בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
עיצוב שקוף: המרענן הרשמי של הקיץ בבית 

עיצוב שקוף: המרענן הרשמי של הקיץ בבית

 
עולם הבית |
 

הקיץ הישראלי ידוע כחם, שלא לומר לוהט. עם השנים השתרשו בעיצובו של הבית הישראלי מבחר דרכים לייצר חלל אוורירי וקליל יותר. עיצוב שקוף מהווה דרך אופטימלית לסייע בכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחיצה שקופה בין חדרים
 מחיצה שקופה בין חדרים   צילום: יחצ צמר שטיחים יפים 
 
 

כל חובב עיצוב באשר הוא יודע שתחום עיצוב הבית הוא רב גוני ומשתנה מעת לעת. בכל עונה מפתיעים ומפציעים להם טרנדים חדשים וצבעוניות משתנה המככבים בעיצובי חלונות הראווה, החנויות וכמובן גם בבתים. לכל עונה בשנה יש סכמת צבעים ידועה מראש שתסייע לנו לייצר בחללים השונים את האווירה המתבקשת. עיצוב קייצי מאופיין ברובו בלוק אוורירי וקליל יותר, שימוש באלמנטים שקופים ברמת המעטפת ואף בעיצוב הפנים, ייסיעו ביצירת התחושה האוורירית בצורה המיטבית.

 

 אז נכון, שקוף הוא לא באמת צבע אך הוא בהחלט יכול להוות דרך אפקטיבית במיוחד "לקרר" את האווירה ולשוות לכל חלל מראה רענן וקליל. הגוון השקוף הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של עיצובים בעלי קו מודרני וכיום ניתן לשלבו כמעט בכל חלל.

 

"המחשבה על שילוב אלמנטים שקופים  ואווריריים צריכה למעשה להתחיל כבר בתכנון העקרוני של הבית", מסבירה האדריכלית גלית אבינועם, "את תחושת השקיפות והאור ניתן להכניס הביתה בעזרת אלמנטים רבים , בין עם בעזרת חלונות רחבי ידיים, דלתות שקופות או שקופת למחצה  שימוש בבטון שקוף וכמובן על ידי שילוב של ריהוט ואקססוריז".

 

 
שקוף גם בחדר האוכל
 שקוף גם בחדר האוכל   צילום: יחצ יפרח בן צבי 
 

קישור בין המרחב הפנימי לחוץ הוא, דרך מצויינת לייצרת תחושה של שקיפות ומרחב. אנו חיים במדינה שטופת אור ונחשפים יותר ויותר לעיצובים המקשרים בין החוץ לפנים על ידי חזיתות שקופות הן בבניה הפרטית והן במגדלי המגורים. בבנייה החדשה יש הקפדה לייצר, בעיקר בחללים הציבוריים, דלתות מריצפה עד תיקרה המייצרים תחושה של מרחב, פרספקטיבה  וחשיפה לנוף האורבני או הכפרי. בזכות טכנולוגיות חדישות, הזכוכיות המוצעות כיום בטיחותיות במיוחד מסייעות בוויסות עוצמת האור והחום המאיים לחדור פנימה. כיום, כשטכנולוגיות אבטחת הבית מצויינות, ניתן לראות שימוש נרחב בדלתות כניסה המשלבות בתוכן חלקים או אלמנטים שקופים. אפקט השקיפות מכניס לחלל הבית אור מרומז ונעים והתחושה הנוצרת ביתית ומזמינה.

 

 את תחושת השקיפות האוורירית ניתן להשיג גם על ידי שימוש בבטון שקוף. חומר חדש זה משלב סיבים אופטיים עשויים קריסטל אשר מסודרים בצורת רשת. חוזקו כחוזק בטון קונבנציונאלי, כאשר הימצאות הסיבים האופטיים אינה גורעת מכך. תכונת השקיפות המאפיינת את הבטון, מאפשרת למקם מאחוריו אור בצבעים שונים כך שחודר דרכו, עובר דרך הסיבים האופטיים ויוצר אפקט דקורטיבי מיוחד. בנוסף להארת החיפוי, ניתן למקם בצידו האחורי שקף עם כל תמונה שנבחר שתתנוסס על גביו מה שייצר אלמנט יחודי ומעוצב בחלל.

