בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות 
מרגש: הספורטאיות שחלו בסרטן מנצחות 

מרגש: הספורטאיות שחלו בסרטן מנצחות

 
בריאות |
 

ב-23 באוקטובר יתקיים אירוע להעלאת המודעות לגילוי סרטן השד, בהשתתפות משחקי מאמאנט. שחקניות הליגה מספרות על התמודדותן עם המחלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"מאמאנט", ליגת הנשים הגדולה בישראל, תקיים זו השנה השנייה ברציפות, את האירוע "גם אני מודעת", להעלאת המודעות לבדיקה לגילוי סרטן השד. האירוע המסורתי יתקיים ב- 23.10.15 בין השעות 09:00-13:00  באצטדיון האתלטיקה בראשון לציון.

 

האירוע, שיהיה פתוח לקהל הרחב, יכלול הפעלות ספורטיביות וחווייתיות, טורנירים של קבוצות מאמאנט מכל רחבי הארץ, משחקי ראווה במעמד ראש עיריית ראשון לציון דב צור, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, מנכ"ל מרכז הפועל מר יורם אורנשטיין, ועוד.

 

את האירוע יוזמות, זו השנה השנייה, שחקניות מאמאנט שחלו בסרטן השד והחלימו, וזוקפות חלק גדול מההבראה וההחלמה לזכות החוויה החברתית-ספורטיבית בליגת מאמאנט, כשהשנה האירוע הופך למסורת בחודש המודעות למאבק בסרטן השד, לאחר שבשנה שעברה, נחשפו אלפי נשים לאירוע והלכו להיבדק, ו - 18 מתכן נמצאו חולות במחלה בשלבים שונים. גם השנה ישולבו באירוע כל ערכי מאמאנט, בהם: ספורט, חוויה, הסברה חברתית והעצמה. שחקניות מאמאנט מספרות על ההתמודדות עם המחלה מניסיון אישי:

 

 

 

 
הדס, שחקנית ליגת "מאמאנט"
 הדס, שחקנית ליגת "מאמאנט" 
 

"שמי הדס. נשואה לרוני ואמא של הדר. כשנתיים לאחר הולדת ביתי הרגשתי בזמן המקלחת גוש בשד השמאלי. סיפרתי על כך לבעלי והא דחק בי ללכת לרופאת המשפחה אשר זיהתה גוש חשוד ושלחה אותי לבדיקת ממוגרפיה. בעקבות ממצאי הממוגרפיה נלקחה דגימה מהגוש אשר זוהתה בסופו של דבר כגידול סרטני ממאיר. מהנקודה הזאת הכל התנהל במהירות. כמה ימים אחרי קבלת תוצאות הביופסיה כבר מצאתי את עצמי בחדר הניתוח עוברת כריתה דו צדדית ושחזור שד. מייד לאחר הניתוח נכנסתי להליך של טיפולים כימותרפים שנמשכו שנה כשבסופם הצלחתי להתגבר על המחלה ולחזור לשגרת חיים רגילה . במשך שש השנים לאחר שהוכרזתי בריאה עשיתי בדיקת m.r.i אחת לחצי שנה אך כשהתשובה האחרונה הגיעה חשכו עיניי, הסרטן חזר, ההרגשה היתה נוראית , הגוף בוגד בי, נשלחתי לבדיקות נוספות, שוב ביופסיה וצפייה לתשובות ושוב בדיקות לשלילת גרורות. לשמחתי גם הפעם גיליתי בזמן, ושוב פעם עברתי במשך שנה כימותרפיה והקרנות וגם הפעם ניצחתי. בנות יקרות, חשוב שתדעו שאת המלחמה הזאת ניצחתי אך ורק בזכות הגילוי המקדים ! אני מפצירה בכן, אנא לכו להיבדק אם לא למענכן אז למען המשפחה שלכן. רפואה שלימה ובריאות לכולם."

 

 

 

 

 

 
 
ורד, שחקנית ליגת "מאמאנט"
 ורד, שחקנית ליגת "מאמאנט" 
 

"שמי ורד קימל-אס, בת 39, שחקנית בליגת מאמאנט ראשון לציון. לפני כשנתיים, בספטמבר 2013 פתחתי ביוזמתי את קבוצת מאמאנט בבית-הספר בו לומדים ילדיי (בית-ספר יסודי "ניצנים", ראשון לציון) תוך גיוס חברות ומכרות משכונתנו.

במהלך אוקטובר 2013 תוך כדי אימון שגרתי, קיבלתי מכה ישירה בחזה, מכה שלימים הביאה אותי לבדוק את המקום ולגלות, ממש במקרה, כי מתחת למכה מסתתר גוש סרטני אלים בשד שבמידה ולא היה מתגלה בזמן, לא הייתי יושבת וכותבת את מכתבי זה היום.


