בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בשיתוף EMS club 
EMS club: שלושה עקרונות חשובים לבטיחות באימון EMS 

EMS club: שלושה עקרונות חשובים לבטיחות באימון EMS

 
בשיתוף EMS club |
 

אל רשת אי אם אס קלאב הגיעה רונית אמדורסקי אחרי שניסתה לא מעט שיטות שונות לירידה במשקל, ללא הצלחה. כבר מהאימון הראשון היא הבינה את ההבדל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: אדיר לוטן 
 
 

קשה להאמין כי בעבר הלא רחוק, שיטת האימון EMS נתפסה כמסוכנת בדרך כלשהי, אך היום כבר לא נשאר שום מקום לספק - אימון EMS הוא אימון בטוח, אפקטיבי וידידותי למשתמש שמראה תוצאות מהפכניות במהירות! אחת האינדיקציות הבולטות לכך שאימוןEMS  הפך להצלחה המסחררת שהוא, היא מכוני האימון שנפתחים כפטריות אחר הגשם (אפילו בקיץ...), כשהבולטים שבהם הם הסניפים של רשת האימון EMS קלאב הפרוסים בכל הארץ, כולל סניף חדש בבאר שבע שנפתח לאחרונה.

 

רשת אי אם אס קלאב פתחה את שעריה בארץ לפני 5 שנים, בשנת 2012, בשיתוף פעולה מוצלח עם יצרנית מכשירי EMS הגרמנית והפופולרית ברחבי העולם, חברת Miha Bodytec. כיום, לאחר צמיחה מהפכנית וביקוש שלא מפסיק, מונה הרשת 11 סניפים, עם סניפים נוספים המתוכננים להיפתח בקרוב. הרשת מציעה אימוני EMS חדשניים, הפועלים על כל הגוף באותו הזמן, ומאפשרים אימון אינטנסיבי, חזק ושורף קלוריות ב-20 דקות שבועיות בלבד! אז מה הופך את אי אם אס קלאב לרשת כל כך בטיחותית?

 

 

בטיחות קודמת לכל, ללא פשרות

העיקרון המנחה ברשת EMS קלאב, זו שחרתה על דגלה כבר ביום פתיחתה, הוא עקרון "הבטיחות הקודמת לכל". במהלך האימון, לובש המתאמן חליפת אימונים, השולחת פולסים של גירוי חשמלי לאורך גופו, על מנת להפעיל את השרירים ולבצע את פעולתם הטבעית (סטימולציה), רק בצורה מוגברת. הפעולה הזאת, המדמה את פעילות השריר, מתפקדת במספר היבטים - הן חיזוק השריר, הן ריפוי והחלמה מפציעות בסביבה מבוקרת ומוכרת, והן שריפת קלוריות, חיטוב הגוף או בניית מסת השריר. למעשה, אימון ברשת EMS club נותן פתרונות לכל צורך שעולה אצל אנשים המגיעים למכון הכושר - עליה בנפח השריר, ירידה באחוזי השומן, התחזקות,טיפול בכאבי גב וחיזוק רצפת האגן ועוד.

 

בשל הצורך לתת מענה לאוכלוסייה כל כך נרחבת, אין פלא שנושא הבטיחות הוא הנושא העיקרי באימון זה. הרי, ללא ספק אין דינו של שרירן חזק כדינו של גבר בן 75 המחפש להישאר פעיל גם בגיל השלישי, אך עדיין, שניהם לקוחות פוטנציאלים של רשת אי אם אס קלאב, ושניהם יכולים להרוויח מהיתרונות שבה, כל עוד יעבדו איתם בצורה נכונה!

 

אז מה זה אומר לעבוד בצורה נכונה, ובעיקר בטוחה? חברת EMS club פועלת על פי 3 עקרונות בטיחות עיקריים:

 

· אימון המבוצע על ידי מאמן מוסמך

· אימון של מקסימום 2 מתאמנים בו זמנית

· מאמן הנמצא בבקרה על מצב המתאמן לפני, במהלך ולאחר האימון

 

 

 
 צילום: אדיר לוטן 
 
 

אימון על ידי מאמן מוסמך

כל המאמנים אשר עובדים עם הלקוחות ברשת אי אם אס קלאב הם מאמנים אשר עברו הסמכה והכשרה קפדנית ומעמיקה על ידי הרשת, היצרן או יבואן מורשה מטעמו. המאמנים צריכים להכיר לעומק ולרוחב את המכשירים, לדעת בדיוק כיצד הם עובדים ומשפיעים על הגוף, ולדעת כיצד להתאים את השימוש בהם למתאמן עצמו - איזו עוצמה לבחור בהתחלה, מתי ניתן להגביר את עוצמה, אלו תרגילים מתאימים לאיזה צורך אצל המתאמן ועוד.

 

שני מתאמנים בו זמנית ולא יותר!

