בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
אם המושבות: עיצוב דירה חדשה בפתח תקווה 
 
 תאורה סגולה בסלון    צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר    
עולם הבית |
 

מעצבת הפנים איריס שמיר עיצבה דירת דופלקס המשתרעת על שטח של 160 מטר מרובע והפכה אותה לאי של שקט נעים ומודרני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לבעלי הדירה החדשה בפתח תקווה, שנרכשה מקבלן בשכונה חדשה, היו בקשות פרוגרמאתיות ברורות: ראשית, לייצר חלל פנים מודרני בעל אפקט WOW, אך יחד עם זאת, עיצוב ויצירת מקום משפחתי, רגוע, עוטף, שקט ואינטימי. בעלי הדירה הינם אנשי קריירה עסוקים, הגבר הוא איש עסקים, והאישה אשת קבע בכירה. בסוף יום העבודה, רצונם הוא להגיע לאי השקט שלהם, המנותק מהמולת העבודה. לזוג שלושה ילדים: בן חייל, בן בגיל העשרה ובת בגיל 10, כאשר עבור כל אחד מהם, תוכנן חדר שינה העונה על טעמם וצרכיהם האישיים.

 

במסגרת העבודה, טופלו כל מרכיבי חלל הפנים, לרבות חדרי רחצה, מטבח, רהיטים, טפטים ועוד, ליצירת שפה עיצובית סגורה וקוהרנטית.

 
עוד מבט על הסלון
 עוד מבט על הסלון   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 

מבנה הדירה

דירת הדופלקס החדשה מורכבת משתי קומות. קומת הכניסה העליונה, היא קומת האירוח והחללים הציבוריים, וכוללת סלון, פינת אוכל, מטבח, שירותי אורחים ומרפסת רחבת ידיים. קומת המגורים התחתונה כוללת פינת טלוויזיה והסבה משותפת, חדר רחצה, סוויטת הורים ויציאה למרפסות אישיות.

 
פריטים מיוחדים שזורים בבית
 פריטים מיוחדים שזורים בבית   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 
 

קומת הכניסה והאירוח בנויה כחלל גדול, כאשר תחושת המרחב מועצמת כיוון שאין בו קירות היוצרים חציצה, בכלל. את תחושת המרחב מחזקות עוד יותר ויטרינות ענק הפונות למרחבים החוץ הירוקים והטבעיים, אלו יוצרות קשר בין החוץ לפנים וכן מכניסות אור רב לחלל. בהתאמה, החלל כולו עוצב על-פי הקונספט הזה, ולכן גווני הבסיס נבחרו להיות לבן ואפור. כך למשל, הרצפה חופתה באריחי גרניט-פורצלן ענקיים בגודל 80X80 בגוון בהיר, כמעט לבנים, המחזירים אור נוסף לחלל ומעמיקים את תחושת המרחב. הקירות נצבעו בלבן שבור ובאפור, ולהם נוסף גם טפט דמוי אגרגטים בשחור-אפור בחלל הסלון. הרהיטים בסלון הוזמנו בהזמנה אישית, עם הגדרות פרטניות מדויקות לרבות גובה המשענת, עומק הספה, האביזרים הנלווים, הכריות ואף רכות הספוג.

 

מבחינת התאורה, בחלל משולבים אלמנטים מגבס בתוכם שוקעו גופי תאורה, אשר בדומה לעיצוב הכולל של הדירה, מאופיינים בניקיון ובמינימליזם. התאורה, למעט מעל דלפק המטבח, מוטמעת ו/או נסתרת, ומשלבת פסי לדים צבעוניים. כך לדוגמא, תאורת הלדים הצבעונית בחלל הסלון הוטמעה בתוך 2 אלמנטים אליפטיים תקרתיים מונמכים מגבס, מה שמשווה לתקרת הסלון מראה של עננים. אלמנט "ענני הגבס" הללו שולב על מנת ליצור חיבור בין מרחב המטבח ופינת האוכל לבין מרחב הסלון בחלל הגדול. בסלון שולבה גם מערכת קולנוע ביתית משוכללת, עם מסך חשמלי גדול של 2.5 מ'.

 

בפינת האוכל הביתית שולב שולחן העשוי ממשטח עץ אלון טבעי מבוקע, הנפתח פתיחה כפולה לצרכי אירוח, ומשולב עם כסאות בריפוד לבן, להשלמת העיצוב המינימליסטי. בנוסף לשולחן, במטבח נבנה אי באורך 3.8 מ', עשוי מקוריאן לבן וכולל כיור קוריאן אינטגראלי וכיריים מסוג אינדוקציה. ייחודם של כיריים אלו טמון בכך שהם מתאחדים בקו אפס עם משטח הקוריאן, זאת הודות לכך שהם עשויים זכוכית לבנה. בהתאמה לקו העיצוב המודרני, ארונות המטבח נבנו כדלתות הזזה הנסגרות בקו אפס, אינן בולטות והן עשויות מזכוכית מאוירת. אחד הארונות אף כולל משטח פנימי עם דלפק להכנת קפה, מכונת קפה ומתקן מים חמים/קרים.

