בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
תמצית הפלא: סרומים לפנים בעונה הקרה 
 
  צילום: יחצ אסתי לאודר    
עולם היופי |
 

מהו סרום, למי הוא מיועד, מה הוא תורם לעור ואילו סוגים קיימים בשוק הקוסמטיקה? המדריך לתמצית הפלא שתעניק לכן עור לח וזוהר רגע לפני שהקור והרוח עומדים להזיק לו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עד לפני כעשור היה זה קרם הלחות שקטף את מירב התהילה במאבקו כנגד הזדקנותו הכרונולוגית של העור, אלא שאז לפתע החלו לבצבץ מהמדפים תכשירים נוזליים מפתים נוספים, שהבטיחו נפלאות והותירו את כולם מעט מבולבלים. הסרום. מי הוא, האם מעתה יש לוותר בגללו על הקרם ולמנוע בזבוז של עוד תמרוק ועוד כסף או שאולי עדיף להשאיר את נוזל הפלאים במדף ולהסתפק בקרם הוותיק. עד כמה באמת נחוץ הסרום ואם לא מדובר בעוד אסטרטגיה שיווקית, שתכליתה "לסחוט" מאתנו עוד כמה מאות שקלים מיותרים.  

 

מסקר שנערך ע"י מכון מחקר "פאנלס", בנושא סרום לעור הפנים בקרב 500 נשים בגילאי 30 ומעלה, עבור מותג הקוסמטיקה 'לנקום' בישראל, עולה כי 63% מהנשים מודעות למטרות הסרום ולחשיבותו. 28% מהנשים העידו כי הן משתמשות בסרום מדי יום, לעומת 27% המשתמשות בסרום בין פעם לפעמיים בשבוע. כמחצית מהנשים בישראל כלל לא משתמשות בסרום לעור הפנים. רובן מתחילות את השימוש בסרום בהגיען לגיל 30 כאשר אולם השימוש המאסיבי נעשה בעשורים ה-30 , 40. בנוסף עולה מהמחקר כי כ- 63% מהנשאלות מגדירות את הסרום כתמצית מרוכזת של חומרים פעילים, כ10% לא יודעות כלל מהו סרום ו-50% מהמשתמשות משלבות אותו עם קרם היום הקבוע שלהן.

 

הנַסְיוּב הרפואי

המונח "סרום" (נסיוב) שאול מעולם הרפואה, שם הוא מתייחס לתמיסה מרוכזת המופקת מדם המופרד ממשקע המרכיבים התאיים (תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות) באמצעות סרכוז, ללא פיברינוגן וחומרים אחרים, שמשתתפים בתהליך קרישת דם. למעשה מודבר בנוזל צלול צהבהב, שההבדל בינו לבין הפלזמה הוא שאין בו נוכחות גורמי הקרישה. הנסיוב כולל את כל החלבונים שאינם משמשים לקרישה, בהם נוגדנים, אנטיגנים והורמונים, אלקטרוליטים, וגם חומרים ממקור חיצוני, כמו למשל תרופות ומיקרואורגניזמים. תפקידו לסייע בתהליכי הזנת תאי הגוף ולאפשר פינוי עודפי פסולת ועל ידי כך, מעבר תקין של מרכיבי דם אחרים לכל מערכות הגוף.

 

 "בדומה לסרום הרפואי גם זה הקוסמטי שנולד בשנות ה־30 של המאה ה־20, הוא תמצית בעלת ריכוז גבוה של רכיבים פעילים", אומרת יפית אלימלך, קוסמטיקאית פרא-רפואית ובעלת מותג הקוסמטיקה YE. "הסרום חודר לשכבות העמוקות של העור (בהשוואה לקרם קונבנציונאלי) ומסייע באגירת נוזלים, יוצר התפחה ומילוי של העור ובכך מחליק את הקמטוטים. מאחר שהסרום מכיל בצורה מרוכזת את כל מה שהעור צריך, היצרניות כינו אותו בשם הזהה לנסיוב הרפואי. הסרום הקוסמטי אמנם אינו מכיל סרום במובן של נוזל הדם, אבל הוא בהחלט ממלא את אותה המטרה. טיפול אינטנסיבי  בעור".

