בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
מחזירים את הגלגל לאחור: הסרת קעקועים 

מחזירים את הגלגל לאחור: הסרת קעקועים

 
עולם היופי |
 

מקועקעים רבים קיבלו החלטה של רגע לקעקע על גופם דרקון אימתני או את שם חברתם שהפכה כבר מזמן לאקסית. מי שרוצה להסיר את הציור יכול לעשות זאת באמצעים חדשניים ומודרנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קעקוע בהגדרה הפשוטה היא השתלה של מיקרו פיגמנט מתחת לעור ולכן כפי שהוא מוחדר ניתן גם להסירו.  העולם מתחלק לשניים, יש מי שאוהב קעקועים ומי שסולד מהם. קעקוע חמוד או מעניין,  תמיד יעלה חיוך, עניין והתייחסות. מצד שני, מאידך לא תמיד תשמעו קולות אהדה בקרב מבוגרי השבט. כבר משחר ההיסטוריה,  נהגו בני האדם לקעקע גופם אם כמנהג טקסי, שבטי, קבוצתי, סימבולי ורגשי. או מחווה להבעת מחאה, דעה או זיכרון שיישאר על גופם לנצח.

 

חלק מהמקועקעים קיבלו החלטה אימפולסיבית לבצע קעקוע, אצל אחרים הרעיון התגבש במשך תקופה ויש את המהססים, אשר נמנעו במשך שנים עד שהחליטו בסופו שזה הרגע המתאים לממש את החלום. בשנים האחרונות חלה צמיחה רצינית בענף זה אשר הולך וגדל בקרב צעירים, אנשים שעברו שינוי עמוק או מי שמחפש לממש חלום ישן. בעשורים האחרונים קעקועים הפכו לטרנד אופנתי, מאות קליניקות צצו. צעירים ומבוגרים כאחד ממשים את הפנטזיה למעשה שכזה ומקעקעים את ההשראה על גופם.

 
ריהאנה
 ריהאנה   צילום: getty 
 

להחזיר את הגלגל

הבעיה מתחילה להיות כאשר המצב הפוך. אנשים שהתבגרו ותקופת המרדנות עברה, או מאידך מקועקעים, שלא התחברו לקעקוע, כאלה שמאסו בקעקוע ושינו דעתם או חזרו בתשובה ועל פי ההלכה חל איסור מוחלט לקעקע את הגוף. סיבה נוספת, הסרת קעקוע לצורך השתלבות בחברה מסוימת, תהיה סיבה רצינית להסרה. למשל, האוכלוסייה של העולות מאתיופיה אשר הגיעו ארצה עם קעקועי סמלי הנצרות בפנים ובצוואר, מצאה את עצמה בבעיה בישראל, שכן, את סמלי הנצרות הן קעקעו כדי להשתייך לאוכלוסייה סביבם ונאלצו להסיר, על מנת להקל על עצמן את ההשתלבות בחברה הישראלית.

 

 

 
ג'יזל
 ג'יזל   צילום: getty 
 
 

למה כדאי לשים לב

גם בזמן שנחליט לקעקע את גופנו, כדאי מאוד לזכור כי יום אחד אולי נתחרט ונבקש להסירו. כדי שמשימה זו לא תהיה קשה מדי או ולא תסבך אותנו ותשאיר צלקות בזמן שנבקש להסיר אותו, כדאי לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות לברור.

איכות: איכות הצבע הנו דבר חשוב, קל וחומר איכות החומר, שמחדירים לגופנו בזמן הקעקוע. ישנן חברות רבות  אשר מספקות את הצבעים למכוני הקעקועים, איכות הצבע משתנה בהתאם   מיצרן ליצרן. השאיפה הינה להשתמש בחומרים היפו אלרגנים ורצוי מגוון אחיד: שחור או אפור. שימוש בגוונים , בעיקר אדום, יהווה  בעיה כאשר נבקש להסירו. פסים עדינים בדוגמת הקעקוע יוסרו בקלות רבה יותר לעומת משטחים עמוסי צבע. ביצוע הקעקוע בצורה עדינה יאפשר אח"כ הסרתו בקלות רבה יותר ע"י הלייזר.

 

בריאות והיגיינה: חשוב לוודא שיש פיקוח של  משרד הבריאות. כמות המכונים רחבה מאי פעם, אפשר לומר ממש כמו דימוי הפולחן סביב זה, כל פעם מצטרפים עוד מכונים, יש לציין כי במכון  אשר מכבדים את עצמם ואת הלקוח, להיגיינה יהיה מקום משמעותי. זה כולל החלפת מחטים, אזור טיפול סטרילי, שמירת נהלים אשר ידאגו לבריאות הלקוח. יש לציין, כי המחט נכנסת לגופנו ולכן חשוב לשים לב לנושא זה, על מנת להימנע להידבקות במחלות ונגיפים.

