בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
"זו הייתה שנה קשה": 4 חודשים לאחר הלידה השניה אור עזבה את בעלה למענה 

"זו הייתה שנה קשה": 4 חודשים לאחר הלידה השניה אור עזבה את בעלה למענה

 
יחסים |
 

"ההתאהבות הייתה מיידית": עד לפני 5 שנים אור חיה חיים לא ממש מסעירים לטענתה, שכוללים בעל, שתי בנות, כלב ומשכנתא, ואז היא נכנסה לחייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ההתאהבות הייתה מיידית"
 "ההתאהבות הייתה מיידית"   צילום: shutterstock 
 
 

לפני 5 שנים, בפעם הראשונה בחיי, התאהבתי באשה. התאהבות שלא הייתה מוכרת לי קודם, בטח שלא באשה, כזו שהופכת את כל העולם שחייתי בו עד אז, על פיו. הכרנו במסגרת עבודה משותפת. חיפשתי מישהי שתנהל לי פרוייקט בעבודה וקיבלתי המלצה עליה. בתחילת עבודתנו המשותפת בכלל לא ידעתי שהיא בעניין של נשים, אבל התחושות שלי כלפיה היו חזקות מהרגע הראשון.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל


בכל יום שהיא עבדה תחתיי הגעתי כדי לשהות במחיצתה. שלחתי לה הודעות בתירוץ של "עבודה" והתקרבתי יותר ויותר. אני לא זוכרת מי עשתה את הצעד "הרומנטי" הראשון. אני רק זוכרת שהייתה התאהבות מיידית, כזו שגורמת לדפיקות לב מואצות, שמוחקת כל דבר שלא היה קשור אליה באותו זמן.

 

היא רווקה ורזה, ואני נשואה - 4 חודשים אחרי לידה
"אותו זמן" היו חיי הנישואים שלי לגבר מדהים, חיי משפחה, ילדים, בית, כלב ומשכנתא. ההתאהבות הזו בילבלה אותי, הפחידה אותי, ניתקה את הרגליים שלי מהקרקע ולא הפסיקה להטריד את ראשי. איך זה קורה, שבאמצע החיים (לא מסעירים במיוחד, חיים..) אשה בת 32, אמא לשתי בנות, כשהקטנה רק יצאה אל העולם, מתאהבת בכאלו עוצמות ועוד באשה. ולא סתם אשה- מישהי שהיא ההיפך הגמור ממני. אורח החיים שלה שונה, היא רווקה ואני אמא לשתיים, היא חיה את החיים החד מיניים ואני סטרייטית נשואה, היא רזה ואני - 4 חודשים לאחר לידה.

 

 
כל החיים השתנו
 כל החיים השתנו   צילום: סטודיו נענע10, אימג'בנק/GettyImages 
 

מאותו הרגע התאהבתי כמו שלא התאהבתי מעולם. נגלה מולי עולם חדש שלא הכרתי. המחשבות עליה לא הרפו, ורציתי להיות לידה בכל רגע. לשמוע אותה, לראות אותה, להרגיש אותה.  ניסיתי בכל כוחי להוציא אותה מהראש, אבל מהלב- היא לא יצאה.

 

אמר מדי פעם: "נראה לי שהיא מאוהבת בך"
ואז הגיע הרגע שהתנשקנו. הוא לא הגיע כל כך מהר. היו שלבים של חיזור מהיר קודם לכן. הרגשתי על גג העולם. לפתע הייתי מחוזרת, מוערצת, היחידה בעולם שלה. הרבה זמן לא הרגשתי תחושות כאלה על עצמי וזה שבה אותי.
הרגע שסיפרתי לבעלי דאז על ההתאהבות בילבלה גם אותו. הוא ידע שאני מתכתבת עם מישהי ומצחקקת כמו טינאייג'רית מכל סמס, אבל בכלל לא חשב בכיוון. הוא כן אמר מידי פעם: "נראה לי שהיא מאוהבת בך". וזה היה נכון, אבל גם אני.

 

ניסיתי להתגבר על הריגוש
למרות שהלב שלי היה אצלה, הראש אמר לי להפסיק. אין שום הגיון בדבר, אני אמא, נשואה, ולא עושים דברים כאלה. זה סתם פלינג, זה יעבור. אבל זה לא עבר. ואז פניתי לאיש שאיתי, האהוב, המוצלח, הרגיש וביקשתי עזרה. ביקשתי שיעזור לי למחוק את הדבר הזה שנתקע לי בלב. הלכנו לייעוץ זוגי. זה לא עבד, מן הסתם. הלב שלי כבר לא היה שם. אני בנאדם מאוד ריגשי, שפועל לרוב מתוך תשוקה, מתוך הבטן. אך הפעם ניסיתי להתגבר על הריגוש ולשים את השכל במקום הראשון. זה לא צלח. מהר מאוד האיש שאיתי ואני נפרדנו. ונכנסתי לעולם חדש של זוגיות עם אשה. אמא + 2 + כלב + אשה.

