בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מיוחד 
"הלוואי וישרפו אותך חי": אליעד מלכי על טוקבקים, איומים וגם - איך מחלימים? 

"הלוואי וישרפו אותך חי": אליעד מלכי על טוקבקים, איומים וגם - איך מחלימים?

 
מיוחד |
 

"בוקר אחד אתה קם ומגלה מאות תגובות שקוראות לאלימות קשה כלפיך" איך מתמודדים עם השנאה הזו? והאם היא מוצדקת? טור שני של אליעד מלכי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אליעד מלכי מחבק את השונאים
 אליעד מלכי מחבק את השונאים   צילום: ניר ששון 
 
 

ביקורות וטוקבקיסטים הם דבר שתמיד צריך לקחת בחשבון אם אתם מעוניינים להתפרסם. כל אומן בתחילת דרכו צריך לדעת שאם הוא מתכנן לעשות דברים שהם נגד הזרם , הוא יספוג עליהם אש. במקרה שלי, ספגתי במשך שלוש השנים האחרונות הרבה מאוד אש. מאז ומעולם טוקבקים היו דבר שנהגתי לקרוא, גם אם הסתרתי את זה, תמיד היה מעניין אותי מה אנשים יגידו על מה שאני עושה. וכן, אני חייב לציין שהפתעתם אותי, חלק מהתגובות שלכם היו חריפות יותר אפילו מהמחשבה הכי קיצונית שלי. עכשיו הגיע התור שלי להבהיר לכם את עמדתי.

 

לטור הקודם בסדרה:

מחיר התהילה: כמה עולה להיות כוכב רשת?

 

מדד האנלייקים שהסרטונים שלי קיבלו ביוטיוב הוא אין סופי. יש מי שהיה מתבאס מזה, אבל זכרו שגם כשג'סטין ביבר הצעיר התחיל אז בימי היוטיוב שלו, מדד האנלייקים שלו היה גבוה. גם בתחילת דרכה של ליידי גאגא היא חטפה כמויות אנלייקים אדירות מגולשים,  שכנראה והיה להם משהו להגיד על איך שהיא נראית או על איך שהיא שרה ועל כמה שהיא לא מוכשרת.

 

 
ג'סטין ביבר עם יותר שונאים מאשר אוהבים
 ג'סטין ביבר עם יותר שונאים מאשר אוהבים   צילום: יוטיוב 
 

ובחזרה אלי- בהתחלה לא ידעתי כל כך איך להתייחס לביקורות סביבי. זמר חדש לא באמת יודע איך להתיחס לדברים הללו. למען האמת תמיד קיבלתי את מלוא הפירסום והפרגון מהמדיה - מעולם לא היה אתר מסוים שהתנגד לפרסם את הקליפים, הלכאורה, פרובוקטיבים שלי. אבל אחרי כל הפרגון ומאות אלפי הצפיות, אני לא חושב שבאמת הבנתי מה אגרור אחרי כתוצאה מכך. אני לא באמת חושב שהבנתי עד כמה עזה יכולה להיות השנאה של חלק מהאנשים שם בחוץ כלפי הדברים שעשיתי. ועל מה? בגלל שבסך הכל אני רוקד ושר? בגלל שהעזתי לרדוף אחרי החלום שלי ולהעיז?

 

" ימח שמךךך יזבלה אם תיפול ליידים אני ישתה אותךך יזבל עופות, מחכה ליראות איך אתה הולך לקבל את המכה שלך מבורא עולם..בבקשה בורא עולם, אחד שככה מחלל את שמך תראה לו לעייני כולם את כחך ושכולם ידעו כי גדול אלוקים ותן לו מכה אחת שלא יקום ממנה לעולם !!"  (הטוקבקיסט יוסי בפעולה).

 

הקללות, הגידופים, השינאה, הרצון לנקום בי, במשפחתי, הרצון לגרום למותי, לסקול אותי באבנים באמצע תל אביב- האמינו לי, זה היה מבהיל ביותר. בשלב מסויים פחדתי ללכת ברחוב ושקלתי כל יציאה למקום שהוא הומה אדם.

"ארור תהיה אתה והקליפ הזה ימח שמך ושם זכרך מנוול גועל נפש" (הטוקבקיסט" שאולי מגיב באיפוק אירופאי אופייני)

 

 
אליעד מלכי: לא זה לא תפילין"
 אליעד מלכי: לא זה לא תפילין"   צילום: רוני מטס 
 
 

אליעד מלכי (כן, אני כותב על עצמי כרגע בגוף שלישי) הוא מישהו שמנסה להביא גוון אחר לעולם, לכן הרבה מאוד לא מקבלים את הדרך האומנותית שלו. אתן דוגמא קלאסית שקראת דווקא במדור הזה לפני כשנה. שחררתי את הקליפ הפרובוקטיבי "רציתי לאהוב". המטרה של הקליפ הייתה להראות כי אהבה יכולה להתממש לא משנה מי אתה ואת מי אתה אוהב. אז מה עשיתי? הכנסתי לתוך הקליפ את עצמי עם סלוטייפ שחור, ממש כך- רצועות איזולירבד שחור עיטרו את גופי.

