בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עשי-זאת-בעצמך.קום 

עשי-זאת-בעצמך.קום

 
 
יעל רגב

מעצבות האופנה החדשות של הרשת גילו שאפשר לטפח את התחביב גם לצד המשרה המשלמת את שכר הדירה. הן מציעות את עבודות היד שלהן למכירה באתרי אינטרנט פרי עיצובן. אספנו את הבולטות שבהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלק מתהליך ההתבגרות בעולם קפיטליסטי חסר חמלה כולל את ההבנה שאפילו אם יש משהו שעושה לך טוב ואתה מוכשר ביצירתו, כמו כתיבת פואמות, צפייה בציפורים, נגינה בעוגב וסריגת כריות בצורת סופגנייה עם ציפוי, אתה תיאלץ לנטוש את העונג שבמקצועות הריפוי בעיסוק הלא רווחיים הללו לטובת מקצוע מכניס, בטוח וקדחתני. ה"תחביב" נותר גחמה נוסטלגית של אחר הצהריים, בעוד מקצוע הפשרה כובש ולרוב אף משחיר את עצם הקיום.
 
עבודה של שרינקל (מתוך האתר)
 עבודה של שרינקל (מתוך האתר)   
המעצבות שיופיעו כאן למטה הבינו שיש דרך לאכול את העוגה, להשאיר אותה שלמה ואפילו להזמין עוד אחת. בלי קיצוניות פנאטית וגישה של "הכל או לא כלום" כולן הפכו את התשוקה והחזון האישי שלהן למפעל וירטואלי קטן ורווחי.

הן שמרו על העבודה והעיסוקים היומיומיים שלהן ובשעות הפנאי הן מייצאות לכל פינה בעולם ומנהלות את העסק שלהן כעסק של אישה אחת – מעצבות, תופרות, מצלמות את הדגמים, שולחות ואפילו מעצבות ומתפעלות בעצמן את אתר האינטרנט שהקימו לרגל המאורע.

הבנות הללו הופכות את טרנד הדוגמנית-מגישה-שחקנית לחדשות של השנה שעברה והמחליפות אותו בטרנד המעצבת אופנה-מורה ביסודי- דיילת-סטודנטית האיכותי בהרבה. נשות חיל מי ימצא? גבירותיי ורבותיי, קבלו אותן:
 

שרינקל

עוד משרינקל (מתוך האתר)
 עוד משרינקל (מתוך האתר)   
למעצבות האינטרנט יש עבודה רווחית ביומיום ולכן הן לא תלויות בתוצרת האופנתית שלהן על מנת להתפרנס. על כן, יש באפשרותן ליצור בגדים סופר יצירתיים, לא חנפניים או מסחריים הנאמנים באופן מלא לאמת האמנותית ולטעם האישי שלהן. כזו היא, לדוגמה, אמי דון המכונה "שרינקל" ומעצבת תחת מותג זה כבר ארבע שנים. בימים אלה היא עוסקת אך ורק באופנה, אך כגיבוי היא למדה ועסקה גם בעיתונאות ותקשורת. בניגוד להרבה אתרים חובבניים ביותר של מעצבות האינטרנט, האתר של דון מושקע, מקצועי ונגיש. הוא מציג את תיק העבודות המכור שלה, כשעל מנת לרכוש דגם משל עצמכן תיאלצו לעמוד בתור לאחת מהמכירות ב-eBay.

עמוד הכניסה לאתר של דון נראה נסיכי, מתקתק ותמים. בשונה מהחזות, דון מוכרת שם בגדי פאנק ופטיש- גותי סקסיים. במיטב מסורת הפאנק, דון מגבבת על עיצוביה בליל בדי עור, משבצות, שרוכי סאטן, רשת ואפליקציות זוהרות ומשעשעות. בגזרת הגזרות, היא מתמקדת בגופיות מחוך הדוקות או שמלות קולר נשיות וסקסיות סימולטנית. גם כשהיא משתמשת בבדי משי או תחרה המעצבת מצליחה שלא לזלוג למחוזות הנשיות המעודנת והיא מייצרת מבדים סטריליים ורומנטיים אלו תערובת קומבניזיונית סליזית לחלוטין.

