בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
מה קורה לסקס בהיריון, והאם אפשר לחיות במונוגמיה?  

מה קורה לסקס בהיריון, והאם אפשר לחיות במונוגמיה?

 
יחסים |
 

מפגש סקסולוגים מרתק: ד"ר שלי ורוד פגשה את ד"ר כריס דונאיו, גורו לסקסולוגיה בארה"ב, לשיחת סקס על היריון ובגידות. מה עושים אם הבעל לא נמשך לאישתו בהיריון, והאם יש מה לעשות בנידון?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס בהיריון: שלי ורוד וד״ר כריס דונאיו
 סקס בהיריון: שלי ורוד וד״ר כריס דונאיו   צילום: headshotfrontiers 
 
 

בתקופת ההיריון שלי, הרבה נשים היריוניות או נשים בתהליכי טיפולי פוריות, פנו אלי לעזרה וייעוץ לגבי הזוגיות וחיי המין שלהן. כמובן שהן יכלו להתייעץ עם רופא הנשים שלהן, רק שלא הרבה נשים מרגישות נוח לשאול את הרופא שלהן שאלות על סקס ומין אוראלי בזמן היריון.

 

ככל שקבלתי יותר פניות הבנתי שרב הנשים מתמודדות עם אותן הבעיות או חששות דומות. אז החלטתי לסכם את הנושאים העיקריים כמו ״בעלי לא רוצה לשכב איתי בזמן ההיריון״ או ״אני עושה הפריות וחיי המין שלנו נהרסו מה עושים?״ וקבעתי פגישה עם חבר טוב שלי שהוא סקסולוג קליני ודוקטור להתנהגות מינית (למדנו באותה האוניברסיטה), וגם המנחה של תכנית הטלוויזיה הנקראת ״סקס רע״ בערוץ לוגו בארה״ב, ד״ר כריס דונאיו.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

 
מה אתה מייעץ ללקוח שלא נמשך לאישתו שבהיריון?
 מה אתה מייעץ ללקוח שלא נמשך לאישתו שבהיריון?   צילום: Sandi Ford 
 

את הריאיון התחלתי בשאלה שחזרה על עצמה הכי הרבה פעמים: למה כל כך הרבה גברים מסרבים לקיים יחסי מין בזמן ההיריון? ולמה כל כך הרבה גברים מאמינים שבזמן קיום יחסי המין הם עלולים לפגוע בעובר?

 

״את מתכוונת למה כל כך הרבה גברים חושבים שאיבר המין שלהם יגע בעובר בזמן המשגל״?!

המיתוס הזה מגיע מחוסר ידע. הם מפחדים שהם יפגעו בתינוק לא בגלל שאיבר המין שלהם ״כזה גדול״ אלה בגלל שהם פשוט לא מכירים את האנטומיה של האישה. זה מדהים אותי שלגברים יש חוסר ידע בנושא הזה למרות שגם הרבה נשים לא מודעות לאנטומיה שלהן. למעשה, רוב העבודה שלי עם לקוחות מתחילה בשיעור לגבי מיניות ואנטומיה.

 

אז מה אתה מייעץ ללקוח שלא מוצא את אשתו מושכת כשהיא בהריון?

 

באופן כללי, אם אתה אוהב את בת הזוג שלך אתה צריך להמשך אליה. אני לעולם לא אבייש לקוח בגלל המשיכה המינית שלו, כלומר: אם הוא לא נמשך כרגע לבת זוגתו כיוון שהיא בהריון או בגלל כל סיבה אחרת אני אנסה להבין היכן הוא נמצא עכשיו ולעזור לו. אם גבר רואה את אשתו ההריונית וחושב זה לא סקסי בעייני, אנחנו נשב נדבר על זה, הוא יאמר לה איך הוא מרגיש ונחשוב מה ניתן לעשות בכדאי לעזור להם לקיים יחסי מין שוב.

 

עוד בערוץ הלייפסטייל:

מדברים עם הילדים שלכם על אמצעי מניעה?

איך המפורסמות משיגות קוביות בבטן?

איזה סוג כושר מומלץ בהיריון?

 

 
סקס בהיריון: ד״ר כריס דונאיו
 סקס בהיריון: ד״ר כריס דונאיו   צילום: headshotfrontiers 
 
 

אבל אם הוא לא מוצא אותה מושכת אי אפשר לגרום לו להימשך אליה? הרי זה לא אפשרי.

 

"זוגות יכולים לאבד את המשיכה אחד כלפי השני לא רק בזמן שהאישה בהריון או רק כאשר חלים שינויים פיזיים בגוף האישה, או הגבר כמו בעקבות השמנה, זה גם יכול לקרות באופן טבעי. כשמאבדים את המשיכה המינית , בני הזוג צריכים להיות יצירתיים ולהפסיק לחשוב בדרכים ״המקובלות".

 

מין אוראלי

"זה בסדר לעשות ולנסות דרכים חדשות, וכל מה שצריך בכדאי לגרום לזה לעבוד שוב ולהחזיר את המשיכה המינית. אחד הדברים שאני תמיד שומע מהלקוחות שלי, זה שהם רוצים חיי מין נורמליים. מה זה אומר נורמלי? אני מסביר להם שזה בסדר לעשות דברים שהם לא נורמליים ושצריך לקיים יחסי מין לפי הצרכים שלהם ואפילו שונים מהנורמלי. כשזה מגיע לסקס אל תשימו לעצמכם ״גבולות״ במיוחד במערכות יחסים לטווח ארוך, תלמדו להיות חופשיים בראש ולהשתחרר".

