בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות  
נס: השמנים שיצילו את הבריאות שלכם 

נס: השמנים שיצילו את הבריאות שלכם

 
בריאות  |
 

מדריך שמן: למרות שיצא לשמן שם רע - למה כדאי לכם בכל זאת לצרוך שמנים כחלק מהתפריט היומי, מאילו שמנים כדאי להתרחק, ומהם העדיפים לשימוש? וגם: חדשה מרעישה בתחום השמן התעשייתי!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמן
 שמן   צילום: יחצ תפוח טכנולוגיות 
 
 

למה לכם שמן?
כולם רוצים להיפטר מהשומן, ואף אחד לא מעוניין להכניס שמן מיותר לגופו, ולכן - לשמן יצא שם רע שלא בצדק. חוץ משמן הזית הידוע כמועיל לבריאותינו, שאר השומנים והשמנים למיניהם, נתפסים כאלה שמובילים להשמנה ולנזקים בריאותיים נוספים.

 

ואכן, יש בסיס לטענות, אבל חשוב לדעת כי השומנים חיוניים לתפקוד של הגוף. הם משמשים כמאגר אנרגיה, מבודדים את הגוף מקור, מרפדים איברים פנימיים ומגנים עליהם, משתתפים בתהליכים שונים בגוף, למשל ספיגה של הויטמינים A,D,E.K אפשרית רק בסביבה שומנית. השומנים גם מהווים חלק מרכיבים שונים כמו הורמונים. כך שאין אפשרות לתפקוד תקין ומאוזן ללא צריכה של שומן.

 

איזה שמנים עדיפים?

עם זאת קיים הבדל בין סוגי חומצות השומן השונות בהתאם למקור השמן. מהחי מגיע השומן מחלב ומוצריו (כמו חמאה, שמנת, גבינה, יוגורט), מבשר (כמו בקר, עוף, הודו, כבש) ומדגים. מהצומח מגיע השומן מאבוקדו, שומשום (טחינה), שקדים ואגוזים, גרעינים, זיתים, ומשמנים (זית, קנולה, תירס, סויה, חריע) ושמנים נוספים (דקלים וקוקוס).

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

 
שמן אבוקדו
 שמן אבוקדו   צילום: פוטוליה 
 

מה ההבדל בין רווי או לא רווי?
ההבדל בין שמנים מעולם החי ומעולם הצומח נובע מההתפלגות בסוגי חומצות השומן. שומן מן החי הנחשב לשומן "רע" מתאפיין באחוז גבוה של חומצות שומן רוויות, ואילו שומן מן הצומח באחוז גבוה של חומצות שומן בלתי רוויות הנחשבות לשומן "הטוב".

 

שומן רווי ומחלות

במחקרים נמצא קשר בין צריכה גבוהה של שומן רווי למחלות, בעיקר לב וכלי דם. חומצות השומן הרוויות נוטות להיצמד לדפנות כלי הדם ויוצרות רובד שומני. זו תופעה ללא סימפטומים פיזיים בטווח הקצר, אך עם הזמן קיים חשש כי הרובד השומני יגדל ויביא לסתימה של כלי דם. שעלול לגרום לאירוע לבבי או לאירוע מוחי ואף להסתיים במוות. ולכן צריכה גבוהה של שומן רווי מקושרת לעליה בסיכון למחלות לב וכלי דם.

 

שומן והשפעתו הטובה על הכולסטרול

חומצות שומן שאינן רוויות גם כן מגוונות ובאופן גס מקובל לחלק אותן לחומצות שומן חד בלתי רוויות וחומצות שומן רב בלתי רוויות. לחומצות שומן חד בלתי רוויות ורב בלתי רוויות, במינונים מתונים, לא רק שאין השפעה שלילית אלא אף השפעה חיובית. לחומצות שומן אלו יש השפעה על הפחתת הכולסטרול "הרע" ( (LDL וספציפית לחומצות השומן החד בלתי רוויות גם תרומה על עלייה בכולסטרול "הטוב" ( (HDL.

 

מאילו שמנים עדיף להימנע?

קיימים שמנים ממקור צמחי שמוטב להימנע מצריכתם כמו שמן דקלים ושמן קוקוס. על אף שהמקור שלהם הוא מן הצומח הם מתאפיינים באחוז גבוה של חומצות שומן רוויות ולכן אינם מומלצים לשימוש. שמן דקלים מקובל פחות בבישול הביתי אך מרבים להשתמש בו בתעשיית המזון.

 

בבישול הביתי מקובל להשתמש בשמנים מן הצומח כמו שמן זית, קנולה, חמניות או סויה ובשמנים מן החי כמו חמאה.

בתעשיית המזון בשל אילוצים תמחיריים וטכנולוגים השמנים הצמחיים המקובלים לשימוש הם שמן דקלים, שמן סויה ובמוצרים איכותיים ניתן לראות היום שימוש בשמן חמניות ואף קנולה שהוא המומלץ ביותר לשימוש בתעשייה.