 

 
מדונה: גם היא עם תפילין?
 מדונה: גם היא עם תפילין?   צילום: יוטיוב 
 

ומה קרה ברשת? ובכן התגובות זעקו כי אני מתעטף בתפילין והטוקבקיסטים קראו לשרוף אותי חי -לא, לא כמטאפורה, אלא יותר בכיוון של אסאדו. אחת ולתמיד אבהיר: תפילין שמים על היד. מה שראיתם היה מצג אומנותי בלבד , פורטרט סימבולי לחלוטין- ישנם חלקים שהאדם יכול לראות וישנם חלקים שהאדם אינו יכול לראות. אני אדם מאמין ומעולם לא הייתי מניח תפילין על כל גופי. אני חייב לציין שו הייתה אחת הפעמים שממש קשה היה לי להתמודד עם הביקורות הללו -אולם המשכתי הלאה. מה עוד יכלתי לעשות?

 

" השם למעלה לא יסלח לו על מה שהוא עשה לדת וחילל את שם ה׳. שימו לב למה שיקרה לו בעתיד הלא רחוק" (הטוקבקיסט ניסן חוזה את העתיד)

 

 

כאשר הבנתי שאף אחד לא באמת הולך לרצוח אותי, יצאתי קצת יותר מהבית והמשכתי בשיגרת חיי - התחלתי לקבל את הטוקבקיסטים בידידות. הבנתי שאנשים טובים מאוד בכתיבה מאחורי המקלדת ,אבל כשיראו אותך ברחוב יבקשו ממך "סלפי" ואף יעריכו את הדרך שלך ואת מה שאתה עושה. כן, תצקצקו כמה שאתם רוצים בלשונכם עכשיו, אני יודע שאתם "חמים" על מה שאני כותב עכשיו ורואים לכתוב תגובת נאצה, אבל תנו לי בבקשה לסיים את דברי.

 

 
לאליעד מלכי יש משהו לומר לכם
 לאליעד מלכי יש משהו לומר לכם   צילום: יוטיוב 
 

לפעמים לא הבנתי מה אתם רוצים ממני? כאשר שחררתי את הסינגל האחרון שלי "שה" לפני ארבעה חודשים,התעצבנתם על כך שאני מוביל לאלימות. לא הצלחתי לרדת לסוף דעתו של אף אחד עד היום. איך מאבק חברתי על עצם סילוקי מהמכללה (הסיפור המלא כאן בקישור) יכול להתפרש למישהו כאלימות ועוד כאשר בסוף הקליפ אני מתהדר בבגדי "חד קרן" המסמל עבורי שלום ואחווה?

 

 

זה הפך לגרוע מקליפ לקליפ- ב"סקסי טיים" גידפו אותי על כך שאני עם בחורה במיטה, ב"רציתי לאהוב" גידפו אותי על כך שאני רוקד עם גברים, ב"איווה" גידפו אותי על כך שאני רוקד באמצע תל אביב- אני לא כועס, אתם פשוט לא יודעים להעריך אומנות כשאתם רואים אותה, וזה בסדר גמור גם לומר "טעיתי". טוקבקיסטים לא מבינים שמאחורי אותה "אומנות", ואתם מוזמנים לשפוט את המונח כרצונכם בהקשר שלי, עומד אדם שיוצר ומשקיע את מיטב זמנו על מנת להגשים את עצמו. מי שקרא את הטור הקודם שלי ראה שזו דרך כלכלית לא פשוטה שמעורבת בה גם דרך רגשית עמוסה לא פחות. קחו בחשבון שעומדת מולכם יצירה שהוקדשה לה הרבה זמן, תנסו להבין מאילו קשיים היא נבעה - כן בדיוק רגע לפני שאתם כותבים:"פחח..סבתא שלי נראת טוב יותר ממנו, והיא בכלל בת 70" (דרך אגב, אני שמח מאוד שסבתך הולכת לחדר הכושר ומקפידה על תזונה נכונה, אבל זו לא הנקודה כאן).

 

 
אליעד מלכי
 אליעד מלכי   צילום: רוני מטס 
 

טוקבקיסטים חושבים שאומנים מטומטמים. הם כותבים לי "הוא חסר מודעות כי הוא לובש ספידו"- מה יש לי לומר על זה? הייתי ילד שמן והתאמנתי כל כך הרבה שנים כדי להגיע למצבי הנוכחי הזה - למה שלא אחשוף את עצמי בים? זה פשע? כשאישה חושפת עצמה זה בסדר, אבל כשגבר עושה זאת זו עבירה?

 

"הוא רוקד עם שימלה כי הוא הומו?" כותבים לי. ובכן חשבתם אולי כי היא מייצגת משהו אחר ממה שאתם חושבים? מי קבע שאם אתה רוקד בשימלה אתה "הומו"?

 

"הוא שר כל כך גרוע"- אתם מתכוונים לומר שאתם חושבים שאני שר גרוע, שהרי יש אחרים יגידו שהם אוהבים את זה.


אם אתם מאמינים בעצמכם ובאומנות שלכם,  אל תתנו לביקורות וטוקבקיסטים להוות מכשול עבורכם. לאנשים תמיד יהיה מה לומר: יהיו כאלה שיאהבו ויהיו כאלה שלא - וזה בסדר, וזה לגיטימי לגמרי . טוקבקיסטים נוטים להגזים בתגובות והדרך שלהם לפעמים שגויה - שהרי אנחנו מדינה קטנה עם הרבה מאוד סוגים של אנשים וכל אחד מגיע מבית שונה, כך שלעיתים גם במילים הכי קשות אין כוונה להעליב אלא רק להעביר ביקורת. החשוב מכל הוא לקחת הכל בקלילות ותמיד לצחוק. ולכם הטוקבקיסטים - שימו עצמכם בנעלי, או בנעלי כל אדם אחר שאתם עומדים לטנף עליו בפומבי וחישבו מה היה קורה אם אתם הייתם עומדים בפני סיטואציה דומה.

 

טור נוסף יעלה בשבוע הבא...

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by