בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מגדילות חזה 
דרושה חזייה גדולה: על נשים וחזה גדול 
 
 רוצה להגדיל. זואי סלדנה    צילום: allure.com    
מגדילות חזה |
 

זואי סלדנה רוצה חזה גדול והיא לא לבד כי מתברר שמידות החזיות הולכות וגדלות בשנים האחרונות. אז נכון שכולם מרוצים, אבל למה זה קורה ואיך בוחרים חזייה שתחזיק את כל הגודל הזה? כל הפרטים כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"כל החיים הייתי אובססבית לגבי החזה שלי", אומרת ז'ואי סלדנה בראיון שנתנה לגיליון פברואר של מגזין לאקי, "לא יהיה אכפת לי לקנות לעצמי זוג לפני שאמות" היא מוסיפה. סלנדה כמו נשים רבות אחרות, מסתבר, רוצה חזה גדול יותר, אבל שלא כמוה הן דואגות להגדיל את החזה הרבה לפני שהן מתות ואם זה לא נעשה על שולחן המנתחים זה קורה בגלל סיבות אחרות.

 

דברים מוזרים קורים בחזית הנשית, מסתבר שבמהלך השנים האחרונות גדל באופן משמעותי הביקוש למידות חזיות גדולות ברחבי העולם: עד לשנת 2010 מידת החזה הפופולארית ביותר הייתה מידה 34B- ובשנים שאחריה גדל הביקוש למידת חזייה בגודל 34DD  . מה שאומר שהקיף נשאר באותה מידה אךהשדיים גדלו פי שניים. עם הגידול בגודל החזיות גדל גם ב-70% הביקוש לחזיות פוש אפ וחזיות מרופדות. בברטניה נערכו חנויות הכולבו והגדילו את טווח הגדלים של הקאפים כדי לענות על הדרישה ההולכת ותופחת.

 

"אותה מגמת עלייה הורגשה גם בארץ", על פי יערה נבון, מנכ"ל רשת you, "בעקבות הביקוש החלו להופיע בשוק חזיות במידות גדולות מאוד והושקו המידות החדשות: גביע L  וגביע KK.   רק לצורך השוואה, בשנות ה-50 מידות החזייה הפופולארית ביותר היו עם קאפים במידות B ". סלדנה, אגב, הבהירה בראיון שהכמיהה שלה לחזה גדול היא בשום אופן לא בשביל לרצות מישהו אחר, גם לא את בן זוגה, האמן האיטלקי מרקו פרגו, לו נישאה ביוני האחרון, אלא רק בשביל עצמה.

 

 

 

 
רוצה חזה גדול לעצמה ולא בשביל אף אחר. זואי סלדנה
 רוצה חזה גדול לעצמה ולא בשביל אף אחר. זואי סלדנה   צילום: שער המגזין לאקי 
 

כולם שמחים, אבל למה הם גדלים?

 

אפשר היה להסיק שהסיבה לעלייה במידות היא עודף משקל אבל השמנת יתר אינה מסבירה את הקפיצה בגודל הקאפ כפי שמראים הנתונים. הקאפ גדל בעוד ההקיף נשאר באותה מידה ואם נשפוט על פי נתוני מידות לנז'רי אחרים הרי יש יותר נשים רזות עם חזה גדול. אז נשים שמחות וגברים בודאי לא עצובים ממגמת העלייה הזו אבל מה הסיבה לכך?

 

"יש לכך כמה סיבות", מסבירה נבון, "אחת מהן היא הערכה שגויה (כלפי מעלה) של הנשים בנוגע לגודל החזה שלהן. למשל: בעת רכישת חזיות לנשים עם חזה גדול קשה יותר לבחור חזייה הולמת, הן נוטות לשגות בהערכת המידה ולכן קונות חזיות במידות לא נכונות - להפתעתנו מסתבר שנשים בעלות חזה גדול יחסית, נוטות להפריז בהערכת גודלו האמיתי ורוכשות חזיות הגדולות עד פי שלושה מהמידה הנחוצה. מחקר בריטי שנערך בשנים האחרונות העלה שנשים רבות הפונות לניתוח הקטנת חזה היו יכולות להימנע ממנו לו הותאמה להן חזייה נכונה. יש לציין כי מדובר בנשים שביקשו לבצע את הניתוח על מנת להקל על כאבי גב, כתפיים וצוואר הנובעים ממשקל החזה. אף לא אחת מהנשים שנבדקו לבשה חזייה מתאימה, מבחינת גודל הגביע וההיקף.