 

 
 צילום: יחצ תפוח 
 
 

הסרום הקוסמטי

בראש וראשונה תפקיד הסרום הוא להוליך אל שכבת העור את הקרם שמעליו פנימה. רצוי שהקרם יהיה מאותה סדרה או ייעוד בכדי שהתוצאה המתקבלת תהיה מהירה ואפקטיבית יותר. אי לכן, למשל רצוי להשתמש בסרום נגד קמטים ומעליו להניח קרם טיפולי נגד קמטים.

 

אחת מהדרכים החדשות להחדרת החומרים אל העור נעשית היום באמצעות חומרים טבעיים וקוסמטיים בהרכבים רבים ומגוונים וכן בליפוזומים- מעטפות מיקרוסקופיות בעלות הרכב ומבנה דומים לקרומים (ממברנות) של תאי השכבה הקרנית. אלה משמשות כקרוניות משא זעירות שתפקידן להעביר חומרים ממקום למקום, ובמקרה שלנו - להחדירם אל העור.

 
 צילום: יחצ גרנייה 
 

מבולבלים? גם אנחנו

מאחר שהסרום אינו נוזל "אמיתי", כל יצרנית קוסמטיקה נותנת את הפרשנות שלה לייעוד הסרום. כך אפשר למצוא סרום לחותן, סרום ממצק, סרום הזנה, סרום הבהרה, סרום לעור שמן וסרום המתאים לאזור העיניים המכיל חומרים הידועים כבעלי סיכוי נמוך לפיתוח רגישות והיד עודנה נטויה. רוב הסרומים הקוסמטיים מבוססים על ריכוז גבוה של חומצות שומן, שמתאים בעיקר לעור יבש, מבוגר או טיפולי. הסיבה פשוטה: הריכוז הגבוה מאפשר להחדיר לעור כמות גדולה של חומרים טבעיים, בעיקר שמנים, שמקנים למשתמש תחושה של עור נעים, מועשר ורווי, שנמשכת לאורך זמן. קרם לחות רגיל, משובח ככל שיהיה, לא מסוגל לספק תחושה כזאת, פשוט כי הוא מכיל כמות גדולה של מים שמתאדים בתוך זמן קצר. סרום לעיניים לדוגמא נועד למעשה לפעול לחיזוק העור הדק המקיף את העיניים, הוא מסייע לניקוז הנוזלים ולהפחתת הנפיחות (הנוצרת כתוצאה מהצטברות הנוזלים בעפעף), הוא מסייע להפיג סימני עייפות וגיל, מעדן קמטוטים ומטשטש כהויות (הנוצרים בדרך כלל עקב חוסר שינה או זרימת דם איטית).

 

הסרום מעשיר את העור העדין ברכיבי הזנה חיוניים ואידיאלי מאד לטיפוח האזור הרגיש. ישנם סרומים הפועלים נגד רפיון, אלה מומלצים לכל סוגי העור ואינם קשורים לגיל הכרונולוגי שכן, היום כבר ידוע כי האלסטיות של העור אינה קשורה רק בגיל הכרונולוגי, שכן גם בגיל צעיר העור יכול לאבד את האלסטיות שלו בגלל מתחים, אי שקט ובעיות הורמונאליות שונות. בנוסף מוצעים סרומים שתכליתם היא טיפול נוגד קמטים, מוצר זה יתאים לכל החפץ לדחות קמטים או וללקוחות המבקשים טיפול עור משקם וכמובן סרומים שנועדו להזין את העור ולספק לו את החסר לו. הסרום שכזה פותח בטכנולוגיה ביו - מולקולארית המתבססת על מערכת הגומלין של התא.  אמולסיה של מולקולות הידרופוביות זעירות הסופחות מים מגבירות את רמת הלחות הבין תאית וכתוצאה מאינטראקציה הידרופובית רמת המיום עולה ומסייעת לטפל בעור יבש וחסר גמישות.