 

אם כבר אנחנו מדברים על "גבולות" בחיי המין שלנו, הרבה נשים כתבו לי שהבעל או החבר שלהן מסרב לענג אותם על ידי מין אוראלי (למרות שהם כן רוצים שהאישה תספק אותם בדרך זו). למה אתה חושב שגברים לא אוהבים לענג את האישה בדרך זו?

 

אזור מלוכלך

מגיל מאוד צעיר מלמדים אותנו שזה אזור מלוכלך ולא נקי, אחרי הכל משם יוצא השתן. הורים אומרים לילדים משפטים כמו ״ אל תגעו שם זה מלוכלך״. אני חושב שגברים רבים המשיכו עם קו המחשבה הזה ששם למטה זה לא נקי ולכן הם נמנעים מלהתקרב לאזור עם הפה.

 

 
"מגיל צעיר מלמדים אותנו שזה אזור מלולכך"
 "מגיל צעיר מלמדים אותנו שזה אזור מלולכך"   צילום: fortolia 
 

אז מה עושים? מה אתה ממליץ ללקוחה שלך, שמסבירה לך ליד בעלה שהיא מאוד אוהבת מין אוראלי אבל הוא ממש לא, ולכן הוא לא מספק אותה במיטה?

 

"אני לא נותן לו רשות להמשיך עם ההתנהגות הזאת. לכל אחד יש זכות לבקש מבן או בת הזוג שלו לנסות לעשות משהו חדש או אחר במיטה. בכדאי לעזור לגבר אני אלמד אותו כיצד להפוך את האקט הזה לאירוטי ולהפסיק להירתע ממנו. אם לומר את האמת ברגע שהוא ינסה את זה וככל שהוא יעשה את זה יותר אני מאמין שהוא גם יתחיל להרגיש בסדר עם זה. כשגבר או אישה מגורים מינית הם בדרך כלל מוכנים לעשות הרבה דברים שהם לא היו מוכנים לעשות. זה קל יותר לבצע כשאתה בזמן סקס והליבידו שלך גבוה.

 


מה לגבי נשים שעוברות טיפולי הפריות , מה הן החששות העיקריות שאתה רואה בעבודה שלך לגבי הפריות, זוגיות?


"אני עובד הרבה עם לקוחות שרוצות להיכנס להיריון. לקוחות רבים באים לראות אותי כיוון שהם לא הצליחו להיכנס להיריון באופן טבעי ובזמן טיפולי הפריות חיי המין שלהם השתנו. מצבים כאלה יכולים להפוך לזוג את חיי המין ממשהו שהיה ספונטני ותשוקתי למשהו מאוד מלחיץ, שקורה לפי לוח זמנים ולפי ביוץ האישה".

 

"אם הטיפול לא הצליח והזוג לא נכנס להיריון, זה יכול להרוס את מערכת היחסים שלהם. בחלק מהמקרים הנשים כל כך רוצות להיכנס להיריון שהן שוכחות מהרצונות של הבעל שלהן והם יעשו הכל בכדאי שזה יצליח. הגברים מרגישים שהם כבר לא חשובים כיוון שהאישה מתעלמת מהרצונות או הרגשות שלהם. הם הפכו להיות כלי בחדר השינה שמספק זרע מתי שצריך".

 

 
טיפולי הפוריות יכולים להרוס את הזוגיות
 טיפולי הפוריות יכולים להרוס את הזוגיות    צילום: fortolia 
 

מה אתה ממליץ לזוגות שכיום נמצאים במצב הזה ? מה הם יכולים לעשות?


"בניית אמפתיה, בעיקר ביניהם. זה מצב לא פשוט אבל חשוב לזכור שזה רק שלב. זה חשוב שהאישה תלמד להתמודד עם הקשיים, האכזבות והכעסים שלה שעלולים להיווצר בזמן הטיפול לא על ידי ריבים עם הבעל".

 

בעיית פוריות, היא בעיה של הזוג ולא של האישה לבד ולשניהם יש את הזכות לומר ״אני לא רוצה לעשות את זה יותר״ או ״אני רוצה לקחת הפסקה״. הרבה בפעמים הגבר מרגיש כך אך מפחד להגיד את האמת וזה גורם להרבה ריבים ובעיות במהלך הטיפולים. בנוסף חשוב לזכור שהטיפולים האלה לא תמיד מצליחים וצריך להיות מודעים לזה ולחשוב על אופציות אחרות".

 

אני לא יכולה לסיים את השיחה לפני שאני שואלת אותך לגבי בגידות. ובכלל, מה אתה חושב על מונוגמיה? יש בעיה עם מונוגמיה..


"זה מגביל את כולנו וכשאנשים נכשלים בזה, בעיני זה מובן. ״אני מאמין שבגידה היא שלב צפוי בנישואים.״ אני לא אומר שזה דבר טוב או רע אני רק אומר שזה צפוי. בסוג כזה של מצב, אנחנו צריכים לראות מה אפשר לעשות כדי שזה לא יקרה שוב".

 

"החברה תגיד לך שזה לא בסדר שבגדו בך, אבל אני לא רואה את זה בדרך הזו. אף אחד לא עשה לך שום דבר, קרה משהו ויש תוצאה. כאשר גבר או אישה נאבקים עם מחויבות, זה לא משהו שנעשה באופן אישי לבן הזוג שלהם. המילה בגידה היא לא נכונה בעיני, כיוון שהיא לא מתארת את מה שבאמת קורה, והופכת את זה למשהו מאוד אישי ורע".

 

לשאלות וייעוץ ניתן לפנות לד"ר שלי ורוד: drsvarod@gmail.com

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by