בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסירי כתמים: מבחן האמת 

מסירי כתמים: מבחן האמת

 
 
יעל ניסקי

לכבוד הסדר ובשל העובדה שפעוטות וילדים אלופים בללכלך בגדים, בדקנו איזה מסיר כתמים באמת עושה את העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין דבר מרגיז יותר מלצאת לבילוי במסעדה או אירוע משפחתי, ולחזור הביתה עם כתם גדול ומאיים על החולצה. כמו תמיד, מדובר בכתם של רוטב או כתם שמן עקשן, וכמו תמיד, מדובר בחולצה האהובה ביותר בארסנל. הסיפור הזה יכול בקלות להרוס ערב שלם, אבל זה מילא - אם יש לכם תינוק או ילדים בבית - ברור שכתמים הם עניין של שגרה.

אם בעבר האקונומיקה נחשבה למסיר הכתמים האולטימטיבי מכביסה לבנה, הרי שכיום ישנם מסירי כתמים המתאימים גם לבגדים צבעוניים בלי להרוס אותם. מסירי הכתמים נותנים טיפול מקדים בכתם לפני הכנסת הבגד לכביסה ועשויים לשפר את התוצאות שלה.

על מדפי הסופרמרקט ישנו מבחר רחב של מסירי כתמים, החל מסבונים וכלה בתרסיסים. יצאנו לבדוק כמה מוצרים בולטים. לכלכנו כהלכה מספר חולצות, ולאחר שטיפלנו בהן עם מסירי הכתמים, הכנסנו אותם לכביסה. איזה מסיר כתמים עשה את העבודה, ואיזה עשה לנו את העבודה הקשה – כל התשובות לפניכם.
 

אוקסי אקשן ספריי (קליה)

 
מסיר הכתמים של קליה מאוד נוח לשימוש - מרססים על הבגד, משפשפים קצת את המקום ומכניסים תוך 5 דקות לכביסה בלי הרבה התעסקות. יחד עם זאת, הייתי מהססת לשפשף את מקום הכתם אם היה מדובר בחולצה עדינה במיוחד שאני חוששת לחייה, וצריך לקחת זאת בחשבון. התוצאות שקיבלנו עם מסיר הכתמים הזה היו טובות ביותר, אפילו כתם יין וכתם שמן נעלמו אחרי הטיפול והכביסה. אבל בכל זאת, הייתה קצת מצוקה בעניין כתמי קטשופ ושוקולד, שלמרות שכמעט נעלמו כליל, הם בכל זאת השאירו ברדיוס מסוים מהכתם זכר של פס עדין. בגדול – המוצר שסיפק את התוצאות הטובות ביותר במבחן שלנו.

מחיר: 22.80
ציון: 8.5
 

אוקסיג'ן ספריי (סנו)

 
היתרון הגדול של סנו אוקסיג'ן הוא, שהשימוש בו לא דורש כל פעולה נוספת מלבד הריסוס על הבגד. לא שפשוף ולא ליטוף ובטח שלא קרצוף. מרססים ומכניסים מייד לכביסה ובכך מסתיימת הפרשה. התוצאות של מסיר הכתמים הזה היו טובות גם כן והוא הצליח להסיר בקלות כתמי יין ושמן. אפילו את כתם השוקולד, שרוב המתחרים לא הצליחו להסיר, הוא הצליח להעלים כמעט כליל. הקושי שלו היה עם כתם הקטשופ שפשוט השאיר צללית ורדרדה אחריו גם אחרי כביסה. בסך הכל, מסיר כתמים שהצטיין בהסרת רוב הכתמים ודרש מינימום מאמץ ומגע ישיר עם הסבון, ולכן קיבל דרוג גבוה במבחן.

מחיר: 21.50 שקלים
ציון: 8
 
 

דואל פוואר (קליה)

 
המוצר החדש של קליה נראה מבטיח. מדובר בבקבוק מפוצל, שבנוי משני חצאים של חומרים שונים -המתערבבים על הכתם בעזרת לחיצה קלה. השימוש לא מסובך, פשוט שופכים את התמיסה על הכתם, משפשפים קצת להחדרת החומר ומחכים 5 דקות. אבל התוצאות הרבה פחות טובות מתרסיס האוקסי ספריי הפשוט של קליה - הדואל פוואר גרם לקשטופ להשאיר שריד ורוד מרוח ברדיוס נאה על החולצה (אם כי יש לציין כי הוא לא היה כהה במיוחד), וכתם השוקולד התנהג יפה יותר, והשאיר רק פס עדין עגול סביב מקום הכתם המקורי. בסיכומו של דבר, המוצר נראה משוכלל, אבל עובד פחות טוב מהמוצר הפשוט של אותה חברה.