בניגוד לסוגי אימונים רבים כיום, בהם ישנו מדריך אחד שמנהל חדר שלם של מתאמנים, בין אם על אופני ספינינג, בריקוד בזומבה או באימון פילאטיס - אימון ברשת EMS club מתנהל לרוב אחד על אחד, ובמקסימום מאמן אחד על שני מתאמנים. הסיבה לכך היא ברורה מאוד: מדובר באימון שמותאם ישירות אל המתאמן ואל הצרכים שלו, לכן המאמן חייב להיות בבקרה על המתאמן, החליפה והמכשיר, חייב להתאים את העוצמה בהתאם לאימון, חייב לדרבן ולכוון את המתאמן בכל רגע, תוך כדי שהוא נותן לו הנחיות להמשך ועוד. האימונים האינדיבידואלים האלה הם חלק משמעותי מהסיבה שאימון ברשת EMS קלאב הוא אימון כל כך יעיל, שאת תוצאותיו רואים במהירות.

 

בקרה תמידית על המתאמן

כפי שציינו, אימון EMS הוא אימון פרטני מאוד, אך הבקרה של המאמן על המתאמן לא מתחילה ונגמרת רק במהלך האימון עצמו, אלא לפניו ואחריו. לפני האימון בודק המאמן את מצבו של המתאמן, הן מילולית והן פיזית, בוחן את ההתקדמות משבוע שעבר, שוקל אם הגיע הזמן לשנות או להעלות עצימות באימון, וגם בוחן את מצבו - האם הוא רגוע או מתוח, האם אכל ארוחה טובה כשעתיים לפני האימון, כפי שמומלץ, האם שתה כמות מספקת של מים ועוד. גם אחרי האימון בודק המאמן את המתאמן, רואה כיצד הוא מרגיש לאחר האימון ונמצא בבקרה מתמדת על מצבו הפיזי. חשוב לציין כי הבקרה מתחילה עוד לפני האימון הראשון, כאשר המאמן אחראי על בדיקת ההיסטוריה הרפואית של המתאמן הפוטנציאלי, בדיקת השאלון הרפואי שהוא מילא, התייעצות עם הרופא המטפל במקרה בו עולה חשש כלשהו ועוד. שילוב הבקרה הזו, ביחד עם סוג האימון, הופכים את האימון ברשת EMS קלאב לבטיחותי במיוחד.

 

בטיחות לאוכלוסיות הזקוקות לה

אחד הדברים שהופכים את האימון לכה מיוחד הוא שהוא מבטיח בטיחות גם לאוכלוסיות שהכי זקוקות להבטחה זו, כמו אנשים לאחר פציעות הזקוקים לשיקום, או בני הגיל השלישי, עבורם כל פציעה הכי קטנה במהלך אימון, או בכלל, יכולה להפוך למצב מסכן חיים ולירידה משמעותית באיכות החיים ובתפקוד היומיומי. עופר מאור, ראש צוות מאמני הכושר ברשת EMS club, מספרת על היתרון הגדול באימון כזה לבני הגיל השלישי. "באימון EMS, אין שום העמסה על הברכיים, הרגליים או הגב, וכאשר המאמן מבצע במיוחד תרגילים המתאימים למתאמן, מדובר באימון בטוח עם אפס סיכון לפציעות!".

 

 

כיצד בוחרת הרשת את המאמנים שלה?

אימון EMS, לתפיסת רשת EMS club, לא יכול להתבצע בצורה איכותית ויעילה ללא מאמן מקצועי ומסור. מסיבה זו, ההכשרה שעוברים מאמני הרשת היא הכשרה קפדנית מאוד, ומי שבסופה נבחר להיות מאמן ברשת, עבר מבחנים וסינון לא קל. כל מאמן מגיע לתוכנית ההכשרה האינטנסיבית (תוכנית שנבנתה במיוחד על ידי יצרנית מכשירי האימון, החברה הגרמנית שהזכרנו למעלה -Miha Bodytec) כאשר באמתחתו ידע וניסיון רבים בתחום הכושר, והכשרה קודמת כמאמנים אישיים. המאמנים מביאים את כל הידע שצברו בתחום הפעילות הגופנית, האנטומיה, הבריאות והתזונה ולומדים כיצד ליישם ידע זה במסגרת האימון ברשת. כל המאמנים ברשת ישמחו לנצל את הידע המקצועי שלהם על מנת לספק למתאמנים הנחייה, הכוונה, טיפים וכלים להתנהלות נכונה, הן בתחום האימון והן בתחום התזונה ואורח החיים הבריא, על מנת להשלים את תפיסת החיים הבריאים שאימוןEMS  מעודד.

 

מעוניינים להתנסות גם אתם בשיטת המהפכנית? לחצו כאן לפרטים נוספים

 

 
 צילום: אדיר לוטן 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by