בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בין לאדן בתחת שלי 

בין לאדן בתחת שלי

 
 
גליה סיון

הוא פריט חובה בחיינו, אבל מוזר ככל שיישמע, גם סמל סטטוס. נייר הטואלט של העשירון העליון: יותר מגניב לנגב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסווים את הקקי (תמונה מהאתר)
 מסווים את הקקי (תמונה מהאתר)   
"מי ייתן וחייך יהיו ארוכים ויעילים כשל נייר טואלט"
(אמרה טורקית ידועה בטורקיה)

זה התחיל בעלים בקיץ, שלג בחורף. זה המשיך עם מטפחות, קלחי תירס, יד שמאל. עכשיו הדרך שבה אנחנו מנגבים נעה בין נייר זכוכית (צה"ל), לחד שכבתי, דו שכבתי, ועד לתלת, עם פיתוחים של כלבלבים רכים או לבבות ורודים. אם חשבנו שאי אפשר להוסיף עוד שכבה או עוד כלבלב, בלי להפוך את כל העסק לשטיח פרסי קיטשי במיוחד, טעינו. קבלו את נייר הטואלט, גרסת המאה ה-21: יקר, עשוי בהזמנה ונעים עד כדי גיחוך.

טרומפלדור לא היה מסתדר

נייר טואלט נדמה לנו כפריט כל כך טריוויאלי, עד שרובנו נלחצים בכל פעם שאנחנו מגיעים לגליל האחד לפני האחרון ורצים לסופר. בשבתות או במקומות בהם אין פיצוציות (מדבר יהודה, רמת אביב החדשה), אנשים דואגים להצטייד בספיירים מבעוד מועד. זה לא היה ככה תמיד, כמובן.

עד 1880, השנה בה יוצר גליל נייר הטואלט הראשון, הסתפקנו בחומרים מהטבע. אנשים שבחרו משום מה לגור באזורים צפוניים וקרים השתמשו באזוב הערבות בחודשי הקיץ, ובשלג בחורף. ילידים טרופיים יותר הלכו על שריוני שבלולים וקליפות קוקוס מרוככות. האמריקאים, ש-75 אחוז מעולמם הכלכלי נשען פעם על חקלאות, ניצלו קלחי תירס למטרה הנעלה, בנוסף לקטלוג של "סירס", אחד הקטלוגים הראשונים שנשלחו לכל בית באמריקה.
 
 
הרומאים, שתמיד ניסו להגיע מתל אביב לאילת דרך עפולה, הלכו על שיטה מסובכת ומעיקה במיוחד: הם נהגו לטבול ספוג תקוע על מקל בתוך דלי של מים מלוחים, ולכוון בעזרת המקל לאזור המבוקש. וזו הסיבה, גבירותיי ורבותיי, לנפילת האימפריה הרומית.

הפרס בקטגוריית "המנגבת המגעילה בהיסטוריה" הולך, כמה לא מפתיע, להודו. הדרך המקובלת לנגב את הטוסיק בארץ ענקית זו היא בעזרת יד שמאל. ישנם חוקרים המאמינים שמכאן המנהג להושיט את יד ימין בלבד ללחיצת יד, גם היום, גם אם אתה לא גר בהודו, וגם אם אתה שמאלי.
 

שדון קטן מאחור

הצרפתים, שנהגו לבזבז תחרה לפני שגילו שיש נייר בעולם, אחראיים היום לאחד מניירות הטואלט היצירתיים בעולם. בוקר אחד החליט קריסטיאן פונקיבל, מנהל תחנת רדיו צרפתית, שנמאס לו לסחוב מגזין לשירותים. במקום זאת הוא הציג לעולם את "פטיט לוטין" (שדון קטן), נייר טואלט שעל מלאכתו טרח במשך 15 שנה, ועליו מודפסים מאמרים קצרים על ענייני היום, גיאוגרפיה, והתרבות הצרפתית. בכדי להישאר רלוונטי, כמובן, על פונקיבל להמציא טקסטים חדשים להדפסה בכל חודש. בינתיים הנייר החדש נמכר רק באזורים מסוימים בצרפת, אם כי בהצלחה גדולה.
 
 
שחור לי בשירותים (תמונה מהאתר)
 שחור לי בשירותים (תמונה מהאתר)   
הבשורה הגדולה בתחום נייר הטואלט המעוצב מגיעה מכיוון "רנובה", חברה ספרדית המשווקת את נייר הטואלט שלה "כנייר הסקסי ביותר בעולם". יחסי הציבור של "רנובה" נשענים לטענתם, על הרעיון ש"רנובה" היא "יותר ממותג, היא סמל, היא חזון של העולם, חזון של המציאות". נייר טואלט שהוא חזון? אולי. סקסי? קשה להודות בזה, אבל זה כנראה נכון.

"רנובה" יצאה ב-2005 עם סדרת צבעים המצריכים שירותים בסטנדרט גבוה במיוחד: הגלילים מגיעים באריזות של שלושה ובצבעי שחור פחם, כתום בוהק ואדום חושני. הבעיה הראשונה בבואכם לעצב מחדש את השירותים שלכם נעוצה במחיר: גליל אחד של רנובה בשחור, כתום או אדום עולה 2.07 אירו, כ-10 שקלים, לפני דמי משלוח. אריזת מתנה מהודרת (זכרו, מדובר פה בנייר טואלט, מגניב ככל שיהיה) עולה 7.15 אירו, קרוב ל-40 שקלים לפני משלוח. הקנייה המשתלמת ביותר לבית היא אריזה של שישה גלילים במחיר הצנוע של כ-25 שקלים לפני משלוח.
 