 
סרום
 סרום   צילום: יחצ מאק 
 

עכשיו, רק תבחרו

אז איך תדעו בכל זאת איזה הוא הסרום האידיאלי לכם? באופן כללי, כדאי לחפש סרומים המכילים חומצה היאלורונית, חומצה לקטית, חומצה אלפא ליפואית, סודיום לקטט, PCA (חומצה מיוחדת המוסיפה לחות), אוריאה וגליצרין, שתורמים למאזן לחות גבוה בעור. "מומלץ גם לחפש סרומים המכילים חומצות בוטניות של הממליס וקמומיל שיתרמו להרגעת העור, או/ו שמן רימונים המועשר בנוגדי חמצון גבוהים המגנים על העור מפני פגעי זמן וסביבה שיסייע בשיקום תאי העור ויגן עליו מפני זיהומים.

 

במידה ואתן תריות אחר סרום נוגד קמטים עליכם לחפש כזה המכיל מרכיבים פעילים כמו חלבונים, תחליפי בוטוקס, פפטידים ואצטיל הקסה פפטיד 8 או 3, שהם חלבונים סינתטיים קצרים מאוד שחודרים לתוך העור. להבהרה חפשו סרום הכולל חומצה קוז'ית, חומצות אלפא הידרוקסי ונגזרות של ויטמין  A  (כמו רטינול). זה המקום להדגיש כי סרומים אינם נחלתם של מבוגרים בלבד ואין שום סיבה שגם הצעירים בחבורה לא ייהנו מנוזל הקסם הזה.

 

" חשוב לזכור הסרום הוא אינו תחליף לשימוש בקרם לחות ו/או בקרם הזנה. כל סרום מהווה בסיס מצוין לקליטה של קרם הלחות ביום או קרם ההזנה בלילה ועל כן השימוש בו הוא חיוני ביותר לעור הפנים", מסכמת יפית אלימלך.

 
 צילום: יחצ כריסטינה 
 

לא רק לפנים

בנוסף לתכשירי הסרום הקוסמטיים  קיימים בשוק גם תכשירי סרום, שנועדו לטפל בשיער ובציפורניים, כן, שמעתם נכון.

 

"נזקי הזמן ומזג האוויר מראים אותותיהם גם בציפורניים שלנו ובעור שמסביבן, ציפורניים מפוצלות ועור יבש וסדוק הן רק חלק מהתופעות, סרום לציפורניים מכיל חומרים מזינים ומשמש הן לטיפול בעור הקרני (Cuticle)   סביב הציפורן והן בטיפול בציפורניים עצמן, שימוש חוזר ונשנה מחדיר את החומרים המזינים באופן הולך וגובר לתוך הציפורן, יוצר ציפורניים חזקות ובריאות יותר ואיזור עור קרני לח יותר", אומרת אמי טוואס, מנכ"לית חברת CND פרימיום ישראל.  

 

איילה עובד, מנהלת מקצועית ברשת "נייל סטודיו" מוסיפה כי, "הוסיפו לשגרת טיפוח הציפורניים סרומים וקרם לציפורן. את הסרום יש למרוח לפני השינה על העור סביב הציפורן כדי להחזיר לו את השומן והלחות שאבדו". בדומה למוצרי הטיפוח לעור, סרום הציפורניים ניחן ביכולת מרבית של החדרה וייצוב גורמי הגנה /לחות לציפורן ולעור מסביב לה".

   

 
 צילום: יחצ 
 

1. סרום ויטמין סי מתקן, רונית רפאל -388 ש"ח, 2. סרום גניפיק אדוונסד, לנקום - 612 ש"ח, 3. סרום בסיס לפנים מסדרת  פלטיניום חלאבין- 180 ש"ח 4. סרום אנטי איג'ינג להזנה והרגעה של העור, יפית אלימלך- 549 ש"ח, 5.  טיים פריז מגה סרום, סופט טאץ'- 322 ש"ח, 6. סרום הידראדוואנס של סוטיס- 517 שח, 7. דאבל סרום, קלרינס-  499שח, 8. סרום של תפוח טכנולוגיות- 100 ש"ח, 9. סרום של מוגדור 75 שקלים

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by