כמו רוב מעצבות האינטרנט שעובדות סולו ולכן מנסות לתקתק עבודה ולהגביר תפוקה בכל מחיר, גם דון משפצת קלות בגדים קיימים על מנת ליצור מהם עיצוב מקורי שלה. יצירת הקסטמייזינג המומלצת ביותר שלה היא שמלת החצי קומבניזיון חצי חולצת קמדן-מרקט של מרילין מנסון. יותר מוזר מן הדמיון.
מחיר: חולצות ושמלות 14-40 דולר
www.shrinkle.net
 
 

סטיטצ'פיקסי

ארנק פות (מתוך האתר של סטיטצ'פיקסי)
 ארנק פות (מתוך האתר של סטיטצ'פיקסי)   
המורה של מינדה, המעצבת הקנדית של "סטיטצ'פיקסי", אמרה לה פעם: "לעולם אל תהפכי את התשוקה שלך לקריירה- זה יישאב את כל הכיף מהעניין". בהתאם, מינדה הפכה לרוקחת אך החליטה לפתח גם את התשוקה שלה לאופנה והשיקה את אתר המותג העצמאי שלה.

אחד מהמאפיינים המרכזיים של מעצבות האינטרנט הוא אקלקטיות נואשת. הן יוצרות כל דבר שניתן למכור ובעיקר מה שלא מסובך או מצריך ידע טכני בתפירה שלרובן אין. מינדה, למשל, יוצרת תיקים ייחודיים מבד ויניל דמוי עור, קייסים לאיי.פוד, ארנקים, Wristlets (פטנט של מינדה שמשמעותו תיק התלוי על פרק היד ומותיר אותך עם תיק אך בידיים חופשיות), עגילי כסף עם חרוזי פלסטיק חביבים וטיפ- טיפה חצאיות.
 
ארנקסטה (מתוך אתר המעצבת)
 ארנקסטה (מתוך אתר המעצבת)   
קולקציית התיקים של מינדה מחולקת לקטגוריות שונות ומעוטרת בהתאם. במבט ראשוני ובלתי מזוין הקולקציה נראית חביבה, סטנדרטית ובלתי מזיקה. עד שנחשפים, תרתי משמע, לקטגוריית ה"פוריות" של מינדה. ושם- סדום ועמורה. בקטגוריה זו עוצבו תיק עם אפליקציות ויניל בדוגמת רחם עם חצוצרות, ארנק עם אפליקציה של זרעונים במרוצם אל הביצית ואפילו ארנקון עגול בצורת איבר מין נשי שצדו האחד, אלוהים ישמור איזו וולגריות, שעיר.

אחרי שמתגברים על התחושה כי הרגע חוללת, מגלים כי יתר הקטגוריות של מינדה מפויסות ומעוצבות בגרסאות לכל המשפחה: קטגוריית ארנקי מפלצות עם עיניים זזות של בובות, קטגוריית "עיר" יצירתית במיוחד עם תיקים שעליהם רקומים אקדחים יורים, קלטות טייפ, מכוניות וגולגולות טרנדיות לעייפה וכן קטגוריית בעלי חיים שם יש אפילו מעט חצאיות עם רקמות ציפורים וסוסים.
מחיר: תיקים 42-120 דולר, ארנקים 18-36 דולר, כיסויי איי.פוד 30 דולר, תכשיטים- 16-25 דולר, חצאיות- 34-64 דולר.
www.stitchpixie.com
 

טוט סוויט

מתוך האתר טוט סוויט
 מתוך האתר טוט סוויט   
המתוקה מכולן, מישל גרסיה בת ה-18, הקימה בשנת 2003 את האתר שלה והחלה למכור ממנו חולצות ותיקים פרי עיצובה, סיכות, תמונות שצילמה, פנזינים ופריטי וינטאג' מעניינים שנקרו בדרכה. האתר עוצב במו ידי אשת האשכולות בעצמה בצורה נקיה ומתוקה.

