בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תרגיל להורים מתחילים 

תרגיל להורים מתחילים

 
 
יעל ניסקי

חבילות לידה יכולות לחסוך לכם זמן וכאב ראש, אך האם הן חוסכות לכם גם כסף? יעל ניסקי בדקה מה המחירים ברשתות השונות, והאם זה באמת משתלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבשורה הטובה היא ש- מזל טוב, אתם בהריון! אבל בעוד מספר חודשים, שכבר תתרגלו לשכנות ששולחות ידיים אל הבטן (או לכרס ההזדהות), תגלו שעומדת בפניכם דילמה כמעט קשה יותר מלבחור שם לילוד - איזו חבילת לידה כדאי לקנות.

אם זו הפעם הראשונה שלכם, ואתם בקושי מבדילים בין עגלה לסלקל, אתם עשויים למצוא את עצמכם מסוחררים מול שפע המותגים בשוק. יחד עם זאת, יכול להיות שתזכו לרשת ציוד מקרובי משפחה וחברים, ולחסוך לעצמכם כמה מאות שקלים.

רוב חבילות הלידה מורכבות משני חלקים - הציוד הבסיסי כמו מיטה ומזרן, שידת החתלה, סלקל וכסא לרכב, ומנגד - ציוד נלווה כמו מצעים, מוצרי אמבטיה וכדומה. קחו בחשבון שהמוצרים הנכללים בחבילות הם בדרך כלל מהמותגים הבסיסיים, ואם תרצו לשדרג לעגלה יותר משוכללת או שידה בצבע אחר, הסיכוי הוא שתאלצו להוסיף עוד כמה מאות שקלים. מצד אחד, כאשר אנחנו מקבלים "מחיר חבילה" למספר מוצרים, נוצרת הרגשה מדומה של חיסכון. מצד שני, היות וחבילת הלידה מציעה את כל מה שהתינוק צריך בשבועות הראשונים, הדבר חוסך לכם התרוצצויות בין חנויות ומתח מיותר.

כדי לעשות סדר בין החבילות המפתות שמציעות החברות השונות, בדקנו מי מציע מה כחלק מהחבילה, כמה זה עולה ובעיקר - איפה הכי משתלם.
 

בטיחות לפני הכל

צילום: asap images
 צילום: asap images   
לפני שאתם עטים על חבילות הלידה בחנויות ומתחילים להעמיס, חשוב שתשימו לב לתקני הבטיחות. מכון התקנים קובע תקני בטיחות מחמירים לעגלות, מיטות, מזרנים, שידות החתלה ומושבי בטיחות לרכב. מדיווחי מכון התקנים עולה כי בשנים קודמות נמצאו אי סדרים רבים בחנויות לציוד לתינוקות, כשמכרו בהם מוצרים שאינם עומדים בתקן ואף יכולים להוות סכנת חיים.

מוצרי התינוקות המיוצרים בארץ חייבים בעמידה בדרישות התקן הישראלי, וכמו כן להיות מצוידים במדבקה המכילה את פרטי היבואן, הוראות וסימון בעברית. מוצרים מיובאים לעומת זאת, בדרך כלל אינם נושאים תו תקן, אך הם עוברים בדיקות מדגמיות על ידי המכון בנמלים כדי לוודא שהם עומדים בדרישות ונושאים סימון בעברית. אם נתקלתם במוצר שאינו נושא סימון בעברית, צאו מנקודת הנחה שכנראה לא נבדק ויובא לארץ בדרכים לא חוקיות.
 

מוצצים

ברשת "מוצצים" מציעים שלוש חבילות לידה הכוללות את הציוד הבסיסי של מיטה ומזרן, שידה, עגלה ואמבט. החבילות כוללות גם ציוד נלווה כדוגמת סט מצעים, חיתולים, בקבוק, מייבש בקבוקים, זוג מוצצים וסל שלם של מוצרי טואלטיקה כגון מגבונים, שמפו, מד חום ומשחה לתינוק.

עלות החבילות: 2,399 שקלים עד 3,299 שקלים, כאשר דגם השידה והמיטה משתנה ושאר המוצרים זהים.

האם זה משתלם: אם נחשב את עלות כל אחד מהמוצרים ללא החבילה, נגלה שהחבילה עצמה מעניקה הנחה של 7-12%. זה לא הרבה, אבל בהשוואה לרשתות אחרות, זה גם לא מעט.
 
 

פיצפונים

עגלת פג ונציה
 עגלת פג ונציה   
בחנות פצפונים ברמת גן ניתן לרכוש חבילת לידה בסיסית ללא מוצרים נלווים. החבילה כוללת מיטה, שידה, מזרן, סט מצעים, אמבט ומעמד, עגלת תינוק וסל קל לרכב. בין המותגים הנמכרים בחנות: עגלות פג פליקו ופג ונציה, מושבים בטיחות לרכב של COSCO, מזרונים אורטופדים ועוד.

עלות החבילה: 1,890 שקלים

האם זה משתלם: עלות הסל בחישוב המחיר המלא של המוצרים מגיע ל- 2,130 שקלים, כך שיש כאן הנחה של 11%. יחד עם זאת מהחנות נמסר לנו כי זוגות רבים המגיעים לחנות מעוניינים לשדרג את המוצרים הבסיסיים בחבילה, דבר שעשוי לייקר אותה. לכן במקרים מסויימים ישתלם לכם יותר לרכוש את הפריטים בנפרד מהחבילה, ולקבל הנחת קופה ומבצעים אחרים.

