בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תיירות 
מסע לגילוי פריחת הדובדבן ביפן- חגיגה ותאווה לעיניים 

מסע לגילוי פריחת הדובדבן ביפן- חגיגה ותאווה לעיניים

 
תיירות |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלכת בקיוטו
 שלכת בקיוטו   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 

מדי שנה, בין החודשים מארס ואפריל, יוצאים להם מיליוני יפנים מהבתים החמימים לאחר חורף ארוך וחשוך, ומולם נגלה מחזה מרהיב- ה"סאקורה", הלא היא פריחת הדובדבן המפורסמת. וכך, בעוד אצלנו בארץ מתחילה לה עונת מעבר הכוללת ימי אובך, שרב וכמה ימי אביב פה ושם סביב חג הפסח, היפנים עסוקים ב"חיים עצמם"- פריחתם של אלפים רבים של עצי דובדבן שבהם יפן התברכה.

 

בכל מקום ביפן יוצאת העונה לדרכה בעת אחרת, כך שהתפרחת נעה לה מדרום יפן ועד הצפון לאורך תקופה של כחודש וחצי, החל מקיושו בדרום, דרך נגויה במרכז ועד אואומורי בצפון. תנועתה השלווה של הפריחה לאורכה של יפן מעניקה ליפנים המרוגשים, שידועים כמובן בחיבתם לאתגרים בלתי שגרתיים, מגוון "משחקים לאומיים" כמו פרסום תחזיות הצופות את מועדי הפריחה בכל מקום במדינה, ותחרות "צילומי הפריחה הראשונים" מאתרים שונים. המומחים הרציניים, ובראשם משרד התיירות היפני, אף מתחרים ביניהם על פרסום מגמות ותמורות במועדי הפריחה לאורך חתך של שנים, תוך שימוש בכלים סטטיסטיים, לתפארת העם היפני חובב הגאדג'טים והדידקטיות.

 

החלטנו לא להישאר אדישים לתופעה המרגשת, ויצאנו לחצות את איי יפן בהתאם לתנועתה של פריחת הדובדבן. לפניכם מסלול מומלץ שיאפשר ליהנות מעונת הפריחה ומנפלאותיה של יפן.

 

 

 

 

Kigoshima

נתחיל את מסענו באחד האזורים הדרומיים ביותר באי Kyushu וביפן בכלל, במקום שלאורך ההיסטוריה של יפן שימש כנמל ימי חשוב. הפריחה שם מתחילה את עונתה סביב ה-20 במארס ולכן מדובר באחד מהיעדים הראשונים בו תזכו לראות את הפלא. מומלץ במיוחד לבקר בפארק Yoshino שבו תוכלו למצוא 12 סוגים שונים של פריחת "סאקורה" על מגוון יוצא דופן של עצים, חלקם אף נדירים. בפארק נוהגים המקומיים לקיים מפגשים משפחתיים שנדחו פעם אחר פעם במהלך החורף, וכן שורת אירועים חברתיים בחסות אוכל וריקודים.

 

אם אתם כבר באזור בתחילת חודש מארס, הנה לכם אירוע שכנראה לא תצליחו למצוא באף ארץ אחרת בעולם- "פסטיבל הילדות של אטסוהימה" (Atsuhime Girl's Day Festival). בחג זה, אשר טיפוסי במיוחד לאזור, מציינים את בריאות ילדות האזור ומאחלים להתפתחות בריאותית ואקדמית מוצלחת, כמובן לאור הסימבוליות של תחילת עונת האביב. ולכן, במארס מתמלא אזור Kigoshima בבובות מסורתיות בכל הגדלים ובראשן אטסוהימה- נסיכה סמוראית. הללו מעטרות את סלונות הבתים, את בתי התה ואת המסעדות כאחד, והכל, כמובן, לפי מיטב האסתטיקה היפנית.

 

במהלך החודש מתאימים מלונות, מסעדות ואתרים תיירותיים מהאזור את מרכולתם כך שיהלמו את אווירת החג, ומשיקים מעדנים אקסקלוסיביים מיוחדים, שהינם צבעוניים ובלתי שגרתיים. כמובן שכמדי חג לאומי לא קשה יהיה למצוא סאקה במגוון סוגים ורמות איכות, וכמובן מטעמים יפניים מוכרים כמו עוגיות אורז ונגיסי סויה המכונים Hina-Arare.

 

 

 

 
קיגושימה
 קיגושימה   צילום: JNTO 
 
 

מצפור בעיר הירושימה

מצפור גן Senkoji הינו מקום אידיאלי להתרשמות מהפלא הוורוד והרומנטי, ואם על הדרך תצליחו גם לבקר בהירושימה-עיר ששמה מתקשר לצערנו עם אחד מהאירועים הפחות נעימים בהיסטוריה- אז אדרבא, כדאי להשקיע ולהגיע לעיר שבדרום מערב המדינה.


מעבר לאנדרטה למען השלום, שהינה למעשה האנדרטה למען קורבנות פצצת האטום, בימינו מדובר על עיר שחיפשה לחדש ימיה באופן מודרניסטי, ורבים מבנייניה עשויים זכוכית ופלדה בוהקת. העיר (שמשמעות שמה הוא "אי רחב") שוכנת על גדות מפרץ Ota ששולח שש זרועות ימיות החולשות אל תוך היבשה, ולכן המבקר בה יכול ליהנות מנופים עוצרי נשימה של איים קטנים וגדולים שאותם מחבקות ומקיפות לשונות ים. העיר היא אוצר בלום עבור שוחרי תרבות, ובעיקר מומלץ לבקר במוזיאון האמנות בעיר ובגני Shukkei-en שהוקמו בתחילת המאה ה-17 כאתר נופש למשפחות האצולה של האזור וחודשו בעשורים האחרונים למען רווחת כלל הציבור.


