בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התפתחות הזהות 

התפתחות הזהות

 
 
מומחי מטרנה

הפעוט בן השנתיים וחצי יוצא לחיים עצמאיים. מעכשיו הוא מסוגל לשאת על עצמו את מגדל החיים שייבנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר לא תינוק (מונה: sxc)
 כבר לא תינוק (מונה: sxc)   
ילדך בן שנתיים והוא מסוגל לפתח עתה זהות. את השפה הוא כבר רכש, תנועותיו המוטוריות כבר מבוססות וגם בטחונו העצמי גדל בהתאם. עולמו בקרב משפחתו, ביתו וסביבתו הקרובה עומד על מקומו. הוא מפתח אותה היות שהוא כבר בעל בטחון ויכולות לעשות כך. בגיל זה אפשר לזהות כבר את אופי הילד, הוא יכול להיות ילד מנהיג או מונהג, הוא מסוגל ליצור קשרים עם בוגרים, לשכנע, לפתות וליצור קשרים והוא אפילו יכול כבר לרכב על אופניים, לדווש, להזיז, לקפוץ, להחליק, לגלוש.

היחס אליו הוא לא כאל תינוק. הסביבה מתייחסת אליו ויש שיכנו אותו "החבר שלי", "הילד החמוד הזה", "הילד החכם הזה". הדבר יסב לכם כהוריו גאווה רבה. בנוסף, היות והוא מתחיל להיות בעל זהות עצמית, תוכלו להפיק הנאה רבה בשעה שתראו שהוא נהנה. הנאה מקלטת חדשה, מספר, ממופע שהלכתם אליו יחד או מחוג. התינוק שלכם הופך לילד בעל רצונות, הנאות, דעות ויכולות לבטא עצמו היטב. הזרעים שזרעתם מתחילים להניב פירות.

להתפתחות זהותו של בן השנתיים וחצי חשובה נוכחותכם, בייחוד בשעה שהוא עצוב או מתוסכל. אם יידע שגם בשעה זו אתם שם עבורו יתחזק בטחונו העצמי והוא יידע שהוא לא לבד בעצבותו ועם רגשותיו הקשים. כך כאשר ייצא התינוק שלכם למסע החיים שלו ולהתמודדויות עם העולם הוא תמיד ידע שיש לו את הוריו מאחוריו שתמיד יתמכו בו ויהיו שם עבורו. בגיל זה הפעוט לומד לתמרן בין העולם החיצוני לבין הוריו ולקבל את הביטחון הרצוי מהם על מנת לבנות את זהותו העצמית בעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by