בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
לקראת פסח: מנקים ללא עבודת פרך 
 
עולם הבית |
 

סיום חג פורים הוא אות להתחלת נקיונות האביב וחג הפסח שממשמש ובא. רגע לפני שאתם מפשילים שרוולים ומכינים את הספונג'דור וסמרטוטי האבק קבלו כמהטיפים לניקיון פשוט, נוח וקל של המטבח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפשלנו את השרוולים, הוצאנו את המטאטא והכנו את הדלי אבל פסח זה לא רק שטיפה של הבית אלא ניקיונות של כל החללים והמוצרים, שאחד מהם הידוע כזה שמקשה לנו על החיים הוא המטבח, המרובה במכשירים שדורשים טיפול יסודי. עם זאת, מלאכת ניקיונות מוצרי החשמל במטבח לא חייבת להצטייר כמכה ה-11. קבלו הצצה אל כל סודות הניקיונות וכמה טיפים לניקיון פשוט, נוח וקל.

 

טיפים לניקוי התנור

באופן יומיומי מתי לנקות: ככלל, מומלץ לנקות את התנור לאחר כל שימוש (ובתנאי שהוא התקרר), כיוון שכך הלכלוך מוסר בקלות ונמנעת שריפה חוזרת אשר מקשיחה אותו ומקשה על הסרתו.

קיימים בשוק שני סוגים של תנורים, הישנים יותר בציפוי אמייל שחור והחדשים בציפוי של אמייל קריסטלי. את זה הניחן באמייל שחור, מומלץ לנקות כאשר הוא פושר.

 

בכדי לנקות את הסוג השני, זה המצופה אמייל קריסטלי, מומלץ לחמם את התנור ל-250 מעלות, דבר המסיר את השומנים בקלות והופך גם את הכתמים הקשים ביותר לקלים להסרה באמצעות מטלית לחה.

 

במה לנקות: השיטה הפשוטה היא ניקיון באמצעות מים פושרים ומסיר שומנים מהסוג הפשוט ביותר. שימוש במסיר שומנים חזק במיוחד או מקרצף עלול להזיק לתנור ולגרום לו לנזק בלתי הפיך.

 

איך לנקות לקראת החג? לכבוד החג, מגיע לתנור טיפול מיוחד. לאחר שעמל קשות לתבשילי החג, טפטפו מים בתחתית התנור ופזרו אבקת סודה לשתייה. הפעילו את התנור על חום גבוה, 250 מעלות במשך רבע שעה, כבו אותו ונתקו מהחשמל. המתינו עד שהחום בתנור ירד לדרגה בטוחה ונעימה למגע (אך עדיין חמימה), ונקו אותו עם סמרטוטו לח. מומלץ להתחיל מאזור גופי החימום (רק בזהירות) ולהתקדם מטה. לצורך הגברת היעילות, כדאי להשרות את חלקי התנור הפריקים (מסילות, תבניות, רשתות, זכוכיות) בחומר ניקוי במשך מספר דקות.

 
 צילום: יחצ TECNOGAS studio  
 
 

טיפים לניקוי הכיריים

לרוב, השלב האחרון בניקיונות לפסח הוא המטבח שאנחנו משאירים לסוף שבו נצטרך להתמודד עם המפחיד מכל: הכיריים. כן, אולי לא נעים לנו להודות אבל הם לא נקיים במיוחד ושמנוניים בעיקר בכל אותם מקומות שבמשך השנה פחות הגענו אליהם. לקראת החג, קבלו מספר טיפים ודרכים לניקוי פשוט וקל:

ניקוי המבערים: את החלק שנראה מסובך וקשה ביותר לניקוי מומלץ לנקות בשלבים על פי חלקים. את החלק התחתון הפנימי, נקו עם מבריק מתכות על מנת לשמור על הגוון והברק. את החלק השני טבעת הלהבות העשויה מנחושת, מומלץ לנקות במים חמים ובמסיר שומנים בעזרת ברזל כלים. החלק השלישי במבער הוא הכיפה העליונה, העשויה לרוב מאמייל או מברזל יצוק, אותה מומלץ לטבול במים חמים עם מסיר שומנים למספר דקות ואז לשטוף.