 

מקצועיות: מכון מקצועי אשר יודע לבצע את הקעקוע, יחדיר את המחט והחומר אל  השכבה השנייה של העור, זו השכבה המיועדת לביצוע הקעקוע, כאשר מקעקע לא מיומן עלול להחדיר את המחט לשכבה ראשונה, באופן הזה הקעקוע לא ייקלט ואף ידחה החוצה מהעור. במקרה היותר גרוע, יוחדר החומר לשכבה השלישית, וכך תיווצר צלקת מכוערת. לכן דיוק ומיומנות מאוד חשובים.

 
ארין ווסון
 ארין ווסון   צילום: getty 
 

אות קין

 הסרת קעקוע מהעור נעשית לצורך שיפור מראה אסתטי או נוחות. אם פעם קעקוע היה סימן שנשאר לנצח ולא היו דרכים להסירו למעט ניתוח להסרת חתיכה מהעור עליו בוצע הקעקוע.  שהרי בשני העשורים האחרונים, פותחו דרכים נוספות להסיר קעקועים.

 

ד"ר משה לפידות, מומחה לרפואת עור, מנהל יחידת הלייזר במרכז הרפואי רבין, מסביר באופן כללי השיטות המקובלות להסרת קעקוע הן:

 
קייט מוס
 קייט מוס   צילום: יחצ 
 

טיפול בלייזר בררני

מתאים על פניו לכל גוני הקעקועים, הוא פוגע באורח סלקטיבי בצבעי הקעקוע במהלך הטיפול . בטיפולי לייזר בררני אורך הגל שלו מתאים לגוון הקעקוע יחד עם זאת לא תמיד ניתן  לא ניתן לצפות מראש התגובה לטיפול: כל טווח האפשרויות יתכן. מהסרה מוחלטת של הקעקוע, עבור דרך תגובה חלקית ועד העדר תגובה כלל, במקרים רבים הדבר מותנה בתגובת הצבע בה השתמש המקעקע לאור הלייזר. כיון שיש סוגי צבעים רבים (ולעיתים גם לאותו גוון), לא ניתן לצפות את הדבר מראש ורק לאחר טיפולים אחדים ניתן לאמוד את התגובה. מאותה סיבה גם מספר הטיפולים המדויק אינו ניתן לחיזוי: לרוב בקעקועים שביצעו מקעקעים  חובבנים התגובה טובה יותר ומשמעותית  מאשר בקעקועים מקצוענים ויש צורך בפחות טיפולים.  טווח הזמן בין טיפול לטיפול הוא כשישה עד שמונה שבועות.

השיטה המובילה בקטגוריה זו -(Alex TriVantage ATV) הינה מכשיר לייזר בררני  מסוג Q-switched Alexandrite בעל יעילות מוכחת בהסרת קעקועים. המכשיר פועל בו זמנית על 3 אורכי גל שונים. השילוב הייחודי של אורכי הגל השונים מאפשר לטפל ביעילות במגוון רחב יותר של שינויי פיגמנט כמו גם בקעקועים צבעוניים עבור מגוון גווני עור וסוגי עור  שונים. 

 
קארה דלווין
 קארה דלווין   צילום: יחצ 
 

לייזר לא בררני

הקעקוע מוסר בדרך כלל בשלמות בטיפול אחד, אך תמיד נותרת צלקת. הצלקת  בכל המקרים יכולה להיות שקועה, שטוחה או מורמת או עם פיגמנט בהיר או כהה (היפר פיגמנטציה או היפו פיגמנטציה).

 
אימן שאנל
 אימן שאנל   צילום: יחצ 
 

כריתה כירורגית

גם בכריתה הקעקוע מוסר בטיפול אחד,  מסירים את פיסת העור עליו יושב הקעקוע בשלמותו ותופרים. יש לציין כי זו שיטה יחסית מהירה  שכן אין צורך בטיפולים חוזרים ובתחושת סבל בכל פעם שהעור מגליד, העור נשאר נקי וחלק ואת הקעקוע ניתן להסיר במלואו. הבעיה מתחילה במקרים שהקעקוע גדול מדי, אז שיטה זו עלולה להוות בסיס לצלקת גדולה וכן התהליך יעשה בשלבים של חיתוכים. לפעמים הצלקת יכולה להתהוות באופן צפוף ולהפוך לצלקת קלואידית  ומכוערת על כך אין שליטה.

 
מיילי סיירוס
 מיילי סיירוס   צילום: getty 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by