בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הולנד 
פשוט אמרו כן 

פשוט אמרו כן

 
הולנד |
 
גליה סיון

סמים זה פויה, אבל מי אנחנו שנחנך את ההולנדים. מסוגי הקופי-שופס באמסטרדם ועד המומלצים ביותר: המדריך לסטלן המתחיל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרחובות הקסומים, קומפלט עם מערכת אי-אכיפה (FLICKR, truthlying)
 הרחובות הקסומים, קומפלט עם מערכת אי-אכיפה (FLICKR, truthlying)   
יש הרבה סיבות לבקר באמסטרדם: מערכת התעלות המפותלת במרכז העיר, המוזיאונים של ואן גוך, רמברנדט וביתה של אנה פראנק. הכנסיות בה מרהיבות, שווקי הרחוב שלה עשירים, ובל נשכח את רובע הפנסים האדומים, ההומה תיירים גם כשלא כולם מנצלים את ההטבות. ועם כל אלה, מה לעשות, המוזיאונים או התעלות של אמסטרדם הם לא בדיוק מה ששובה למשוחררי צה"ל, מגילאי 21 עד 73, את הדמיון.

גם אם לעשן ג'וינט בתל אביב זה לא ביג דיל, עיקרון ה"מים גנובים ימתקו" מאבד את אחיזתו באמסטרדם. כשלא עוצרים אותך על סוטול, כל האמצעים (כמעט) כשרים: אמסטרדם המסטולה, המדריך הסלקטיבי לסטלן המתחיל.
 

מה שמותר, מה שאסור, ומה שביניהם

קופי שופס, הד שופס, סמארט שופס. אפשר גם להגיד לא (FLICKR, cocube)
 קופי שופס, הד שופס, סמארט שופס. אפשר גם להגיד לא (FLICKR, cocube)   
החופש היחסי שכולנו מרגישים בחו"ל, בסגנון ה"אפאחד לא מכיר אותנו אז בוא נגנוב כמה מגבות מהמלון", מתגבר באמסטרדם להיי טבעי עוד לפני הג'וינט הראשון. זו עיר צעירה, חיה, והמרכז האמיתי בה קטן עד גיחוך. החופש המוחלט הוא, כמובן, רק אשליה. מדיניות הסמים ההולנדית נשענת על שני עקרונות פשוטים למדי.

העיקרון הראשון גורס כי שימוש בסמים בפומבי אינו עניין פלילי, אלא סוגיה של "בריאות הציבור". ועכשיו בעברית: רוצים לפגוע בעצמכם? לכו על זה, ולא תיעצרו על אחזקה של סמים קלים לשימוש אישי באמצע הרחוב. כל עוד אתם לא פוגעים באחרים (ונהיגה תחת השפעת סמים כלולה תחת סעיף "פגיעה באחרים"), מצד ההולנדים אתם יכולים לחזור חופשי לרחם. 5 גרם של חשיש או מריחואנה נחשבים המגבלה החוקית לשימוש אישי, כמו גם 5 צמחי קנאביס לאדם.
העיקרון השני מתבסס על ההפרדה בין סמים קלים לקשים. פטריות, חשיש ומריחואנה נחשבים לסמים קלים. כל השאר, כולל כדורים לבנים למיניהם, הרואין, וקוקאין נחשבים לסמים קשים, והם לא חוקיים.
 
 

הקופי-שופס: לא על הקפה לבדו

צעירה הולנדית עושה עיניים לצמח קנאביס. כל סוג אפשרי, במחירי אירו (FLICKR, stevenvanwel)
 צעירה הולנדית עושה עיניים לצמח קנאביס. כל סוג אפשרי, במחירי אירו (FLICKR, stevenvanwel)   
הקופי-שופס באמסטרדם, שיש בהם למרבה ההפתעה גם קפה, הם בתי ממכר לא חוקיים לסמים קלים. ל"לא חוקי" בהולנד יש פרשנות רחבה, ומדיניות קסומה של אי-אכיפה מיושמת על מכירת הסמים בקופי-שופס. עם זאת, לא ימכרו לכם שם מעבר לכמות המותרת בחוק לשימוש אישי. ביום שבו החלטתם לא לעשות דבר מלבד לבהות בעננים ולחפש בהם צורות, ההפרעה הקטנה הזו לא אמורה למנוע מכם, כמובן, לעבור מקופי שופ לקופי שופ ולקנות 5 גרם בכל אחד מהם. מכיוון שהחוק ההולנדי אוסר על פרסום סמים בכל צורה שהיא, תפריט הסמים נמצא בדרך כלל מתחת לדלפק הבר, גם אם הסמים, בטוויסט אירוני ומשעשע של המציאות, פרושים לעיני כל.

לאלה המבקשים לרקוח להם מטעמים בחדר במלון, או סתם למתלהבים, אמסטרדם שופעת בחנויות לממכר כל דבר שמזכיר עישון, מבאנגים ומקטרות ועד חולצות עם סמלי קנאביס עלק-מקוריים. באמסטרדם יש גם חנויות למגדל הקנאביס, המוכרות את כל מה שהמשתמש האדוק עשוי לרצות בכדי ליצור לו חממה בבית: מזרעים ועד כלל הציוד הדרוש לגידול הצמח.
"סמרט שופס" הוא סוג רביעי של חנויות סמים, ושם תמצאו אופציות לחוויות מסוג מעט אחר: פטריות הזיה, אקסטזי צמחי, מעוררי חשק, משקאות אנרגיה ועוד.
 

