בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
פרסום ראשון: הרשימה הסודית של האנשים ששולטים בפריימריז במרצ 

פרסום ראשון: הרשימה הסודית של האנשים ששולטים בפריימריז במרצ

 
פוליטי-מדיני |
 

במפלגה סירבו למסור את הרשימה, אבל תומר אביטל מפרויקט "מאה ימים של שקיפות הצליח להשיג אותה. במפלגה שמתיימרת להיות יחסית נקיית כפיים, מתברר שבני משפחותיהם של חברי הכנסת משפיעים יותר מ-15 אלף המתפקדים. אבל יש סיכוי לשינוי, כבר מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

במפלגת מרצ מתגאים בשיטה "הכי דמוקרטית" לבחירת הנציגים לכנסת. 15 אלף מתפקדים בוחרים רשימה של אלף אנשים, שאותה סירבה המפלגה לחשוף. תומר אביטל מפרויקט "מאה ימים של שקיפות" הצליח להשיג אותה וחשוף את מה שכנראה ניסו שם להסתיר.

 

ברשימה נמצאים בני משפחתם של חברי הכנסת המכהנים. שלושה מחברי משפחתה של יו"ר המפלגה זהבה גלאון, ארבעה ממשפחתה של ח"כ זנדברג, שישה ממשפחת ח"כ רוזין ועוד שישה ממשפחת ח"כ גילאון. זה לא נעצר שם, גם עוזריהם הפרלמנטרים של חברי הכנסת ברשימה.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

בצל פגישת נתניהו עם שליחו של טראמפ - הועברה בקשה לדחיית חוק הסיפוח

"ילדי הפשע": הנערים שנקלעים לפשע והמשפחות שמאחוריהם

הסודות האפלים של חברות השיווק הטלפוני נחשפים

 

לבקשה לחשוף את אלף האנשים המכריעים את רשימת המועמדים לכנסת סירבה המפלגה, בהודעה מתפתלת הסבירו שם כי הבסיס הוא משפטי. "לפי חוות דעת משפטית, רשימת חברי הוועידה היא מאגר מידע שיש לו מטרות ברורות", נמסר ממרצ, "והעברת המידע לעיתונאים אינה אחת מהן ולכן אינה חוקית".

 

 
מוביל במספר בני המשפחה ברשימה. ח"כ פריג' עם ארדן וגלאון בכנסת (ארכיון)
 מוביל במספר בני המשפחה ברשימה. ח"כ פריג' עם ארדן וגלאון בכנסת (ארכיון)   צילום: דוברות הכנסת 
 

מוביל על כולם במספר בני המשפחה ברשימה הוא חבר הכנסת עיסווי פריג', שלא פחות מתשעה מבני משפחתו מופיעים שם. משפחתו של פריג' מוכרת לעוקבים אחרי תחקירי "מאה ימים של שקיפות". בעבר התגלה כי עסק דפוס שבבעלות המשפחה קיבל עבודות הדפסה מהמפלגה.

 

"מרצ יש לה שקיפות מוחלטת", אמר פריג' לתוכנית "הצינור", "טבעי שאני כבן משפחת פריג', מי נציגי הוועידה שירצו לבוא? להיות פעילים?" מי שסביב המועמדים". טענתו של פריג' על הרצון להשפיע לא מסבירה מדוע בני המשפחות לא מסתפקים בהתפקדות רגילה ובמקום זאת מקודמים לרשימה הסודית.

 

השיטה הזו משמרת את המצב הקיים משום שמי שלא פועל להכניס מראש את אנשיו לרשימה, אין סיכוי שייבחר. מחר ייתכנסו במרץ כדי לנסות לשנות את השיטה לבחירות בפריימריז פתוחים, כפי שהציעה יו"ר המפלגה גלאון. אם ההצעה תתקבל, כל אזרח יוכל להשפיע על רשימת המפלגה לכנסת.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by