בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי נענע 10  
בדקנו: אלו המרכיבים לנופש כשר ומוצלח לציבור הדתי 

בדקנו: אלו המרכיבים לנופש כשר ומוצלח לציבור הדתי

 
מומלצי נענע 10  |
 

החיפוש אחר המקום המושלם לחופשה תמיד מסובך, היות והוא צריך להיות מותאם לצורכי המשפחה, וכרוך בחיפוש אטרקציות המעניינות אותנו באזור, אוכל טעים ושירות אדיב. לקהל הדתי הדבר מסובך אף יותר, מאחר וצריך לוודא כשרות הולמת של המקום, ולבדוק שהסביבה תהיה מותאמת לאורח חיינו הדתי, באופן שלא יפגע בשמירה על ההלכות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: מלון קיבוץ לביא 
 
 

בשבוע שעבר החלטנו לקחת את העניינים לידיים וללכת לחופשה לדוגמא כדי להבין מקרוב את הצרכים והמרכיבים לחופשה המושלמת לדתיים שביננו. התארחנו בבית מלון קיבוץ לביא בלב הגליל התחתון. בכתבה הבאה נשתף אתכם בחוויות וברשמים שלנו מהנופש וכמובן במסקנות שתקחו אתכם לתכנון החופשה שלכם.

 

מה היו הקריטריונים שלנו לחופשה המוצלחת?

לפני הזמנת הנופש המשפחתי שלנו, לא חסכנו מרץ ומאמצים בחיפוש אחר בית המלון הנכון והאזור המתאים ביותר בארץ, למכלול צרכיהם של משפחה דתית ממוצעת. השתדלנו מאוד לקחת בחשבון את כל הגורמים החשובים להצלחת החופשה. אלה הדרישות שהיו לנו לפני הזמנת הנופש:

  • נופים ואווירה: היה לנו חשוב מאוד למצוא מקום עם אווירה מיוחדת, המוקף נופים יפים וטבע, בכדי להתנתק משגרת היום יום ולהתחבר אל יופייה של ארצנו.
  • כשרות, שמירת השבת ובית כנסת: רמת הכשרות של המקום היוותה גורם מרכזי ומשמעותי, שטרחנו על בירורו לא מעט. מעבר לכך, לא היינו מוכנים להתפשר גם על כל מה שאנחנו זקוקים לו ביום יום לניהול אורח חיינו ללא הפרעה, מהפרטים הקטנים כמו כיור נטילת ידיים, ועד להיבטים החשובים של שמירה מוקפדת על קדושת השבת בבית המלון בו נתארח, ובית כנסת הנמצא במרחק הליכה.
  • אטרקציות טבע ומורשת יהודית: קיווינו למצוא מקום שגם משלב אטרקציות מעניינות, בעיקר כאלה הקשורות למורשת היהודית, להיסטוריה הדתית ולטבע של ארץ ישראל.
  • פעילויות למבוגרים ולילדים: פעילויות והפעלות מטעם בית המלון שיכולות לעניין אותנו ואת הילדים היוו גורם מכריע מבחינתנו, לנופש שיהיה ערכי, פעיל ומעשיר.

 

 

מה היה בפועל?

נופים ואווירה


כבר מהרגע שהגענו התפעלנו מיפי הטבע ומהאווירה המיוחדת במקום. מיד עם הגיענו למקום עטפה אותנו שלווה רוגעת של אווירה כפרית וציורית ואוויר גלילי צח. הכנסת האורחים של חברי הקיבוץ שומרי המצוות, היית חמימה ואדיבה מהרגע הראשון, ותרמה להרגשה נהדרת, שהתעצמה עם התפעלותנו מהנופים המרהיבים של הכנרת והרי הגליל, ושביליו המטופחים והפורחים של הקיבוץ. עוד לפני שהנחנו את כל חפצינו בחדרים הנוחים - כבר שרתה עלינו אווירה של חופשה בחיק הטבע, בחברת מארחים כמונו, שעשו כל שביכולתם כדי להנעים את שהותנו במקום.

