בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האבר הגדול ביותר בגוף 

האבר הגדול ביותר בגוף

 
 
אתי דרייפוס

דווקא לא מה שנדמה לכם: העור הוא האבר הגדול ביותר וגם הרגיש ביותר לכל מיני פגמים ונגעים לא אסתטיים. במה אפשר לטפל עם קצת מייק אפ ומה דורש רופא? המדריך השלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עור נקי ויפה. לא לכולם יש (תמונה: ASAP)
 עור נקי ויפה. לא לכולם יש (תמונה: ASAP)   
כשנשלחתי למשימה הכה-סקסית לכתוב על פגעי ופגמי העור, החלטתי שמדובר כנראה בסוג של שיעור שסטייליסטית עדינת נפש כמוני צריכה ללמוד. לשם כך הצטיידתי בגיורא שביט, שידוע לא רק כמאפר על, אלא כמי שנלחם שנים ארוכות באומץ וללא חת בתחלואי העור השונים על מנת לטשטשם ולהסתירם תחת מעטה של מייק אפ. מצויד בתארים שונים ובניסיון של שני עשורים בתחום האיפור הרפואי, עזר לי גיורא להתמצא בנבכי האיבר הגדול והנראה ביותר שלנו, העור.

מפיו למדתי את העובדה המפתיעה שיש אנשים שמתאפרים לא כי הם רוצים אלא כי הם חייבים. למשל, יש לא מעט נשים שמשלמות הון עתק כדי לזכות בכוויה מבוקרת על פניהן, הידועה גם בתור פילינג כימי. אותן בנות מזל חייבות בכיסוי עבה ועמיד של מייק אפ למשך כמה שבועות, שבהן אסור להן להיחשף לשמש אחרי התהליך. לצידן, חיים בעולם אנשים בעלי פחות מזל, המסתובבים בעולם במאמץ להקרין את היופי הפנימי החוצה, כי הם סובלים ממגוון תסמונות מציקות ובלתי אסתטיות. בקבוצה הזו נמצאים כולנו.

ויטליגו
באדיבות האקדמיה ללשון העברית, נקראת מחלת העור הזו, המאופיינת בכתמים לבנים לשם מעורר ההשראה: בהקת. מדובר במחלה אוטואימונית, התוקפת כשני אחוזים מהאוכלוסייה ובאה לידי ביטוי בחוסר פיגמנטציה על חלקים נרחבים מן העור. מדובר בעניין תורשתי או כדרכן של רבות מבעיות העור, בבעיה רגשית המוצאת את ביטויה כך.
טיפול או טיפוח: גם וגם. קיים טיפול בקרינת אור ממוקד, אבל תמיד קיימת האפשרות הפשוטה למרוח מייק אפ עמיד במיוחד ולהירגע.

פסוריאזיס
כאן היתה האקדמיה קצת פחות פיוטית והעניקה למחלה את השם ספחת, כאילו שלא די לסובלים ממנה בעובדה שתאי העור שלהם מתחלקים במהירות גבוהה פי אלף (!) מתאי עור בריאים, מה שגורם להם לקשקשת מוכספת במקומות שונים.
טיפול או טיפוח: טיפול. פסוריאזיס קשור באופן מובהק לסטרס, אבל גם שיפור תזונתי יכול להקל, ובמיוחד נסיעות מסובסדות מטעם קופות החולים לים המלח, כדי ליהנות מקרינת האור המיוחדת למקום הנמוך ביותר בעולם. פסוריאזיס לא מומלץ לכסות במייק אפ, מאחר שמדובר בסוג של פצע פתוח, ובעיקר מהטעם הפשוט שזה לא יעזור. כל קילוף או קשקשת מובלט יותר על ידי מייק אפ.
 
קופרוז. כל הזמן להסמיק (תמונה: ASAP)
 קופרוז. כל הזמן להסמיק (תמונה: ASAP)   
אקנה
אולי נגע העור המוכר והנפוץ ביותר. סטטיסטית מדובר בכ-80 אחוזים מהאוכלוסיה, אבל כשזה נוגע לנו, החצ'קון שמתנוסס לראווה על קצה האף הופך להיות מרכזו של היקום.
הסיבה: אי סדרים הורמונליים המתבטאים כפצעונים מוגלתיים בעור. האקנה מופיע בעיקר בגיל ההתבגרות הקשה גם ככה, אבל יש כאלה שמושכים את זה הלאה איתם בנאמנות ראויה לציון.
טיפול או טיפוח: גם וגם. הכי חשוב לשמור על היגיינה של העור, שיהיה תמיד נקי. אמצו סבון אפקטיבי וצרו שכבת בידוד מפני זיהום האוויר והפיח על ידי מריחת מייק אפ. דבר נוסף שמציע גיורא הוא שמייק אפ משמש יותר מאשר רק בתפקיד אסתטי ליצירת אחידות בצבע, אלא גם תפקיד היגייני בשמירה והגנה על ניקיון העור מפני זוהמת הרחוב וקרינת השמש. זהו טיפ מצוין גם לבעלות העור המושלם. כמובן, ישנן גם מבחר תרופות מומלצות יותר או פחות ואפקטיביות יותר או פחות.