 

הסרת כתמים מכיריים נירוסטה- על מנת להיפטר מכתמים שהצטברו, מומלץ לפזר סודה לשתייה, להשהות זמן מה ולשטוף.

ניקוי הרשתות: הוציאו את הרשתות והניחו בכיור, שטפו במים חמים ורססו בחומר מסיר שומנים, כך יתרככו גם כל שאריות המזון שהתקשו ונדבקו ויוסרו.

ניקוי פני השטח: את פני השטח של הכיריים נקו באמצעות מים רותחים עם מלח לימון ביחס של שתי כפיות שטוחות לחצי ליטר מים וסבון כלים.

 
 צילום: יחצ TEKA 
 

ניקוי כלי המטבח

פסח והאביב המתקרב הם הזדמנות מצוינת לאוורר ולנקות את כל כלי המטבח שלא השתמשנו בהם כל השנה, שאוחסנו בארונות והעלו אבק. לרובינו הגדול יש מדיח במטבח, החוסך את שטיפת הכלים ביד והחשש שהם יסדקו או ישברו תוך כדי. הנה כמה טיפים לניקוי נכון:

לפני שמכניסים כלים חדשים למדיח או שוטפים אותם עם חומרי ניקוי, כדאי להתייחס להוראות השימוש של היצרן.

הדחה במדיח כלים בטמפרטורה גבוהה (50-60 מעלות) לא מומלצת לכלי החרסינה ולקריסטלים של סבתא.  כלים מהסוג זה עדיף לשטוף ידנית, במים פושרים ולייבש עם המגבת.

לכלוך ואבנית מצטברים בתוך המדיח ופוגעים באיכות הניקוי. מומלץ לנקות את מדיח הכלים בעזרת חומר לניקוי המדיח, כל חודש לפחות.

לא כדאי להכניס כלי עץ למדיח. חומרי הניקוי, הלחות והטמפרטורה הגבוהות מזיקים לעץ ויוצרים בו סדקים.

בנוסף, לא מומלץ להכניס את אביזרי הפלסטיק של מעבד המזון למדיח, משום שהם עלולים להתעוות.

 
 צילום: יחצ גלרי גולדשטיין טפט 
 

באיזה חומר ניקוי כדאי להשתמש?

שוק חומרי הניקוי לכלים במדיח התפתח מאוד בשנים האחרונות ומאבקה וג'ל עברנו לטבליות, בדומה לכביסה.  אחד הלהיטים האחרונים, שישראלים אוהבים להשתמש במדיח שלהם הוא הקפסולות.

 

על פי מחקר צרכנים שנעשה ע"י חברת Market Watch באוגוסט 2013 בקרב משתמשי טבליות:95% ימליצו לחבריהם על שימוש בטבליות, 94% מציינים כי הכלים מבריקים יותר ביחס לטבליות, 83% טוענים שהמדיח נקי יותר. בנוסף, 82% מדגישים כי, היו עוברים לקפסולות למדיח של פיירי, שמציגה לראשונה בישראל, נוסחה טכנולוגית ייחודית ומבנה תאים מיוחד המפריד בין רכיבי הניקוי השונים, המאפשר שילוב של רכיבי ניקוי  עוצמתיים במיוחד באותה קפסולה - חומרי ניקוי, הברקה והמסת שומנים חזקים במיוחד.  התוצאה המתקבלת היא, נוסחת הניקיון החזקה ביותר של פיירי, המסירה את כל השומן מהכלים במדיח וגם שומנים נסתרים מהמדיח עצמו.

 

ומה עם כשרות?

