בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה זה כשיש שניים 

ככה זה כשיש שניים

 
 
דבורה פורת ותמי סמיש-נמליך

הם יצאו לאויר. שניים. איך מטפלים בשניים ביחד? כל מה שצריך לדעת לקראת הורות לתאומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חשוב שתהיה עזרה בימים הראשוניים בבית (צילום: photos.com)
 חשוב שתהיה עזרה בימים הראשוניים בבית (צילום: photos.com)   
ללדת זו חוויה מרגשת בכל מובן אבל גם מעייפת, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בלידה של תאומים. ההתמודדות עם ההורות הופכת להיות כפולה ולכן כדאי להערך לכך בהתאם.

טיפים לימים של אחרי הלידה

מומלץ שיהיה זוג ידיים נוסף לאם ולאב הטריים. העזרה נחוצה בכל השעות במהלך הימים והשבועות הראשונים. רצוי לשקול לפני הלידה מי מתאים לתפקיד, בעיקר בהתאם לתחושתה של האם. בנוכחות מי היא תרגיש בנוח לצלוח את תקופת ההסתגלות הראשונה להורות לתאומים: האם אמה? חמותה? אולי דווקא שכנה? או שמא מסייעת בתשלום? חשוב לנסות ולדבר מראש בגילוי לב עם העוזרים הפוטנציאלים ולהגדיר ציפיות. על מנת לפנות זמן לאם ולאב החדשים להיות עם התינוקות וליצור קשר רגשי איתם, עדיף שהעזרה תתמקד יותר בתפקידים החשובים מסביב לתינוקות עצמם – בכביסה, בבישול, בקניות ובניקיונות. בנוסף לעזרה המעשית, גם לתמיכה רגשית לזוג בתחילת הורותו לתאומים יכולה להיות משמעות רבה. תמיכה כזו יכולה להיות הן על ידי הורים אחרים לתאומים והן על ידי קשר עם בעלי מקצוע.
 

הנקת תאומים

 
על השיקולים והבחירה בין הנקה והאכלה בבקבוקים לא נרחיב כאן, רק נציין שאפשר להניק תאומים, אפשר להאכיל בבקבוקים וישנה גם אפשרות לשלב בין הנקה והאכלה בבקבוק. בימים הראשונים צפוי שיהיה קשה לאם החדשה ללמוד להניק שניים במקביל. לשם כך, מומלץ להזמין יועצת הנקה לביקור בבית החולים או ביקור בבית כבר בימים הראשונים לאחר הלידה.
אפשרות נוספת היא להתייעץ עם אמהות אחרות לתאומים שמניקות או הניקו. סביר שהשכנות, הדודות והחברות המניקות לא בהכרח ידעו לעזור ולהדריך בהנקת שניים.
 

לכל תאום יש שם

בבחירת השמות, יש כמה היבטים שכדאי לשקול לגבי תאומים. למען הזהות הנפרדת לכל תאום, עדיף לבחור שני שמות שלא קשורים במשמעותם (כמו "אמנון ותמר" ), בעלי צלילים שונים (שלא כמו "שגית וחגית") ומספר הברות שונה.

שמות מאוד שונים יכולים לסייע לסובבים את התאומים ולתאומים עצמם בזיהוי הנפרד שלהם בהמשך חייהם. שמות המתחילים באות שונה יקלו על ציון שמות התאומים כאשר זה נעשה בראשי תיבות, או ברישום מקוצר.

בהריון עם זוג תאומים בנים, ייתכן שיהיה אירוע אחד ובו שני טקסי ברית מילה. כדאי לתכנן הפסקה בין שני טקסי המילה, כך שההורים יכולים להספיק להיות עם התינוק שכבר נימול, להרגיעו ולחבקו, לפני שעליהם להתפנות לטקס של הבן השני. במקרה כזה רצוי לעדכן מראש את עורך הברית שמדובר בשני טקסים נפרדים, כך שלא ימהר להגיע לטקס הברית הבא שמחכה לו. ניתן גם לשקול קיום טקס נפרד לחלוטין לכל אחד מהתאומים, אך ההיערכות הלוגיסטית של הזמנת האורחים וקיום האירועים הכפולים לרוב לא מאפשר זאת.
 
 

האלבום שלי

שימו לב לתעד את התאומים הן בתמונות משותפות והן בתמונות אישיות. בעתיד, כל תאום ישמח למצוא באלבומו האישי, הן תמונות שלו עצמו, ללא אחיו, והן תמונות משותפות לשניהם.

ומה נוכל לאחל לכם במסע המופלא של גידול בשניים, שעות שינה עטופות בנייר כסף כמו שוקולד, שאפשר לשבור קוביה קוביה והחפיסה מחזיקה חודשים רבים? שתי גלימות קסם שגורמות לשני תינוקות לתזמן את הצרכים כל אחד בתורו? או צלילים שיעיזו לבטא את הצרכים שלכם עצמכם ויסלחו לכם שהעזתם גם לדרוש? נדמה שנבחר לתת לכם תכשיט שיהבהב ברגעי תסכול ומכשול, כמו ברגעי סיפוק והתלהבות, ויזכיר לכם להעניק חיבוק לעצמכם וליקרים לכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by