בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תעשו את זה נכון 
לרזות נכון: כך תמנעו מטעויות 
 
 כדאי לעשות את זה נכון. ירידה במשקל ועיצוב הגוף    צילום: fortolia    
תעשו את זה נכון |
 

אם אתם מקפידים על פעילות גופנית ודיאטה מאוזנת אבל לא רואים תוצאות במשקל הגוף או חיטובו, יתכן שאתם עושים כמה טעויות בדרך. ניפצנו כמה מיתוסים מוטעים כדי לעזור לכם לעלות על הדרך הנכונה. כנסו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אם אתם מתאמנים כבר תקופה ארוכה אך לא רואים את התוצאות שציפתם להן - לא מתקדמים באימונים או לא רואים שום שינוי בגופכם, יתכן שהדרך שלכם לא נכונה. יש כמה הנחות שמרבית האנשים, נשים וגברים, נוטים להניח, בטעות. מצבים בהם אתן נמנעות מאימוני כח ומשקולות כדי לא "להתנפח" או אם אתם מתאמנים שעות אבל הגוף לא מתחטב ואתם רק נעשים עייפים יותר מאימון לאימון, והכי מתסכל: ניסיתם את כל הדיאטות שיש בעולם, ולא הצלחתם להוריד במשקל כמו שתיכננתם(מוכר?) - כל אלו מצביעים שאתם טועים בדרך. אז כדי להימנע מטעויות, לרדת במשקל ולהגיע לתוצאות הרצויות באימוני הכושר והעיצוב, גייסנו את דנה שמש, מיס פיטנס ישראל ומנחת פינת חיטובים בערוץ הקניות שתנפץ כמה מיתוסים על כושר ותזונה מאוזנת.

 

נשים ממאדים גברים מחדר הכושר

 

אימון כח לנשים מנפח. לא נכון

ישנן נשים שמבחינה גנטית יכולות לפתח מסת שריר יותר מנשים אחרות, אבל עד גבול מסוים - נשים אינן מסוגלות, מבחינה פיזיולוגית לעלות במסת שריר בצורה זהה לזו של גברים, וזאת מפני שהורמון הטסטוסטרון (הורמון הגדילה הטבעי של הגוף שעוזר בהעלאת המסה השרירית) קיים אצלן בגוף במינון נמוך מאוד לעומת הגברים. בשל ההבדלים ברמות ההורמון (פי 15-20 יותר אצל הגברים),  בגוף הנשי לא תיתכן עלייה של מסת שריר כמו של גברים, אפילו אם יתאמנו באותה תכנית האימון ועם אותם התרגילים.  עפ"י מחקרים שנעשו בקרב שני המינים, שהתאמנו באימוני כח עצימים עם משקלים כבדים, אצל הנשים לא נראה עליה של הורמון הטסטוסטרון בעקבות האימונים, אך לעומת זאת אצל גברים חלה עליה משמעותית גדולה.  אז נשים יקרות עכשיו כשאתן יודעות שאין מצב ש"תתנפחו" כמו גברים, כדאי שתדעו שאימוני אירובי, ספינינג ופילאטיס הם נפלאים וכבודם במקומם מונח, אך לאימוני התנגדות בעזרת משקולות ומכשירים יש תוצאות אחרות לגמרי על הגוף, ויתרונות רבים כמו עלייה במסה הרזה בגוף שהיא מסת השריר. ככל שיש יותר שרירים מראה הגוף מוצק יותר ולא "מדלדל", כי שורפים יותר קלוריות ושומן ומאיצים את חילוף החומרים בגופנו, חל שיפור גם בצפיפות העצם, ובריאות הגוף באופן כללי.

 

 

 

 
לא לדאוג, שוורצנגר את לא תיהי
 לא לדאוג, שוורצנגר את לא תיהי   צילום: fortolia 
 

לא השתכנעתם עדין? אולי העובדות האלו יעזרו:

* בעזרת אימוי משקולות, הישבן, הבטן והזרועות יהיו חטובים יותר מתמיד, ומראה העור יהיה יפה ומתוח יותר, כל זה כמובן תורם להרגשה הטובה ומעלה את הדימוי העצמי. אימוני כח זה האנטי-אג'ינג הכי טוב שיש, הם מאטים את תהליכי ההזדקנות בגוף.

 

* לבנות שריר לוקח הרבה זמן, ככל שאנו מתבגרים אנו מאבדים גם מסת שריר וקשה יותר לבנות אותו, לכן מומלץ גם לנשים וגם לגברים להקפיד על אימוני כח בכל גיל ובעיקר בגיל הצעיר, והכוונה: נשים לא יאוחר מגיל 30 וגברים לא יאוחר מגיל 40, כדי להגיע לגיל המבוגר עם כמה שיותר "רזרבות" לשיפור איכות החיים בהווה ובעתיד.

 

 

 
 

ספורט מרזה. לא מדויק

אם אתם מתאמנים הרבה ולא מבינים למה אתם לא יורדים במשקל, אז כנראה שכחתם לשנות את הרגלי האכילה שלכם, ואתם "מכניסים" יותר קלוריות לגוף ממה שאתם מוציאים". לפעילות הגופנית תפקיד חשוב ביותר לבריאות הגופנית והמנטאלית אך על מנת להפחית במשקל ולרזות חייבים לשנות את הרגלי האכילה - יש להקפיד על תפריט מאוזן ובריא, על זמני הארוחות והכמויות.  70% מההצלחה בהרזיה זה התזונה ואת כל השאר יעשה הספורט.

