בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
אבוארבע פצצתית: להראות טוב עם משקפיים 
 
 ארין התרטון    צילום: GettyImages    
עולם היופי |
 

ממשקפופר לגיק – שיק אופנתי ויוקרתי. משקפי הראייה עברו בשנים האחרונות מהפכה של ממש, והיום כל אחד מאיתנו מחזיק לפחות מסגרת או שתיים במלתחתו. להשגת המראה המושלם יש צורך לאמץ מספר כללים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מראה חיצוני, כך אומרים, הוא אחד שיכול לפתוח דלתות, לסובב ראשים ולמשוך תשומת לב. משקפים, לא היו אף פעם אביזר שהתקשר למראה אופנתי ואטרקטיבי, אך בשנים האחרונות חל שינוי תודעתי בעולם האופנה, והמשקפיים הפכו לאביזר חובה בכל ארון בין אם יש בהם צורך בריאותי או לא.

 

משפט אבוארבע: צוחק מי שצוחק אחרון

הזיכרונות מבית הספר היסודי, על הילד במשקפיים ש'זכה' לשלל קריאות גנאי מלווה את כולנו. אך היום, כשמשקפיי הראייה הפכו לסמל סטטוס, אביזר נחשק, בעל מעמד יוקרתי ואופנתי, המככב במסלולי תצוגות האופנה של המעצבים המובילים ובקמפיינים נחשקים, כולנו רוצים להתהדר בזוג אחד או שניים.

 

"המהפך התודעתי שהפך את משקפי הראיה לנכס התחיל כבר בתחילת המאה ה- 20, אך תפס תאוצה בשנים האחרונות. הסיבות לשינוי התפיסה הם רבות אך העיקריות שבהם מתחילות ממעצבי אופנה גדולים ובתי אופנה נחשבים כמו ארמני, שאנל, אלן מיקלי, אוליבר פיפל, ובטסי ג'ונסון שהכניסו את השיק האופנתי לעיצוב" אומרת ציפי פרזס מנהלת הרכש לרשת אופטיק דורון " אייקוני אופנה כגון: ג'ון לנון, ומרלין מונרו נתנו דחיפה נוספת לשינוי, והיישורת האחרונה בו, שילבה בין כניסתם של סגנונות אופנה כמו הגיק שיק והמראה העסקי המתוחכם עם תוכניות טלוויזיה כדוגמת מד מן וסרטים כמו גטסבי הגדול, שציידו סלבס בינלאומיים כגון: ג'סטין טימברלייק, דמי מור, טיילור סוויפט, סקהארלט ג'והנסון, קייטי פרי, ג'וני דפ במשקפי ראייה להשגת המראה האופנתי הנכון והמושלם. וכמובילי דעה, הם קבעו שמשקפיים זה הכי 'אין'".

 
 צילום: יחצ ג'ימי צ'ו להשיג ברשת אופטיק דורון 
 
 

צורת הפנים

המשקפיים הם חלק מזהותו של האדם, ביכולתה של מסגרת המשקפיים לגרום לנו להראות עדכניים, אטרקטיביים, "לתקן" את מבנה הפנים ולהוסיף להם סטייל.  לכן, קיימת חשיבות גדולה להתאמה נכונה של מסגרת המשקפיים לצורת הפנים, לצבע העיניים, לצבע השיער והעור.

 

הבסיס למציאת המסגרת הנכונה והמתאימה ביותר לנו, היא צורת הפנים.

 

צורת פנים אובלית: נחשבת למושלמת, רוב המסגרות מתאימות, אך המסגרות האידיאליות הן מסגרת המשקפיים המרובעת, בעלת זוויות מעוגלות, או משקפיים עם מסגרת גדולה. כדאי להימנע מצורות "חדות" כמו מרובע או משולש עם זוויות חדות. צורת פנים מרובעים, נרכך את צורתן בעזרת מסגרות מעוגלות ובעלות קימורים רכים בשולים. בצורת פנים זו חשוב לבדוק האם הפנים צרים וארוכים או רחבים ומרובעים. כאשר צורת הפנים צרה וארוכה , נתאים מסגרת מלבנית קצרה או אובלית, שלא תחרוג מרוחב הפנים. לעומת צורת פנים מרובעים ורחבים שם נחפש מסגרת עם מעט אורך.

