בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
לרדת נכון 
10 סיבות שמונעות מכם לרזות 
 
 עושים הכל נכון? כנראה שלא    צילום: fortolia    
לרדת נכון |
 

אכלתם לפי תפריט בריא ומאוזן, התחלתם לעשות פעילות גופנית ובכל זאת לא ירדתם במשקל. הנה עשר סיבות שיענו לכם על השאלה: למה אני לא מרזה? כנסו לגלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפילו אם נתתם את בעיטת הפתיחה לתהליך הירידה במשקל, אימצתם תפריט דיאטתי, בחרתם מזונות בריאים ואתם נמצאים בשגרה של פעילות גופנית, יתכן שאתם לא רואים את הירידה המיוחלת במשקל. אומנם יש הרבה יתרונות בריאותיים אחרים לשגרה כזו, ששווים חגיגה, אך עדיין המטרה היא גם לרדת במשקל ולעצב את הגוף. אספנו את עשרת המכשולים הנפוצים בדרך לירידה במשקל  ובדקנו עם דתיה יער דיאטנית, יועצת "אלטמן רוקחות טבעית" איך אפשר להתגבר עליהם.

 

1. אתם זוללים מאכלים בריאים

מאכלים טבעיים ובריאים כמו אגוזים, פסטה מחיטה מלאה, שמן זית הם המזונות הנכונים לגוף אבל אסור לשכוח שהם מכילים הרבה קלוריות. אנשים נוטים לשכוח את זה ואכול כמויות גדולות בהנחה שזה "בריא אז זה בסדר". מאכלים בריאים יכולים להיות עתירים  בקלוריות, פירות יבשים עשירים בסוכרים אגוזים עשירים בשומנים וגם אבוקדו נחשב מנה שומנית - שומן הינו אחד מאבות המזון ושומנים בריאים צריכים להכלל בתפריט היומי במידה נכונה, זה נכון לגבי כל מה שאוכלים, גם מזון בריא צריך לאכול במידה כי אחרי הכל הפחתה במשקל זוהי נוסחא מתמטית פשוטה, צריך לשרוף יותר קלוריות מאשר צורכים.

 

 

 
בריא, אבל מלא קלוריות
 בריא, אבל מלא קלוריות   צילום: shutterstock 
 
 

2. אתם מגזימים באכילת מזונות דלי שומן

בחירה במזונות עם כמות קלוריות נמוכה, כלומר המוגדרים דיאט, לייט, דלי שומן וכו' יכולה להזיק. מזונות כאלו מטעים שכן פעמים רבות הם מלאים בנתרן, סוכר ותוספים כימיים אחרים כדי לפצות על מרכיבים שהחברה הוציאה או צימצמה.  מלבד העובדה שהגירסאות האלה פחות מזינות, הן גם פחות משביעות ומובילות אתכם לאכול יותר - אתם עלולים לצרוך יותר קלוריות ממה שהייתם צורכים אם רק הייתם אוכלים מנה בגודל הרגיל של הדבר האמיתי. זכרו: מידתיות היא שם המשחק. חבל "לבזבז" קלוריות" על מאכלים ללא ערך תזונתי מתאים, ראוי לבצע בחירות תזונתיות טובות כדי להבטיח שהם צורכים מספיק ויטמינים ומינרלים ובכך לשמור על בריאותם.

 

 

 
לחם קל אפשר, אבל לא את כל הכיכר
 לחם קל אפשר, אבל לא את כל הכיכר   צילום: fortolia 
 

3. אתם משאירים קבוצות מזון שלמות בחוץ

ויתור על קבוצות מזון שלמות יכול להוביל למחסור תזונתי, שלא לדבר על תשוקה לאותה קבוצת מזון שנחתכה. פחמימות  למשל, הינם רכיב חשוב ובריא בדיאטה - הפחמימות מספקות אנרגיה זמינה לכל התאים וגם לתאי במח. כדאי לאכול פחמימות מורכבות (להבדיל מפחמימות פשוטות) שכן פחמימות מורכבות עוזרות לשמירה על רמה קבועה של סוכר בדם ולכן לתחושת שובע ארוכה יותר. כאשר אנחנו אוכלים פחמימות נוצר במוח חומר הנקרא סרטונין שהוא מעביר עצבי. הוא משפיע על בקרת תיאבון, מווסת לחץ דם, משפיע על מנגנוני השינה, על מצב הרוח על כאב ועוד. כדאי לזכור שזה הרוטב על הפסטה שיוסיף ךהקיף המותניים ולא הפסטה עצמה.

