בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
מונולוגים מהואגינה: ניתוח הקטנה והצרת הנרתיק 
 
עולם היופי |
 

טיפולים אסתטיים ואגינליים הפכו ליותר לגיטימיים, בדומה ליתר האיברים האחרים בגוף הנשי. מי עושות את זה, על הניתוח עצמו והתוצאות- כל הפרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשנים האחרונות, ניכרת התחממות ביחסים בין נשים לואגינה שלהן. זה התחיל במודעות הולכת וגוברת ובדיבור פתוח יותר על אוננות נשית והמשיך במודעות הגוברת  לאסתטיקה של איבר המין הנשי. לנושא ניתן ביטוי בטרנדים של גזימת שיער ערוותן בצורות שונות ובעיצובים שונים, בעקבות "סקס והעיר הגדולה" וכמובן בעולם הבידור: כוכבות כמו פאריס הילטון או בריטני ספירס "נתפסו" בעין המצלמה פושקות רגלים באופן מתגרה ביציאה מהלימוזינה שלהן, נטולות תחתונים או שיער ערווה כלשהו ולאחרונה הגדילה לעשות מיילי סיירוס שעלתה לבמה כמעט עירומה.

 

במקביל לחשיפה שקיבל איבר המין הנשי, הפכו טיפולים אסתטיים ואגינליים ליותר ויותר לגיטימיים, בדומה ליתר האיברים האחרים בגוף הנשי. אם עד לפני שנים ספורות היו ניתוחים ואגינליים נעשים למטרות תפקודיות כתוצאה מצניחה של רחם או קירות הנרתיק, הרי שבשנים האחרונות נכנסה לתודעה אפשרות של ניתוחים פלסטיים למטרות אסתטיות. מסתבר שעדיין יש ניתוחים פלסטיים שנשארים דיסקרטיים, כאלה שיישארו בינך ובין הפרטנר שלך למיטה, בינך לבין עצמך והדימוי העצמי שלך. כירורגיה פלסטית וגינלית היא אחד מהתחומים האלה, והיא כוללת יחד סדרת ניתוחים כמו הצרת הנרתיק ויצירת פרופורציה מתאימה בין השפתיים הקטנות והגדולות או בין שפה אחת לשנייה.

.

ממצאי סקר שפורסם לאחרונה בבריטניה מראים על עלייה של 45 אחוזים במספר הנשים המתעניינות בטיפולים אסתטיים וגינאליים בהשוואה ל-2010. עוד מראה הסקר כי הגיל הממוצע של המטופלות  ירד מ-35 ל-28  כשיותר נשים בוחרות לעבור ניתוח אסתטי ולא מסיבות רפואיות, אלא מהרצון "להדק" את הנרתיק לאחר לידה או לשפר את המראה.

 

"מאחר והדרישה לניתוחים הקשורים לעיצוב הפות והנרתיק נמצא בעליה מתמדת בעולם כולו גם בישראל מתאימים את עצמם למצב", אומר ד"ר רוברט מולנר, גניקולוג מומחה מנהל תחום האסתטיקה הוגינלית ברשת מרפאות פרופורציה."התחום כולל בעיקר ניתוחים להקטנת שפתיים קטנות וגדולות ,להצרת נרתיק ולאיחוי קרום הבתולין".

 

הקטנת שפתיים קטנות


 צילום: shutterstock 
 

ניתוח להקטנת השפתיים הקטנות, הינו הליך הנובע  לרוב מדרישה של הנשים לשפתיים קטנות יותר בכדי לקבל מראה אסטטי, סיבות נוספות לבצוע ניתוח זה הן אסימטריה של השפתיים, הדלדלות השפתיים עם השנים ופגמים הנוצרים בעקבות לידות. חשוב לציין שאין נורמה לצורה וגודל של השפתיים ושהשפתיים הקטנות שונות מאישה לאישה כפי שתווי הפנים שונים מאדם לאדם  לכן הכל נורמלי, אך ברגע שאישה חווה את העניין כבעייתי, יש מקום לטפל ולפתור את הבעיה, גם אם מדובר 'רק' בהפרעה אסתטית, בלי קושי תפקודי.

 

מעבר לאסתטיקה, מסתבר שיש כאן גם בעיה בריאותית: "הגדלה של השפתיים הקטנות לעתים  משפיעות על ניקוז השתן, מסביר ד"ר רוברט מולנר, "כמו כן, הדבר מקשה לעיתים  בקיום יחסי מין ופעילות ספורטיבית, לבלוט ולהיראות לעין דרך בגדים צמודים או בגד ים ואפילו לגרום לדלקות חוזרות בפתח הנרתיק".

