בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ארה``ב 
כלב כלב תרדוף 

כלב כלב תרדוף

 
ארה``ב |
 
גליה סיון

כל כלב בא כרטיס הטיסה שלו: אבל כל מדינה מקבלת את פני חיות המחמד שלנו באופן שונה. לאן כדאי להביא אותם ומי ממש לא נחמד?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קיבלתם השמה בלונדון, טוקיו או סידני, ארזתם את החבר/ה, עברתם את משרד הפנים, הביטוח הלאומי, השגרירות, עשיתם מסיבת פרידה לחבר'ה מהארץ שכבר הבטיחו התנחלות של שבוע בדירה החדשה. הכל עבר חלק, פחות או יותר, עד שגיליתם מה תצטרכו לעבור כדי להעביר את המחמד הקטן מהארץ. העברת חתולים וכלבים לחו"ל הוא עסק מסובך, יקר מאוד, ולעתים טראומטי לחיה. ראוי לציין כי חוקי ההעברה משתנים בכל פעם שלאיזה פקיד ממשלתי בכיר נשבר לשחק סוליטייר על המחשב, ולכן מומלץ לבקר באתרים הרשמיים (להלן) בכדי להתעדכן בשגעונות החדשים.

ארה"ב – אוהבים חיות
ארה"ב לא מערימה קשיים (תמונות: ASAP)כלבים וחתולים: בעת הכניסה לכל מדינות ארה"ב ובמידה ומיצי/רקסי נראים חולים, האמריקאים ידרשו כי יעברו בדיקה וטרינרית, על חשבונכם, בשדה התעופה. זאת, כמובן, במידה שהשדה גדול מספיק כדי לספק שירותים וטרינריים. בכל מקרה אחר, תידרשו לדאוג למקום הסגר המאושר על ידי השלטונות המקומיים, ולהתארגן על בדיקה וטרינרית באופן עצמאי.
כלבים: קבלת חיסון נגד כלבת 30 יום לפני הכניסה לארה"ב, אלא אם הגור צעיר משלושה חודשים. על החיסון להיות מתועד באנגלית, או בצירוף תרגום רשמי. במידה ופישלתם, הכלב יחויב בחיסון עד 4 ימים מיום ההגעה, וישהה בהסגר לפחות 30 יום לאחר קבלת החיסון. גורים הצעירים משלושה חודשים יושמו בהסגר עד הגיעם לגיל הנכסף. אז יחוסנו וישהו בהסגר במשך 30 יום נוספים.
חתולים: מדינות מעטות בארה"ב דורשות כי החתול יחוסן נגד כלבת. מומלץ לבדוק זאת על בסיס מקומי.
פינת הביזאר: ניתן להביא עד 6 צבים שאורכם לא עולה על 10 ס"מ למטרות ביזנס. אח, הקפיטליזם.

אנגליה - הייאוש פחות נוח
בריטניה. התעללות בחיות ובבעליםהאנגלים המציאו את PETS - חוקי ייבוא חיות מחמד לתוך אנגליה, ככלי עינוי לחיות מחמד ובעליהן. מדובר במערכת מסועפת ובתהליך ביורוקרטי מתיש. מתיש ככל שיהיה, ישראל אינה חברה במועדון ה-PETS, ולכן על כל חיה המגיעה מכאן לעבור הסגר של חצי שנה באחד מהמכלאות המאושרות על-ידי PETS. אין אפשרות למשא ומתן, או אפשרות לשחרור מוקדם.

מחיר לחתולים: התענוג הזה יעלה לכם בין 1,500 ל-1,800 ליש"ט, כ-12,000 עד 15,000 שקל, תלוי במכלאה. המחיר כולל חיסונים בכמה מהכלאות, אך באחרות תצטרכו להוסיף בין 300 ל-500 ליש"ט (בין 2,000 ל-4,000 שקל) על חיסונים. לעתים המקום גובה גם עלויות חימום ובאנגליה קר ויקר. כל יום בו מופעל החימום יעלה לכם בין 1 ל-2 ליש"ט ליום, נוספים כמובן. בנוסף, יהיה עליכם לשלם בין 70 לכמה מאות ליש"ט דמי תיווך וארגון למכלאה, על ההבאה של החתול מנמל התעופה.
כלבים: אותו סיפור עצוב, רק שעכשיו זה גובל בטראגי. מחיר החזקת כלב במכלאה יקר יותר, ונע בין 2,000 ל- ל-2,500 ליש"ט (בין 16,000 ל-20,000 שקל). בקיצור, רק דוגלי מעכשיו.
הכיף מתחיל: חיית מחמד שאיכשהו הצליחה לעבור את שבעת מדורי הגיהינום יכולה לטייל לה באופן חופשי בכל אזור בבריטניה – אנגליה, סקוטלנד, ווילס, צפון אירלנד, ועוד כל מיני איים אזוטריים.

