בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מוזות בהמתנה  

מוזות בהמתנה

 
 
מיה זיו

ביום פתיחת תערוכת הבוגרים של האקדמיה לעיצוב ויצו חיפה נפלו הטילים הראשונים בעיר. העיר שותקה ועמה התערוכה. בינתיים האולם מקושט והעבודות מחכות למבקרים שיבואו אחרי המלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך תצוגת האופנה
 מתוך תצוגת האופנה   
בניין האקדמיה לעיצוב ויצו חיפה חיפה כבר מוכן ומקושט לקראת ערב הפתיחה של תערוכת הבוגרים, העבודות מונחות במקומן, אבל הבניין סגור ומבקרים- אין. אירועי סיום השנה של האקדמיה לא יכלו להתרחש בעיתוי גרוע יותר. הבוגרים הטריים עוד הספיקו להפגין את כישוריהם בתצוגת האופנה של בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה שנערכה בתחילת החודש, אך תערוכת הבוגרים, שהייתה אמורה להתקיים בימים אלו נדחתה למועד בלתי ידוע בשל הלחימה בלבנון ושיבוש אורח החיים הנורמלי ביישובי הצפון.
 
רותם רוזנאי
 רותם רוזנאי   
"ביום פתיחת התערוכה נפל המטח הראשון בחיפה. היה ברור לנו שלא יגיע קהל, פעלנו על פי הנחיות פיקוד העורף ודחינו את התערוכה", מספרת דנה אוחנה, דוברת האקדמיה.

אוחנה מעידה על אכזבה ותסכול רב בקרב הבוגרים שעמלו במשך שנה שלמה על יצירותיהם וציפו להצגתן. עם זאת, לבוגרי המוסד המעורב, בו לומדים זה לצד זה יהודים וערבים כאחד, ברור כי אין ברירה אחרת.
 
מרב שחם
 מרב שחם   
בתצוגת האופנה שנערכה לפני הידרדרות המצב במרכז הקונגרסים בחיפה, הוצגו קולקציות שנעו מהתמודדות הפרט מול החברה ופיתויי עולם הצרכנות ועד לעיסוק פרטי יותר, שפתאום הפך לרלוונטי, ביצירתה של הזמרת פיירוז הלבנונית. במאי התצוגה, המעצב יובל כספין, ביקש להחזיר את ה"שואו" והזוהר למסלול המאובק של תצוגות סוף השנה, ולכן עיצב את היכל התצוגה בנברשות מפוארות ובדים עשירים ליצירת אווירה תיאטרלית.

חלקה הראשון של התצוגה נפתח עם הצגת דגמי הסטודנטים משנים א', ב' וג' שהציגו עבודות מגוונות. בחלק השני עלתה קולקציית הבוגרים שעסקו באשליה של אידיאל היופי (אורית מור יוסף), אוריינטליזם והמזרח כמיתוס של המערב (עניאת עתמנה) והניסיון לשרוד בג'ונגל של העיר הגדולה (מור שמיר).
 
 
איה בכור
 איה בכור    
בין שני חלקי האירוע עלתה תצוגת מחווה לחוש האופנה של הזמרת המנוחה שושנה דמארי. המחווה כללה את התלבושות המקוריות שליוו את הדיווה לאורך הקריירה המוסיקלית.

קטעי וידאו ודגמים מתוך תצוגת האופנה ישתתפו בתצוגת הבוגרים שתיפתח לקהל הרחב, מבטיחים בויצו, מיד בדקה בה תופסק ההפגזה על חיפה והכוננות תרד. עוד יוצגו בתערוכה יצירותיהם של בוגרי המחלקות לצילום, עיצוב גרפי-תקשורת חזותית, וארכיטקטורה. הסטודנטים יצרו פרויקטים באיור, עיצוב גרפי, אנימציה ומולטימדיה. בוגרי המחלקה לארכיטקטורה יציגו את הפרויקט האקולוגי שלהם העוסק בנחל הקישון.
 
עומר מסינגר
 עומר מסינגר   
העבודות שיוצגו בתערוכת הבוגרים עוסקות בייצוגים של תרבות מקומית דרך התרפקות, געגוע, התרסה או ביקורת המוגשים לצופה בשלל גוונים ויישומים על פי בחירת הסטודנט.

תמרה ברודנסקי, עולה ותיקה שהשתלבה היטב בחברה, בדקה את יחסה של החברה בישראלית לעלייה מרוסיה דרך הסטריאוטיפים הבוטים המשויכים אליה. מרב שחם, בעבודות גרפיקה בסגנון חוברות קומיקס, בחנה את מקומה של הטלוויזיה בחיי הצופים. הסטודנטית איה בכור בחרה לעצב, ברוח נבואית, סדרת עטיפות רטרו ל"זמרת המלחמות" יפה ירקוני.

תאריך פתיחת התערוכה יתפרסם עם החזרה לשגרה בצפון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by