 

 

 
אולי כדאי לוותר על הרוטב, לא על הפסטה
 אולי כדאי לוותר על הרוטב, לא על הפסטה   צילום: יח"צ 
 
 

4. אתם לא שותים מספיק מים

חשוב לשתות הרבה מים ולא לבלבל תחושת צמא עם רעב. לעיתים כוס מים תרגיע את תחושת הרעב, תעניק תחושה של שובע ותאפשר לכם לשלוט ברעב. בנוסף אפילו התייבשות קלה יכולה להאט את קצב חילוף החומרים בגוף - מחקר קטן אפילו מצא כי שתיית מים קרים יכולים להאיץ את חילוף החומרים ולרסן את התשוקה למשקאות ממותקים.

 

 
מים זה לא משמין. בדוק
 מים זה לא משמין. בדוק   צילום: fortolia 
 

5. אתם לא ישנים מספיק

חוסר שינה מעודד הפרשת ההורמון שאחראי על הרעב ומקטין את הפרשת ההורמון לפטין האחראי על השובע. בנוסף כאשר הגוף רגוע ממנוחה יש פחות זלילות של חטיפים. חוסר שינה גם ישפיע שפיע על היכולות הגופניות שלכם ותגרע מאימוני הכושר.

 

 

 
לכו לישון, אולי תקומו רזים
 לכו לישון, אולי תקומו רזים   צילום: אימג`בנק/gettyimages 
 

6. אתם לא אוכלים מספיק

אם אתם חושבים שלהרעיב את עצמכם ו"לשמור" את הקלוריות לאחר כך זה רעיון טוב, תשכחו מזה: לא רק שזה פוגע במטבוליזם זה מחליש אתכם ומוביל לרעב ולזלילה אחר כך או בין הארוחות. כדאי וחשוב להקפיד על  3 ארוחות ביום עם ארוחת ביניים.

 

 

 
לא לצום!
 לא לצום!   צילום: fortolia 
 

7. אתם לא חותכים את האוכל

פעולה פשוטה כמו לחתוך את ארוחת הערב לחתיכות קטנות יכולה לזרז את הירידה במשקל. אולי זה מטריד וילדותי אבל מחקרים הוכיחו שאכילה של מנות קטנות מספקת ומשביעה יותר - אנחנו מרגישים שבעים לאחר 20 דקות ולכן כדאי לאכול באיטיות ומנות קנות וכך תגיעו לתחושת שובע עם מספר קלוריות מופחת.

 

 
לא רק בשביל הנימוס. לאכול עם סכין ומזלג
 לא רק בשביל הנימוס. לאכול עם סכין ומזלג   צילום: fortolia 
 

8. הליכה עם הכלב זה יותר טוב מכלום אבל לא מספיק

טיול של 15 דקות זה עדיף על כלום, אך אל תצפו לתוצאות דרמטיות בשיפור הכושר ותהליך ההרזיה. רצוי להגיע למינימום 30 דקות של פעילות גופנית שתעלה את הדופק שלכם ביום - כדאי למצוא גם סוג של פעילות גופנית האהובה עליכם, להתמיד בה, ולנסות להגביר את העצימות ואת משך הפעילות בהדרגה.

 

 

 
לרוץ עם הכלב יותר יעיל. מיילי סיירוס
 לרוץ עם הכלב יותר יעיל. מיילי סיירוס   צילום: צילום מסך - fabzz.com 
 

9. אתם מתאמנים עם בטן ריקה

אם באופן קבוע אתם מתחילים אימון בלי לאכול קודם, תשקלו את זה שוב: מחקרים מראים כי כשמתאמנים בלי לאכול הגוף ישרוף קלוריות מהשריר, לא מהשומן. קל לפרק שריר מאשר שומן ולכן כאשר הגוף צריך אנרגיה מהירה הוא יפרק שריר ולטווח ארוך יחליש אותנו. אכילה נכונה לפני פעילות גופנית יעילה יותר לדיאטה וכמובן לאימון עצמו.

 

 

 

 

 
לפני שמתאמנים אוכלים
 לפני שמתאמנים אוכלים   צילום: fortolia 
 

10. אתם לא נותנים לעצמכם להישבר

לא יקרה כלום אם תפנקו את עצמכם. אם תרשו לעצמכם מנות נחשקות כמו פרוסות עוגה או מנת צ'יפס זה בהחלט לא יחייב אתכם להתאמן כפול למחרת. לא משמינים מארוחה אחת יותר מדי בדיוק כמו שלא מרזים מיום צום. אם ממשיכים במסלול הדיאטה לאחר מכן לא יקרה כלום. יש לזכור שאומנם לא כדאי להמנע ממאכלים אהובים אבל בהחלט כדאי לשמור על מידתיות ומנות קטנות.

 

 
לכו על זה. מחר חוזרים לדיאטה
 לכו על זה. מחר חוזרים לדיאטה   צילום: fortolia 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by