 

סוחבת שק רגשות אשמה
זו הייתה שנה קשה. שנה מבלבלת לכל הצדדים. הגרוש שלי נפגע עד עמקי נשמתו. אני, סחבתי ועודני סוחבת שק רגשות אשמה על הגב. והאשה שבחרתי נכנסה בעל כורחה (אך עם המון רצון) למערכת מסובכת של אמא, ילדות וגרוש לא שבע רצון בלשון המעטה. כולנו התמודדנו עם הכאב.

 

 
הייתה תקופה קשה
 הייתה תקופה קשה   צילום: שאטרסטוק 
 
 

לכי אחרי הלב שלך

הסביבה שלי לא התרגשה במיוחד מהמהלך. החברים קיבלו ותמכו, המשפחה- התחלקה לשניים- אלה שחרב עליהם עולמם וניסו בכל כוחם להניא אותי מהמהלך וטענו שהשתגעתי (האמת שבאמת חשבתי שהשתגעתי. מה פתאום באמצע החיים אני מפרקת משפחה? ), ואלו שאמרו: "לכי אחרי הלב שלך".

 

אני פירקתי את המשפחה
אני הרגשתי שהמשפחה הגרעינית שלי התפרקה. אני פירקתי אותה. וכאבתי על כך מאוד. לימים הבנתי שהמשפחה לא התפרקה ולא תתפרק לעולם. רק הזוגיות התפרקה. הגרוש המיוחד שלי ואני מנהלים משמורת משותפת על הבנות ושותפים בהכל. אנשים לא מאמינים שאנחנו גרושים. הקשר שלו ושל האשה שבחרתי היה חזק ואוהב. חיינו כמו משפחה אחת גדולה, בשני בתים.

 

איך אוהבים ילדה שהיא לא שלך?
לאחר כשנתיים, עברנו האשה ואני לגור ביחד והתחלנו לקיים אורח חיים משפחתי. במהלך כל השנים הללו חשתי המון בלבול- האם אני לסבית? האם אני גם וגם? מה אני? מהו אורח החיים שלי? עד שהכרתי אותה חוויתי המון מערכות יחסים עם המין השני, אז מה פתאום אשה? ואיך מתנהלים מול העולם? ומול המשפחה שחלקה לא קיבלה את זה....
עם הזמן, האשה שאיתי נכנסה להריון, לאחר טיפולים לא קלים, ילדה את ביתה ונכנסנו למערבולת. איך אוהבים ילדה שהיא לא שלך? מה מרגישים לילדה שלא יצאה מהבטן שלך כאשר כל הלב שלך מופנה לבנות שלך? אבל אהבתי אותה, כמו ביתי שלי. אך הפערים שנוצרו בינינו הפכו לתהומות ומשם כבר לא הייתה דרך חזרה. למרות אהבה גדולה ורצון חזק שזה יצליח. הפערים היו אישיותיים, לא בשל אורח החיים שבחרנו.

 

עוד לא שבעתי
מערכת היחסים הזו, שהחלה בהתאהבות גדולה, בילבול וחוסר אונים לא החזיקה מעמד הרבה זמן. לאחר ארבע וחצי שנים היא הסתיימה. ארבע וחצי שנים של רכבת הרים רגשית, פיזית ושונה מכל מה שאי פעם חוויתי. ידעתי שזה יגיע. וגם אמרתי לעצמי, כשהיא תסתיים, אחזור בוודאות לחיים "נורמאליים" של זוגיות עם גבר. ועכשיו, כשהרגע הזה הגיע, הבנתי שלא. זה לא יקרה. התפקיד של האשה שבחרתי לחיות את חיי היה עצום- היא פתחה אותי לעולם חדש, לא מוכר ומסעיר. עוד לא שבעתי. אני פה כדי להשאר.

 

מה גיליתי במסע הזה?
1. יש עוד המון כמוני. זה כמו הריון- כשאת בהריון פתאום כולם סביבך בהריון. פשוט לא שמת לב לזה קודם כי זה לא עניין אותך.
2. החיים מאפשרים לנו לחוות חוויות עוצמתיות אם רק נאפשר לעצמינו לתפוס בשתי ידיים את ההזדמנויות הללו.
3. ילדים מסתגלים להכל. הם לא מתוסבכים כמונו.
4. אם תציגו עמדה ברורה והחלטתית, כולם יקבלו את זה.
5. אלה שלא ילכו איתכם בדרך שבחרתם- היו רוצים מאוד להיות במקומכם.

 

אור קריבוס היא יועצת שיווקית, מומחית למציאת השפיץ בעסק. ליצירת קשר עם אור אתם מוזמנים לפנות אליה בעמוד הפייסבוק שלה או באתר

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by