מחיר: 34.70 שקלים
ציון: 7.5
 

רסס וכבס (סנו)

 
רצינו לבדוק האם יש הבדל משמעותי בין שני המוצרים המתחרים להסרת כתמים של סנו - רסס וכבס וסנו אוקסיג'ן. רסס וכבס מעט יקר יותר, אך האם התוצאות שלו בשטח טובות יותר ומצדיקות את המחיר? אז זהו, שלא. רסס וכבס עבד טוב עם יין ואפילו עם שמן, אבל הוא השאיר אחרי הכביסה כתמים ורדרדים של מה שהיה פעם שוקולד וקטשופ. הכתמים אף נמרחו לרדיוס רחב ממה שהיו לפני הכביסה, וחבל. בנוסף לכך, שמנו לב להבדל בלובן החולצות – החולצה שכובסה עם רסס וכבס הייתה פחות לבנה וזוהרת מהחולצה שכובסה עם סנו אוקסיג'ן (ושתיהן היו חדשות מהחנות). בקיצור – חבל על הכסף, אם אתם אוהבים מוצרים של סנו, לכו על האוקסיג'ן, פחות עבודה ותוצאות יותר טובות.

מחיר: 34.80 שקלים
ציון: 7.5
 

ספטיל (סוד)

 
השפופרת של ספטיל מתאים גם לכביסה ביד ולנסיעות, מאחר והיא קטנה וקומפקטית. אך היצרן מתגאה בכך שהחומר גם מסיר כתמים. השפופרת מלווה במברשת נוחה המאפשרת החדרת החומר לבגד בעדינות בלי לשפשף את הבגד עד אובדן צורה. כמסיר כתמים – הוא לא מדהים, אבל גם לא לגמרי רע. כתמי שמן ויין הוסרו בקלות ונעלמו לאחר הכביסה. כתם הקטשופ קיבל איזו הבהרה וכמעט לחלוטין נעלם, אך השוקולד לא התחיל להראות אפילו סימנים של עזיבה. בקיצור – יופי של מוצר לכביסה ביד או לנסיעות ואפילו יש לו ריח נעים, אבל בכתמים קשים הוא לא מצליח להתחרות עם מוצרים אחרים.

מחיר: 13 שקלים
ציון: 7
 

אסטוניש (יעקבי)

 
"סבון הפלא" כך כתוב על אריזת המוצר, ואכן הוא הפליא להסיר שכבה שלמה של תאי עור מהידיים שלי. מי צריך פילינג כשיש מסיר כתמים? אם רוצים להשתמש במוצר הזה, צריך לקחת בחשבון שתהיה עבודה יותר קשה. צריך להרטיב את הכתם לפני השימוש ואחר כך לשפשף את הסבון על הכתם מצד אחד ואחר כך מצידה השני של החולצה. בקיצור – מרוב שפשופים, לא ברור מי מסיר את הכתם, אתם או הסבון. מבחינת התוצאות – בסך הכל, לא רעות. הכתמים הוסרו מהחולצה, למעט כתם השוקולד העקשן, שלא זז אפילו מילימטר. בשורה התחתונה, לכולנו עדיף כמה שפחות להתלכלך ולהתעסק עם מים וסבון, במיוחד אם מקבלים תוצאות יותר טובות בתכשירים פחות מסובכים.

מחיר: 13 שקלים
ציון: 6.5
 

לסיכום

לצערנו הרב, ראינו בניסוי שלנו אין מסיר כתמים שיכול להסיר לחלוטין את הכתמים, ואין מסיר כתמים שיכול להסיר את כל סוגי הכתמים. כל חברה שמנסה למכור לכם אחרת, פשוט מטעה. גם מסיר הכתמים שקיבל כאן את הציון הגבוה ביותר, השאיר אחריו סימנים היסטוריים של מלחמה עם אוכל. אבל, כמובן שעדיף להסתפק בתוצאות הללו ולא להיתקע עם כתם לכל החיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by