בין לאדן או צבעי הסוואה?

בין לאדן בתחת שלי (תמונה מהאתר)
 בין לאדן בתחת שלי (תמונה מהאתר)   
"ליקוויד שירטס", אתר המתמחה בעיקר בהדפסים מוזמנים על חולצות, התרחב באחרונה לתחום נייר הטואלט. חברות ויחידים מוזמנים לשלוח פקס או הדפס אונליין עם ההדפס, ו"ליקוויד" כבר דואג לארגן נייר טואלט, מ-4 גלילים מינימום להזמנה ועד אלפים. "ליקוויד" מציעים גם עיצובים משלהם – מנייר טואלט בגווני הסוואה ירוקים (לעתים חמוד, לעתים מכוער) ועד נייר טואלט שעל ריבועיו מתנוסס פרצופו הכריזמטי של בין-לאדן (בנאלי). כל גליל יעלה לכם דולר לפני משלוח. 8 גלילים נמכרים במחיר הסביר מאוד של 48 דולר לחבילה (לפני משלוח, לפני).

קאובוי מהתחת

גברים אמיתיים, או לפחות כאלה שנמאס להם מהשתלטות הכלבלבים החמודים על האסלות שלהם, ישמחו לגלות שאפשר גם אחרת: אתר המתמחה ב"כל דבר לקאובוי", ממחזיקי רובים ועד מחזיקי מפיות, מציע עכשיו גם מחזיקי נייר טואלט בצורת פרסות, ונייר טואלט עם הדפסים של ג'ון וויין. על נייר הטואלט, להדגשת הגבריות, כתוב: "זה קשה, זה קשוח, וזה לא מקבל חרא מאף אחד!". במלים אחרות, זה חביב, זה משעשע, אבל זול זה לא. על כל מחזיק תשלמו כ-70 דולר, על כל גליל מצ'ואיסטי 5 דולר נוספים. שנאמר, ישנן בוודאי דרכים זולות יותר להרגיש כמו גבר.
 

i-pod מחפש בית

ג'ון וויין בתחת שלי (תמונה מתוך האתר)
 ג'ון וויין בתחת שלי (תמונה מתוך האתר)   
זהירות, ידיעה מאזור הדמדומים: האתר Stupid-idiotic ובתרגום חופשי – מטומטם ואידיוטי, מציע למכירה מחזיק נייר טואלט שהוא גם מחזיק איי-פוד, כולל ארבעה רמקולים שמבטיחים לשמור על יובש, למקרה שמישהו יחליט לפספס. המתקן כולל גם הטענה לאיי-פוד וטרנספורמטור, לאלה מאיתנו שאינם יפנים. בעד הזכות להשתין בקצב הרומבה תשלמו 88 דולר בלבד, לפני משלוח, מסי נמל והפדיחה שבהחזקת המתקן בשירותים שלכם דווקא.

למחפשי הריגושים, אלה שכבר קנו נייר טואלט מכל סוג וצבע וכעת רוצים להתעלל בחבריהם לפיפי, מציע אתר מתיחות אמריקאי את "נייר הטואלט המדבר". כל הליכה לשירותים, הם מבטיחים שם, תהפוך לחוויה מיוחדת, וזה יעלה לכם 15 דולר בלבד, לפני עוד כמה עשרות של משלוח לארץ הקודש. הנייר מאפשר להקליט מסר או שיר שיבהיל ו/או יענג את היושבים. המתקן מורכב על ציר קטן בפנים הגליל, וקולכם יישמע בכל פעם שהמסכן שיושב שם יחליט שהוא רוצה עוד ריבוע. היתרון הגדול של ההמצאה הקטנה הזו, הוא שיש מתג שניתן לכבות בעזרתו את הקול.
 

פינת הניגוב הביזארית

• בפברואר האחרון התבשר העולם על הרשעתו של איש עסקים גרמני ב"העלבת העולם המוסלמי" לאחר שהדפיס את המילה "קוראן" על כל ריבוע של כל גליל שייצר. האיש החביב בחר לשלוח את המוצר ל-22 מסגדים ברחבי גרמניה, מעשה שזכה להערת החביבה הבאה מצד השופט הגרמני: "המעשה לא ברור. האדם סובל מהזיות קשות".
• הבלגים מחזיקים בשיא השימוש בנייר טואלט בעולם לאדם. הפינים, אולי האומה המשועממת ביותר בתבל, מחזיקים במקום השלישי המכובד. אכן כבוד.
• ננסי וואנג, סטודנטית לאופנה מטורונטו, לקחה את כל הקופה בתחרות לעיצוב אופנה מנייר טואלט, בחסות אחת מחברות נייר הטואלט כמובן. וונג הפתיע עם שמלת כלה המורכבת כולה מנייר טואלט בעיצוב מתוחכם. אחת השופטות ציינה: "התחרות היתה קשה, אבל הבחורה ממש התאמצה: התיזה ספריי, קימטה, ועשתה דברים נהדרים שלא היינו מאמינים שניתן לעשות עם נייר טואלט." גם אנחנו לא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by