בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
אקסטרים מייקאובר: טיפולים אסתטיים בחופש הגדול 

אקסטרים מייקאובר: טיפולים אסתטיים בחופש הגדול

 
עולם הבית |
 

החופשה הגדולה בקיץ היא זמן טוב עבור בני נוער רבים לעשות תיקונים במקומות בגוף שהם אינם שלמים איתם. אילו ניתוחים פופולאריים ומה כדאי לדחות לגיל 18? כל התשובות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: fotolia 
 
 

גיל ההתבגרות היה מאז ומתמיד שלב מאתגר- להורים ולבני הנוער בעצמם. הצורך להיראות טוב, ההשפעה הרבה שיש למדיות השונות לגבי מראה חיצוני ולעיתים גם ביטחון עצמי ירוד, מובילים בני נוער רבים לרצות לשנות את מראם, אם על ידי רכישה של בגדים ואביזרים שונים או על ידי ניתוחים וטיפולים אסתטיים. על המבוגרים הקרובים לבני הנוער להיות רגישים לרצונות אלו ואם הוחלט לפנות לאופציה של טיפול אסתטי - לסייע לנער/ה לבחור את הרופא המתאים ביותר עבורם, כזה שיהיה מקצועי אבל גם יתייחס לכל ההיבטים הרגשיים של תהליך זה. עכשיו, כשחופשת הקיץ כבר כאן, תקופה בה בני נוער רבים מעדיפים לבצע את הניתוחים השונים, חשוב לחזור ולהדגיש מה הם הדברים אליהם צריך לשים לב לקראת ביצוע ניתוח אסתטי.

 

באופן כללי, ההנחיות המקצועיות הנוגעות לביצוע ניתוחים פלסטיים בקרב בני נוער קובעות כי, יש לייחס חשיבות לגורמים הפיזיולוגיים והפסיכולוגיים. חשוב מאוד לוודא, שהרופא המנתח מתייחס בכובד ראש ובוחן את האספקטים הפסיכולוגיים והאישיותיים של המטופל, במיוחד כשמדובר בבני נוער. זאת, על אף שנדרשת חתימת ההורים לביצוע ניתוח למטופל שגילו מתחת ל-18. השיקולים הפסיכולוגיים נבחנים בקפידה, ובגרותו הנפשית של המטופל, על פי התרשמותו של המנתח ולעיתים גם בייעוץ מקצועי,הינה תנאי הכרחי לביצוע הניתוח.

 

ד"ר טל נחליאלי, מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, עושה סדר.

 

ניתוח הגדלת החזה: עדיף לדחות עד גיל 18

הניתוח הפופולארי בישראל הינו ניתוח להגדלת החזה. כאשר מדובר בנערות יש לקחת בחשבון כי, ההתפתחות הפיזיולוגית של החזה מסתיימת בסביבות גילאי18-17 ולכן רצוי לבצע ניתוח להגדלת חזה מגיל 18 ואילך. יחד עם זאת, בשנים האחרונות קיים ביקוש הולך וגדל של בנות בגילאים צעירים יותר (החל מגיל 15), בעלות חזה קטן המבקשות להגדילו באמצעות ניתוח.


בגילאים אלה ניתן טכנית לבצע ניתוח הגדלת חזה, אולם על הרופא המטפל יש להתייחס לבגרותה הנפשית של הנערה ולבחון עד כמה החלטתה מושפעת מגורמים חיצוניים. אם הנערה צעירה מגיל 18 והחזה שלה בגודל סביר, רצוי שלא לבצע את הניתוח ולייעץ למטופלת לדחות את ההחלטה לגיל מאוחר יותר. יחד עם זאת, במקרים בהם החזה קטן מאוד או שקיימת אסימטריה והרופא מתרשם שהנערה בוגרת נפשית, אפשר לשקול לבצע את הניתוח ולהחדיר שתל קטן יחסית, על פי העיקרון שככל, שהשתל קטן יותר כך התוצאה נראית יותר טבעית.

 

בחירה אישית, התאמה אישית - היצע השתלים בשוק כיום הוא עצום. קיימים  שתלים עגולים ואנטומים ולכל אחת מהצורות מגוון אדיר של גדלים. אז איך מחליטים איזה גודל לשים?

כדאי לזכור שמה שמתאים למנותחת אחת, אינו מתאים בהכרח לאחרת וכי ניתן להתאים אישית למטופלת את גודל השתל שמתאים לגופה באמצעות מדידה נכונה, שלוקחת בחשבון מספר גורמים חשובים.