גן Senkoji נבנה בתחילת המאה ה-19 בסמוך לתחנת Onomichi על ידי נזיר שחי במקדש לא הרחק מכאן, ומאז נשתלו בו כ-10,000 עצי דובדבן ממגוון סוגים אשר שוטפים את מדרון גבעת Senkoji בתפרחת הדומה לשמיכה מבהיקה. מומלץ להגיע למצפור בשעות הבוקר כדי ליהנות מחוויית הצפייה כשברקע הזריחה הקורנת מעל איי המפרץ.

 

 
סנקוג'י
 סנקוג'י   צילום: JNTO 
 

Kyoto

כברת דרך של כ-3 שעות ברכבת המהירה של יפן, השינקנסן, הלא היא הרכבת המהירה בעולם, מביאה אותנו לקיוטו הנמצאת במרכז האי הונשו, האי הגדול במדינה. קיוטו נחשבת למרכז התרבותי במדינה ואף הייתה בעברה עיר הבירה של יפן, עד לפני כ-150 שנים. כאשר מגיעים לעיר בעונת הפריחה שמתרחשת בשבועות האחרונים של מארס, האוויר קר עם טמפרטורות של בין 10-15 מעלות, אך בהחלט אפשר למצוא בעיר המיוחדת הזו "אתרי פריחה" מיוחדים, כמובן לצד מגוון אתרי תיירות נוספים.

 

ביקור בפארק Maruyama הוא ללא ספק חובה עבור הצופים בפריחה, או אלו שמסתקרנים דווקא בצפייה בהמוני יפנים המרוגשים מהפריחה. הפארק הוא הוותיק ביותר בעיר, עצום בגודלו עם כ-86,000 מטרים רבועים, ויש בו מכל שכיות החמדה הפסטורליות שעליהן ניתן לחשוב- בתי מרגוע קטנים, שבילי טיולים, בתי תה ובוסתנים. אך גולת הכותרת שלו היא ללא ספק עץ דובדבן עתיק יומין ומרשים במיוחד, אשר מתנשא בגודלו מעל שאר עצי הפארק וענפיו המשתפלים לכל עבר מעוטרים בפרחים ורדרדים. מומלצת מאד גם הגעה בשעות הערב, כדי לחזות בעצי הפארק מקושטים בנורות צבעוניות ובפעילויות הבידור הקבוצתיות אותם מארגנים המקומיים.

 

 

 

 

 
קיוטו
 קיוטו   צילום: JNTO 
 

הפארק בעיר נארה (Nara)

נארה נמצאת במחוז קנסאי שבחצי האי קיאי, כ-40 דקות נסיעה ברכב מהעיר הגדולה אוסאקה. במאה השמינית שימשה העיר כבירת יפן, ומכאן שמה של תקופה זו בהיסטוריה של המדינה- תקופת הנארה. מאז מצויים בעיר אינספור מקדשים ומונומנטים מרשימים הממחישים ולו במעט את ההוד וההדר שנראו כאן פעם.


בין סוף מארס לתחילת אפריל מגיעה גם פריחת הדובדבן לבקר בעיר ההיסטורית, ובעת זו אין לפספס טיול רגלי בפארק המקיף את מקדשי Todai-ji ו Kofuku-ji, שמתפרס על שטח עצום המכוסה בירק ובו נהנים מהפסטורליה גם אדרי צבאים. בפארק נטועים כ-1,700 עצי דובדבן מסוגים שונים שעונים לשמות Narayae-zakura ו-Kokonoe-zakura, ואת יופיים ניתן להעריך מצפייה ממגוון אתרים בפארק כמו אגם Sagi, פסגת גבעת Wakakusa וכן מקדש Kofuku-ji.

 

 
נארה
 נארה   צילום: JNTO 
 

הגנים Ueno וShinjuku-, טוקיו

פריחת הדובדבן מגיעה לטוקיו בסוף מארס ונשארת תקופה קצרה בשבועותיו הראשונים של חודש אפריל. לטוקיו לא באמת צריך תירוץ כדי להגיע והיא תמיד אטרקטיבית, מעניינת ומרגשת. החל משוק הדגים הגדול בעולם (Tsukiji ), ביקור באצטדיון הסומו המרכזי של העיר או אחד מהמרכזים לאמנות האיקידו, ועד מקדשי השינטו המרשימים, בטוקיו לא תיוותרו ללא תעסוקה.

 

גן אואנו הינו אחד מהמקומות העמוסים אך פופולריים לצפייה בפריחת הדובדבן, ובו יותר מאלף עצים הפרוסים לאורך רחוב המוביל לכיוון המוזיאון הלאומי. העצים מוארים בשלל נורות בשעת ערב. בעונת האביב מנצנצים עצי הדובדבן והמחזה הינו רקע מושלם למפגשים החברתיים שנערכים שם, וכוללים מוזיקה, ריקודים ונשנושים.

 

פארק שינג'וקו, מצדו, הינו מקום מושבה ומגוריה לשעבר של המשפחה הסמוראית Naito. מאוחר יותר הוקדש הפארק כגן עבור משפחת הקיסר, והוא מוכר בזכות עצי הדובדבן שלו כבר מאז תקופת הרפורמציה של מייג'י בסוף המאה ה-19.

 

 

 
טוקיו
 טוקיו   צילום: JNTO 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by