בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיזוק הביטחון העצמי 

חיזוק הביטחון העצמי

 
 
מומחי מטרנה

המעבר מגיל הינקות אל תחילת הילדות הוא תהליך שאורך זמן, אך תתפלאו עד כמה מהר הדבר קורה. כיצד ניתן לחזק את בטחונו העצמי על מנת שיקדם עצמו וייהפך לילד עצמאי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עצמאי בשטח (תמונה: sxc)
 עצמאי בשטח (תמונה: sxc)   
בן השנתיים וחצי צועד לקראת מעבר להיותו פעוט. היכולת לתקשר איתו בקלות עשויה להטעות לעיתים, ולגרום למחשבה שמדובר בילד בוגר. אך אל לשכוח שעדיין מדובר בתינוק הזקוק לחיזוקים, עזרה והגנה. בגיל שנתיים וחצי קיימות מספר אבני דרך משמעותיות המובילות את התינוק שלכם לגדול לקראת עצמאות:

1) התפתחות השפה

2) התפתחות תחושת הזמן

3) היכרות עם אנשים נוספים האחראים עליו

4) התפתחות קוגניטיבית ומוטורית

5) תחילת העניין בחברים למשחק

6) ניסיון חיים
 

שפה

 
השפה היא כלי אדיר הנותן לכם את האפשרות לתקשר ולהעביר מסרים פשוטים וגם מופשטים ולחסוך זמן ואנרגיה רבים. בנוסף, הפעוט חש ביטחון מכיוון שאתם יכולים להסביר לו מה אתם עושים, היכן אתם נמצאים, מה צפוי לקרות וכד'. מבחינת תחושת זמן, הפעוט מסוגל להבין כבר בגיל זה כי אם מבטיחים לו לחזור אליו עוד מספר שעות הרי שזמן זה יגיע וההבטחה תמולא ולבסוף אכן תחזרו.
 

היכרות עם העולם

היכרות עם סבתא/שכנה/בייביסיטר ובכלל עם עולם המבוגרים, כבר אינה מהווה איום עבורו. להפך, עולמו ייעשה בטוח יותר כי הוא לומד להבין שיש עוד אנשים עליהם ניתן לסמוך ואותם ניתן לאהוב, מלבד הוריו. גם ילד בוגר יותר יכול לעזור לו, גם סבתא יודעת לטפל אם נפל ונפצע, ואין צורך להיצמד רק לאמא או לאבא.
 
 

יכולות גופניות

כושרו הגופני ויכולותיו הגופניות נוסכות בו ביטחון גם כן. הדבר מרגיע אותו, מכיוון שהוא מודע ליכולותיו ויודע שאינו תלוי בהורים על מנת לבצע כל פעולה ופעולה בחייו. הוא אפילו גאה כאשר הוא מסוגל לבצע מטלות ופעולות לבד ומתחיל להתייחס לחבריו למשחק כאל ישויות עצמאיות גם הן, אם כי רק כרקע למשחק שלו.
 

עצמאי בשטח

בן השנתיים וחצי הוא בעל ניסיון חיים. הוא כבר אינו תינוק קטן. הוא כבר מסוגל להתרחק מעט מהוריו ועדיין לחוש ביטחון. הידיעה שתמיד תחזרו אליו מחזקת אותו ומעודדת אותו לכיוון עצמאות. אם יבטח בכם לחלוטין הרי שהוא יהיה פנוי מעתה להתייחס לעולם החיצון ולא רק אליכם, וזוהי הגישה הבריאה והמתבקשת.

כדאי לעורר בילד את ההרגשה כי עתה יהיה זה נכון להתרחק מעט מכם, הוריו. כדאי ללמדו שאין שום סכנה, ושהגנתכם קרובה אך אין צורך שתהיה קרובה מדי. מצד שני, יש לקחת בחשבון כי מדובר רק בניצני עצמאות, ואל לכם להיחפז שכן אז יעורער בטחונו העצמי המתהווה. המפתח הוא איזון. לאפשר לו להיות עצמאי מבלי לכפות עליו את הדבר ומצד שני להימנע מהגנת יתר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by