אוסטרליה - תואר שני במתמטיקה
חשוב לציין כי ההנחיות להלן הן כלליות, ועל מנת לקבל כל המידע על הכנסת חיות לאוסטרליה מומלץ לבקר באתר הרשמי של הרשות הווטרינרית המפקחת, הפורשת את הכללים, האיסורים והדרישות על פני מסמך של 17 עמודי וורד.
כלבים וחתולים – כללי יסוד: כולם, ללא יוצא מן הכלל, נכנסים להסגר של מינימום 30 יום, ולא משנה אם הבאתם מסמך שמאשר שהכלב/חתול יותר נקי מכם. מלבד זאת, עליכם להשיג אשרת ייבוא מ-AQIS, הרשות הוטרינרית מפקחת. ניתן למלא את הטפסים אונליין.

הליך: על החיה להיות בוגרת מ-6 חודשים כדי שהאוסטרלים בכלל יספרו אתכם. אם היא בחרה להיכנס להריון מאיזושהי סיבה, עליה להיות לפחות בשבוע השלישי. יש להצמיד מיקרו-צ'יפ. על כלב להיות מחוסן נגד כלבת לפחות שנה לפני הגעתו לאוסטרליה, בנוסף ל-6 חיסונים נוספים שנה ו-14 יום לפני ההגעה . חתולים יסתפקו בשלושה חיסונים בלבד.
על החיה לעבור בדיקת דם כדי להוכיח מסוגלות להילחם בכלבת בין 60 יום לשנה לפני הגעתה לאוסטרליה. יש לציין שחייבים לעבור 180 יום בין תאריך בדיקת הדם האחרונה לבין התאריך שבו החיה תשוחרר מההסגר על אדמת אוסטרליה. בנוסף, על הכלב/חתול להוכיח במסמך רשמי שהוא משוחרר מפרעושים, קרציות או תולעים עד 4 ימים לפני הכניסה לאוסטרליה.

אם אכן בחרתם לעבור לאוסטרליה ולהעביר לשם משהו שאינו קנגורו, בחירה שנראית מרגע לרגע תמוהה יותר ויותר, דאגו לנחות באחד משלושת נמלי התעופה הבאים: קינגספורד סמית' בסידני, טולמרין במלבורן, או שדה"ת פרת', שבפרת'. כל שדה תעופה אחר אוסר על הכנסת חיות.
פינת הביזאר: חתולים בנגאלים ו/או הכלאות של זאבים לא יורשו להיכנס לאוסטרליה, אלא אם תצליחו להוכיח שהם דור חמישי, לפחות, לחיה גזעית שאינה ביתית.

יפן – האח הגדול צופה
בדומה לאוסטרליה, כלבים וחתולים מישראל חייבים להמציא מיקרוצ'יפ, חיסונים נגד כלבת ובדיקות דם. אם הכל בסדר, החיות יוכנסו להסגר של 12 שעות. אם אחד האישורים חסר או שמתגלה חשד למחלה, החיות יוכנסו להסגר של עד 180 יום.
עליכם להודיע ל-AQS, שירות ההסגר היפני, 40 יום לפני הגעתכם על תאריך ההגעה, מספר חיות המחמד וסוגן. ה-AQS הוא כמו הק.ג.ב, רק פחות נחמד, והוא יכול להורות לכם לשנות את תאריך ההגעה על בסיס מקום פנוי במכלאות ההסגר ביפן.

גרמניה - באיזי
כלבים וחתולים: על החיה להיות בת 7 חודשים לפחות. יש להצמיד מיקרו-צ'יפ לחיה או לקעקע אותה באופן זמני, עד הסדרת מיקרו-צ'יפ בגרמניה עצמה. יש לחסנה נגד כלבת ולאחר מכן עליה לעבור בדיקת דם 3 חודשים לפחות לפני ההגעה לגרמניה, זאת בכדי לבדוק את מסוגלותה להתמודדות עם כלבת. במידה ואין אישורים מתאימים, החיה תוכנס להסגר של מספר חודשים בגרמניה.

פינת הביזאר: אם החלטתם לייבא צמח אקזוטי יחד עם הכלב, דעו שישנם מספר צמחים הדורשים תעודת בריאות מארץ המקור, זאת במידה וארץ המקור היא ארה"ב, ארצות אסיאתיות, ארצות אפריקאיות, או אוסטרליה. בקיצור, כל צמח שהוא לא אירופאי.

הולנד - הכי סבבה
כלבים וחתולים: יש להצמיד מיקרו-צ'יפ לחיה או לקעקע אותה באופן זמני, עד הסדרת מיקרו-צ'יפ בהולנד עצמה. יש לחסנה נגד כלבת ולאחר מכן עליה לעבור בדיקת דם 3 חודשים לפחות לפני ההגעה להולנד, וזאת בכדי לבדוק מסוגלות להתמודדות עם כלבת. ההולנדים אינם דורשים הוכחה לטיפול נגד פרעושים או תולעים לפני ההגעה. גורים הצעירים מ-3 חודשים יכולים להיכנס למדינה אם בעליהם יוכיחו, בצורה מתועדת, כי החיה שהתה באותו מקום מאז היוולדה, וכי לא היה לה מגע עם חיות הנגועות בכלבת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by