בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך המלא לתייר הגאה  

המדריך המלא לתייר הגאה

 
 
גליה סיון

לרדת מהצפון, לעלות מהדרום, לעזוב את בועת המרכז: כל הכנסים, האירועים, הסרטים והמסיבות של וורלד-פרייד 2006, ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצעד הגאווה בלונדון (צילום: שירה גופר)
 מצעד הגאווה בלונדון (צילום: שירה גופר)   
מלים רבות, רבות מדי, נשפכו על העובדה שירושלים נבחרה לארח את מצעד הגאווה הבינלאומי. מלים מעודדות, טעונות, לעתים מלאות שנאה, בורות או אלימות. יהיה או לא יהיה מצעד בירושלים או שמא יעבור לתל אביב במתכונתו הממוסחרת הרגילה, השאלה הזו איבדה מעט מטעמה בחודש האחרון. עקב המלחמה בצפון, החליטו בבית הפתוח לדחות את מצעד הגאווה הבינלאומי למועד בלתי-ידוע. אירועי הגאווה, אוסף מרשים של כנסים, תערוכות, סרטים ומסיבות, יתקיימו כמתוכנן בתאריכים 6-12 באוגוסט בבירה, אם כי בטון מעט עדין ורגוע מהמתוכנן. המסיבות ומופעי הדראג, כמובן, יצטיינו בטררם הרגיל. יש הקוראים לכך אסקפיזם, אנחנו מעדיפים לקרוא לזה נורמליות. וורלד פרייד, ירושלים 2006: אי של שפיות בים הישראלי הסוער.
 

כנסים

 
הכנס הבינלאומי לרפואה גאה
בבית הפתוח החליטו לפתוח את אירועי הגאווה בקול תרועה מקורי במיוחד, וב-6 באוגוסט יתקיים שם כנס ראשון מסוגו בעולם – רפואה הנוגעת בסוגיות הרלוונטיות להומואים, לסביות, בי-סקסואליים וטראנסג'דרים. הכנס מארח אנשי מקצוע מובילים בתחום הרפואה הגאה מהארץ ומחו"ל, ופתוח לקהל הרחב.

האם אי פעם נתקלתם ברופא בעל דעות קדומות, או אחות שהסתכלה עליכם עקום כשביקשתם לעבור בדיקת איידס אנונימית? לא ידעתן את מי לשאול על מחלות מין, לא הייתן מודעות לסיכון המוגבר שלכן לסרטן השד רק כי אתן לסביות? הכנס לרפואה גאה מעלה שאלות כאלה ואחרות ואף מנסה לענות עליהן, קונספט חדש באזורנו הנגוע בתיאוריות עמימות מעיקות. להומואים, לסביות וטרנסג'נדרים צרכים רפואיים אחרים ובארץ, לצערנו, לא תמיד יש קול או מענה.

בין ההרצאות והסדנאות בהן תוכלו לשמוע ואף להישמע: זווית אחרת על מין ויחסינו למיניות, מאת ספרדי העונה לשם הסקסי איזידרו גרסיה ניאטו; "פסיכולוגיי" – על צרכיהם הייחודיים של חברי הקהילה; טרנסג'דרים כצרכנים של שירותי בריאות; לסביות וסרטן השד, ועוד. הרשימה ארוכה והפנלים מרתקים ומקוריים במיוחד. עם התנצלות מראש על טון ההטפה הקלה - מומלץ להגיע ולתפוס קצת ידע, גם להומואים ולסביות שהפעם האחרונה שלהם בקופ"ח היתה אצל השיננית ב-2004.
מתי: יום א', 6 לאוגוסט, 09:00-17:00.
איפה: מרכז הכנסים במשכנות שאננים, ירושלים.
מומלץ: להיכנס לאתר הרשמי ולהתעדכן ברשימת ההרצאות והסדנאות המלאה. ההרשמה לכנס נעשית דרך האתר הרשמי או במייל שלהם.
מחיר: חינם. ארוחת הצהריים במקום, בתוספת תשלום.
 