 

צרפו את הפעילות הגופנית לתפריט מאוזן ובריא, מכיוון שיש לה תרומה גדולה גם בתהליך ירידה במשקל בכך שהיא עוזרת בשמירה על מסת השריר, כך שהירידה במשקל תהיה מרקמת השומן ולא מרקמת השריר. מה שתורם לקבלת המראה החטוב והמוצק להבדיל מאנשים שמפחיתים במשקל ללא פעילות גופנית - מראה הגוף שלהם יהיה רזה, חלש ורפוי. בנוסף פעילות גופנית תורמת להגברת המוטיבציה וההתמדה, ושמירה על המשקל התקין לאורך זמן. אז הקפידו לשלב תזונה מאוזנת ופעילות גופנית לאורח חיים בריא, כי נפש בריאה בגוף בריא.

 

 

 
לשמור על תזונה מאוזנת. ספורט לבד לא מרזה
 לשמור על תזונה מאוזנת. ספורט לבד לא מרזה   צילום: fortolia 
 

על מנת לשפר את חילוף החומרים הבסיסי מומלצת בעיקר פעילות אירובית. לא נכון

אם אתם רוצים לרזות ועושים כל היום רק פעילות אירובית ריצה, אליפטי, שחייה, רכיבת אופניים וכו' ולא מבינים למה אתם לא מגיעים למשקל הרצוי, ולגוף החטוב שאתם רוצים, אז הגיע הזמן שתשלבו בתכנית האימונים שלכם גם תרגילי התנגדות. שיפור חילוף החומרים הבסיסי בגוף (BMR) תלוי במסת הגוף הרזה - השרירים. ובנוסף לכך השרירים גם יתרמו לאיזון בגופכם, והפחתת עומסים על המפרקים ועמוד השדרה שלכם. כך גם תימנעו מפציעות מיותרות. אימוני התנגדות הם כל פעילות שבה אנו מפעילים את השרירים כדרך התנגדות כלשהי: משקל הגוף, גומיות, רצועות או משקולות. להבדיל מפעילות אירובית שבה אנו שורפים קלוריות תוך כדי פעילות גופנית ועוד כמה שעות בודדות אחרי האימון, באימוני התנגדות אנו שורפים קלוריות בזמן האימון ועוד הרבה אחריו, כי ככל שיהיו לנו יותר שרירים בגוף (המסה הרזה) כך נשפר את חילוף החומרים בגופנו, ונשרוף יותר שומנים וקלוריות במנוחה. אז זכרו לשלב בתכנית האימון האירובית שלכם גם אנאירובי - תרגילי התנגדות והקפידו על תזונה מאוזנת ובריאה של 5-6 ארוחות קטנות ביום, לשיפור חילוף החומרים ושמירה על המסה הרזה בגוף.

 

 

 
פעילות אירובית טובה אך לא מספיקה
 פעילות אירובית טובה אך לא מספיקה   צילום: fortolia 
 

ככל שהאימון האנאירובי (כוח) נמשך זמן רב יותר הוא יעיל יותר. לא נכון

לעיתים מתאמנים המון, מפמפמים משקולות במשך שעות לא עולים במסת שריר, אלא להיפך רק נעשים עייפים מאימון לאימון, רצוי לדעת שלא תמיד "כל המרבה הרי זה משובח". מומלץ שאימוני הכח לא יימשכו יותר משעה, כיוון שלאחר מכן מופרש הורמון קורטיזול, זהו הורמון קטבולי שמפרק את רקמת השריר. יש לציין שניתן להסתפק גם באימונים קצרים של 45-30 דקות המתבצעים באינטנסיביות גבוהה, כך שבסיום כל סט אתם מגיעים לקצה היכולת שלכם ומתקשים לבצע עוד חזרה נוספת, מה שנקרא "כישלון חיובי" - שיטת אימון שעוזרת מאוד להעלות במסת השריר וחיזוק הגוף. אם בכל זאת זמן האימון שלכם נמשך יותר משעה, כדאי לצרוך תוך כדי האימון חומצות אמינו ו-BCAA בטבליות או באבקה, אפשר לשתות שייק חלבון, או לאכול חטיף חלבון, זה יעזור לשמור על מסת השריר, למנוע עייפות ופציעות מיותרות.

חשוב לדעת: אם רוצים להעלות מסת שריר ולהתחזק, לא מספיק רק להתאמן, יש להקפיד לשלב תזונה תומכת עשירה בחלבונים, פחמימות מורכבות ושומנים בריאים, וכמובן להקפיד על שעות שינה, כי הגוף "גדל" במנוחה. שינה טובה חשובה מאוד לבניית השריר ושיקום הרקמות, ולבריאות הגוף באופן כללי. לסיכום זכרו - עדיף אימון כח קצר וממוקד, על פני אימון כח ארוך שנמשך שעות.

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by