בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף ברק רום 
המקצוע הרווחי הבא: תואר ראשון בניהול ובמשאבי אנוש 

המקצוע הרווחי הבא: תואר ראשון בניהול ובמשאבי אנוש

 
בשיתוף ברק רום |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

מה מבדיל בין האתרים שלא נחזור לקרוא בהם לבין אתרים שנחזור אליהם יום-יום ולעתים כמה פעמים ביום? התשובה היא כמובן - העניין שהם מעוררים בנו. אתרים הכתובים באופן מעניין וסוחף, מעוצבים היטב ובאופן נוח - הם האתרים שימשכו מאות ואלפי גולשים. אתרים שישקיעו באופן יומיומי בתוכן שלהם וישדרו איכות, יהפכו במהרה לאתרים המובילים גם בעיני הגולשים וגם במנועי החיפוש. אך מה כתיבת תוכן לאתרים דורשת?

 

 

 
 

בעידן בו מנהלי הארגונים הגדולים ביותר בעולם כבר מבינים כי יחסי הגומלין בין הארגון לבין עובדיו הינם בין הערכים החשובים ביותר, משקיעות חברות רבות בשכירת שירותיהם של מנהלי משאבי אנוש איכותיים בעלי תואר בניהול ובמשאבי אנוש המתמצאים היטב בתפקידם וניחנו בכישורים הדרושים לשם כך.

 

 

למה כדאי ללמוד לתואר דו חוגי בניהול ומשאבי אנוש?

בשנים האחרונות הולכת סביבת העבודה הטכנולוגית למהירה ויעילה יותר, כאשר הדגש  מושם על פיתוח המשאב האנושי. האווירה במקום העבודה תלויה רבות בשביעות רצונם של העובדים, ולכן ניתנת תשומת לב מרובה להכשרת העובדים, לרווחתם האישית ולהתאמתם לתפקיד המתאים על פי כישוריהם הייחודיים. הווי העבודה ושביעות הרצון של העובדים - כל אלו תלויים במנהל משאבי האנוש.

 

 

 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

מנהל משאבי האנוש: תפקיד מפתח בכל חברה

רווחתו האישית של העובד היא המבטיחה קליטה מוצלחת בארגון ועבודה יעילה ופורייה. לשם כך, אחראי מנהל משאבי האנוש לאיוש בעלי הכישורים הטובים ביותר, השמתם במחלקות המתאימות להם, לימוד התפקיד לעומקו וליווי העובד עד לקליטתו המלאה. כמו כן, מנהל משאבי האנוש הוא הגורם המטפל בכל נושאי תנאי ההעסקה, יחסי העבודה, הפיתוח הארגוני, פיתוח המנהלים והעובדים בחברה, שימור העובדים, שינויים ארגוניים, קבלת הערכה ומשוב, תכנון מבנה השכר, ניהול והטמעה של מערך השכר, התנאים הסוציאליים, בניית תרבות ארגונית בחברה, קידום ותגמול של העובדים, איתור מוקדי הכוח, הובלת שינויים והטמעת תכונות מנהיגות ועוד.


מאחר ומנהל משאבי האנוש הינו בעל תפקיד מפתח בכל חברה, ישנה חשיבות רבה לכישוריו, לידע שלו ולהשכלתו המתאימה. מנהל משאבי אנוש מקצועי הוא זה היודע להנהיג את כוח האדם בחכמה ולהטמיע את ערכי הארגון לשביעות רצונם של העובדים.

 

 

 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

תם העידן בו עובד נדרש לבצע תפקיד אחד בלבד בחברה. כיום, כמעט כל תפקיד בחברות משלב מספר דיסציפלינות ועובדים בעלי הכישורים המתאימים נהנים מעדיפות ומאפשרויות קידום רבות.

 

לימודי ניהול ומשאבי אנוש לתואר ראשון במכללה האקדמית לישראל מהווים את האיחוד המושלם בין שני תחומים השלובים זה בזה, ומאפשרים רכישת ידע תיאורטי מחד ומעשי מאידך, המכינים את הסטודנט להתקבלות לחברות הגדולות. מאחר ושני התחומים משלימים זה את זה, בוגרי התואר יכולים למלא מגוון רחב של תפקידים נדרשים בכל חברה, תוך שהם מפיקים את מרב היתרונות מהידע שרכשו ומיישמים אותם בניהול הארגון ומשאבי האנוש.

 

לימודי תואר דו חוגי מעניקים לבוגריהם מספר יתרונות: ראשית, בוגרי הלימודים נהנים ממגוון עצום של תחומי לימוד שונים והשכלה נרחבת בתוך מסגרת זמן הזהה ללימודי תואר חד חוגי. שנית, הבחירה בתואר דו חוגי מאפשרת השתלבות במשרות מגוונות ותפקידים בחברות בענפי המשק השונים. כאשר מדובר בתואר דו חוגי בניהול ומשאבי אנוש במכללות כגון המכללה האקדמית לישראל, הרי שהבוגרים רוכשים יתרון משמעותי על פני בוגרים אחרים מאחר ומדובר בשני תחומים הנושקים זה לזה ושלובים האחד בשני באופן יומיומי בחברות הגדולות ביותר בעולם.

 

בעוד אפיק לימודי הניהול יכשיר את הסטודנטים לתפקידי ניהול בכירים בכל חברה, אפיק משאבי האנוש יאפשר כניסה למגוון תפקידים בחברות ובארגונים מתחומים שונים. השוק המודרני מחפש אחר אותם בעלי כישרונות ייחודיים, המסוגלים לנהל את תחום משאבי האנוש בהצלחה, תוך הפגנת מיומנויות תקשורת מוצלחות ויישום תכונות ניהוליות מקצועיות. כדי ללמוד לתואר ראשון בניהול ומשאבי אנוש, אין צורך להמתין עד לסמסטר הקיץ של 2016 וניתן להתחיל את הלימודים כבר בסמסטר הקרוב אשר יחול בפברואר 2016 במכללה האקדמית לישראל.

 

 

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by