לכל מי ששומר על כשרות ומעדיף גם את הכלים שלו כשרים לפני פסח ובמהלך החג,יכול להשתמש בנוזל הניקוי המוכר והאהוב שלפיירי ובקפסולות המדיח של פיירי, שקיבלו בשנים האחרונות הכשר מיוחד לפסח. כך, תקבלו גם כלים כשרים וגם טכנולוגיות ניקיון ייחודיות ויעילות,המאפשרות לנקות את הכלים לפני החג ואת הכיור העמוס בצלחות, כוסות, קערות ותבניות מלוכלכות בליל הסדר עצמו, באופן הטוב ביותר.

 
 צילום: יחצ 
 

טיפים לניקוי המקרר

לאחר שניקיתם כל ארון ומגירה, הברקתם את האריחים, התנור והכיריים, נותר רק המקרר המאיים. לקראת הפסח, חג הניקיונות, קבלו מספר טיפים לניקוי פשוט, יעיל וקל של המקרר.  בהצלחה.

פנים המקרר- דפנות הפלסטיק- את דפנות הפלסטיק במקרר מומלץ לנקות במטלית לחה וסבון רגיל.  על מנת להתמודד עם ריחות לא נעימים ולנטרל אותם, מומלץ להשתמש במעט סודה לשתייה או בתערובת שווה של חומץ ומים שלטווח ארוך בשימוש חוזר ימנעו היווצרות של עובש. שימו לב, הימנעו משימוש בחומרי ניקוי למיניהם שמכילים אלכוהול , שכן הפלסטיק עלול להינזק.

 

הרצפה- גם חלק זה מומלץ לנקות במטלית לחה ומעט סבון. גם אם ממש מלוכלך ונראה לכם שניגוב במטלית אינה מספיקה, נקו ונגבו מספר פעמים בשלבים והימנעו משטיפה במים זורמים. אלו עלולים לחדור למערכות החשמל, לקצר ולגרום לנזק בלתי הפיך.

 

מדפים, מחיצות ומגירות- את אלו שניתנים לשליפה הוציאו בזהירות מהמקרר ושטפו בכיור או אפילו באמבט בנוחות עם סבון כלים פשוט ומים או בחומרי ניקוי ייעודים. חלקים מלוכלכים במיוחד, אפשרי לנקות באמצעות סבון כלים עם מעט אבקת סודה לשתייה או באקונומיקה מדוללת במים.

 

גוף המקרר (החלק החיצוני)- את חלקו החיצוני של המקרר מומלץ לנקות באמצעות חומר ניקוי עדין, איזשהו תרסיס ייעודי, סבון כלים פשוט או חומר לניקוי כללי מדולל בהמון מים. עדיף במטלית לחה, אבל במידה וישנם כתמים עקשניים, ניתן להשתמש בספוג לניקוי כלים ובתנאי שיהיה מסוג עדין שלא ישרוט את פני השטח.

 

פינות וחריצים- כדי לנקות אבק ופירורים שהצטברו בפינות הפנימיים ובחריצים שבקפלי גומיות האטימה בדלתות, השתמשו במברשת שיניים רכה טבולה בחומר מחטא עדין. לאחר מכן, נגבו היטב במטלית לחה.

 

המעבה ופתחי אוורור- אל תשכחו את המעבה ופתחי האוורור שמצויים בחלקו האחורי של המקרר או בתחתיתו. את רשת הצינורות חשוב לנקות בקביעות מפירורים ושאריות מזון שהצטברו  באמצעות סמרטוט יבש או רטוב על פי מידת הלכלוך והצורך. את פתחי האוורור של המעבה מומלץ לנקות אחת לחודש  באמצעות מברשת או שואב אבק. דרך אחרת היא באמצעות טכנאי מקררים שבדרך כלל מבצע את הניקוי בריסוס של גז דחוס.

 
 צילום: יחצ TEKA 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by