"במקרה שלי המודעות לא שיחקה תפקיד, רק המזל הגדול. המזל שהוביל אותי לפתוח קבוצת מאמאנט וממש משמיים, לקבל מכה, להתעורר וללכת להיבדק, ועל כן, תודתי האינסופית למאמאנט, לכוח העליון ולתושייתי הרבה שהביאה אותי לבצע בדיקות ולא לחפף. מטרתי העילאית בשותפות עם יוזמות האירוע 'גם אני מודעת', היא לעורר את המודעות בקרב נשים לביצוע בדיקות תקופתיות, אם דרך המשחק המשותף, ליגת המאמאנט או כל אמצעי מדיה נוספים אחרים."

 

כמו ורד והדס, גם דיתי מספרת על התהליך שעברה:

 

 

 
דיתי, שחקנית ליגת "מאמאנט"
 דיתי, שחקנית ליגת "מאמאנט" 
 

"שמי דיתי ואני משחקת בליגת מאמאנט רמת גן. לפני ארבעה חודשים בבואי לחגוג יומולדת 40, עם שני ילדים בני שש ושבע ותינוק בן שנה ועם כניסת חופשת הקיץ, מיששתי גוש בשד. מאותו יום חיי התהפכו, כשנודע לי שחליתי בסרטן שד. לאחר חודש מתיש וחסר רחמים של בדיקות, קיבלתי את פרוטוקול הטיפול שלי: 5 חודשים של כימותרפיה, ניתוח, 40 יום הקרנות, המשך טיפול ביולוגי עד סוף השנה וכדורים הורמונאליים לחמש שנים. וכל זאת לאחר שהבנתי שעליתי על זה בזמן....

 

"אז עכשיו אני לקראת סוף הטיפולים הכימותרפיים ויש לי עוד דרך ארוכה לעבור, אבל אני יכולה כבר לאמר שיש כמה דברים מאוד ברורים בהתמודדות עם המחלה:


1.כשאומרים" אתה לא לבד במחלה" אז באמת במחלה הזאת אני ממש לא לבד. ולדעת שאחרי שנה עמוסה בטיפולים והתמודדויות רבות שמגיעות עם הטיפול והקושי הנפשי והפיסי, יש תקווה גדולה לריפוי מלא וזה מכיוון שהייתי עם יד על הדופק ונבדקתי וגיליתי את זה באמת בזמן!!


2.ההתמודדות הקשה ביותר בשבילי היא בעיקר מול המראה ומול בן הזוג. הנשיות נפגעת במקומות כואבים ולאורך זמן ההתמודדות לא פשוטה. במקרה שלי, כשזה מגיע בגיל צעיר ויש ילדים קטנים, רוב האנרגיות מופנות לטיפול בילדים ולעיתים בעלי נאלץ לשאת בכל הנטל, מה שלא מותיר הרבה אנרגיות וכוחות לזוגיות. מכיוון שזוגיות כידוע לכולן מצריך עבודה תמידית בין כה, כשאתה חולה, העבודה הופכת להתמודדות מאוד מאוד קשה.


3.מהרגע שגיליתי שאני חולה, מעצם היותי אדם משתף ופתוח, מיד שיתפתי את כל מי שנמצא סביבי. העובדה הזאת הפכה לברכה גדולה התברר, כי הקיפו אותי באינסוף מעגלים של תמיכה ועזרה, שלא פוסקת. 
אחד המעגלים האלו שייך לבנות הקבוצה שלי במאמאנט שהפכו לחלק בלתי נפרד ומוצלח בהתמודדות שלי עם המחלה במישור הנפשי והתפקודי. הן הושיטו לי יד רחבה שדואגת לשלומי ונותנת לי חיבוק חם, על בסיס יומי.


"המעגל הזה של המאמאנט ביחד עם עוד כמה מעגלי חברות הפך מבחינתי לדבר הזה שנקרא, ולא סתם נאמרים עליו הרבה דברים: כח נשי. הכח שמתניע אותי כמה פעמים ביום: אמא שלי, חברות הילדות שלי, נשות השכונה, חברות מהאוניברסיטה, חברותיי במאמאנט ועוד.....

 

"אז לסיכום, אני משתפת אתכן במעט מאוד מרגשותיי בארבעת החודשים האחרונים, גם כדי לעורר אצלכן את הרצון ללכת להבדק וגם כדי לעורר בכן רצון לבוא להשתתף איתי ועם עוד מאות אמהות בארוע "גם אני מודעת" של מאמאנט שיתקיים ב 23 לאוקטובר להעלאת המודעות לסרטן השד, בואו ליצור סביבי עוד מעגל של כח נשי חזק ומחבק."

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by