 

 
 צילום: מלון קיבוץ לביא 
 
 

כשרות, שמירת השבת ובית כנסת

הכשרות למהדרין, ההקפדה על קדושת השבת, בית הכנסת ואף בית המדרש עלו על כל הצפיות. עם כשרות למהדרין ופירוט מלא על כל ההסדרים בתחום ההכשר, שנציגי המלון שמחו לתת לנו, יכולנו ליהנות בלב שלם מהאוכל, שהוגש בשפע והיה טעים להפליא. שמחנו לגלות שקדושת השבת נשמרת באופן מוקפד ברחבי המלון, ולמעשה אף בקיבוץ כולו!

 

אפילו ברפת, בה סיירנו בזמן חליבת הפרות, הוסבר לנו על מכשור חליבה המותאם לשמירת השבת. בכלל, האווירה הדתית בקיבוץ, שכל חבריו דתיים ושומרי מצוות, אפשרה לנו להרגיש כמו בבית, בשבת קודש כמו גם בימי החול בהם התארחנו במקום. לא חסר לנו דבר לסדר היום המוקפד שלנו, וכלל לא התקשינו לשמור על ההלכות, ממש כמו בבית. אם היינו זקוקים לדבר מה מיוחד, קיבלנו אותו במהירות ובאדיבות. גולת הכותרת הייתה תפילות השבת בבית הכנסת היפיפה, בלוויית המתפללים מהקיבוץ, והלימוד בצוותא בבית המדרש במקום.

תפילות השבת והלימוד בבית המדרש היו חוויה מרוממת נפש של ממש. הוסבר לנו שנוכל להשתתף במספר מניינים בנוסחים שונים בבתי הכנסת שבתוך המלון ושאנחנו מוזמנים להשתתף בתפילות השבת בבית הכנסת שבקיבוץ. בחרנו ללכת לבית הכנסת של הקיבוץ שם הרגשנו ממש כמו בבית, באווירת תפילה ודבקות משותפת ומקרבת, וחשנו שדואגים להנעים את שהייתנו ומקבלים אותנו בזרועות פתוחות. לקראת שבת קודש זכינו גם להשתתף בשיעור מרתק בבית המדרש, שתרם לתחושת ההתעלות וזיכוך הלב והיה מעורר השראה ומשגיב.

 

 
 צילום: מלון קיבוץ לביא 
 

אטרקציות טבע ומורשת יהודית

הסיור בקיבוץ, במפעל ייצור הרהיטים לבתי כנסת ובמחלבה היו פשוט נפלאים. יצאנו לסיור עם מדריך המתגורר בקיבוץ לביא, בשבילים הפורחים והמטופחים, כשאנחנו נושמים מלוא ריאותינו אוויר צח ונהנים מהנוף המרהיב. ההרים המוריקים סביב, הכינרת הכחולה ופסגת הר החרמון שעודנה לבנה משלגי החורף, הכניסו אותנו לאווירה שלווה ומחוברת לטבע הנפלא של ארצנו. במחלבה שמחנו על ההזדמנות להראות לילדים את תהליך החליבה, ממש בזמן שהוא קורה, והתרשמנו מאוד מכך שמכשור החליבה מותאם לשמירת השבת.

במפעל ייצור הרהיטים נדהמנו מרמת המיכון המשוכללת, והתרגשנו כשנאמר לנו שיותר מ- 70% מתוך בתי הכנסת בארץ מרוהטים על ידי תוצרת המקום. היום בו סיירנו בקיבוץ היה מעניין, חווייתי ושופע תוכן ערכי וחינוכי, כך שזה ממש התאים לציפיות שלנו.

