בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעבירו את היאנג 

תעבירו את היאנג

 
 
גליה סיון

עם כל הבלאגן בעולם, קצת ין ויאנג לא יזיקו לנו בימים כתיקונם, ובטח שלא ליד שולחן החג. טיפים מעולם הפנג שווי לאנרגיות טובות יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נלחצים מהאירוח? הכניסו קצת פנג שווי לצלחת (תמונה: ASAP)
 נלחצים מהאירוח? הכניסו קצת פנג שווי לצלחת (תמונה: ASAP)   
כל מי שאי פעם אירח יותר משלושה אנשים לארוחת ערב, מכיר את זה: מתעוררים שטופי זיעה באמצע הלילה, תוהים אם הזכרנו לחמות להביא את הקינוח, שוברים את הראש איך לא להושיב את הדוד אלי קרוב מדי לבן דוד זאביק, בגלל אותו סיפור לא נעים מליל הסדר בשנת 94'. רוחות מלילות סדר קודמים שוטפות אותך, והמקרר מלא בכל מיני דגים טחונים שלא היינו מכניסים הביתה בימים רגילים. הפתרון שלנו: תנו צ'אנס לפנג שווי, אותה שיטה סינית עתיקה לארגון החפצים בבית, והמביאה הרמוניה במיליארד בתי האב ושדות האורז. מהצבעים ועד סדר הישיבה: איך לעבור את הערב בשלום.

פנג מי?

פנג שווי, "רוח" ו"מים" בסינית, היא שיטה המוצאת את מקורה בדת הטאואיסטית, ומטרתה ארגון החפצים וחלל הבית כך שהמבנה, סביבתו ויושביו יהיה בהרמוניה (סנכרון בשפת ההייטק) עם תבניות האנרגיה הפועלות ביקום. נשמע מסובך, והעניין אכן לא פשוט. הפנג שווי בנוי משתי אסכולות, סאן-אה הוותיקה יותר (המתמקדת בהשפעת הסביבה הטבעית על הבית ויושביו) וסאן-יואן (המתמקדת בהשפעת הזמן, מתי נבנה הבית, ובכיוון אליו הוא פונה).

הפנג שווי אינו אמונה, אלא דרך חיים. לכן, חסידי הפנג שווי טוענים כי אין צורך שתאמינו שהפנג שווי עובד כדי שהוא יעבוד. מחשבה משמחת, במיוחד לאלה שאפילו היהדות כבדה עליהם בימים אלה, ומעדיפים שלא יפילו עליהם דת נוספת יומיים לפני ליל הסדר, או לפני כל ארוחה מלחיצה.
 

להיות בלי ולהרגיש עם

 
לפי הפנג שווי, אנו מוקפים באנרגיית חיים, צ'י בסינית, וזו מורכבת בתורה מיאנג (חזק) ו-ין (חלש). אנרגיה זו מתבטאת במספר אלמנטים: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. הפנג שוויסט, המעדיף שתקראו לו בשם הפחות משעשע "יועץ פנג שווי", מנסה להבין את נוכחותם של חמשת האלמנטים בחדרים שונים בבית, ובאם שילובם מזיק או מועיל לתושביו.

קחו את המטבח, לדוגמה: חדר חיוני בימים מוכי גפילטע אלה. המאמינים בפנג שווי יטענו כי עיצוב המטבח משפיע על הצלחת המבשל/ת. יש לזכור שפנג שווי היא תורה מורכבת, ומספר העצות כמספר הבתים הקיימים. עם זאת, יש מספר כללים בסיסיים שנוגעים לכל מטבח באשר הוא ממוקם. אחת מהן היא כי על הטבח לראות היטב את דלת המטבח מבלי שיצטרך להסתובב מהתנור. לאלה שמעדיפים לא להתחיל בשיפוצים ברגע זה ממש, מוזמנים לתלות מראה מעל התנור, כך שתשקף את הכניסה למטבח. הפנג שווי מעודד גם את רעיון "הבישול הקבוצתי", כלומר – מטבח המאפשר למספר נודניקים שאינם בעל הבית, לפעול בו בו-זמנית.
 