 

 

 
ההקיף נשאר. הקאפ גדל
 ההקיף נשאר. הקאפ גדל   צילום: fortolia 
 

מהן הסיבות הנוספות?

 

נבון מונה מספר סיבות המסבירות למה החזה הנשי נמצא בצמיחה:

הורמונים תזונאים הוכיחו שהעלייה במשקל וגודל החזה אינם רק תוצאה של אכילה בלתי מאוזנת אלא קשורים באופן ישיר גם בעודף ההורמונים הקיים בצריכה מוגברת של מזון מעובד תעשייתית. צריכת כמות גדולה של הורמונים בגיל ההתבגרות גורמת לרמות גבוהות של אסטרוגן המתבטאות בדורות של נשים עם חזה גדול הרבה יותר מזה של האימהות שלהן.

גם החשיפה והשימוש בגלולות למניעת היריון מגיל צעיר מעלות את רמת ההורמונים בגוף, ומגדילות את צמיחת החזה. עליית רמות האסטרוגן נגרמת גם עקב החשיפה לביספנול  -תוסף תעשייתי הנמצא בשימוש בייצור באוכל משומר, משקאות מוגזים בפחיות, בקבוקי פלסטיק וציוד אלקטרוני.

 

טרנדים ואידיאל יופי עכשווי למרות שחזה גדול מידי פוגם ביציבה וגורם לבעיות גב, בשנים האחרונות חלה במקביל עלייה משמעותית גם בביקוש לניתוחים להגדלת החזה. מנגד ובנוסף לסיבות הבריאותיות, מודל היופי שהתקבע בעשורים האחרונים דוגל בחזה גדול כאידיאל יופי מועדף ועם עליית הביקוש לניתוחים להגדלת החזה גדל איתם גם הביקוש לחזיות במידות גדולות מאוד יחסית לעשורים שעברו.

 

עליה במשקל סיבה נוספת לעלייה בביקוש למידות גדולות היא בעיית העלייה המאסיבית במשקל, בעיה בה נאבקת אוכלוסיית העולם המערבי. עם העלייה במשקל עולה גם גודל החזה ומידת החזייה.

 

מודעות המודעות לחשיבות שבהתאמת חזייה בגודל נכון גדלה - רוב הנשים מעידות על עצמן שרוב חייהן הן רכשו חזייה במידה אחת קטנה מידי בשבילן, דחוקה וצמודה מידי על הגוף. עם הגברת המודעות לפן הבריאותי והחשיבות בהתאמת חזייה נוחה לגוף וליציבה, העזו נשים רבות לעבור למידות גדולות יותר, המותאמות בנוחות רבה יותר על גופן.

 

 

 
שחור, לבן, גדול.
 שחור, לבן, גדול.   צילום: יחצ מרי מיילי ל- YOU 
 
 

העיקר: חזייה מחמיאה

איך מוצאים את החזייה הנכונה?

"צריך לזכור מספר עקרונות", אומרת נבון, "החלקים שנועדו לתמוך במשקל השדיים של נשים הם רצועת החזה וכוסות החזייה (הקאפים), לא רצועות הכתף. בחזיות סטרפלס, ללא רצועות כתף, מסתמכים על מבנה מוקשה יותר לתמיכה בשדיים.

 

על החזייה להיות צמודה אם קיים רווח בין החזיה לבין גב, כאשר היא רכוסה היטב והידיים מונפות מעלה, הרי שהחזייה אינה מתאימה. חזייה כזו תעוות את מראה השדיים, לא תספק את התמיכה המצופה ותגרום לעומס יתר על הכתפיים.

 

מומלץ להקפיד על רצועות כתף שאורכן ניתן לוויסות כדי שניתן יהיה 'להרים' את החזה במטרה לספק תמיכה טובה. על מנת לשמור על בריאות הכתף חשוב שכתפיות החזייה תהיינה רחבות וגמישות.

