בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הריון: שליש ראשון 
מתי לספר על ההריון? 

מתי לספר על ההריון?

 
הריון: שליש ראשון |
 
מומחי מטרנה

כל הריון הוא התרגשות עצומה, ובפרט הריון ראשון. הנטייה היא לשתף את כל העולם בשמחה, מצד שני, מדובר בהליך שעלול להיות הפיך, מתי הזמן המתאים לספר על הריון?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הריון הוא התרגשות עצומה, ובפרט כאשר זהו הריון ראשון. הנטייה הטבעית היא לשתף את כל העולם בשמחה שלכם, שהרי מדובר בבשורה נפלאה ואדירה ומה טבעי יותר מאשר לחלוק אותה עם קרוביכם והסביבה שלכם? מצד שני, מדובר בהליך שעלול להיות הפיך, בייחוד בשליש הראשון ורבים מפחדים להתפאר בדבר מחשש עין הרע ומחשש שההריון עדיין נמצא ב"תקופת סכנה". מתי הוא, אם כך, הזמן המתאים לספר על הריון?

אין תשובה ודאית וחד משמעית לעניין, ישנם זוגות שעם הופעת שני הפסים בערכת הבדיקה יתקשרו במהירות לבשר להוריהם ולמשפחתם הקרובה. הם מרגישים בפרץ רגשות כה חזק, בשמחה כה אדירה שאין להם כל אפשרות לשמור את הדבר לעצמם ולהתאפק מלספר. בשורת ההריון היא בשורה כה משמחת סוחפת וחזקה עד שקשה להישאר אדיש אליה וקשה מאוד להתאפק מלספר עליה לקרובים אליך.
 
צילום: Photos.com
 צילום: Photos.com   
מצד שני, קיימים זוגות החוששים מאוד מלספר על ההריון. מספר סיבות לדבר: מדובר במאורע אינטימי מאוד, בחוויה רגשית זוגית חזקה. דחיית החשיפה של דבר ההריון בפני שאר העולם מחזיקה את האינטימיות המיוחדת הזו עוד כמה שבועות בין בני הזוג בלבד, עד שהבטן תספר את הסיפור שלה.

בנוסף, קיים חשש סביר בהחלט כאשר מדובר בהריון צעיר, ויש סכנה מסוימת להפלה. מפח הרוח אשר עלול להיווצר אחרי הפלה לאחר שכל העולם יודע על הריון שהחל עלול להיות קשה שבעתיים במידה ודבר ההריון פורסם מיד בתחילתו. לא כל שכן, אם מדובר בזוגות אשר חוו קשיים מסוימים בהשגת ההריון, הרי שחששם אף גובר, והם מחכים להיות ב"צד הבטוח", עד כמה שניתן, של ההריון לפני פרסומו ברבים.
 
 
פרסום דבר ההריון שלכם אומר למעשה שמעתה והלאה אתם חשופים לעצות מחכמים למיניהם מצד הסביבה הקרובה והרחוקה. מי לא מכיר את הדודה החטטנית שתמליץ לאישה ההרה כיצד לאכול, כמה לישון ומה הכי טוב בשבילה? אנשים ינעצו מעתה עיניים בבטן שטרם גדלה ויחייכו אלייך, כאילו מדובר בהריון שלהם. יש אף שיגדילו לעשות וילטפו את הבטן, במין קרבה אינטימית מוגזמת. מכאן, שדחיית פרסום דבר ההריון עשוי לחסוך את כל ההרפתקאות הבלתי רצויות האלה, או לפחות לדחות את העניינים בכמה שבועות טובים.

יחד עם זאת, כדאי לזכור, כי בסופו של דבר לא ניתן להסתיר את העובדה המשמחת, ולבסוף הבטן תצא גם תצא ותספר את סיפורכם.

לסיכום, כפי שאנשים נבדלים אלה מאלה במראה, בטעמים ובהתנהגות, כך ינהגו בצורה שונה בעניין סוגיה זו. כל זוג יבחר את התזמון הנכון עבורו ויבשר לעולם, או לפחות לקרוביו, על ההריון, בזמן המתאים לו ולכן, כל זמן שייבחר יהיה בסופו של דבר הזמן הנכון.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by