 

עוד בערוץ הלייפסטייל:

10 דברים שחייבים לדעת על תפוח אדמה

הכירו את אימון הקנגו ג'אמפס

האם אתם מתפשרים על אהבה?

 

 
שמנים
 שמנים   צילום: fotolia 
 
 

מהו שומן טרנס?

שומן הטרנס הוא בעיקר תוצר של התעשייה (נמצא במינונים זניחים גם בשומן מן החי כמו בקר). כאשר לוקחים שמן צמחי ומקשים אותו חלקית נוצרים תוצרי לוואי - חומצות שומן טרנס. צורה של שומן מזיק, שהגוף לא יכול לפרק.

המודעות הגוברת לנושא הובילה להפחתת השימוש בו וכיום מרבית יצרניות המזון משתמשות בטכנולוגיות, שבהן כמות שומן הטרנס במזון, גם במרגרינה, היא נמוכה.

 

איך נמנעים מייצור מוגבר של כולסטרול?
הכולסטרול הוא חומר שומני החיוני לתפקוד תקין של הגוף. הוא מהווה חלק מקרום התא (ממברנה), מרכיב עיקרי של ויטמין D המשתתף בחילוף חומרים של סידן בגוף, מרכיב בנוזל המרה ובהורמונים, דרוש לספיגת שומנים, משתתף בתהליכים שונים באברים פנימיים - מוח, כבד, כליות וריאות. הבעיה היא כאשר רמתו בדם עולה מעבר לרמה התקינה.

כדאי לזכור כי 70% מהכולסטרול בגוף הוא מייצור עצמי של הכבד, ורק 30% מקורו מהמזון. גם למי שיש רמות כולסטרול גבוהות ועליו להפחית בצריכה של כולסטרול מהמזון לא יכול להימנע לחלוטין מצריכתו, שכן הדבר יביא לייצור מוגבר של כולסטרול בכבד.

 

חשוב לשים לב לתוויות
מזונות מעולם הצומח אינם מכילים כולסטרול, ומכאן שבקבוקי שמן - קנולה, סויה, תירס ואחרים - עליהם מצוין "ללא כולסטרול", דומים לשקיות סוכר שעליהן יופיע הכיתוב "ללא מלח". במקרה של סוכר ומלח אין סיכוי שלא נדע או לא נבין, אבל בהחלט נכעס ואולי נעלב כי מזלזלים באינטליגנציה שלנו.

 

להבדיל מהדוגמה, במקרה של שמן, יהיו שיעדיפו לקנות שמן קנולה "ללא כולסטרול" ואף לשלם יותר על פני שמן קנולה שבו אין התייחסות להעדר הכולסטרול. כי קיים בלבול וחוסר וודאות לגבי סוגי השמן, השומן התרומה לבריאות או הנזקים הנלווים לצריכתו לאורך זמן. יחד עם זאת, שמן דקלים ושמן קוקוס שמקורם מעולם הצומח אך הם מקור לשומן רווי, גורמים לנזקים דומים לאלה שבצריכה גדולה של כולסטרול, שמקורו מעולם החי.

 

 
שמן זית
 שמן זית   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

חדשות מרעישות בתחום השמן התעשייתי - שמן PROLIO

הישג טכנולוגי בינלאומי לחברת "שמן תעשיות" אשר פיתחה את שמן הפרוליו שהוא מוצר חדשני. שימוש בשמן הפרוליו יאפשר לתעשיה להחליף את השימוש בשמנים ושומנים מוקשים עתירי שומן רווי ובכך לספק לצרכנים מוצרים בריאים יותר

 

"לפיתוח החדש יתרונות רבים על פני השמנים הקיימים היום בשוק התעשייתי.היתרונות הרבים באים לידי ביטוי בערכים תזונתיים טובים יותר-הפחתה של שומן רווי,עליה באחוז השומן החד בלתי רווי,עלייה בכמות האומגה 3. כמו כן שמן הפרוליו עמיד יותר בטמפרטורה גבוהה יותר מכל שמן אחר .הפחתה בשומן הרווי מסייעת להורדת הכולסטרול הרע בגוף,ו ותורמת ל מניעת מחלות כלי דם ולב". מסביר עודד איזק, מנהל שיווק שמן תעשיות.

 

 

שמן PROLIO הינו תערובת חדשנית של שמנים צמחיים למאכל המכיל: אחוז גבוה במיוחד של אומגה 3, חומצות שומן לא רוויות בכמות גבוהה ומאוזנת הרבה פחות שומן רווי, מעכבי חמצון טבעיים בעלי ערך בריאותי, שמן PROLIO עמיד במיוחד בתהליכי חימום אינטנסיביים כגון-טיגון , בישול , אפיה, בעל אפקט סינרגסטי ובעל טעם טוב במיוחד.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by