 

 

 

 
שולחן קפה שקוף
 שולחן קפה שקוף   צילום: יחצ אליתה ליוינג 
 
 

קיר שקוף- הטרנד החדש

לא בפרוייקטים רבים אנו נחשפים לשימוש בקירות שקופים המחליפים את קירות הגבס הסטנדרטים. אחת הדרכים היצירתיות לשלב מוטיב שקוף בחלל הוא שימוש בקיר שקוף או סמי שקוף. המעצבת גלית אבינועם מספרת, "באחד הפרוייקטים האחרונים יצרתי קיר העשוי מזכוכית עבה שיוצר חציצה יחודית בין חדר הילדים לחדר הרחצה". שימוש בקיר שקוף נשמע אומנם לא קונבנציונלי אך בפועל התוצר המוגמר מוכיח כי מדובר בסיפור הצלחה. כמובן שלא מדובר בזכוכית שקופה לחלוטין וזאת על מנת לשמור על פרטיותם של בני הבית. אבינועם יצרה קיר בו מוטמע פיגמנט בגוון שהתאים לסכמת הצבעים ובכך יצרה תחושה של עניין בחלל וכמובן שמרה על ידי שילובו על המוטיב המרכזי, בית בעיצוב נקי, מודרי ומוקפד.

 

השימוש בקוריאן הולך וצובר תאוצה בפרוייקטים רבים. הקוריאן הוא חומר אידיאלי ביכולתו ליישם את תחושת השקיפות. בזכות היותו חומר אקרילי, ניתן למעשה ליישמו בכל גוון. בזכות יתרון זה, ניתן לשלב את המשטחים כמשטחי עבודה במטבח, חדרי רחצה ואף כשולחנות עבודה, בעזרת הארה נכונה ניתן לייצר אלמנט פיסולי מרהיב בחלל המשלב מראה פיסולי ואלגנטי בחלל.

 

 
קרמיקה שקופה במטבח
 קרמיקה שקופה במטבח   צילום: יחצ א. א מראות 
 

אקססוריז

הלופטים התעשייתים הפכו בעשורים האחרונים לצורת מגורים אופיינית בנוף האורבני של תל אביב והסביבה. אך עם זאת, בלופטים רבים קיים נסיון לשדר תחושה מעט יותר ביתית וחמימה. אחד הקשיים לייצר תחושה זו היא הצנרת החשופה בתקרה. דרך מצויינת לטשטש את מראה הצנרת ועדיין לשמר את תחושת הלופטיות היא,מתיחת בד מוסלין שקפקף למחצה המטשטש את המערכות המוטמעות בתקרה. בעזרת נורות לד הבד נחשף במלוא תפארתו ומשווה לחלל מראה יחודי ומרהיב.

 

ולאלה מאיתנו שלא מתכננים שיפוץ רחב היקף בזמן הקרוב, הדרך הקלה, הפשוטה והזולה יותר להוסיף לחללים נופך אוורירי ומרענן היא שימוש בריהוט שקוף ובאקססוריז משלימים. "בשל מגמת הבניה של דירות יותר ויותר קטנות, השימוש בריהוט שקוף אידיאלי ליצירת תחושה של חלל פתוח ואוורירי",מסביר האדריכל והמעצב מיקלה סימאונה, "ניתן לייצר, על ידי שימוש נכון ומושכל בחללים, אשליה אופטית שהחלל גדול בהרבה מכפי שהוא באמת".

 

עולם העיצוב על כל רבדיו רווי כיום באינסוף מוצרים ופריטים המתאימים בדיוק לתפיסה זאת. אחת הדרכים הבולטות לשדר תחושת אוורירית היא שימוש בשולחן אוכל שהפלטה העליונה עשויה, איך לא, מזכוכית. כיום, בזכות טכנולוגיות מתקדמות ושימוש בחומרים פולימרים ניתן לייצר רגלי השולחן גם שקופות. המראה הנוצר יחודי, מעין נוכח לא נוכח.

 

כיסאות שקופים לפינת האוכל או לחדרי עבודה יעשו גם הם את העבודה. עולם העיצוב מציע כיום כיסאות עשויים חומרים אקרילים חזקים ועמידים במיוחד כך שהם גם נאמנים לתפיסה העיצובים וגם פרקטיים. גדולי המעצבים נוטים לשלב בקולקציות שלהם מגוון פירטי ריהוט שקופים,החל מפיליפ סטארק ועד מרסל וונדרס.

    

 

 
כסא מטבח שקוף
 כסא מטבח שקוף   צילום: יחצ iddesign 
 

תאורה ללא צבע

עולם התאורה מציע גם הוא מגוון רחב של גופי תאורה שקופים וכאלה, מכילים פיגמנט צבע ועדיין שומרים על מראם השקוף. גופים אלה אידיאלים לתלייה מעל פינות אוכל על מנת לשמר תחושה של גובה בחלל אך לא רק, שימוש בגופי תאורה עומדים או מונחים על שולחנות קפה לצד מערכת הישיבה מייצרים ביצירת המראה המבוקש.

 

 

 
שנדליר שקוף ומפואר
 שנדליר שקוף ומפואר   צילום: יחצ קמחי תאורה 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by