בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף ברק רום 
מהן הסיבות לחום בתינוקות וכיצד מטפלים בזה? 

מהן הסיבות לחום בתינוקות וכיצד מטפלים בזה?

 
בשיתוף ברק רום |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת
 ת   צילום: פוטוליה 
 
 

חשוב לדעת כי איגוד רופאי הילדים ממליץ להורים לטפל בתינוקות עם חום גבוה מעל 38.5 מעלות, עם זאת יש להדגיש כי חום מהווה תגובה תקינה של הגוף אך חשוב להקל על סבלו של התינוק. חום אצל תינוקות עד גיל חצי שנה החוצה את הרף של 38.5 מעלות מחייב את ההורים לפנות לרופא, במידת הצורך יש לקחת את התינוק לחדר מיון. אמנם, החום נחשב לתגובה טבעית של הגוף ומומלץ להניח למערכת החיסונית לפעול בעצמה, אך חציית הרף מחייבת את ההורים לפעול ולקחת את התינוק לבדיקה, במיוחד אם החום נמשך למעלה משלושה ימים.

 

 

המלצות ההסתדרות הרפואית בישראל

לאחרונה, ההסתדרות הרפואית בישראל הוציאה הנחיות חדשות לגבי הורדת חום אצל ילדים קטנים ותינוקות. על פי ההנחיות החדשות כל עוד החום אינו עולה על 38.5 מעלות אין צורך למהר ולפנות לרופא או לספק לתינוק תרופות להורדת החום. יש להניח למערכת החיסונית לפעול באופן טבעי, כל עוד הילד מתפקד רגיל ואינו מגלה סימנים אפאטיים, אינו מפרכס או שהחום אינו נמשך מעבר לשלושה ימים. יודגש כי במקרים רבים לאחר מתן חיסונים התינוק מפתח חום גבוה, אך רק במקרה של חום גבוה ביותר או כאשר מבחינים בפרכוסים ובשינוי התנהגותי יש למהר לבדיקה אצל הרופא לאבחון מקצועי ולקבלת טיפול מתאים.

 

 

 

 
 צילום: פוטוליה 
 
 

חום אצל תינוקות נובע משתי סיבות עיקריות:


• מחלה ויראלית- מחלה זיהומית הנגרמת כתוצאה מווירוס התוקף את הגוף באזורים שונים, הווירוס גורם לתופעות שונות באזורי גוף שונים.
• מחלה חיידקית- זיהום הנגרם על ידי חיידקים ועלול להתפשט במהירות באזור מסוים בגוף ולגרום למחלה קשה. מחלה חיידקית חמורה ומסוכנת יותר בהשוואה למחלה ויראלית.
חום אצל תינוקות מעיד לרוב על התפשטות מחלה או זיהום, לכן יש לעקוב אחר התנהגות התינוק. עליכם לזכור כי המערכת החיסונית של תינוקות עד גיל 3 חודשים עדיין לא מפותחת לכן התינוק רגיש יותר למחלות וזיהומים. מגיל 3 חודשים ומעלה יש לעקוב אחר החום אך גם אחר התנהגות התינוק וחשוב לבדוק האם הוא אפאטי ואדיש או שמח ומתנהג כרגיל.
כדי למדוד חום אצל תינוקות מומלץ לרכוש מד חום איכותי ומדויק, עדיף דיגיטלי, וניתן למדוד את החום בישבן, בבית השחי או בפה. יש למדוד חום מספר פעמים ביום, אך אין צורך להרבות בבדיקת החום כיוון שהמערכת החיסונית פועלת מעצמה, והתהליך הטבעי דורש זמן.

 

 

 
 צילום: פוטוליה 
 

תרופות סבתא או טיפול תרופתי

כהורים צעירים לבטח אתם שומעים שלל עצות והמלצות על תרופות סבתא להורדת חום כמו אמבטיות עם מים פושרים, מטליות לחות, אלכוהול, כיסוי הילד במספר רב של בגדים ועוד. אם החלטתם לטפל בתינוק באמצעות תרופות סבתא הימנעו מכל שימוש באלכוהול, וכל עוד התינוק אינו סובל מהטיפול ניתן לנסות לסייע לו. עם זאת, מומלץ לפעול בהתאם להנחיות הרופאים ואין להקל ראש בנושא חום אצל תינוקות. יש בשוק מספר תכשירים יעילים להורדת חום אצל התינוק, בין היתר טיפטיפות נובימול- תרחיף לבליעה המוגש במנה קטנה שקל לתינוק ולילד לקבל ולאמא לתת. התרחיף מכיל חומר פעיל בשם פאראצטמול, החומר הפעיל היחיד שמאושר על ידי כל הגורמים המוסמכים ונמצא יעיל ובטוח לשיכוך כאבים ולהורדת חום מגיל לידה.


לסיכום, בכל מקרה בו מגלים שינוי בהתנהגות התינוק או מגלים חום גבוה, למעלה מ- 38.5 מעלות, יש לפנות לרופא להמשך טיפול, וניתן לסייע לתינוק באמצעות טיפול תרופתי יעיל ובטוח לשימוש.

 

 

 
 צילום: פוטוליה 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by