בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
גן חיות 
גני החיות היפים בעולם 

גני החיות היפים בעולם

 
גן חיות |
 
תיירות נענע

לא כל גני החיות בעולם נראים כמו גן החיות שלנו. הצצה לגני החיות המרהיבים בעולם ודייריהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תתפלאו אולי לשמוע, אבל לא כל גני החיות בעולם נראים כמו גן החיות שלנו ברמת גן. כולנו זוכרים את חווית הביקור הראשונה שלנו בגן החיות כילדים, מצד אחד מוקסמים מבעלי החיים האציליים ומצד שני רוצים לקחת אחד הביתה. רובנו כיום רוצים לראות את בעלי החיים היפהפיים הללו בטבע ויש כמובן לשאוף לכך, אבל לפעמים זה פשוט לא מתאפשר, מאחר שחלקם לא יוכל לשרוד בטבע בתנאים הקיימים בו כיום. ישנם לא מעט זנים שכבר לא נוכל כלל למצוא בטבע אלא רק בגני החיות הסגורים, שם מספקים להם סביבה ומזון מתאימים. גני חיות ענקיים ברחבי העולם מספקים לחיות רבות איכות חיים בסביבה מושקעת ובשטחים נרחבים לאין שיעור מגני החיות המוכרים לנו בארץ, כאשר צמודים להם וטרינרים ומטפלים מוסמכים הדואגים לבריאותם ולשלומם.

בין אם יצאתם לטיול משפחתי עם הילדים ובין אם אתם חובבי חיות או פארקים, ביקור בגני חיות בעולם עשוי להיות יותר מסתם חוויה ויזואלית מהנה. גני חיות הם יעד תיירות פופולרי בקרב משפחות עם ילדים, כמו גם בקרב תיירים מבוגרים ומהווים אטרקציה תיירותית בטיול.
 
מה זה בכלל גן חיות?
גן חיות (באנגלית: Zoo מלשון Zoological garden) הוא מקום בו מוחזקות חיות בר דרך קבע ומוצגות לעיני קהל. גני החיות הראשונים היו לרוב חלק מאחוזתם הפרטית של מלכים. בעקבות המהפכה הצרפתית, נפתח גן החיות של פריז לציבור. כזה היה גם גורלו של גן החיות של לונדון, שהיה מלכתחילה חלק מאחוזתו הפרטית של בית המלוכה האנגלי. עם הזמן, מטרת גני החיות השתנתה מתצוגת בעלי חיים בלבד, להרבעת בעלי החיים, ובמיוחד חיות שהן בסכנת הכחדה בטבע. רוב גני החיות המודרניים מחזיקים את בעלי החיים בסביבה דמוית סביבה טבעית, בה יש לחיות מקום לפעילות גופנית וגם מעט פרטיות, דבר שלעיתים מתסכל את האנשים המבקרים בגן.

עם זאת, נראה שהחוויה הכוללת השתפרה הן עבור בעלי החיים והן עבור בני האדם המבקרים. בגני חיות רבים נעשה מאמץ לבנות לבעלי חיים סביבה המדמה ככל האפשר את סביבתם הטבעית, מבחינת טמפרטורה, מרקם המשטחים, מבנה הקרקע והצמחייה הטבעית. עיצובים חדשים נבנים בצורה כזו שתעודד את בעלי החיים להעדיף מקומות שבהם אפשר לצפות בהם מבלי להפריע לפרטיותם, לדוגמה על ידי התקנת חלון כהה בחלקו האחורי של המחסה אליו בעלי החיים נמלטים מחום הצהריים. גני חיות רבים כיום מכילים מבנים מיוחדים עבור חיות לילה, הכוללים תאורה עמומה לאורך היום כדי לעודד פעילות בשעות הביקור, ותאורה חזקה בלילה כדי לעודד שינה.

פינות ליטוף בדרך כלל מכילות צירוף של בעלי חיים מבויתים וחיות בר עדינות מספיק שיאפשרו נגיעה והאכלה על ידי בני אדם.
 
דוב פנדה בגן החיות בסן דייגו (צילום: יח"צ)
 דוב פנדה בגן החיות בסן דייגו (צילום: יח"צ)   
גני חיות ששווה לבקר בהם
אם אתם אוהבים ללכת ולראות בעלי חיים בסביבה טבעית-מלאכותית אתם מוזמנים לבקר במספר גני חיות סביב העולם. אגדנו עבורכם רשימה ראשונית:

גן החיות בסן דייגו/ קליפורניה
גן חיות זה התפרסם בשל היותו גן החיות הגדול ביותר בעולם ועם מבחר בעלי החיים הרב ביותר. הגן ממוקם בפארק בלבואה במרכז סן דייגו. מלבד החיות "הקונבנציונליות" אותן אנו רגילים לראות בגני חיות, גן החיות בסן דייגו משקיע מאמצים רבים בהגדלת אחוזי הרבייה וההישרדות של דובי הפנדה.
מחיר כניסה למבוגר: 32 דולר, מחיר לילד (3-11): 19.75 דולר.
 