צורת פנים עגולה, נשבור את המראה העגול על ידי עדיפות למסגרות בעלות קווי אורך. מסגרת מלבנית או משולשת - ללא קימורים. הפינות ה"חדות" יוצרות את הניגוד המתבקש.

 

פנים מלאות במיוחד: נתאים מסגרת חתולית עם זווית חדה שתעניק ללחיים הרמה.

 

צורת פנים משולשים: כאשר המצח צר וקו לחיים רחב, נאזן את המראה המשולש על ידי מסגרות חתוליות או מסגרת עליונה עבה ומודגשת, עם זרועות רחבות.

 

צורת פנים יהלומית: היא כאשר קו הלחיים רחב והמצח והסנטר צרים יותר, לצורה זו נתאים מסגרות מרובעות או אליפטיות שאינן רחבות מעצמות הלחיים.

 

פנים בצורת לב: נשים לב שלא לבחור במסגרות שיוצאות מרוחב קו המצח. כמו כן כדאי לבחור במסגרת עם חלק תחתון מעוגל וזרועות ברוחב בינוני.

 
 צילום: יחצ בועז שטיין 
 

התאמת המשקפיים לעיניים ולצבען

העיניים הן המרכיב המרכזי בבחירת משקפיי ראייה. מעבר לכך שהמשקפיים יוצרות מסגרת לעיניים, יש ביכולתן "לתקן" את היחסיות בפנים. אחת מהבעיות המרכזיות בהתאמת משקפיים אופטיות היא המרחק בין העיניים והמיקום היחסי שלהם לגודל הפנים. המטרה בבחירת המשקפיים היא שהמסגרת תהיה ממוקמת בדיוק מסביב לעין וכך תיווצר מסגרת חדשה לעין.

 

עיניים קרובות:  כאשר העיניים קרובות זו לזו, רצוי לבחור במסגרת בה גשר האף, המחבר בין העדשות, יהיה קצר. כך, האישון ימוקם במרכז העדשה ולא ישווה מראה פוזל.

עיניים מרוחקות: במקרה זה רצוי לבחור משקפיים בהם גשר האף הוא ארוך יותר.

עיניים קטנות: מומלץ לבחור במסגרת קטנה, כדי למנוע היווצרות מראה של פזילה.

עיניים גדולות: מומלץ לבחור מסגרת גדולה, הכדי שלא תקטין את העיניים.

 
 צילום: יחצ ויקטוריה בקהאם להשיג בלעדי ברשת אופטיק דורון 
 

ומה לגבי צבע העיניים?

בחירת צבע המסגרת לפי צבע העיניים תלויה בתוצאה הסופית אליה אנחנו שואפים. מסגרות בעלות גוונים מנוגדים לצבע העיניים יגרמו לעיניים 'לקפוץ' ולהיות המאפיין המרכזי בפנים, ואילו מסגרות בעלות צבעים משלימים, יגרמו לבולטות עדינה, מעצם המסגרת. הבחירה בהרבה פעמים תלויה באישיותו של האדם ובסגנון החיים שלו. לכן, לצד בחירת משקפיים צבעוניות, רצוי תמיד להחזיק גם במשקפיים בעלות גוון ניטראלי או בעלות מסגרת שחורה קלאסית.

 

כאשר בוחרים צבע למסגרת המשקפיים, יש לקחת בחשבון גם את גוון העור ומאפייניו (נוטה להאדים, להחוויר וכו') וכמובן גם את צבע השיער, מציינת פרזס, יחד עם זאת יש כללים ברורים לבחירת צבע מסגרת התואם לגוון העיניים:

 

עיניים ירוקות: העצמת צבען הירוק של העיניים יתאפשר בבחירת מסגרת בגוונים האדומים ש"תקפיץ" את צבע העין ותגרום ללחיים ולשפתיים להראות אדומות יותר. אך אם הפנים נוטות להאדים, כדי לבחור במסגרת בגוונים הכחולים. אפשרות נוספת, שתתאים בצורה מדויקת לעיניים הירוקות הם הגוונים הסגולים שיחמיאו מאוד ויצרו מראה בולט אך יותר רגוע.

