בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף ברק רום 
מי זכאי לתבוע פיצוי במקרה של פטירת התינוק בלידה, עקב רשלנות רפואית? 

מי זכאי לתבוע פיצוי במקרה של פטירת התינוק בלידה, עקב רשלנות רפואית?

 
בשיתוף ברק רום |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדי וייס
 עדי וייס   צילום: יחצ 
 
 

הריון ולידה הם בדרך כלל ציוני דרך משמחים בקורות חייה של כל משפחה. אלא שלמרבה הצער יש הריונות שמסתיימים בטרגדיות והעוברים מוצאים לאוויר העולם כשהם ללא רוח חיים, או שהם נפטרים סמוך מאוד ללידה. זוגות רבים מצויים באותה שעה בצער רב ואינם מודעים למהלך האירועים שהובילו לאסון שפקד אותם. בפועל, אם הייתה רשלנות של הצוות הרפואי במהלך הלידה או לפניה, ושניתן להוכיח אותה, זכאים הוריו של התינוק שנפטר לפיצויים כחוק.

 

בני הזוג פ. נכנסו להריון ראשון לאחר כמה שנות טיפולי פוריות. האישה הגיעה לבית החולים בשבוע ה-40 בעקבות צירים. הבדיקות שנערכו לה בעת קבלתה היו תקינות והצביעו על עובר בריא וחיוני. כעבור זמן נרשמו האטות קשות במוניטור, שיכולות להעיד על מצוקה של העובר. אלא שהצוות הרפואי, שהיה עסוק באותה עת במקרים אחרים, לא התייחס להאטות הללו ובמשך כשעה וחצי האישה לא נבדקה כלל. בדיעבד הסתבר כי באותו זמן הייתה התינוקת במצוקה קשה ונגרמה לה פגיעה אנושה.

 

 

בתביעה שהגיש הזוג לבית המשפט המחוזי, באמצעות משרד עורכי הדין "ילינק,וייס ושות'", טען הזוג כי רשלנות הצוות הרפואי גרמה למות התינוקת כשעה לאחר הלידה. בתביעה נטען כי בסופו של דבר חולצה התינוקת באמצעות ואקום, הייתה במצב נשימתי קשה ביותר, בוצעה לה החייאה אגרסיבית ובסיומה נקבע מותה כשעה בלבד לאחר הלידה. ועדת בדיקה מטעם משרד הבריאות קבעה שאכן הייתה רשלנות בניהול הלידה.

 
 

הטרגדיה הקשה של בני הזוג ש

גם בני הזוג ש. חוו טרגדיה קשה בעקבות רשלנות של צוות חדר הלידה. בתביעה שהוגשה אף היא, באמצעות משרד "ילינק,וייס ושות'", טענו ההורים כי האישה הגיעה לבית החולים בשבוע ה-30 ואושפזה לצורך השגחה ומעקב. במשך 12 יום הייתה במעקב מוניטור יומי, שהצביע על התנהלות תקינה של ההיריון. ביום ה- 12, בשעה 03:00 לפנות בוקר, היא התלוננה על ירידת מים מוגברת וירידה בתנועות העובר. מכשיר המוניטור הצביע על ירידה ברורה בקצב לב העובר. בהמשך נרשמה גם אינדיקציה למצוקה עוברית, אך רק חמש שעות מאוחר יותר, בשעה 08:00 בקירוב, בוצע ניתוח קיסרי והתינוק נולד ללא רוח חיים. הרופאים הצליחו להחיותו, הוא הועבר להמשך טיפול בפגיה ובימים שלאחר מכן הידרדר מצבו (כתוצאה מאותה מצוקה עוברית בה היה שרוי טרם הלידה) והוא נפטר לאחר 25 יום.

 

 

 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

מי יכול להגיש תביעה במקרה של תינוק שנפטר בנסיבות כאלה?

"הוריו של התינוק", מסבירה עו"ד עדי וייס, "שהם היורשים החוקיים שלו, הם שיכולים להגיש את התביעה בשם עזבונו".

 

- מה צריך להוכיח בתביעה כזו?

"על מנת לזכות בתביעה, על התובעים להוכיח כי הייתה רשלנות של הצוות הרפואי בניהול הלידה והיא שהובילה למותו של התינוק".

 

- בגין מה נקבע הפיצוי שיקבלו ההורים?

"הפיצוי הוא עבור הכאב והסבל שחווה התינוק ועל קיצור תוחלת חייו. כמו כן ניתן פיצוי עבור הפסד השכר של התינוק שהלך לעולמו, בכל אותן שנים בהן היה עתיד לעבוד מתום שירותו הצבאי או הלאומי ועד גיל הפנסיה (67). בנוסף, במקרים מסוימים ניתן לתבוע פיצוי בשל הכאב והסבל שנגרמו להורים".

 

עו"ד עדי וייס- www.jellinek.co.il

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by