בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
לייפסטייל 
נבחר היין הטוב בעולם לשנת 2015: בדרך לתוצאות גילינו - איך תדעו שהיין שלכם כשיר לשתייה? 

נבחר היין הטוב בעולם לשנת 2015: בדרך לתוצאות גילינו - איך תדעו שהיין שלכם כשיר לשתייה?

 
לייפסטייל |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתבר שלא באמת שותים בתחרות
 מסתבר שלא באמת שותים בתחרות   צילום: שושן תירם 
 
 

כשהוזמנתי להצטרף לפאנל השופטים בתחרות יין בינלאומית לצד ייננים, וטועמי יין מקצועיים מהחשובים בעולם, מעט נלחצתי. אמנם אני אוהבת יין יותר ממים, ואף מעדיפה אותו על פני עוגות ומתוקים אטרקטיבים, אבל לשים אותי בחדר אחד עם 50 בקבוקי יין ביום, מהבוקר ועד הערב, גם לחובבת יין מכורה כמוני, נשמע מפחיד - שמא אשתכר למוות.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל


הסכמתי, למרות שחששתי מההאנג אובר, וגם מהשופטים המיומנים שלצידי, שחלקם ככל הנראה נולדו עם פקק שעם בפה. תחרות היין הבינלאומית TerraVino, היא תחרות היינות והכהלים הבינלאומית היחידה בישראל. התחרות מתנהלת בתhאום ובפיקוח של ארגון היין והגפן העולמי, ה-OIV.

 

ל-TerraVino נשלחים מדי שנה מאות דוגמאות מ-30 מדינות, ביניהן ממעצמות יין מובהקות כמו צרפת ואיטליה, וצוות השופטים בתחרות מונה 25 שופטים, טועמי יין מהחשובים בעולם.

 

אם חשבתם כמוני שמדובר בחבורת כרסתנים שיכורים שיושבים ומנשנשים יין לצד גבינות ובדרך אגב דנים על הטעם האישי שלהם ביין - אז זהו שלא.

 

האולם אליו הגעתי ב-10/11, יום רביעי בשעה 8:30 בבוקר היה שקט כספריה באוניברסיטה, טועמי היין היו מעונבים ורציניים, הם לא דנו על היין, וגם לא שתו אותו באמת. הם טעמו וירקו היישר למרקקה הפרטית שלצידם. בסמוך ליין לא נושנשו גבינות צרפתיות, רק מים מינרלים ולחמניה ריקה נחו על השולחן, עט וטפסים רבים אותם מילאו ודירגו במסירות רבה כל יין שהגיע לכוסם.

 

 
הטפסים שמולאו בסוף כל טעימה
 הטפסים שמולאו בסוף כל טעימה   צילום: שושן תירם 
 

התנאים להתקיימות התחרות הם נוקשים בהרבה ממה שאתם מדמיינים. אסור לבוחנים לראות את היינות אותם הם טועמים, והבקבוקים מגיעים אליהם כשהם מכוסים היטב, דבר המונע מהם לזהות אפילו בקצת את הבקבוק ממנו שתו. המידע היחידי שהם מקבלים אודות כל יין הוא שנת הייצור שלו, כמות הסוכר, ואחוז האלכוהול.

 

לפני שהבקבוקים מגיעים אל הטעימה, הם חייבים להיות מאוכסנים בחדר מרוחק מחדר הבדיקה, ואין לדון על היין עד לאחר שהטופס מולא במלואו ונשלח אל ראש הצוות.

 

בתחרות נכחו כ-25 שופטים אשר חולקו לקבוצות של 7 אנשים. בכל שולחן מונה ראש צוות שהוא המאסטר שקובע האם היין בכלל כשיר לשתייה, באפשרותו לפסול טעימה אם הדעות על היין חלוקות או אם היין לא ראוי בעיניו.

 

אז למרות שהסכמתי להתארח כשופטת, החזקתי מעמד 'רק' בטעימת 12 יינות. טובים, יש לציין. אם כי היו יותר והיו פחות, אבל הייתה תחושה שהרמה בתחרות גבוהה. השופטים, אלו שבסופו של דבר קבעו מי היינות הטובים ביותר בעולם טעמו בערך 50 יינות ביום, 3 ימים ברצף. חייו של השופטים לא פשוטים, כך גיליתי.

 

 

 
שמואל בוקסר, מנכ"ל יקבי ברקן זוכה במדליה
 שמואל בוקסר, מנכ"ל יקבי ברקן זוכה במדליה   צילום: שושן תירם 
 
 

בזמן ששהיתי לצד האנשים הרציניים האלו שמדברים בשפת העפיצות, בציר, ארומות, גוף, וצלילות, למדתי 5 דברים חשובים על יין, שכדאי שתדעו אותם גם.