עיניים כחולות: הגוונים הכתומים יעצימו את הגוון הכחול של העיניים באפקטיביות רבה. אך אם צבע השיער שלנו הוא ג'ינג'י כדאי לחפש מסגרות בגווני הירוק.

עיניים חומות: לצבע עיניים זה יתאים כל צבע, ולכן כדאי להתייחס יותר להתאמה נכונה לגוון העור והשיער. יחד עם זאת, אפשר לומר כי לרוב הגוונים הירוקים והסגולים יהוו התאמה מחמיאה ונכונה לצבע עיניים אלו.

עיניים אפורות: הגוונים העמוקים של צבעים כגון: שחור פחם, בורדו, כחול וסגול מומלצים לעיניים האפורות. ביכולתם להדגיש את המראה המסתורי או "המגניב" באישיות שלנו.

 
משקפיים
 משקפיים   צילום: יחצ שרה משקפיים להשיג בשבזי 14 נווה צדק תל אביב 
 

התאמת המשקפיים לצבע השיער

בלונד: בעלות השיער הבלונדי, הן בנות המזל, כל צבע בקרב הגוונים הבהירים והמבריקים תתאים בצורה מושלמת.

בעלות גוונים בלונדיניים בשיער, או בלונדיניות בעלות גוון עור בהיר יבחרו בצבעי אדמה, בורדו וגווני במבוק למראה מחמיא.

 

שיער ג'ינגי': יש לבחור בצבע שלא יצור ניגודיות חזקה מידי. ולכן, בעלי שיער ג'ינג'י יבחרו במסגרות שבסיסם הוא חום או מנומרות שמאוד אופנתיות השנה.

אפשרות נוספת היא מסגרות בצבעים מתכתיים או ירוק ולבן

 

שיער כהה: מסגרות פלסטיק או מתכת בגוונים כהים או בגווני כסף יראו נפלא לצד השיער הכהה. לבעלי השיער הכהה רצוי להימנע ממסגרות שחורות.במידה ורוצים ניגודיות עדינה, הצבע הורוד יכול לעשות את העבודה.

 
 צילום: יחצ קרולינה למקה 
 

התאמת צבע המסגרת לגווני עור

גווני עור חמים הם: הגוונים הצהובים או עור בגוון אפרסק

גווני עור קרים הם בעלי הגוון הכחול או הורוד.

 

מסגרות בגוונים קרים כגון: כחול, ירוק, סגול - יתאימו לעור פנים צהבהב.

עור כהה יראה נפלא עם גוונים חמים כגון: כתום, חום, בורדו.

בעלי עור חיוור יהנו ממסגרות בעלות כל צבע שהוא. הוא יכניס שמחה וחיים למראה הכולל של הפנים.

 
משקפיים
 משקפיים   צילום: יחצ משקפיים של רוברטו קוואלי ללוכסויז'ן 
 

טרנדים

הנועזת: תענוד משקפיים בולטות עם מסגרת עבה ומודגשת , בעיקר עם טוויסט לטרנד החייתי.

המתוחכמת: תעדיף משקפיים בצבעים לא שגרתיים או תבחר במשקפיים עם תוספות מיוחדות במוטות כגון עור או אבנים. 

פאשסניטה חובבת וינטאג'ים: פאשניסטה אמיתית לא מתרשמת ממותגים או משמות מפוצצים אלא תחפש משקפיים עם אמירה ובעיקר עם היסטוריה מעניינת כדי ליצור לוק ייחודי שאין שני לו.

המחוספסת: תעדיף מראה אנדרוגני או מה שנקרא יוניסקס כדי ליצור לוק טרנדי במיוחד לחורף הזה.

 
משקפי שמש
 משקפי שמש   צילום: יחצ רשת אופטיקה זיגי שאול 
 

***לקחו חלק בכתבה שרה דגן משרה משקפיים, רוית אסף, בועז שטיין וציפי מאופטיק דורון

לינקים נוספים:

היתרונות של השמנים הארומטיים

ויטמין סי לעור הפנים

דרכים טבעיות לעבור את החורף בשלום

מתגייסות? בואו ללמוד איך לשמור על המשקל

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by