בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
קיץ נצחי 
אלו ניתוחים פלסטיים עושים בני נוער בחופש? 

אלו ניתוחים פלסטיים עושים בני נוער בחופש?

 
קיץ נצחי |
 

החופשה הגדולה היא הזדמנות מצויינת לבני נוער לשנות פרטים שמפריעים להם בגוף כדוגמת אוזניים, אף וחזה. כל הפרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 
 

חודשי החופש הגדול לרוב יהיו עננה כהה מעל ראשי ההורים, המבשרת על בוא הדאגה לבני הנוער החופשיים ממסגרת, אך משנה לשנה חל שינוי ברצונות ובשאיפות וכידוע הנוער של היום הוא לא הנוער של פעם. בעבר דאגות וקונפליקטים עם בני נוער היו מסתכמים די בפשטות ואילו היום ישנם תכתיבים חברתיים ונטולי פרטיות, חיי האינסטגרם והפייסבוק, אידיאלי יופי חדשים בחברה ושאיפה להיות יפים ובטוחים בעצמם. 

 

בגיל בו הכול עודנו  ניתן לעיצוב, כל יום מתגלות בבני הנוער תכונות חדשות שיעצבו  אותם ברבות הזמן- ויהפכו אותם אט אט למבוגרים. חלק גדול מהתבגרותם קשורה בדימוי העצמי שלהם במהלך ההתבגרות ובקבלת ה"אני" שלהם. אין ספק שבעולם מערבי מודרני כשלנו, למראה החיצוני, הלבוש והנראות באופן כללי - יש מקום מאוד מכובד המשפיע על מצב הרוח שלנו, על הדימוי  והביטחון עצמי, ובפרט על תהליך התעצבות הגוף - הרגיש יותר בשלבים אלו.

 

ד"ר רונן גלזינגר, מומחה לכירורגיה פלסטית וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, מסביר על המגמה בשנים האחרונות בקרב בני נוער והוריהם, ומפרט מה ניתן ואפשרי לעשות ומה לא.

 

כבר בגיל הגן, ניתן לשים לב למבנה האוזניים של הילד\ה ובמקרים בהם האוזניים גדולות באופן יחסי או רחוקות מהראש באופן חריג, אין שוב סיבה הגיונית להשאיר בו צלקות נפשיות מאותן עלבונות והצקות מתמשכות שאופייניות בעולם הילדים. אין זה חדש כי זה הוא הגיל בו הילד מקבל את המושג הראשון למראה חיצוני ולפגמים אסתטיים, לומד מה נחשב יפה או לא, ומה מצחיק או מעליב ועל כן - זה המקום לטפל בזמן.

 

הידעת? אוזניים מסיימות את ההתפתחות שלהן כבר בגיל 8, (אף שיש לדעת כי האוזניים ממשיכות לגדול כל השנים) וישנן שיטות ניתוחיות שניתן לבצע כבר מגיל 6 ולהגיע לכיתה א' ולהשאיר את ההצקות בגן.

 

דבר המומחה: "ישנו ניתוח פשוט יחסית המשלב את שני האלמנטים הגורמים לתופעת האוזניים הבולטות . לניתוח מהסוג הזה יש ערך מוסף אדיר מבחינה נפשית.  ילדים עם אוזניים בולטות סובלים בילדותם מהתנכלות חברתית, ולכך השלכות רבות בתחומים נוספים. הניתוח אורך כשעה בלבד, בהרדמה מקומית או מלאה, תלוי בגיל המנותח ובהחלטה משותפת של הרופא והמטופל, וכשבוע לאחריו ניתן לחזור לפעילות מלאה.

 

תגובת הסביבה: כאשר הגילאים הם באמת 6-8 אין סיבה לחשוש לעשות את הניתוח במהלך הקיץ, עד שכולם חוזרים לשגרת ספסל הלימודים, הילד\ה כבר גיבשו לעצמם ביטחון עצמי והדבר ניכר על פניהם ועל גישתם לשאר הילדים. הם לא ייספגו יותר הלצות ועלבונות כגון "דמבו" או "אוזני פייפר".

 

 

 
 צילום: fotolia 
 
 

הקטנת חזה- פרוצדורה רפואית ואינה רק למבוגרות

נערות רבות סובלות מהתפתחות מוקדמת ולא פרופורציונאלית של החזה כבר בגילאי חטיבת הביניים. על פניו  מדובר בהתפתחות גוף האישה אך בגילאים אלו ההסתגלות לשינויים אינה קלה ובמידה בה החזה גדול באופן משמעותי משאר הנערות- הדבר מביא איתו לא מעט סבל כמו בושה וחוסר ביטחון, הימנעות מפעילות ספורטיבית בבית הספר, סיבוכים נפשיים ובעיות בדימוי העצמי ואף בעיות רפואיות כמו הליכה כפופה ובעיות גב לטווח הארוך, פטריות ובעיות עור באזור בית החזה ועוד.