 
סלון בגוונים שונים של אפור
 סלון בגוונים שונים של אפור   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 

מרפסת גדולה

מאחר והמשפחה מרבה לשהות ולארח קרובים במרפסת הדירה הצופה לנוף, וכיוון שמדובר במרפסת המשתרעת על פני שטח רחב במיוחד, הוחלט לשלב בה מערכת ישיבת חוץ סלונית העשויה ראטן, בנוסף לשולחן האוכל ולפינת מטבח החוץ.

 
ריהוט גן במרפסת שמש
 ריהוט גן במרפסת שמש   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 

שירותי אורחים

בשירותי האורחים שבקומת הכניסה, פרט לחיפוי הקיר מעל לאסלה שהורכב מזכוכית שחורה ומתכתב עם כיור הזכוכית השחור, הושארו קירות החדר "עירומים" ללא חיפוי הקרמיקה המסורתי, ונצבעו בצבע שמן מבריק בגוון אפור בהיר. להשלמת המוטיב השחור בחדר המתבטא בחיפוי הקיר ובכיור, בשירותי האורחים שולב גם מדף מסוגנן, שנבנה בנגרות אישית בצבע אפוקסי שחור.

 
עיצוב דרמטי בשחור בשירותים
 עיצוב דרמטי בשחור בשירותים   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 

קומת המגורים

קומת המגורים שונה בתכליתה ומעט בעיצובה משאר הבית, כיוון שמטרתה הינה להקנות תחושה חמימה יותר, כאשר המעבר הפיזי בין שתי הקומות מרמז גם על זה העיצובי; בירידה לקומת המגורים הותקן מעקה זכוכית ייחודי "צף", היוצר תחושה של אווריריות. היורדים לקומה זו, מגיעים ראשית לפינת ההסבה המשפחתית בה שולב, בשונה משאר החלל, צבע כתום וחם על ספת האירוח וכן ריפוד גרפיטי 'בזוקה'.

 

חדרי הילדים בקומה זו הותאמו לצרכים ולגילאים הרלוונטיים, כך ניתן לראות כי בחדר החייל, הבן הבוגר, אין סממנים ילדותיים כלל והוא כולל מיטה זוגית, טפט בגוונים אפורים ורהיטים בצבע אפוקסי מבריק-מתכתי, בדומה למכונית. בחדרו, שולבה גם מערכת קולנוע ביתית וכן יציאה למרפסת אישית. בניגוד לו, חדר הבן בגיל העשרה כולל מיטה וחצי, טפט גרפיטי בגווני ירוק וטורקיז, וכן נוצל בו היטב החלל מתחת למדרגות, עם נישות ורהיט הבנויים לאחסון. גם מחדר זה קיימת יציאה למרפסת אישית. חדר הילדה עוצב כחדר 'נסיכה' לכל דבר, אך מבלי להתיילד יתר על המידה, על מנת שהעיצוב בו יהיה על-זמני וימשיך ללוות אותה גם בגיל ההתבגרות. שילוב הלבן-ורוד המסורתי יחד עם טפט תואם, רהיטים בלבן אפוקסי מבריק, שנדליר קריסטלים, ראש מיטה מרופד בסגנון קפיטונאז' וגימור וילון בלבבות ורודים - יוצר מעין חדר חלומות, בו כל ילדה הייתה רוצה להתבגר.

 

לשלושת חדרי הילדים חדר רחצה משותף, שכולל מקלחון המחופה באריחי פסיפס בגודל 1X1 ס"מ בגוונים ירקרקים.

 

סוויטת ההורים עוצבה בקו רומנטי יותר, וכוללת מיטה מרופדת בעור, שידות באפוקסי לבן, טפט בגוונים של לילך עם איור עדין של פרחים בגוון כסוף. מאחורי המיטה הותקן וילון מהתקרה עד הרצפה בגוון סגול כהה יותר מהקירות, וכן שולבו בחלל כיסא רביצה, ארון הזזה מקיר לקיר עם דלתות מזכוכית חלבית, ופרט צף מינימליסטי מסביב לטלוויזיה. גם בחדר זה הותקנה מערכת קולנוע ושמע מרכזית.

 

להשלמת התחושה של 'בית מלון בוטיק', חדר הרחצה של סוויטת ההורים כולל משטח קוריאן עם כיור אינטגראלי, ברז אינטרפוץ משוכלל וכן החלל כולו חופה באריחים היוצרים תחושה של תנועה.

 
פינת עבודה בחדר שינה
 פינת עבודה בחדר שינה   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 
חדר ילדות ורוד ועליז
 חדר ילדות ורוד ועליז   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 
פינת איפור חמודה בחדר הבת
 פינת איפור חמודה בחדר הבת   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 
פינת טלוויזיה מעוצבת
 פינת טלוויזיה מעוצבת   צילום: בנימין אדם לאדריכלית איריס שמיר 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by