כמעט כל יום טיילנו למסלול נפלא אחר, לפי המלצותיו של מדריך טיולים שהיה אדיב, נעים הליכות ורחב אופקים, ונהנינו מאוד. המדריך, המתמחה בטיולי טבע ומורשת, ואף הוא בן קיבוץ לביא, הציג בפנינו מספר מסלולים מעניינים, ובכל יום בחופשה בו התאים לנו לטייל, בחרנו מסלול אחר. אחד הימים טיילנו בדרך נוף הר הגלבוע, עם שמות הפסגות וההרים השונים המנציחים את שאול המלך וסיפור נפילתו במקום, שהיוו כמובן הזדמנות מצוינת לספר על כך בפירוט לילדינו. השיחה וההליכה אל מול המצפורים, הנופים הנפלאים והפריחה השופעת, השרו על כולנו מצב רוח נהדר.

 

 
 צילום: מלון קיבוץ לביא 
 

יום אחר טיילנו בפארק התלמודי בקצרין, ונהנינו מאוד מהשחזור החי של אותה תקופה חשובה, שכלל סיור בבתי המגורים, בתי הבד והמלאכה. הביקור בבית הכנסת העתיק שבמקום, היה מעורר השראה ומרגש במיוחד. משם נסענו לבית כנסת מרהיב בעין קשתות, ששוחזר באופן הממחיש את הדרו ומשרה תחושת קדושה אמתית. ראוי גם לציון הטיול בשביל הפסגה שהר מירון, אליו נסענו ביום אחר, ואשר הותיר אותנו מוקסמים מיפי הנוף הנשגב, אוויר ההרים והפריחה הססגונית. באותו היום גם ביקרנו גם בעיר העתיקה בצפת, על בתי הכנסת היפיפיים וההוואי הדתי והייחודי ששורר בה.

 

 

פעילויות למבוגרים ולילדים

הזמן שבילינו במלון עצמו היה גדוש בפעילויות משפחתיות ומותאם לחלוטין לצרכינו כמשפחה דתית. שמחנו מאוד להיווכח שבמלון קיבוץ לביא דואגים לשמור על כל ההלכות, וגם מקיימים שעות נפרדות לגברים ונשים בבריכת שחייה מחוממת, לצד שעות המיועדות לבילוי משפחתי. גם בחדר הכושר נוהגים לקיים במלון שעות נפרדות נוסף על המעורבות. הילדים שלנו נהנו משלל ההפעלות, שיחקו שעות באולם המשחקים המאובזר, והשתתפו בכל יום בסדנא, הופעה, או מופע קוסמים ואמנים שונים. אחת הפעילויות המלהיבות עבורם הייתה מסלול מקסים בין חיות המשק של הקיבוץ. אנחנו נהנינו לראות שהם עסוקים, נלהבים ומרוצים - מה שתרם מאוד לאווירה המשפחתית הנעימה במהלך החופשה כולה. בדיוק במועד בו ביקרנו, התקיים מופע זמר של המוזיקאי יצחק מאיר, שהפליא לשיר ניגונים חסידיים סוחפים, ובין לבין תיבל את הופעתו בסיפורי מסורת מרתקים ומעוררי השראה.

 

 

 

 
 צילום: מלון קיבוץ לביא 
 

והרי המסקנות

 

ניתן לסכם ולומר שעברנו חוויה נהדרת, שנתנה לנו הזדמנות לבלות יחד בחיק המשפחה, עם המון טיולים ופעילויות, ובלי להתפשר על צרכינו בפן הדתי וההלכתי. כלומר, אם מקפידים על מקום לינה כשר והלכתי שמספק שירותים שמתאימים לצרכים שלנו, באיזור יפה עם סביבה מעניינת אשר מכילה אטרקציות ואתרי מורשת אפשר להשיג חופשה מושלמת.
אנחנו השגנו - עכשיו גם אתם יודעים איך.

 

*** הכותב התארח במלון עם משפחתו לצורך הכתבה

 

למידע נוסף בקרו באתר מלון קיבוץ לביא

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by