יום נוער וצעירים

מגילת הנוער הגאה (תמונה: SXC)
 מגילת הנוער הגאה (תמונה: SXC)   
אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל להיות הומו, ולעולם לא מאוחר מדי לקרוא לעצמך "נער". יום הנוער הגאה מיועד לנוער בגיל וברוח, לא צעירים מ-15 ולא מבוגרים מ-25, בעלי נטיות, מתלבטים או כאלה שפשוט מזדהים.

היום נפתח בביקור בכנסת, שם תינתן ההזדמנות לנוער לא רק לשמוע מספר נכבדים מדברים על זכויות הנוער הגאה, אלא גם להשמיע את קולם. הדגש, לשמחת כולנו, הוא לא על מונולוג ופיהוקים במליאה, אלא על דיאלוג אמיתי וכן, שיעלה סוגיות ויפתח דברים שראוי להעלותם, ויפה שעה אחת קודם. מכיוון שאין אפשרות להיכנס לכנסת בצורה אנונימית אלא אם אתה חבר כנסת מהליכוד, הבית הפתוח נותן אופציה לכל הנרתעים והנחבאים אל הכלים לחכות בנקודת המפגש הבאה, ולעסוק בפעילויות ביניים מהנות, עד מועד הפעילות הבאה.

בין השעות 14:00-19:00 יתארחו הנערים והנערות בבית קהילת "כל הנשמה". שם יאכלו, ישתו, וידברו בשש ועדות שונות על נושאים הקשורים לנוער בקהילה, בהתאם לסוגיות המעניינות אותם. בין הנושאים – תרבות ותקשורת, טרנסג'נדרים, פוליטיקה פנים-קהילתית ועוד. מלבד דיון בסוגיות, יכינו הנערים העומדים לפנינו פוסטרים, מצגות ועוד כהנה וכהנה, ואף יחתמו על מגילת "הנוער הגאה". לדוברי האנגלית והשוודית יוקצה מתחם מיוחד בו יוכלו לדבר בשפתם המצחיקה על מה שמטריד אותם.

מתי: יום שני, 7 לאוגוסט, 10:00-19:00.
איך מגיעים: לנוחות הנוער מהמרכז ייצאו שני אוטובוסים לכיוון ירושלים:
09:45 - איסוף ברכבת מרכז, סמוך לקרון האגודה למען החייל. 09:00 - איסוף מצומת רעננה צפון. בשל הביקוש הגואה, יש להירשם לכל המאוחר ביום ראשון לשתי הסעות במייל הבא.
מחיר: חינם.
 
 

יום זכויות האדם

מדכאים את הדיכוי (צילום: שירה גופר)
 מדכאים את הדיכוי (צילום: שירה גופר)   
בהיותנו מדינה קטנה מוקפת אויבים העוסקת מדי כמה שנים בלחימה אינטנסיבית, אנו שוכחים לעתים מהנושאים החמים במדינות נורמליות. יום זכויות האדם מוקדש לדיכוי הדיכוי, נושא מורכב ללא ספק, הדורש לפחות יום וחצי של סיורים ופעילויות. יום זכויות האדם ייפתח בערב יום שני בעיריית ירושלים, עם נאומים מפי אישים כגון לואי-ג'ורג' טין, מייסד היום הבינלאומי למלחמה בהומופוביה ותותח עם תעודות ונואמים אחרים, מרשימים לא פחות.

האקשן נפתח ביום שלישי עם שלושה מסלולי סיור ברחבי העיר ובסביבותיה. המסלול הראשון – "בזכות", יעסוק בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות בתחומים שונים, מסלול ה"מהפך" יעסוק בסוגיות חינוך ילדים משכונות מצוקה. הסיור השני יעסוק בהעלאת המודעות של תושבי השכונות בנושא זכויותיהם הסוציאליות, ובזכויות ומצוקות נשים בישראל. המסלול השלישי יתמקד בתושבי הפריפריה בישראל הן הגיאוגרפית והן זו התרבותית.

