בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הריון: שליש ראשון 
ההריון של כולנו? 

ההריון של כולנו?

 
הריון: שליש ראשון |
 
מומחי מטרנה

מזל טוב, את בהריון. אט אט תתחיל הבטן לבצבץ לה החוצה וכל בן אדם שיפגוש בך ירגיש שהוא חייב לתת לך עצה או שתיים לדרך. אז מה ניתן לעשות על מנת לשמור על פרטיות ההריון שלך?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברה החמה והתומכת בישראל מתגלה לעיתים כחברה שאינה מכבדת אינטימיות. כך קורה שאת עלולה לגלות שעלייך לחלוק את דבר הריונך הצעיר בעל כורחך ולשוחח על הנושא עם "כל העולם", גם אם אינך מעוניינת בדבר. נכון, מדובר במאורע משמח, אולם זהו עניינך האישי בלבד. מה ניתן לעשות על מנת לשמור על פרטיות ההריון שלך מצד אחד ולא להיראות קרירה ומרוחקת מצד שני?
 

אפשר לגעת?

צילום: sxc
 צילום: sxc   
הבטן שלך כבר מבצבצת ואם הצלחת עד עתה להסתיר את דבר הריונך בהצלחה, הרי שעתה הבטן כבר מספרת את סיפורה. ואיזה סיפור מעניין זה. דומה שאנשים בישראל אינם מסוגלים להתעלם מאישה הרה ודומה שלא נותר איש אדיש או חסר מילים למראה המלבב. מגוון התגובות הוא רחב: שמחה, תדהמה ופרץ רגשות גדול כאילו מדובר בהיריון שלהם. יש המרחיקים לכת ומלטפים את בטנך, כאילו הייתה רכוש משותף, שאינה עוד בבחינת איבר בגופך ושהופקעה לטובת הציבור. לאחר שעברת את שלב פרסום ההריון ברבים מגיע שלב העצות. רבות וטובות עברו הריונות והן חשות צורך עז לייעץ, שלא לומר להתערב.
 
 
ואת, היכן את בכל הסיפור? אם זהו הריונך הראשון את ודאי עלולה לחוש דווקא אובדת עצות. הרי לא ייתכן שכל אותן נשים מייעצות לך עצות רעות. מצד שני, גם כך את מבולבלת ושבעת אינפורמציה מהתקשורת, מהאינטרנט, מקרובות משפחה שלך, ואינך זקוקה לעוד מקורות מידע. איך פותרים את התסבוכת הרגשית הזו? אחרי הכל, אינך מעוניינת להגיב בביטול או בזלזול לכל המייעצות אך מצד שני את כבר קרובה לסף איבוד הסבלנות.
 
 

מספר עצות

• החליטי בינך לבין עצמך מה יהיו מקורות המידע המהימנים שלך לאורך כל ההריון. הרופא שלך, אחות טיפת חלב, אחותך, חברתך הטובה ביותר, אמך, שכנתך וכד'. יהיה המקור אשר יהיה, עליו להיות אמין עלייך. דמות שאת סומכת עליה ושאינה מבקשת להתערב בהריונך, אלא את תהיי זו אשר תפני אליה בכל שאלה.

• לאחר שקיבלת החלטה מסוג זה כל שאר "מבקשי טובתך" ייענו מצדך בהנהון ראש ותו לא. אינך חייבת להם דבר. לעיתים עצות עלולות להיהפך לחיטוט בהריון. לפיכך, הגיבי בנימוס אך אל תפתחי שיחה בנושא וההתערבות תגווע מאליה.

• הבהירי מהתחלה כי מדובר בהריון שלך, בגוף שלך ובכלל – בחיים שלך. גם אם חמותך רוצה את טובתך, עדיין אין לה זכות לקבוע לך מה תעשי, מה תאכלי ואיך תנהגי. על אנשים לכבד את פרטיותך, ואין דבר פרטי יותר מהריון.

• למדי להיעזר בבעלך. לעיתים גברים משדרים סמכותיות ותמציתיות יותר מאשר נשים. ישנם כאלה אשר יקבלו את האסרטיביות של בעלך באופן חד משמעי ויחדלו מלייעץ לך ומלהתערב לאחר משפט אחד מצד בעלך בעניין.

• סבלנות. ההריון ייגמר לאחר 9 חודשים.

ועכשיו כשאת כבר אמא טריה אוחזת בידך את היקר לך מכל, חשבת שנפטרת מהעצות? לא ולא. העצות רק מתרבות ומסתעפות בכל הנוגע לגידול התינוק. פשוט, יש לפתח "עור פיל" ולבחור רק את העצות המועילות מהמקור הרצוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by