 

לניתוח לעיצוב והקטנת השפתיים הקטנות יש טכניקות שונות וחשוב להתאים את הטכניקה הנכונה למטופלת הספציפית בכדי להגיע לתוצאה הרצויה. כמו בכל ניתוח פלסטי חשוב להגיע לתיאום ציפיות מלא בין הרופא למטופלת.
הניתוח נערך בחדר ניתוח, בהרדמה כללית לאחר צום של כ-6 שעות. הניתוח אורך כשעה ואינו דורש החלמה ממושכת. את הניתוח אפשר לבצע תוך שלושה חודשים מהלידה, תוצאות הניתוח יישארו אפקטיביות גם בלידות חוזרות.

 

מומלץ לבחור בגינקולוג מנתח ועדיף  עם התמחות ברצפת האגן. מחירם של הניתוחים מוערך בכמה אלפי שקלים להליך, ומשתנה בהתאם להיקף הניתוח הנדרש וסוגו. קופות החולים אינן מסבסדות את ההליך, אולם מטופלות המבוטחות בביטוחי בריאות משלימים ופרטיים יכולות להיעזר בהם כדי להוזיל במקצת את העלויות.  

 

התפרים נספגים תוך שלושה  שבועות  ובטווח הזמן הזה אסור לקיים יחסי מין. שבוע אחרי הניתוח הכאבים באזור חולפים, ותוך כשבוע האישה חוזרת לשגרת פעילות כמעט מלאה, למעט פעילות ספורטיבית מאומצת או יחסי מין.

 
 

הצרת נרתיק


 צילום: פוטוליה 
 

נשים אחרי לידות מגיעות בדרך כלל לצורך הצרת נרתיק, אם בגלל תחושה אישית וסובייקטיבית שלהן שהמקום התרחב, או בעקבות תלונות של בן הזוג. לרוב, בבדיקה אכן מתגלה חולשה של קירות הנרתיק, למרות שטווח הנורמה גם כאן די גדול.

 

גם לחתך החיץ - אותה פרוצדורה בחדר הלידה שכדי להימנע ממנה נשים מעסות את עצמן במרץ, ורותמות את בן הזוג למרתונים של מתיחת ואימון הפרינאום לפני הלידה - יש חלק בהגעתן של נשים למרפאות האסתטיקה הוגינלית. חתך החיץ שרופאים ומיילדות מבצעים לפעמים בלידות נתפר בדרך כלל בידי רופאים צעירים . הרקמה באזור נוטה להתאחות היטב גם בתפירה לא מושלמת, אבל לפעמים נוצרים אי-סימטריה או עיוות מסויים בהחלמה, וגם את זה יש לנו את הכלים לתקן ולשפר את איכות חייה ושביעות רצונה של האישה.

 

כיצד מתבצעים הניתוחים? בניתוח להצרת הנרתיק פותחים את הדופן האחורי של הנרתיק, מפרידים את הדופן מהחלחולת ומקרבים את רקמת החיבור והשרירים, כך שהתוצאה היא נרתיק צר יותר. הניתוח דורש מיומנות ניתוחית עקב קרבתו לחלחולת  וכדי להגיע לתוצאות הרצויות לאורך זמן ,לכן חשוב שיתבצע על ידי מומחה ברצפת האגן.
.

מתי ניתן לבצע את הניתוחים? את הניתוחים אפשר לבצע תוך שלושה חודשים מהלידה, אך בעוד שעיצוב שפתיים יישאר אפקטיבי גם בלידות חוזרות, את הצרת הנרתיק מומלץ לבצע רק כשמסיימים את תכנית הילודה, או כאשר האישה יודעת שתלד מעתה ואילך אך ורק בניתוחים קיסריים.

 

מי מנתח וכמה עולה? למרות שפלסטיקאים מורשים לבצע את הניתוחים, רצוי לבחור בגינקולוג מנתח, רצוי עם התמחות ברצפת האגן המבצע ניתוחים אלה באופן שותף מסיבות רפואיות . מחירם של הניתוחים מוערך בכמה אלפי שקלים להליך, ומשתנה בהתאם להיקף הניתוח הנדרש וסוגו. קופות החולים אינן מסבסדות את ההליך, אולם מטופלות המבוטחות בביטוחי בריאות משלימים ופרטיים יכולות להיעזר בהם כדי להוזיל במקצת את העלויות.

 

כמה זמן נמשכת ההחלמה? התפרים נספגים תוך חמישה-שישה שבועות, ובטווח הזמן הזה אסור לקיים יחסי מין. יומיים שלושה אחרי הניתוח הכאבים באזור כבר חולפים, ותוך כשבוע האישה חוזרת לשגרת פעילות כמעט מלאה, למעט פעילות ספורטיבית מאומצת או יחסי מין.

 

ניתוחי הצרה מתבצעים בדרך כלל בטווח הגילים 40 ומעלה אצל נשים שסיימו ל את תכנון המשפחה. הנשים שמגיעות לניתוחי עיצוב שפתיים הן בטווח גילים רחב, תלוי מתי הן אוזרות אומץ לטפל בבעיה. אצל רובן מדובר בבעיה שהפריעה להן מגיל צעיר אבל לעתים מגיעה לפתרון רק בגיל 40-50.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by