בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצמאיות בשטח 

עצמאיות בשטח

 
 
גליה סיון

נמאס לכם מאותה התנוחה במיטה? מתקשה להתמודד עם הלבד, ללא בן זוג תומך? שתי סדנאות שטח יסדרו לך את הראש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אצלנו בכפר טודרא שבלב הרי האטלס, היו לוקחים את הילד שהגיע לגיל חמש, כתר פרחים עושים לו, אצלנו בכפר טודרא".

צריך לשמוע את "אצלנו בכפר טודרא" פעם אחת בלבד, בכדי לחטוף געגועים לזמנים שמעולם לא היינו חלק מהם: החזרה לעולם פשוט יותר, נקי יותר, טהור. עולם כפי שהוא נגלה דרך עיני הילדים, ללא האימה שילדים חווים לעתים קרובות כל כך בעולם המודרני. אנחנו גדלים תמימים, שואלים שאלות, ואז מתבגרים ולומדים לא לשאול יותר. שתי סדנאות, שונות במהותן אך עם מטרה לעשות טוב על הנשמה, מבקשות להוציא אותנו לשטח ללא המסטינגים, ולשחרר את המחסומים שאנחנו שמים לעצמנו בדרך אל השכחה. סדנאות שטח: טרנד כולל חפירות, לא כולל ג'קוזי.
 

דע מה לשאול

עצמאיות בשטח על טרקטורונים (צילום: אורית אופיר)
 עצמאיות בשטח על טרקטורונים (צילום: אורית אופיר)   
בתיה רותם, מנחת קבוצות מוסמכת, מעבירה סדנאות קבוצתיות ופרטניות לגברים ולנשים, בהן המטופל הוא במרכז: "הצרכים של כל אחד מאיתנו צועקים לשמיים, לכן כל משתתף מונחה לשאול את שאלותיו ולענות גם את התשובות, בעצמו. גם כשאנחנו משקרים לעצמנו על הדברים להם אנו זקוקים, גם כשאנחנו חושבים שאנחנו לא יודעים איפה בדיוק הבעיה, אנחנו מגיעים יחד לשאלה האמיתית ודרכה, גם לתשובה".

רותם מנחה קבוצות ומעבירה סדנאות כבר למעלה מ-7 שנים, וגולת הכותרת שלהן, סדרת הסדנאות "דיאלוג בין המינים". המציאות החדשה בה על נשים להתמודד עם תובענות מקצועית וחברתית, ובה היא מבקשת להיכנס לקשר זוגי ממקום חזק יותר, חסר תלות, אינה מציאות פשוטה להתמודד עמה. לסדנאות אלה, מספרת רותם, מגיעות נשים בכל גיל כמעט, ובכל מצב צבירה: רווקות, גרושות, אלמנות, ונשים מוכות. הקבוצות הללו נפגשות גם בין ארבעה קירות בעיר, אולם סדנאות השטח של רותם הן חלק ממגמה חדשה, הכוללת יתרונות החסרים במסגרת הרגילה.
 

על רקע הקטיושות

אקשן לילי בסדנה קדרים (צילום: אורית אופיר)
 אקשן לילי בסדנה קדרים (צילום: אורית אופיר)   
סדנאות השטח מורכבות מקבוצה קטנה העובדת יחד, ומבלה יומיים בהנחיה המשולבת באלמנטים נוספים, כגון יוגה ותנועה מסוגים שונים. את כל הקשור ביוגה מנחה אורית אופיר, מורה מוסמכת ליוגה ותנועה, שמביאה אל הסדנה המיוחדת את ההתחברות אל הפיזי. בסדנה כזו חוות הנשים שוב אחווה נשית ואישית, הן מטיילות, מדברות, מטפלות בעצמן, אוכלות אוכל טוב, נוסעות בטרקטורונים, וכל זה רחוק מהבית ומהמחויבויות לכל דבר מלבד אליהן עצמן, קצת כמו בחופשה של בנות בלבד.

היתרון בסדנאות שטח היא בניתוק מחיי היומיום, המאפשר יצירה של אינטימיות מסוג שונה, תוך שמירה על אנונימיות. אין לטעות, לא מדובר בקבוצת תמיכה מהסוג שאתם רואים בסרטים אמריקאיים על גאולה ב-90 דקות: "השהייה בשטח מוסיפה ערך מוסף של עומק, ובמקביל מאפשרת למשתתפות לחזור הביתה בלי לשקוע בחייהן של משתתפות אחרות", מסבירה רותם. "בילוי של 24 או 48 שעות רצופות מחוץ לבית, הרחק מהשגרה, מאפשר לנו להיפטר מהכובעים אותם אנחנו חובשים בבית: אמא של..., אשתו של...". העבודה המשותפת, המתאפשרת גם בלילה, משליכה על מקומות בנפש אליהם אנחנו לא רגילות להיכנס כשאנחנו מקפיצות את הילד לחוג קרטה או עסוקות בלתכנן את הדייט הבא.