בנוסף יתקיים סיור לאורך תוואי גדר ההפרדה בירושלים, על מנת ללמוד על ההשלכות של גדר כזו לא רק על שכנינו, אלא גם עלינו, לא עלינו.
מתי: ערב שני ויום שלישי, 7 אוגוסט: 19:30. 8 לאוגוסט: 08:30 עד סיום הסיורים.
איפה: מלון דן פנורמה, רח' קרן היסוד 39, ירושלים. דברי הפתיחה והאוטובוסים לסיורים ייצאו ממקום זה.
מומלץ: לפירוט מלא של הסיורים הכנסו לאתר הרשמי, וכן התעדכנו שם בצורך בהרשמה מוקדמת.
 

הכנס הבין דתי

שוס והישג מרשים לא פחות מיום הבריאות המהפכני: תכניית הכנס הבין דתי מצליחה לאחד בין אנשי שלושת הדתות להוקעה משותפת של הפנאטיות וחוסר הסובלנות כלפי בני ובנות הקהילה. התכנית כוללת, בין השאר, פרשנות של דברי הקודש והדרך בה הם קוראים לשמירה על זכות של כל אדם להכניס כל אדם אחר למיטה כל עוד הוא מסכים לכך, מפי רבנים אורתודוקסים ורבניות/רבנים רפורמיים, כמרים ומרצים מדופלמים המתמחים בנושא. הכנס נפתח ב-8 באוגוסט ומתפרש גם על פני היום הבא עם הרצאות, מליאות וסדנאות שונות. ניתן להתעדכן באתר הרשמי לתכנית המלאה.
מתי: ערב שלישי ויום רביעי, 8-9 לאוגוסט. יום שלישי: 19:00. יום רביעי: 08:30-17:00.
איפה: בית שמואל וההיברו יוניון קולג´-המכון היהודי לדת (HUC-JIR).
 

פסטיבל הסרטים הגאה

 דאגו לכם גם לכמה טלפונים, אם תרגישו שאתם זקוקים לפרטים נוספים בנוגע לארועים השונים. לרגל עיר הקודש, הכל באזור חיוג 02, שימו לב:

הבית הפתוח - 02-6253191
בית קהילת "כל הנשמה" – 02-6716537
מלון דן פנורמה – 02-5695695
בית שמואל - 02-6203455/6
ההיברו יוניון קולג' – 02-6203392
סינמטק ירושלים – 02-5654333
בית האמנים – 02-6253653
גלריה אגריפס – 02-6233253
הצוללת הצהובה- 02-6794040
המעבדה - 02-6292001 
לכל לסבית שנמאס לה מ"קשורות", לכל הומו שנמאס לו לשמוע על "ללכת על המים" – יזמו בבית הפתוח, בשיתוף סינמטק ירושלים ובניצוחו של גל אוחובסקי הנצחי, את פסטיבל הקולנוע הגאה. חלק מהסרטים, ילדים וילדות, יוקרנו בהקרנות בכורה. אכן, גאווה. מומלץ להתעדכן באתר הסינמטק או באתר הרשמי על עלילת הסרטים ושעות ההקרנה.

יום ראשון, 6 לאוגוסט: קאפוטה; הנני; סדרה של סרטים קצרים.
יום שני, 7 לאוגוסט: יוסי וג'אגר; ידיים קשורות; המסע; המין השלישי.
יום שלישי, 8 לאוגוסט: חסד מופלא; בובות של נייר; ילדים טובים; פריחתו של מקסימוס אוליברוס; המין השלישי.
יום רביעי, 9 לאוגוסט: ארוחת בוקר על פלוטו; לפניך ברעדה; המסע; הבועה.
יום שישי, 11 לאוגוסט: קרייזי; ארוחת בוקר על פלוטו.