 

תיאום ציפיות בין הרופא למטופלת - בנות רבות בגיל זה רוצות להידמות לנשים בוגרות יותר, שהן נחשפות אליהן (בעיקר בתקשורת) ועל כן יש לוודא שדרישותיהן ריאליות למבנה גופן וכי הן מבינות כיצד תיראה התוצאה הסופית על גופן.  רצוי ומומלץ לערוך מדידות אשר מדמות למטופלת, ככל הניתן, כיצד תיראה עם החזה החדש.

בנות רבות דורשות חזה גדול ושופע, אשר יעניק להן את הנשיות שחסרה להן. חשוב לזכור כי מה שנראה נשי ויפה בגיל צעיר...עלול להיראות פתטי בגיל מבוגר...ועל כן יש להתחשב בכך בעת בחירת השתל ולהתאים שתל טבעי, שיתמזג היטב עם נתוניה הטבעיים של הנערה.

חשוב לזכור כי שתל סיליקון אינו עמיד לכל החיים ועל כן יש לוודא כי, השתלים בהם הרופא בחר להשתמש מצוידים בתעודת אחריות מקיפה, אשר לוקחת בחשבון את משך חייהם בגופה של המנותחת ומכסים את המטופלת היטב במקרה של קרע.

 
סלינה גומז- הנשמות הטובות אומרות שהזמרת עשתה הגדלה
 סלינה גומז- הנשמות הטובות אומרות שהזמרת עשתה הגדלה   צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 
 

ניתוח להצמדת אוזניים: ניתן לבצע כבר מגיל 6

אוזניים בולטות אצל בני נוער הנן מקור לסבל חברתי משמעותי. האוזן מגיעה ל- 90% מגודלה הסופי בגיל 6, כך שאת ניתוחי הצמדת האוזניים ניתן לבצע כבר מגיל 6 טרם הכניסה לבית הספר. גם במקרה זה, חשוב שהמנתח יהיה קשוב לסיבות, שבגללן רוצים לבצע את הניתוח, ויהיה בטוח כי מדובר ברצון הילד/ה ולא ברצונם של ההורים, לדוגמה. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית אצל נערים (ואצל ילדים בהרדמה מלאה) וניתן לחזור הביתה עוד באותו היום עם אוזניים חבושות.

 
אל פנינג הצמידה
 אל פנינג הצמידה   צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

ניתוח אף: לבדוק האם המטופל בשל לשינוי משמעותי במראה

ניתוח אף הינו צעד משמעותי במיוחד מבחינת המטופל. מדובר בשינוי של איבר מרכזי, המעניק מראה חדש לחלוטין לפניו של המטופל. הבקשות לניתוחים מתחילות בגילאי 16-17, כשהיחס בגילאים האלה הוא 80% בנות, 20% בנים.

תהליך הגדילה של האף מסתיים בסביבות גיל 16, ולכן רצוי להימנע מהתערבות כירורגית בשלבי הגדילה. על הרופא לנסות לבדוק האם הנער באמת מעוניין בניתוח, או שלהשפעה הסביבתית יש חלק בפנייה. חשובה לא פחות הבשלות הנפשית  - עד כמה המטופל מוכן לקבל את השינוי הצפוי במראהו.

 
לינדזי לוהן, עשתה ניתוח אף בגיל 16
 לינדזי לוהן, עשתה ניתוח אף בגיל 16   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

טיפול בהזעת יתר: תופעה שכיחה בקרב בני נוער

תופעה שכיחה בקרב בני נוער, המפריעה מאוד לסובלים ממנה, הינה הזעת היתר. יש לציין, כי בעיית הזעת היתר מציקה גם לקהל מבוגר יותר, וגורמת לפגיעה משמעותית באיכות החיים של הסובלים ממנה. לא מדובר בבעיה אסתטית קלה וקטנה אשר ניתן לטפל בה באמצעים אחרים, אלא כזו הגורמת לבעיה חברתית קשה, בכל גיל.
במהלך הניתוח המטפל בבעיה, אשר נערך תחת הרדמה מלאה, מתבצעים גירוד ושאיבה של בלוטות הזיעה מבית השחי. יחד עם זאת, ועל אף השכיחות של התופעה, לא מומלץ לעבור את הניתוח לפני גיל 16, שכן מדובר בתהליך טראומטי לגוף. במידה ואין רצון לעבור ניתוח בגיל צעיר , ניתן לבצע הזרקות בוטוקס לאזורי ההזעה המפחיתות באופן ניכר את כמות ההזעה.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by