 

1. כשירות היין - יין טוב הוא בראש ובראשונה יין תקין. יינות רבים שאתם קונים בסופרמרקט הם בעצם מקולקלים, מכיוון שהם לא נמצאים בטמפרטורה מתאימה, לעיתים מונחים זמן רב תחת מנורות מחממות שהורסות את היין או שמספיק יום אחד של חמסין כדי שהיין לא יהיה כשיר.

 

2. הטמפרטורה קובעת - הטמפרטורה הנכונה לשתיית יין, היא בין 14 ל-18 מעלות. מקרר יין יבטיח שהיין שלכם יישאר תקין, טעים ואיכותי.

 

3. זהירות פטרייה בפקק - תופעת ה TCA בפקקי יין, היא פטרייה התוקפת כ-4% מפקקי השעם בעולם והופכת למעשה את היין שבבקבוקים שסוגריהם נגועים בה לפסול. ניתן להבחין בפטרייה זו בעיקר לפי הריח.


4. תמיד רחרחו - לפני שאתם טועמים את היין, תמיד הריחו אותו. הטעם שלנו משתנה מאחד לשני, אבל הריח שלנו הוא חוש מאוד מפותח שעשוי לעזור לנו לגלות האם היין תקין או מקולקל. דרך הריח ניתן להבחין בסוגי הענב, בתבלינים וחביות העץ. ככל שתריחו יותר, תהיו מיומנים יותר ותדעו איזה יין אתם אוהבים יותר ואיזה פחות.

 

5. יין טוב הוא יין שטעים לכם - אף אחד לא מבטיח לכם שיין יקר יהיה לכם טעים יותר. ההשפעות החיצוניות עלולות להשפיע על הטעם שלכם. יכול להיות שהיין האהוב עליכם הוא בעצם יין זול. טעם הוא עניין סובייקטיבי, רק דאגו שיהיה תקין לפני הכל.

 

 
קודם מרחרחים, רק אז טועמים
 קודם מרחרחים, רק אז טועמים   צילום: שושן תירם 
 

ואחרי שהשופטים המיומנים טעמו 518 יינות, 63% (307 יינות) מהיינות שהתקבלו ישראלים, והשאר מ-22 מדינות שונות מרחבי העולם, הוענקו 14 מדליות 'זהב כפול' ליינות, מתוכן 6 מדליות 'זהב כפול' ליינות ישראלים.

 

הנה 6 היינות הישראליים שזכו ב"מדליית על" - זהב כפול:

 

- יקב 1848,- דור 4, מלבק, 2013

- יקב סגל, רכסים, דישון, קברנה סוביניון 2012

- יקב סגל,UF, קברנה סוביניון, 2011
- יקב טורא, שירז, 2013

- יקב טפרברג 1870, Legacy, פטיט ורדו 2012

- יקב ציון, מהמרתף, יין אדום מתוק

 

בערב הגאלה חולקו המדליות והוכרזו הזוכים המיוחדים:


היין הישראלי הטוב ביותר בתחרות הוא: יקב סגל, רכסים, דישון, קברנה סוביניון 2012.


הפרס ליינן הטוב ביותר בתחרות הוענק לצוות יינני יקב ברקן. פרס זה ניתן ליקב אשר זכה לפחות ב- 4 מדליות בתחרות, מתוכן לפחות 2 מדליות זהב.


יקב הבוטיק הטוב ביותר בתחרות הוא יקב 1848


היין הטוב ביותר מבין יינות יקבי הבוטיק הקטנים הוא: יקב גלילאו, יופיטר 2012

 

3 יינות ישראליים זכו בפרס אלופי קטגוריות מחיר שונות בתחרות:


בקטגוריית המחיר בין 27 - 36.99$ זכה יין הקינוח: יקב טורא, שיראז 2013
בקטגוריית המחיר בין 17 ל- 26.99$ זכה: יקב סגל, רכסים, דישון, קברנה סוביניון 2012
בקטגוריית המחיר בין 11-16.99 $ זכה: יקב ברקן, ספיישלרזרב, מרלו 2012

היין הכשר הטוב ביותר בתחרות: יקב סגל, רכסים, דישון, קברנה סוביניון 2012

 

 
בודקת את תקינות היין
 בודקת את תקינות היין   צילום: שושן תירם 
 

גם אתם יכולים לטעות את היינות הזוכים

אם אתם חובבי יין רציניים שמעוניינים לטעום מהיינות האיכותיים שנבחרו ע"י השופטים, אתם מוזמנים לאירוע "טועמים זהב" אשר יתקיים בבית איש הענבים, בעל הטורים 12 יפו, ביום חמישי ה-26.11.15 בין השעות 18:00-23:00, או
ביום שישי ה-27.11.15 בין השעות 11:00-17:00. עלות כניסה: 100 שקלים ברכישה מוקדמת, 125 שקלים ברכישה במקום.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by