איפה: הסינמטק הועבר לרגל שיפוצים לבנייני האומה בירושלים. פחות נוף, יותר חניה.
מחיר כל סרט: 35 שקל.
 

תערוכות

נוכחות של אי הידיעה (מה את יודעת): סרטים קצרים על גוף, תשוקה, ודברים שלא תמיד אנחנו יודעים (מה אנחנו יודעים). איפה: בית האמנים, רח' שמואל הנגיד 12, ירושלים. מתי: 7-9 באוגוסט, מ-20:00.
מחיר: חינם.

גאות ושפל: תערוכה קבוצתית במדיומים שונים: וידאו, ציור, צילום, פיסול ומיצבים. איפה: גלריית אגריפס 12, רח' אגריפס 12, ירושלים. מתי: 6-12 לאוגוסט, מ-19:00. מחיר: חינם.

אני אוהב אותך: תערוכות שונות מאת אמנים צעירים, כאשר הרעיון המרכזי הוא דו-שיח בין אמנים בפרט והשונים בחברה בכלל. מתי: 6, 7, 9: מ-17:00. 10 לאוגוסט: 10:00-14:00. מחיר: חינם.

טוברון ווקסמן, גיל ייפמן וירון גור מציגים ב"דילה": "דילה", קיצור ל"די לכיבוש/גזירות כלכליות/כל דבר אחר ששמאלנים שונאים", הוא הבית הפתוח לשמאל הירושלמי הבועט. בין שאר האמנים יציג שם גם טוברון, צלם ומאמן קול מקנדה, אשר בין עבודותיו הידועות גם תכנים טרנסג'נדרים.
מתי: 7 באוגוסט מ-20:00, 8-10 באוגוסט: 16:00-00:00. 11 באוגוסט: 10:00-14:00.
12 לאוגוסט: מ-20:00. מחיר: חינם.
 

מופעים

מבחר המופעים במסגרת אירועי הגאווה אינו גדול, אך רשימת המבצעים מבטיחה לפחות שהאיכות נבחרה בפינצטה. הנחות של 10-30 אחוזים יינתנו לכל מחזיקי כרטיס WorldPride ולחברי הבית הפתוח. הכרטיס עולה 50 שקל וניתן לרכוש אותו בבר המעבדה, המתפקד בימים גאים אלה גם כנקודת מידע על האירועים. מכיף לא מחייב ועד מופעים מושקעים מרחבי הגלובוס, להלן הרשימה המלאה.
 

הצוללת הצהובה

ג'נדר בנדר מובטח (תמונה: SXC)
 ג'נדר בנדר מובטח (תמונה: SXC)   
ערב דראג קינגס בינלאומי
ערב שיגרום לכל הפמיות לרצות לעשות גלח ולקנות משאית. ערב דראג קינגס בהשתתפות מלכים ישראלים ובינלאומיים אשר יפזזו בגבריות מול עדת מעריצות צורחות. בין השאר יופיעו גם סמי סבבה, גורנישט נייס-אס, שלומי ארצה, שוקי הרזה ועוד רבות וטובות. מובטח ג'נדר בנדר, תהיה מסיבה, יהיה שמח.
מתי: רביעי, 9 לאוגוסט, 22:00.
איפה: הצוללת הצהובה, רח' הרכבים 13.
מחיר: 30-35 שקל.

Tigers on Speed Spicy
קבוצה של דראג קינגס וקווינס מברלין אשר הופעתה עוסקת, כמיטב המסורת של המופע בחו"ל, בבעיות מגדר, לאומיות, גזענות ודברים מקפיצים אחרים. על הפטפון, כמו שהירושלמים אוהבים להגיד, יהיה די.ג'יי Nogista שיגרור את הבלגן לתוך הבוקר.
מתי: מוצ"ש, 12 באוגוסט, 22:30.
מחיר: 50-60 שקל.
 

