בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף ברק רום 
כל הכללים לאיטום נכון ותחזוקה של גגות 

כל הכללים לאיטום נכון ותחזוקה של גגות

 
בשיתוף ברק רום |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איטום גגות
 איטום גגות   צילום: יחצ 
 
 

את תחזוקת הגגות שלנו, יש לבצע בין פעם עד פעמיים בשנה על מנת לשמור על שכבת האיטום בגג. דאגה לאיטום גגות ראוי תגרום לכם לחסוך בהוצאה כספית לא מבוטלת ולהאריך את החיים של שכבות האיטום בגג גם הרבה מעבר לתקופת האחריות שניתנה לכם ע"י החברה שביצעה עבורכם את האיטום. יש לבצע את ניקיון אזור הגג למניעה של נזקים, כגון נזילות והצפות. יש להלבין את שכבות האיטום וההגנה מפני קרני השמש ולבצע איתור ליקויים בשכבות האיטום עוד בטרם תתגלה בהן בעיה כלשהי. התחזוקה הנכונה של הגגות, מטרתה היא להשיג את שני היעדים הבאים:

  • מניעת נזקים כתוצאה מהצפה
  • הארכת החיים של שכבות האיטום

במידה והתגלתה בעיה, יש לתקן אותה באמצעות שימוש באותם חומרי האיטום בהם נאטם הגג. ידוע, כי הדיירים הגרים בקומות העליונות של בנייני מגורים הם אלה שיסבלו מיד, במידה וישנה נזילה עקב איטום כושל או לחלופין הזנחה של תחזוקת הגגות בבנייני המגורים. לרוב, איטום גגות או תיקונם מתבצע באמצעות חומרים פולימרים בהתזה או מריחה. בעבר, פלח השוק של איטום בחומרים אלה היה מצומצם, אך בשנים האחרונות קיים גידול בשימוש עם חומרים אלה והסיבות הן כדלקמן:

  • התפתחות הטכנולוגיה שאפשרה ייצור של חומרים מתקדמים שיש להם תכונות איטום טובות והמחירים של חומרים אלה הם סבירים.
  • ההבנה של מוגבלויות האיטום ביריעות ביטומניות, במיוחד כאשר מדובר על גגות קטנים יותר, בגגות שיש בהם מתקנים רבים או גגות בעלי צורות גיאומטריות או שיפועים חריגים.

 

 

המלצות של חברות איטום ידועות בארץ לגבי איטום הגגות ותחזוקתם

ישנן חברות איטום גגות ידועות בארץ כגון חברת ארגמן איטום גגות, הממליצות על פעולות מסוימות, כמו למשל הצורך בחידוש גגות שכבר נאטמו באמצעות יריעות ביטומניות, שהיו מצופות בחומר הנקרא אגרגט. הקושי בהלחמת היריעות, הופך להיות רב יותר, בגלל ההפרדה שנוצרת בין יריעה ישנה לחדשה שנוצרה בנוכחות של חומר האגרגט. ניתן למצוא בישראל, כמה סוגים של חומרים פולימרים שמיועדים לאיטום גגות כגון חומרים אקריליים על בסיס מים, חומרים פוליאוריטנים על בסיס ממיסים, או חומר פולימרי משולב שהוא מבין המתקדמים ביותר שהוא על בסיס מים ואף עמיד במים עומדים.

 

לפני כשנה,  יצא לאור תקן ישראלי מס' 4518 שמגדיר את דרישות המינימום מחומרים אלה, מה שגורם לשיפור ביחס לעבר. לגבי החומרים הפוליאוריטניים שהם על בסיס ממיסים, אלה הם חומרים שנמצאים בשימוש בעולם ונחשבים לחומרים מעולים לאיטום הגגות. הקבוצה הנוספת של חומרי איטום הגגות, הינה פוליאוריטניים אליפטיים, זוהי הקבוצה האיכותית ביותר של משפחת החומרים הפוליאוריטניים  והיא עמידה בפני קרינת השמש (המתאימה במיוחד לאקלים החם בישראל) וכן, העמידות הרבה בפני חומרים ממיסים כגון חומצות ועוד. יש לציין, כי חומרי איטום אלה הם היקרים ביותר, אך מומלצים והם נמצאים בשימוש על ידי חברת ארגמן איטום גגות המתעדכנת כל העת, לגבי חומרים יעילים וחידושים בתחום איטום הגגות.

 

 

 
איטום גגות
 איטום גגות   צילום: יחצ 
 
 

איטום בזמן- זה ארגמן

כאשר אתם כוועדי בתים או אנשים בעלי בתים פרטיים, מעוניינים לאטום את הגג, חשוב לפנות לחברות איטום מוכרות, כגון חברת ארגמן איטום גגות. לחברה יש ניסיון של הרבה שנים, היא אוטמת את הגגות בחומרים המתקדמים ביותר ותעניק לכם הוראות לגבי תחזוקה וניקיון נכון של גג בניין המגורים או בבתים הפרטיים. חברת ארגמן, מובילה בתחום האיטום בארץ והיא מספקת פתרונות איטום יעילים בבתים, מבני מגורים, מבני תעשייה ומבנים ציבוריים אחרים. החברה מעניקה אחריות ל-10 שנים לאחר ביצוע האיטום.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by