סבוריאה
דלקת של בלוטות החלב המתבטאת באדמומיות, שומניות וקשקשת עדינה בעיקר במה שנקרא אזור ה-T של הפנים. מדובר בתסמונת שמתפרצת בעיקר בחורף.
טיפול או טיפוח: גם וגם. בסבוריאה ניתן לטפל על ידי קרמים מיוחדים של לחות מרגיעה שמורחים בטפיחות עדינות. ומאותו הטעם גם מייק אפ מושחים בעדינות בעזרת מברשת עדינה משיער טבעי ולא עם ספוגית.

קופרוז
נימים קפילריים (חיצוניים) הקרובים מאוד לפני העור, בדרך כלל בלחיים שהופכות רגישות מאוד למגע. בולט בעיקר בחום, אז כלי הדם מתרחבים.
טיפול או טיפוח: מעין טיפול. קרח יכול לכווץ ולהרגיע.
 
 
כתמי שמש, כבד והריון
טיפול או טיפוח: טיפוח. לכל כתם שיש לו גוון שונה מהעור מומלץ להתאים מייק אפ. לגיורא שיטה לפיה הוא עושה התאמה אישית של הגוון על ידי ערבוב של כמה גוונים שונים. בדרך זו נוצר גוון זהה לזה של לגוון של העור הרגיל וניתן למרוח את המייק אפ רק על האזור הבעייתי שדורש כיסוי. כן, גם לגברים. כתמים על הגוף: אפשר להחליף את הפודרה המקבעת בספריי מקבע דוחה מים, המונע ירידת מייק אפ במשך היום או במהלך הרחצה בים.

דליות
עוד שם חינני לבעיה מעיקה, המתבטאת ברשת בולטת של ורידים ברגליים.
טיפול או טיפוח: בעיקר אופנה. מומלץ להיעזר בתעשיית הגרביונים האופנתיים.

פטריות
ולא למאכל, אם כי, כמו הפטריות למאכל, גם הפטריות האלה מתפתחות בתנאים של חום ולחות. הן מופיעות כמעט בכל מקום בגוף, למשל במפשעה ובין בהונות הרגליים.
טיפול או טיפוח: טיפול. מומלץ לא להסתובב איתן, אלא למגר אותן באמצעות משחות ובמקרים מסוימים גם בתכשירים לבליעה.

צלקות בולטות
למי שלא חושק בתוספת הסקס-אפיל שעשוי להיות לצלקת במקום הנכון, מציעה הכירורגיה הפלסטית פתרון. משהו באמצע בין טיפול לטיפוח.
 
 
קשקשים. תמונה מתוך הקמפיין של הד אנד שולדרס
 קשקשים. תמונה מתוך הקמפיין של הד אנד שולדרס   
קשקשים
המכנה המשותף לדגים ובני אדם, אם כי לדגים אין שערות. מדובר במפגע אסתטי שבכוחו להעיב על החולצה השחורה השווה ביותר. קשקשים נוצרים כתוצאה מחוסר איזון שומני בעור הקרקפת והם גורמים לגירוד מעצבן. התופעה מוחמרת כתוצאה משימוש בצבעי שיער, יובש וחימום, מחסור בוויטמין B ואומגה 3, חומרי ניקוי עם בסיסיות גבוהה ועוד רשימה ארוכה של גורמים אפשריים.
טיפול או טיפוח: טיפוח. התאמה של שמפו הכרחית, וכן תכשירים משמן עץ התה יכולים לעזור. נסו גם מריחה של קרם לחות מרגיע מיוחד לעור הקרקפת.

הרפס
נגיף בעל השם העברי שלבקת. קיימים סוגים שונים, רובם מדבקים למדי.
טיפול או טיפוח: טיפול. בהרפס המופיע על השפתיים בצורת שלפוחיות אפשר לטפל בקרם רפואי ובשפתון מסנן קרינה - גם כאן החשיפה לשמש מזיקה.

אקזמה
מדובר במצבים דלקתיים שונים, המתבטאים במראה לא משובב נפש של העור.
טיפול או טיפוח: טיפול. כאן קיימת הדילמה האם להשתמש בסטרואידים המחלישים את מערכת החיסון או שאולי עדיף להחליש את נפשו הרכה של המתבונן. לבחירתכם. זכרו שזה אולי לא הורג, אבל גם לא ממש מחשל.

בחזרה לפרויקט כל אחד הוא עור קטן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by