 

הידעת? על פי מחקר שנערך בארה"ב בתחום נמצא כי ניתוחי הקטנת חזה שיפרו באופן משמעותי מכאובים פיזיים כמו כאבי גב, צוואר וכתפיים ובנוסף אופי איכות החיים ששופר משמעותית גם הוא בקרב אותן נשים שבחרו לעבור ניתוח. נשים שעוברות ניתוח הקטנת חזה, משנות את חייהן מן הקצה אל הקצה, הן משתחררות מסבל ומועקה והופכות לנשים עם אורח חיים רגיל. 

 

דבר המומחה: "אכן, נערות ונשים רבות, המבקשות לעבור ניתוח הקטנת חזה, מתלוננות על סבל פיסי רב. מרבית התלונות הן על כאבי גב, כאבי כתפיים ופטריות עור שממוקמות מתחת לשד, וגורמות לגירודים ופצעים. ללא ספק לאחר ניתוח להקטנת החזה חל שיפור עצום בתדמית הגוף ובהרגשה האישית וכמובן גם בסימפטומים הפיסיים ובכאבים הנלווים. נערות לאחר ניתוח להקטנת החזה משנות לעיתים קרובות אורח חיים - מרשות  לעצמן פעילות ספורטיבית שהוגבלה קודם לכן בגלל גודל החזה וכו'. ניתן לבצע את הניתוח לאחר היוועצות עם רופא כבר מגיל 16-17 כאשר הנערה בשלבים סופיים של הגדילה.

 

תגובת הסביבה: מאחר וצללית הגוף משתנה משמעותית, התגובה לאחר ניתוח להקטנת חזה היא לרוב תגובה על ירידה משמעותית במשקל - הרי מראה חזה גדול לנערה משווה לגופה מראה גדול ולא טבעי.

   

 
 צילום: יחצ 
 

ניתוחי אף

נערים ונערות בגיל ההתבגרות חווים שינויים רבים מבחינת צמיחת הגוף, הורמונים ואופי פנימי וחיצוני שמשתנה מקצה לקצה. גם עלבונות על מי שהשינויים אצלו ממש בולטים הם חלק מההתמודדות עם גיל ההתבגרות, חשוב להיות ערניים כהורים לרחשי ליבם של המתבגרים.

 

הידעת? ניתן לנתח מגיל 15-16 כאשר מדובר בהפרעה הגוררת התנהגויות חברתיות ונפשיות למתבגר או לחילופין גם גורמת לבעיות רפואיות כמו הפרעה לשימה או נחירות מוגברות.

 

דבר המומחה: "לרוב איני ממליץ על ניתוח אסתטי בגילאים אלה, אלא במקרים קיצוניים של אף מאוד לא פרופורציונלי לפנים. בדרך כלל, אעדיף שהמטופל ישקול לשלב ייעוץ פסיכולוגי לפני קבלת החלטה על ניתוח בגילאים מוקדמים מהמקובל על מנת לברר את מוכנותו הנפשית של הנער/ה לתהליך הניתוחי, לשינוי ולתקופת ההחלמה. אם הוחלט לנתח-  הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, ללא חתכים חיצוניים כאשר כל התהליך נעשה מבפנים ואורך בין שעה לשעה וחצי. במידה והניתוח הרפואי אינו הכרחי, וההיבטים החברתיים או הרפואיים אינם מחייבים זאת, ניתן להמתין עד גיל 18 לביצוע הניתוח האסתטי.

 

תגובת הסביבה: המנותח יוצא מחדר ניתוח כאשר אפו מגובס תוך מראה נפוח ושטפי דם באזור העיניים והאף למשך שבוע עד עשרה ימים. הצורה הסופית של האף מתעצבת במהלך השנה הקרבה, אך כמובן שהשינוי המשמעותי נראה לעין כבר בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. ניתוח מסוג זה משנה כמעט תמיד את מראה הפנים הכללי באופן די ניכר, כך שהתגובות לא יאחרו להגיע על המראה "החדש", "השונה", וה-"לא דומה לעצמך בכלל". 

  

 
 צילום: fotolia 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by