 

ה"קאפ" של החזייה הוא אחד מהמדדים החשובים ביותר להתאמת החזיה הנכונה על מנת לוודא מידה נכונה יש לכרוך סרט מדידה סטנדרטי סביב הנקודה המלאה ביותר של החזה (בד"כ בקו הפטמות). את המדידה הזו יש לבצע ללא מתיחה, בצורה משוחררת אבל בקו ישר, ולהקפיד שהסרט יישאר מתוח ולא יתגלגל.כדאי לדעת שגודל הקאפ אינו מוחלט אלא פרופורציונלי לגודל ההיקף.

 

החזייה צריכה להיות מותאמת בצורה המיטבית לגוף הרצועה המחברת בין הקאפים, והקאפים עצמם צריכים לספק את מירב התמיכה, יותר מהתמיכה שמספקות רצועות הכתף, שאחראיות למספר בעיות בריאותיות.בהתבוננות מן הצד, הרצועה שנמצאת סביב הגוף צריכה להימצא במצב אופקי, היא איננה צריכה להימשך כלפי מעלה במעלה הגב ועליה להיות מתוחה, אך נוחה.

 

מידות חזייה מתפלגות בדרך כלל בשתי דרכים נפח הקאפים שמתאימים לכיסוי השדיים, ואורך רצועת הגב שסביב הגוף. הכרחי שהחזייה תתאים בדיוק לשתי הדרישות הללו.

 

 

הכלל החשוב ביותר (עבור חזה גדול במיוחד) הוא להתאים קאפ אליו כל רקמת השד תכנס בנוסף, חשוב שההיקף לא יהיה גדול מדי, כך שסוגר החזייה מאחור לא יטפס במעלה הגב.

 

הדרך הטובה ביותר לדעת האם החזייה טובה לך היא למדוד מעליה חולצה צמודה. החזה צריך להיות ניצב במיקום המדויק שהוא בין הכתף למרפק, מרכז החזה הוא מרכז הזרוע. בעלות חזה גדול לא חייבות תמיכה של חזיית ברזלים בלבד. יש גם חזיות ללא ברזלים שתומכות מצוין.

 

גם ההיקף מאוד חשוב- הכנפיים של החזיה מומלץ שיהיו עבות ולא דקות, בכנפיים דקות השומן בגב עלול לבלוט וזה לא אסטטי. בזכות הכנפיים העבות אפשר להישאר עם כתפיות דקות.

 

 

 
הכי קרוב לגוף. חזייה של המותג VVS ) VERY  VICTORYA SILVESTAD)
 הכי קרוב לגוף. חזייה של המותג VVS ) VERY VICTORYA SILVESTAD)   צילום: יחצ  
 

ומה לגבי חזיות מיוחדות מינימייזר וסטרפלייס?

גם נשים עם חזה גדול יכולות ללבוש סטרפלס. רק חשוב לעשות זאת בחוכמה. על הקאפ להחזיק ולהכיל את החזה. ההיקף צריך להיות צמוד מאוד, כדי שמיקום החזה יהיה נכון ולא ייווצר מראה של חזה נפול. נשים עם חזה גדול שאינן אוהבות ברזלים ניתן להתאים להן סרט מיוחד היושב מתחת לחזיה ותומך ומרים את החזה. חזיית מינימייזר מתאימה לבעלות חזה גדול , מקטינה את החזה במידה . מומלץ לא ללכת עם חזיית המיניימזר כל היום הכי היא בכל זאת משטיחה את החזה  וזה עלול לעוות את צורתו.

 

צריך להתאים את החזיות לבגדים?

בהחלט מומלץ. לאוהבות חולצות צמודות מומלץ לרכוש חזיה ללא תפרים בקאפ זה מעינק לחזה צורה טבעית וכמובן שניתן להוסיף חישוק בתחתית הקאפ. לאוהבות המחשופים- בעלות חזה גדול לא מומלץ לרכוש חזיות עם מפתח נמוך או עם פוש אפ מאחר ואז החזה פורץ החוצה מהצדדים ולא יושב בתוך החזיה. החזיות המומלתות הן בעלותמפתח המותאם לגוף האשה ואת זה כדאי להתאים בחנות עצמה. בחורף למי שאוהבת חולצות סגורות או צווארון גולף מומלץ לרכוש : SPACE BRO - חזיות עם ריפוד קל או ללא ריפוד בכלל  וללא תפרים.

 

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by