בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הריון: שליש שני 
לדבר עם העובר  

לדבר עם העובר

 
הריון: שליש שני |
 
מומחי מטרנה

כבר מראשית חייו שומע העובר בבטן אמו צלילים וקולות. ולכן חשוב לדבר אל העובר כשהוא ברחם, לחלוק איתו מחשבות בקול ולהתייחס אליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקרים שונים הוכיחו כי העובר מזהה את קול אמו, ואף מבדיל בין קולה לבין קולות של נשים אחרות. קול האם חשוב מאוד בשלב העוברי, ולכן חשוב לדבר אל העובר כשהוא ברחם, לחלוק איתו מחשבות בקול, להקריא לו סיפורים ולהתייחס אליו. השפעת האב חשובה גם היא בשלב העוברי והעובר בהחלט מגיב גם אליו.

מה שעוד ידוע הוא כי העובר הוא יצור מרגיש, שמגיב לסביבתו. מחקרים מראים כי העובר מגיב למצבי הרוח של הוריו. יש המרחיקים לכת וגורסים כי מצבי רוח, חרדות ומריבות עלולים להיות בעלי השפעה רעה במידה זו או אחרת על התינוק ועל מהלך חייו.
 
צילום: photos.com
 צילום: photos.com   
מה שבטוח הוא כי אווירה חיובית, התייחסות אל העובר, פנייה ישירה אליו והשמעת מוזיקה בעודו ברחם הן כולן פעולות שייטיבו עימו כאשר ייוולד. אפקט מוצארט, שלפיו השמעת מוזיקה קלאסית רגועה מסייעת להתפתחות השכלית, לא הוכח מחקרית עדיין כאפקט שמביא אכן לעלייה ב-IQ, אך ממחקרים שנערכו בקרב פגים שנולדו טרם זמנם עולה שהשמעת מוזיקה רוגעת משפרת את ריכוזי החמצן בדמם של הפגים עד כדי כך שהיא הצליחה לחסוך 5-3 ימי אשפוז בפגייה בממוצע. מחקרים אחרים מצאו קשר בין הקול לתחילת הלידה. התגלה שנשים רגועות, ששרו לעובר ודיברו אליו בקול רגוע, מנעו הפרשה של הורמון הלחץ ACTH ממוח העובר. הורמון זה גורם ללידה מוקדמת והסברה היא כי קולות רגועים מפחיתים הפרשת הורמוני לחץ ומבטיחים את שלום העובר.
 

העובר זוכר

 
לפי היגיון זה יש נשים המקפידות להשמיע לעוברן מוזיקה רגועה וקבועה בהנחה כי לאחר לידתו יזהה את הנעימה ויירגע למשמע המנגינה המוכרת. ואכן, חוקרים הסיקו כי תינוקות מזהים נעימות אשר הושמעו להם עוד בזמן היותם עוברים. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי תהליך למידת הקול מתפתח רק מהשבוע ה – 22 ואין טעם להשמיע מוזיקה לפני שבוע זה.

למרות הידיעה המשמחת הזו, הוכח במחקרים כי ארבעה ימים אחרי הלידה שוכח התינוק ממילא את ההיסטוריה של תשעת החודשים ברחם אמו. כך שאם המעוניינת בהנחלת מנגינה והפיכתה למוכרת לתינוקה צריכה להמשיך ולהשמיעה בעקביות.

מה שלא ייאמר ומה שעדיין לא הוכח, בכל מקרה דומה שרק טוב עשוי לצמוח מהמנהג לדבר אל העובר. הטון הרגוע והמוכר של האם, פעימות ליבה, מוזיקה קבועה שהיא משמיעה ואוירה טובה וחיובית יתרמו בודאי להיריון שלו ורגוע ובכך יקדמו את בריאות האם והעובר. מן הסתם, לאישה כזו מירב הסיכויים ללידה קלה יותר היות וידוע כי מצב נפשי משפיע על מצב פיזי.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by