 
חבר מפהק לקראת תנומת צהריים בגן החיות בבאזל (צילום: יח"צ)
 חבר מפהק לקראת תנומת צהריים בגן החיות בבאזל (צילום: יח"צ)   
גן החיות "זולי" בבאזל/ שוויץ
ידוע כאחד מגני החיות המרשימים והיפים בכל אירופה. בגן מוצגים למעלה מ-6,000 חיות מ-600 סוגים. גן החיות ידוע בשל הצלחותיו בשימור והצלת חיות נדירות כמו למשל דובי משקפיים, קרנפי שריון מאסיה ועוד. עוד אטרקציה בגן היא "חדרי היולדות" בהם ניתן לצפות בצאצאים ובאמהות.
מחיר כניסה למבוגר: 16 פרנק שוויצרי, מחיר לילד (גילאים 6-16): 6 פרנק שוויצרי.
 
גן החיות של לונדון
גן החיות של לונדון נוסד באמצע המאה ה-19 ונחשב לאחד מגני החיות היפים והמוצלחים בעולם. כיום מתגוררים בו יותר מ-600 מינים של בעלי חיים, אשר מרביתם נמצאים ב"רשימה האדומה" של מינים בסכנת הכחדה. הגן נמצא במקום קל ונגיש להגעה, בפינה הצפון-מזרחית של ריג'נטס פארק, והוא אחת האטרקציות שלא כדאי להחמיצה, בין אם בימים גשומים או שמשיים.
מחיר כניסה למבוגר: 13.7 פאונד. לילד מגיל 3 המחיר הוא 10.5 פאונד. הכניסה עד גיל 3 חינם ומחיר הכניסה כולל תרומה לגן. למזמינים כרטיס באמצעות אתר האינטרנט ניתן לקבל 10% הנחה.
 
דוב קוטב בגן החיות באמסטרדם (צילום: יח"צ)
 דוב קוטב בגן החיות באמסטרדם (צילום: יח"צ)   
גן החיות "ארטיס" באמסטרדם
אחד מגני החיות המרשימים ביותר באירופה ולא רק בגלל בעלי החיים הנמצאים בו. זהו גן החיות העתיק ביותר בהולנד, שנוסד עוד בשנת 1838. שער הכניסה לגן החיות מרשים במיוחד ועליו מוצבים שני נשרים מזהב. בתוך גן החיות ניתן ליהנות מאווירת המאה ה-19: השבילים המפותלים, הפסלים הפזורים בגנים המטופחים והמבנים האופייניים. בגן מוצגים 700 מינים של בעלי חיים, מה שמבטיח היכרות מרשימה עם כל ממלכת הטבע. יש כאן יונקים, זוחלים, עופות ואפילו חרקים. האקווריום של גן החיות נמצא במקום מאז שנת 1882.
מחיר כניסה: 16 יורו למבוגר ו- 12.5 יורו לילד ( 3-9).
 
גן החיות בברונקס/ ניו יורק
גן הדגל של רשת גני החיות העירונית הגדולה המציע את המגוון הרחב ביותר של בעלי החיים. בגן מוצגים למעלה מ-4000 בעלי חיים ומלבד זאת הוא מרווח, מטופח ונוח לסיור. אחד מבעלי החיים המיוחדים בגן החיות הוא נמר השלג, שנמצא כבר כמה עשרות שנים בסכנת הכחדה. בברונקס הציגו אותו לראשונה בשבי ב-1903 ובמשך 35 השנים האחרונות נולדו בגן 82 גורים של נמרי שלג.
מחיר כניסה למבוגר: 25 דולר ומחיר לילד (מגיל 2-12): 19 דולר.
 
• גן החיות אואנו (UNEO) בטוקיו
גן החיות הוותיק ביותר ביפן אשר נוסד בשנת 1882. בגן מוצגים למעלה מ-2600 חיות מ-464 זנים שונים. במהלך שנות קיומו יובאו לגן חיות ייחודיות ממדינות שונות ברחבי העולם. כמו כן, ברחבי הפארק פזורים אלמנטים מהמסורת היפנית, כדוגמת פגודות אשר נבנו בשנת 1631 ובית תה שנבנה במאה ה- 17.
מחיר כניסה: 600 יואן למבוגר, 200 יואן לילד ( 13-15). ילד עד גיל 12- חינם.
 
* ההמלצות באדיבות חברת דיזנהויז יוניתורס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by