גם גרסיה, כמו מעצבות אינטרנט אחרות, הפכה את האתר למעין בלוג אישי והיא מתבלת את זמנו של הקונה/קורא בפרטים מחייה האישיים. היא מספרת על חיבתה לפיצה וגלידת מנטה ושוקולד צ'יפס ועל אוסף השמפואים הקטנים שלה. לא ממש מקצוענות לשמה אבל בכל זאת, הילדה בת 18 וכבר אשת עסקים מן המניין.

לרגל עזיבתה לקולג', גרסיה שינתה לאחרונה את מתכונת האתר ובמקום להציע בו את מרכולתה היא הפכה אותו לאכסניה למעצבות צעירות אחרות. היא מבטיחה שבחופשת הקיץ היא תשב על מכונת התפירה והאתר ישוב למתכונתו הרגילה. בינתיים, אפשר להתנחם במעצבת Gem Candy שמוכרת את תכשיטי הכסף והחרוזים שלה באותו האתר.
מחיר: תכשיטים 8-26 דולר
www.toot-sweet.net
 

קוקוליאו

מתוך קוקוליאו
 מתוך קוקוליאו   
קיי.בי ואנהורן, המעצבת של קוקולאו, היא אימא במשרה מלאה. אהבתה לתפירה ובדים, הביאה אותה לנסות ולהפיק מכך הטבות כלכליות ובמטרה זו חנכה את אתר האינטרנט שלה. האתר מעוצב בחובבנות יתרה, נראה עמוס ומבולגן ותוכנו כתוב בפונטים מובהקים של Word . קצת מביך, התחלה צולעת, אבל העיצובים לגמרי לא רעים.

ואנהורן מציעה מגוון אקלקטי מבחינה סגנונית ומבחינת סוג המוצרים. היא מעצבת תיקים, בובות, כובעים, בגדי ילדים ובגדי מבוגרים שאין לאתר רעיון סגנוני המשותף לכולם. התפירה והגזרות בסיסיות ביותר, אבל הצבעוניות השופעת והיצירתיות מרתקות.
 
עוד תיק של kokoleo
 עוד תיק של kokoleo   
כנראה שהאישה הניחה את טלפיה על מחצב בדי וינטאג' נחשקים ואותנטיים ביותר שכן היא יוצרת בגדים, תיקים, תיקונים וארנקים שנראים כאילו נשלפו משנות ה-70 ולכן גם הגזרות הבסיסיות והמיושנות מוסיפות לאותנטיות המוצר. ואנהורן לא מפחדת לשלב בין בדים עם דוגמאות שונות ומנוגדות ובאופן מסתורי זה יוצא לה מוצלח בדרך שחשבתם שרק גוון סטפני הייתה מצליחה להחליק.

על גבי שילוב הבדים האקראי הזה, ואנהורן מוסיפה לרוב מיני כפתורים, רקמות ואפליקציות סרוגות ומיושנות של ינשופים, נערות פין-אפ, תותים ובקבוקי יין, וזה נראה הכי מגניב ולגיטימי כמו שרק פריט וינטאג' מקורי לגמרי יכול להראות. ואנהורן אף מפתיעה לעיתים ביציאות עיצוביות מגניבות כמו מחוך עם חצאית העשוי כולו מעניבות גבריות ועבודות הטלאים הוירטואוזיות שלה. לאמהות אמיצות וטרנדיות במיוחד, ואנהורן מציעה חצאית לילדות מבד גולגולות והתחרה הגותית המתוקה ביותר עולם.
מחיר: בגדי מבוגרים- 20-145 דולר, בגדי ואביזרי ילדים- 22-54 דולר, תיקים- 25-75 דולר.
www.kokoleo.com
 

שווה להציץ גם ב:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by