כתובת: ז'בוטינסקי 139 רמת גן. טלפון:03-6132817
 

רב קט

ברשת "רב קט" מוצעות שלוש עסקאות, וכולן כוללות מיטה, מזרן, שידה, עגלה וסל קל עם בסיס קבוע לרכב. דגמי המוצרים משתנים בין החבילות, דבר שמשפיע כמובן על מחירן. בין המותגים ברשת אפשר למצוא עגלות "סוהו" ו"בלו" של ד"ר בייבי, רהיטים של שניר משכל או סגל, מצעי 100% כותנה ועוד.

עלות החבילות: 2,499 שקלים עד 4,999 שקלים

האם זה משתלם: מברור עם הרשת נודע לנו כי מחיר המוצרים הכלולים בעסקה זהה למחירים כבודדים מחוץ לעיסקה, אך בקניית חבילה מקבלים מתנות בשווי 400 - 550 שקלים. בסך הכול, המתנות יכולות להיחשב כחיסכון של 10-15%, אבל אם אתם לא זקוקים לציוד שמציעים לכם בתור מתנה, לא תמצאו בחבילה הנחה רלוונטית.
 

שילב

מרשת שילב נמסר כי אין להם עסקאות לידה לכלל הצרכנים, אלא רק תווי שי וקופונים ללקוחות בעלי כרטיס MORE של ישראכארט.

עלות המוצרים: מיטה - 899 ש"ח, מזרן - 199 שקלים, שידת החתלה החל מ- 1099 שקלים. סל קל במחיר 499 שקלים ועגלות בכ- 2,000 שקלים.

האם זה משתלם: בשורה התחתונה, אין לכם מה לחפש חבילות בשילב, אלא אם יש לכם כרטיס MORE, וגם במקרה הזה תקבלו תווי קניה וקופונים לקנייה הבאה.
 

לתאומים קשה יותר

 
להורים השמחים להביא לעולם תאומים בדרך כלל קשה יותר מבחינה כלכלית - הם צריכים גם לקנות ציוד כפול וגם עגלת תאומים מתאימה. ברשתות הציוד לתינוקות בדרך כלל אין עסקאות מיוחדות לתאומים. מהרשתות שבדקנו, רק רשת "רב קט" מציעה עסקה לתאומים בשווי 3,969 שקלים, הכוללת עגלת תאומים, שתי מיטות, שני מזרנים, שידה אחת ושני סל קלים. בדומה לחבילות הרגילות של רב קט, גם כאן המחירים של המוצרים זהים למחירם מחוץ לעסקה, וההטבה הניתנת להורים היא בצורת מתנה של ערכת אחסון מבד ניידת או נייחת בשווי 399 שקלים.

מרשת "מוצצים" נמסר לנו כי אין חבילה המותאמת לתאומים, אך ניתן לקנות עסקה רגילה, להוסיף עוד מיטה ולהחליף את עגלת התינוק הרגילה בעגלת תאומים. קחו בחשבון כי תהיה כאן תוספת במחיר, לא רק בגלל תוספת המיטה, אלא גם בגלל שעגלת תאומים יקרה יותר מעגלה רגילה. בעוד מחיר עגלות רגילות ברשת נע החל מ- 499 שקלים, מחיר עגלות תאומים מתחילה ב- 729 שקלים.
 

יד שנייה - אפשר, אבל לא מומלץ

לא לכולם יש אלפי שקלים להוציא בשלב הראשון על ציוד לחדר תינוקות, וגם אם יש, הרי שההוצאות לא נגמרות במיטה ובשידה, למעשה שם הן רק מתחילות ועולות ככל שהתינוק גדל. לאחרונה יותר ויותר הורים מעדיפים לקנות יד שנייה, בעוד שאחרים נרתעים מכך, ומסתבר שיש להם סיבה טובה. אביהו לוי, ראש מדור עץ וריהוט במכון התקנים, מסביר: "לקנות מוצר יד שנייה זה עניין בעייתי ויש להתייחס למוצרים אלה בחשדנות. בדיקות תקינות נעשות רק למוצרים חדשים, לפני שבכלל הגיעו לשימוש. במוצרים יד שנייה, שנעשה בהם שימוש מספר שנים, לא ניתן לדעת אם נגרם נזק. בנוסף לכך, תקנים למוצרי תינוקות עוברים עדכון ורענון אחת לכמה שנים. מוצר שנבדק ונמצא תואם לתקן לפני מספר שנים, ייתכן שאינו תואם לתקן החדש". עוד מסביר לוי כי ככל שהמוצרים ישנים יותר, יש להתייחס אליהם ביתר חשדנות.

אם אתם עדיין רוצים לרכוש או לקבל מקרובי משפחה מוצר יד שנייה ומדובר במוצר יחסית חדש, תוכלו לפנות למכון התקנים עם שם הדגם ולברר האם היה עבורו תקן בעבר. בנוסף לכך, לוי מוסיף: "נסו לבדוק שלמות המוצר, וודאו שאינו שבור, שלא חסרים חלקים וברגים ושאין סדקים ועיוותים. בנוסף לכך, וודאו שיש לכם הוראות שימוש למוצר כדי שתוכלו להרכיב אותו כפי שהיצרן התכוון ולא בצורה מאולתרת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by