סדנת השטח הראשונה התקיימה בקדרים, ביום שבו פרצה המלחמה. "סדנה טובה עובדת דרך קשיים", מסבירה רותם, "אם אין קושי, לא עובדים. ורעשי ההפצצות בהחלט נתנו רקע הולם לפחדים שצפו וטופלו במסגרת היומיים האלה". סדנת השטח הבאה, לכל חובבות האינטימיות והאנונימיות, תתקיים בקיבוץ קדרים ב-16-17 לנובמבר, מיום חמישי עד כניסת השבת, "בכדי שנשים דתיות ו/או נשים עם ילדים קטנים שחייבות להיות בבית בסוף השבוע, יוכלו ליטול בה חלק".

לבירור על תאריכי ומחירי הסדנאות והמפגשים הפרטניים ניתן ליצור קשר ישיר עם בתיה רותם: 050-5528519.
 
 

פולניות לא גומרות

אורגזמה היא לדבר פולני (תמונה מתוך האתר TOAM)
 אורגזמה היא לדבר פולני (תמונה מתוך האתר TOAM)   
אורן גני וחיה כספי, בני זוג בחיים ובעלים של מרכז הטנטרה תוא"ם (תודעה, אהבה, מיניות), מציעים לכם: "להכין את הגוף שלכם כך שיוכל להכיל עוצמות הרבה יותר גבוהות". לכל הטוקבקיסטים החרמנים, זוהי אזעקת שווא: לא מדובר בסדנאות המערבות קיום יחסי מין, אלא בסדנאות הפועלות על טהרת עקרונות הטנטרה: נשימה נכונה על מנת לעכב את הפליטה. שנאמר: לפלוט? לא אצלנו. אולי בשנה הבאה.

רבים מאיתנו, הרגילים לחשוב שהטנטרה מתמצה בתנוחות הזויות מתוך ה"קאמה סוטרה", יופתעו לגלות כמה אסכולות יש לטנטרה. הטאו טנטרה, למשל, זרם שמקורו בטיבט ובסין מאמין שכשהגבר פולט, הוא מאבד מאנרגיית החיים. המטרה היא להביא את הגבר לכך שישתרלל לילה-לילה, ועדיין יהיה לו כוח לעוד. תהליך הפליטה עצמו, מאידך, יתרחש רק 3-4 פעמים בשנה. חשוב להבחין בין אורגזמה לפליטה, שכן לגבר שתי מערכות עצבים נפרדות, זו האחראית על האורגזמה וזו האחראית על הפליטה. גבר שלומד לשלוט בפליטות שלו יחווה מספר אורגזמות רב יותר, ויספק טוב יותר את בת זוגו.

העבודה בסדנאות השטח של כספי, בדומה לסדנאות השגרתיות המועברות דרך המרכז, מתרכזת בתרגילי שליטה נשימתיים והירגעות מוחלטת, שכן דרך השליטה על הנשימה ועל ההרפיה ניתן לעכב הן את האורגזמה והן את הפליטה. "אורגזמה זה לא דבר פולני," טוענת כספי ותוך כדי כך מעליבה את הכתבת מוורשה, "האקסטזה המינית היא אירוע אנרגטי, וכדי להגיע אליה צריך להיכנע". סדנאות השטח של כספי וגני מועברות באתרים שונים, ביניהם חווה מבודדת קרוב לראש פינה, בלב מטעים, כך ש"אין בית מימין או משמאל", לדבר הטנטרית.
 
 
בדומה לרותם, מסבירה כספי את היתרון של השטח על פני האורבני היומיומי דרך מוטיב ההתנתקות: "הסדנאות מבודדות וכוללות לינה, לכן העבודה העצמית מלווה בתחושה של חופשה. מלבד זאת, אנחנו מלווים את המשתתפים במה שאנחנו קוראים לו 'תהליך של חושים'". כיאה למעבירת סדנאות טנטרה וטיזריות, כספי מסרבת לפרט על תהליך החושים המלא, אך זהו תהליך הכולל, לדבריה, "פתיחה של החושים שלנו אל הטבע".

הסדנאות של וכספי וגני פתוחות בפני כולם. ניתן להתעדכן בתאריכי ומחירי הסדנאות השונות באתר שלהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by