 

עץ עץ תרדוף

כדי לעשות סדר בבלגאן פנינו ליועצת יונית לאונר עובדיה, חברת הנהלה באגודה הישראלית לפנג שווי, ובחורה שכבר בדקות השיחה הראשונות מצליחה להעביר יותר הרמוניה מאשר זו שתקבלו ב-10 ימים של ויפאסנה במדבר. יונית מספרת שלמרות שעונת האביב, המיוצגת על ידי יסוד העץ, אכן מבשרת כרעיון את הפוטנציאל לשינויים, תמורות, גדילה, צמיחה ועוד קונספטים משגעים מהסוג הזה, הרי שרבים האנשים שיסוד העץ אינו מיטיב עמם.

חג החירות, כאמור, מביא ל"נקודות רתיחה משפחתיות" ויסוד העץ המסמל בימים כתיקונם התחדשות ולידה, יכול לשלוח את שורשיו האימתניים וליצור רגשות של כעס, תסכול, וחוסר מוחלט בריסון עצמי. חוסר מוחלט בריסון עצמי יכול להוות בעיה כשאתה מארח את המשפחה המורחבת של אשתך, אותם תצטרך לראות גם בשנה הבאה. למען תשלטו בעצמכם מעט יותר, להלן מספר עצות פרקטיות לסידור השולחן והאווירה בערב זה.
 
 

תאורה

כדאי לשלב כתום סביב השולחן (תמונה: ASAP)
 כדאי לשלב כתום סביב השולחן (תמונה: ASAP)   
האור המיוצג על ידי יסוד האש, ממתן את הכעסים ואיבוד הגבולות, ותורם לשמחה, חברותא וקלילות. על כן יש לדאוג לתאורה מקסימלית, ולהאיר את כל הבית. הימנעו מתאורת פלואורוסנט, ולא להגזים עם הסינוור, שכן יסוד האש מגביר את לחץ הדם.

צבעים מומלצים סביב השולחן

יונית ממליצה לשלב את הצבע הכתום באביזרים על שולחן החג כגון: מפה, או מפיות, או פרחים. הצבע הכתום הנו צבע של שמחה, אושר, יצירתיות. הוא מאפשר לשחרר מחשבות ורגשות, מפזר כבדות, ומסייע לגוף להתנועע בחופשיות וקלילות. הוא מעורר תיאבון, למען יהיו האנשים עסוקים באכילה במקום בכעסים.

מומלץ גם להוסיף צבע לבן, המייצג את האיפוק של יסוד המתכת השולטת בעץ. האיפוק הוא שם המפתח כאן, מאחר ומדובר בישיבה ממושכת ליד השולחן. בהיותו החזר של כל הצבעים גם יחד, הלבן משדר את המסר "אין מה להסתיר" ובכך מנטרל אפשרות של חשדנות ומתחים. הסכו"ם, המוכסף או המוזהב, ישלים את התמונה, היות ואף הוא משתייך לאלמנט המתכת המאופקת. לא להגזים עם הצבעים המאופקים כמובן, שכן רצוי להימנע מהכנסת האורחים לשתיקות מעיקות.
 

צבעים שלא כדאי להגזים איתם

כדאי לשלב לבנים ולהמעיט בחומים (ASAP)
 כדאי לשלב לבנים ולהמעיט בחומים (ASAP)   
עדיף להימנע מעודף בצבע חום. במצבו הרגיל הוא מעביר תחושת משפחתיות, אך אם תגזימו איתו, הוא יביא להרגשה של כובד ושמרנות. יותר מדי צהוב יביא ליותר מדי חשיבה וכעסים, בעוד עודף אדום בשולחן יביא לאותה תוקפנות שעדיף לכם לשמור ללכלוכים המהנים של הפוסט סדר. שחור זה נחמד ואלגנטי, אבל יותר מדי ממנו יביא לתחושת דפרסיה כללית.

סדר הישיבה

מלבד חשיבה מוקדמת על את מי להושיב ליד מי, וודאו שבעל הבית, המארח, או במקרה של ליל הסדר זה שמנחה את קריאת ההגדה, יישב כך שיוכל לראות את כל המשתתפים ובמקום הרחוק ביותר מדלת הכניסה, כך שגבו אינו מופנה אל דלת הכניסה.

לסיכום, הדחיקו את המחשבות השליליות, והתייחסו אל ליל הסדר כאל עוד אירוע להשגת הרמוניה משפחתית וביתית. אם זה לא יעבוד, תמיד תוכלו לתקן בארוע המשפחתי הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by