בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תביא לי ויסקי ופאקט 

תביא לי ויסקי ופאקט

 
 
גליה סיון

החגים עברו אך המבצעים לא נרגעו: סקר מחירים של המוצרים הפופולריים מראה שעדיין, מה לעשות, את הקניות שלכם כדאי לעשות בחו"ל. לא בהכרח בדיוטי פרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה כדאי לקנות בשמים? (תמונה: ASAP)
 איפה כדאי לקנות בשמים? (תמונה: ASAP)   
כל ישראלי ממוצע הנוסע לחו"ל, בין אם מדובר בשבוע של שיכרון חושים בלונדון או סוף שבוע קצר באנטליה, נוסע מצויד ברשימת קניות מאמא, אבא, האחות והחבר, ולא תמיד החבר הכי טוב. חמוש בשמות מבלבלים ודולרים לא לו, מתחיל הנוסע להעמיס על העגלה בדיוטי פרי כאילו לא ראה טובלרון מימיו. הסיבה הנפוצה, "בארץ זה עולה כפול", משכנעת אף את הנרגנים שבנוסעים להיטיב עם הצרכנים היושבים בציון.

הדילמה שעומד בפניה התייר המתמיד, היא הבסיס להשוואה הבאה: האם כדאי לקנות בארץ, במחיר מבצע, או שמא מומלץ לחכות לדיוטי פרי, ואפילו טוב מזה: לחכות לרגעים המתים בטיסה הטראנס-אטלנטית ולקנות במטוס? זכרו שלמחירים נטייה להשתנות, אולם למגמות בדרך כלל אין נטייה כזו, לפחות לא בכל הקשור במלכודות התיירים שאנחנו נופלים בהם בדרך לחו"ל.

כפי שמגלה בדיקת המחירים, הסיסמה "לא תמצא זול יותר מהדיוטי פרי" אינה תמיד נכונה, במיוחד אם אתם טסים אל על. בדיוטי פרי סירבו להשתתף בבדיקה, בטענה כי אינם נוהגים לשתף פעולה בהשוואות מחירים. נאלצנו לשלוח איש מוסד לחופשה בחו"ל על מנת לבדוק ממה מפחדים אנשי הדיוטי פרי. כתוצאה מכך, אפשר כי המחירים הרשומים מטה אינם תואמים את המתרחש ברגע קריאת הכתבה.
 

הדולר, השקל ומה שבמבצע

 
מרבית הנוסעים לחו"ל אינם נוהגים להסתפק בקניית מוצר אחד בלבד מכל סוג. הדיוטי פרי מקדם מבצע בשמים של "3+1", כאשר הבושם הרביעי והזול מביניהם ניתן בחינם. טיירי מוגלר, שאנל, פרדה ומוצרים המסומנים במדבקת "מחיר זהב" אינם משתתפים במבצע, למשל.

הרעיון שככל שתקנו יותר זה יעלה לכם פחות אינה הברקה שיווקית חדשה, וגם ברשת הטיפוח "אפריל" מאמינים בה: המוצר השני שתקנו שם יינתן ב-25 אחוזי הנחה, והמוצר השלישי ב-30 אחוזים, ללא כפל מבצעים כמובן, ולא כולל מבחר מוצרים. מכיוון שמחיר הפתיחה של "אפריל" גבוה לעתים בעשרות אחוזים מהדיוטי פרי ומאל על, רצוי לערוך חישוב מדויק של הפריטים שברצונכם לרכוש, ולשים לב לאותיות הקטנות.

המחירים בסופר פארם מתעתעים עוד יותר מהחישובים המעיקים הנדרשים מהקונים באפריל. חרף היותה רשת ארצית, בסופר פארם מאמינים גם במבצעי חנות. המשמעות היא שמחירם של מוצרים זהים שונה לעתים מחנות לחנות. חלק מהמחירים המצוינים מטה נכונים לסניף הסופר פארם בדיזנגוף סנטר בתל אביב, אך עלולים שלא להיות נכונים לכל סניף אחר.

מכיוון שהדיוטי פרי ואל על אימצו את הדולר כמטבע שלהם, מגמת הירידה המשמחת של הדולר מיטיבה עם הקונים. כל המחירים בטבלאות שלהלן חושבו בשקלים לפי שער של 4.3 שקל לדולר. זכרו ששער ההמרה בדיוטי פרי הוא שער העברות והמחאות גבוה, אותו שער שבו מוכרים לכם דולרים בבנק, אם כי לא במזומן. זהו שער הוגן למדי, וההפרש בין השער היציג לשער ההעברות וההמחאות נע בין חצי אחוז לאחוז לרעתכם. זהו אינו הבדל משמעותי, אלא אם החלטתם לפוצץ עשרות אלפי דולרים בדיוטי פרי. המחירים של "בריטיש" חושבו לפי 8 שקל לליש"ט.
 
 
 
 
עדיף לקנות במטוס?
 עדיף לקנות במטוס?    
בדיקת המחירים במוצרי הבישום והקוסמטיקה בארץ, מוכיחה שלא כדאי לקנות כאן. מלבד שני מוצרים, הזולים יותר בגבולות המדינה מאשר בדיוטי פרי או במטוס, מרבית המחירים הן ברשתות הטיפוח גבוהים בעשרות אחוזים (לעתים אף ב-100 אחוזים) מהמחיר הזול ביותר המוצע.

עם זאת, התפיסה שהדיוטי פרי זול יותר מקנייה על המטוס עצמו לא תמיד נכונה. למרות ש"בריטיש" יקרים מהדיוטי פרי בכל מוצר, הרי שבמטוסי אל על תוכלו לקנות את מבחר מוצרים בהנחה גדולה יותר מאשר בדיוטי פרי. קניית חלק מהמוצרים, עם זאת, עדיין משתלמת יותר על הקרקע.
 
 
ואיפה הכי מומלץ לקנות וודקה?
 ואיפה הכי מומלץ לקנות וודקה?   
בענייני אלכוהול המשחק מכור מראש: אל תקנו בארץ. קנו בדיוטי פרי את בקבוקי הליטר השווים של אבסולוט, או חכו לעלייה למטוס אל על בכדי לקנות את השיבס, הזול במספר שקלים ממחירו בדיוטי פרי. כל המחירים המצוינים מעלה תורגמו לליטרים, ושימו לב שלא יעבדו עליכם בעת הקניה: הדיוטי פרי מוכרים בקבוקים של ליטר ו-75 ס"ל (שלושת רבעי הליטר), בעוד אל על מוכרים אלכוהול בבקבוקי 75 ס"ל בלבד. חינאווי הפופולריים מוכרים את האלכוהול הנ"ל בבקבוקי 70 ס"ל ומתגלים כיקרנים במיוחד.

אין מתנות חינם

סירובו של הדיוטי פרי להשתתף בסקר נראה, לאחר בדיקה קפדנית, כמובן בהחלט: בבדיקה של 14 מוצרים – בשמים, מוצרי טיפוח ומשקאות אלכוהוליים – התגלה הדיוטי פרי ככדאי יותר רק ב-6 מהמקרים. אל על מתגלה ככוח עולה בקניות חפות ממע"מ, אך אם בחרתם לטוס בריטיש, וותרו על התענוג שבשלם עוד כמה עשרות שקלים על כל מוצר, וקנו בדיוטי פרי או בארץ.

טיפ: בשל ריבוי המבצעים והתדירות הגבוהה בה הם מתחלפים, כדאי לעקוב אחר המבצעים ברשתות השונות לפני הנסיעה לחו"ל, ולא לפסוח על מבצעי אל על במטוסים או על מבצעי הדיוטי פרי השונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by