המעבדה

ז'קלין ז'ונה: מופע דראג קברטי מומלץ בהחלט, המוגדר כלהיט היסטרי על ידי כל מי שזכה לראות אותו. ז'קלין מנגנת בפסנתר, שרה ורוקדת והכל סוליקו ובכישרון רב.
מתי: מוצ"ש, 12 באוגוסט, 21:00.
איפה: המעבדה, דרך חברון 28.
מחיר: 60 שקל.
 

הסינדרום

מצעד הגאווה בלונדון (צילום: שירה גופר)
 מצעד הגאווה בלונדון (צילום: שירה גופר)   
מחווה למכשפות: היינו מאושרות אם ענבל פרלמוטר היתה יכולה להגיע, בינתיים ניתן בהחלט להסתפק במופע איחוד חד-פעמי ומשמח של שתי הצלעות המכובדות – יפעת נץ ויעל כהן, בצירוף ווקאלס מצדה של הרכש טרי למופע.
מתי: שני-שלישי, 7/8 באוגוסט, 21:00.
איפה: פאב הסינדרום, רח' הלל 18, 21:00.
מחיר: 35 שקל.

לאה שבת: אחת הזמרות המרגשות שקמו לנו כאן תופיע ותצמרר שוב, הפעם באווירה האינטימית של הסינדרום.
מתי: שלישי, 8 באוגוסט, 21:00.
מחיר: 35 שקל.

יפעת נץ וההרכב: כותבת ומלחינה מוכשרת ואקס המכשפות, עולה במופע עם הרכב חדש.
מתי: מוצ"ש, 12 באוגוסט, 21:00.
מחיר: 35 שקל.
 

בית שמואל

פאות קדושות 3: מקברט ועד MTV, מתיאטרון ועד פופ: מלכות הדראג הירושלמיות נותנות הופעה של דראג, תיאטרון ומוזיקה, והביקורות מדברות על ביצוע מקצועי ומהוקצע.
מתי: שלישי, 8 באוגוסט, 21:00.
איפה: בית שמואל, רח' אליהו שמאע 6.
 

המסיבות

מסיבת הגאווה הרשמית באומן: העלים מס, לא העלים מס, את מי זה מעניין: ראובן לובלין הקים את המועדון הטוב ביותר בארץ לפני למעלה מעשור, וממשיך לתת בראש עד היום. המסיבה שתתקיים שם ביום חמישי תהיה עתירת כוכבים ומוזיקה אבל כל מה שיש על הנייר, מוצלח ככל שיישמע, לא ממצה את האווירה המיוחדת שיש באומן. האירוע מתחיל ב-20:00 עם הופעות של קורין אלאל ודנה ברגר, שתי זמרות אלמוניות שמקוות שתתנו להן צ'אנס. ב-23:00 יופיעו פנקנשטיין, להקת הפאנק המשובחת, יחד עם שאנן סטריט, האיש והדג נחש. על העמדה לאחר שיתפזרו הסלבס לדרכם, די.ג'יי יובל זך.
מתי: חמישי, 10 באוגוסט, מ-20:00.
איפה: האומן 17, רח' האומן 17.

ליין הרשפונשים במועדון Feeling: רשפונשים, הליין והנקניקייה (כן, זה כלול במחיר), מביא אותה במסיבה יום לאחר האומן 17, לכל התל אביביות שלא היה להן כוח להזיז את עצמן לכיוון הבירה. הפעם, בנוסף לאוכל, האלכוהול והשיחים שתחתיהם מתמזמזות בנות ישראל הנאוות, תהיה גם מרגלית צנעני. חפלה, כבר אמרנו?
מתי: שישי, 11 באוגוסט, מ-22:30.
איפה: צומת ירקונים.
מחיר: 85 שקל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by