ארבע שעות של בהייה בקיר

יש קופי שופס שימכרו לכם גם אלכוהול (FLICKR, stevenvanwel)
 יש קופי שופס שימכרו לכם גם אלכוהול (FLICKR, stevenvanwel)   
ט', אזרחית שומרת חוק בדרך כלל, נזכרת בחיבה בביקורה האחרון באמסטרדם: "הקופי-שופס מפוצצים תיירים, ולא תראו שם כמעט הולנדים. האווירה נעימה ושקטה, כל אחד די עסוק בקטע שלו. התפריט מכיל עשרות סוגי חשיש וגראס, אז תרגישו חופשי לשאול את האיש שמאחורי הדלפק על מה הוא ממליץ. בכל מקרה, תתכוננו להשאיר הון קטן על משקאות קלים ומים. הסם מייבש, ואסור להיכנס לקופי-שופ עם שתייה."

הקופי שופס מוכרים גם ספייס-קוקיס, עוגיות שמכילות קנאביס: "אני אישית נמנעתי, אחרי שראיתי זוג תיירות אמריקאיות שאכלו את זה, ובילו את ארבע השעות הבאות בבהייה בקיר לבן."

המאנצ'יס, אותה תופעת לוואי משמינה שלאחר העישון, היא חוויה הזויה מעט. ט' מספרת על הצ'יפס המעולה עם המיונז ההולנדי הצהוב, ועל בילוי של כמה שעות ליד מכונות הסנדוויצ'ים הקסומות הפזורות בעיר: "זה נוח לאללה. אתה יכול לבלות שעות ליד מכונה אחת, להכניס כסף, להוציא סנדוויץ', לאכול, וחוזר חלילה."

מדריך הקופי-שופ של אמסטרדם יספר לכם שלעתים הסמים נמכרים במשקל, ולפעמים לפי סוג. כמו כל מרכז תיירותי, הקופי-שופס במרכז אמסטרדם יהיו מעט יותר יקרים מיתר חלקי העיר, ובוודאי יקרים יותר מהקופי-שופס בערים פחות מתוירות בהולנד. "צוות עישון" ממליץ לכם לא לקנות את הרעל שלכם מחוץ למרכז העיר, ה"צנטרום", ולא להרחיק מעבר לרובע הפנסים האדומים בלילה בחיפושכם אחר משהו מעט "אותנטי" יותר מהקופי-שופס הבטוחים.
 

המומלצים בע"מ

מספר הקופי שופס באמסטרדם כמספר ההעדפות והטעם האישי: יש כאלה שמעדיפים לשמור אמונים למקומות כמו הבולדוג, אחד מהקופי-שופס הראשונים והידועים יותר באמסטרדם, עם נוף מרתק לרובע החלונות האדומים. רבים ימליצו לכם גם על ה-Barney's Breakfast Club, קופי-שופ גדול, מפוצץ בריטים שגם יאכיל אתכם, לפי השמועות, באיכות גבוהה מהממוצע.

לרשימה מלאה ומעודכנת תדירות על-ידי גולשים, מומלץ לבקר במדריך הקופי שופ של אמסטרדם. אנו נסתפק כאן בהמלצותיו של איש שטח ותיק. דורון, בחור צעיר ומסוקס שחזר מגיחה לפני זמן קצר, ממליץ על מספר מקומות אחרים, לפי עיקרון ה"נותנים לכם לגלגל שם חומר משלכם, נותנים לכם להתנחל, וכולם שם מאוד נחמדים":

דה רוקראיי (Rokerij) - קופי שופ שיש בו גם בר, ולכן הוא גם מקום בילוי פופולארי. בשעות הצהריים המקום מתרוקן מעט מהתיירים, אבל הוא עדיין אחד מהקופי שופס ההומים ביותר באסמטרדם. אווירה נעימה, עיצוב מעניין. הערה: יש ארבעה רוקראיי סך הכל, ולא יקרה כלום אם תיקלעו לכל אחד מארבעתם. המקורי הוא בלייצהפליין, אז שימו לב לכתובת.
שם: De Rokerij
כתובת: Lange Leidsedwarsstraat 41.
גרין האוס נמסטה (Greenhouse Namaste)– קטן, אינטימי, נעים מאוד ונעדר תיירים. צוות אדיב, אלכוהול בבר, וקירות כחולים ללא אפקט בית החולים.
שם: Greenhouse Namaste
כתובת: Waterlooplein 345.
דה-דמפקרינג (De Dampkring) – מקום גדול וצבעוני, שהיתרון הגדול שלו על אחרים הוא במגוון הגדול מאוד של חומר.
שם: De Dampkring
כתובת: Handboogstraat 29, מרכז העיר.

בחזרה לפרויקט סקס, סמים ורוקנ'רול
טיול בקססה שלך
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by