בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף ברק רום 
פורטוגל הצטרפה לספרד ומאפשרת לצאצאי מגורשים ספרד לקבלת אזרחות 

פורטוגל הצטרפה לספרד ומאפשרת לצאצאי מגורשים ספרד לקבלת אזרחות

 
בשיתוף ברק רום |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: פוןטוליה 
 
 

החדשות הטובות שבכל זאת מגיעות בימים אלה מאירופה, באות מפורטוגל, או ליתר דיוק מהממשלה הפורטוגלית, שהודיעה שגם היא מאפשרת לצאצאים של יהודי פורטוגל, שגורשו מהמדינה בתקופת גירוש ספרד, לשוב ולקבל מחדש את האזרחות הפורטוגלית שאבדה לאבותיהם. בכך הצטרפה פורטוגל לממשלת ספרד, שהודיעה ראשונה על הצעד הזה. לפני מספר חודשים השלימה הממשלה הפורטוגלית את הליך החקיקה המדובר, והמשמעות היא שהצאצאים של אותם מגורשים במאה ה-15 יוכלו לקבל לא רק אזרחות פורטוגלית, אלא גם דרכון אירופי.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

 

דרכון אירופאי כזה, שיושג לאחר השגת הדרכון של פורטוגל, יאפשר למחזיקים בו חופש לתנועה ולמגורים בכל מדינות האיחוד האירופי. בנוסף מאפשר הדרכון האירופי גם לימודים חינם והטבות נוספות, ויש גם בונוס - אפשרות כניסה לארצות הברית ללא צורך בהצגת ויזה. כדי לזכות בדרכון כזה יהיה עליכם להוכיח קשר למשפחות שגורשו בזמנו מפורטוגל ומצאו את דרכן למדינות כמו יוון, בולגריה, תורכיה, מצרים, לוב, מרוקו, טוניס, סוריה והולנד.

 

משרד עורכי דין תותי אשבל כבר החל בהליכים הבירוקרטיים המסייעים למאות ישראלים להשיג את הדרכון הפורטוגלי והספרדי, ובאמצעותו גם את הדרכון האירופי. המשרד נמצא בקשר עם ראשי הקהילה היהודית בפורטוגל וקיבל את האישורים הנדרשים על מנת להגיש את הבקשות עבור צאצאיהם של המגורשים ממדינות אלה. משרדיהם של עורכי דין תותי אשבל נמצאים בת"א ובפורטוגל והוא בעל ניסיון בתחום.

 

ההליך הנדרש להוצאת הדרכון: "החוק הפורטוגלי מאפשר זכאות לכל מי שיצליח להוכיח שהוא צאצא למשפחות היהודים שגורשו מספרד ופורטוגל למדינות הבאות: יוון, בולגריה, הולנד, אלג'יריה, מרוקו, מצרים, סוריה, לחוב וטוניס. ידוע על יהודים רבים אשר גורשו מחצי האי האיברי בשנת 1497, והם נאלצו לעיתים לחיות בסתר כנוצרים, שנחשבו אנוסים, או להימלט לשורת מדינות לחופי הים התיכון ואירופה. ידוע שלמרות הרדיפות שהיו מנת חלקם של משפחות אלה, רבות מהן שמרו על מנהגיהם, על טקסים מסורתיים, על פולחנים דתיים, על שמות המשפחה ואפילו על שפת הלדינו, שהיתה שפתם של היהודים גם בספרד וגם בפורטוגל. כמו כן שמרו יהודים אלה על מסמכים וחפצים. כל אלה יוכלו לעזור בהוכחת הקשר למגורשים. המשרד שלנו מקיים שיתוף פעולה עם השלוחות בפורטו ובליסבון, ואף מקים מערכת של יחסים הרמוניים עם רשויות החוק בפורטוגל, מה שמקל עד מאוד את הגשת הבקשות לאזרחות. כמו כן אנחנו בקשרים טובים גם מול הקהילות היהודיות, שיש להן חלק בתהליך השגת האזרחות.

 

 
ליסבון, פורטוגל
 ליסבון, פורטוגל   צילום: אורי איתן 
 
 

מה נדרש על מנת להגיש בקשה לאזרחות?

"כצעד ראשון המשרד שלנו מבצע הליך שבאמצעותו אנו נדרשים להוכיח לראשי הקהילה היהודית במקום את הקשר של המבקש למשפחות שגורשו מפורטוגל.  דרישת החוק קובעת שאת האישור הראשוני יש לקבל מהקהילה היהודית. בהמשך המשרד מגיש את הבקשה, באישור הקהילה היהודית, ואליה מצורפת חוות דעת של גינאולוגים והיסטוריונים, שתפקידם לסייע בהוכחת החיבור המשפחתי שלכם למסורות התרבותיות ולמנהגים שנשמרו את מגורשי הקהילות בפורטוגל ובספרד . בין השאר ניתן להוכיח קשר באמצעות שמות משפחה שמוכרים על ידי הקהילה היהודית, מסמכים רשמיים שנותרו ברישומי בתי כנסת שבפורטוגל, מסמכים של רבנות, אישור על חברות בקהילות יהודיות במקומות נוספים בעולם, שהקשר שלהם ליהדות פורטוגל כבר הוכח. על פי החוק יכולות הרשויות להתייעץ עם ראשי הקהילה היהודית כדי לקבל חוות דעת לפני שתיקבע אזרחותו של המועמד".

 

איך נצליח להוכיח קשר למגורשים, אחרי שעברו מאות שנים?

"המשרד שלנו יוכל לספק לכם מסמכים ועדויות שיוכיחו את הקשר לקהילה היהודית, באמצעות מחקרים, ספרות, פסקי דין של רבנים, העתקים של כתובות וכן חוות דעת של הסטוריונים, שיוכלו להוביל את אילן היוחסין המשפחתי שלכם אל השורשים שיעידו שאתם אכן צאצאים של יהדות פורטוגל וספרד. נזכיר רק שממשלת פורטוגל פרסמה בזמנו שורה של שמות משפחה המעידים על קשר למגורשי פורטוגל ובהם: אליאס, מורנו, סוארס, פינטו, קוסטה, קסטרו, פרנקו, ורגס, טולדנו, מנדס ועוד. ישנם שמות נוספים, אבל אם שם המשפחה שלכם מופיע ברשימה זהו צעד ראשון וחשוב בדרך לבקשת האזרחות.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

 

 
 צילום: ללא קרדיט 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by