך חשק לעוד?

"כן", הוא אומר בעיניים נוצצות. "זה היה מאוד כיף, מאוד מאוורר בשבילי. למרות שזה תחום אחר יש בזה הרבה דברים דומים למה שאני עושה, ובגלל ההבדל זה מאוורר. יש בזה משהו מרגש לראות את הקולקציה מוכנה ולראות אנשים לובשים את זה. אני מחכה שאני אראה אנשים לובשים את הבגדים ואני אזכר איך עבדנו על זה. יש לי עוד רעיונות ודברים שאני רוצה לנסות בתחום".

 

במה התחום דומה למוסיקה?

"אתה רוצה להעביר תחושה ורגש, ואתה חושב מחשבות על התחושה הזו. אז במקום לכתוב טקסט אתה מגדיר את זה בבגד, ולבגד יש תחושה מסוימת. זה תהליך יצירתי של תשוקה שמולידה רעיון שמוליד ביצוע שמגיע לאנשים. בתוך התהליך הזה יש מחשבה, פחד, חוסר בטחון, התלהבות כשזה מצליח, התרגשות ושמחה".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
מתוך הלוק בוק. עברי לידר לקסטרו מן
 מתוך הלוק בוק. עברי לידר לקסטרו מן    צילום: יחצ 
 
 צילום: יחצ 
 
 צילום: יחצ 
 
 צילום: יחצ 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by