בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מקסיקו 
ההקפצה הגדולה 

ההקפצה הגדולה

 
מקסיקו |
 
יפעל ביסטרי ותיירות נענע

היא נקראת על שם עיר במקסיקו, היא לא חייבת לבוא עם ספרייט, והיא תוביל אתכם לאחלה סיורים במקסיקו. הטקילה: מאיפה היא באה, והמלצות לחוויית הטקילה המלאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טקילה מוכנה להקפצה. יש עוד כמה ערבובים בעולם חוץ מספרייט  (ASAP)
 טקילה מוכנה להקפצה. יש עוד כמה ערבובים בעולם חוץ מספרייט (ASAP)   
הטקילה היא אחד המשקאות האלכוהוליים הוותיקים והידועים בעולם. אמנם, הזיכרונות המחרידים מתקופת השכרות הזולה של גיל הטיפש-עשרה עדיין חובטים במוחנו, וגורמים לרובנו לקשר משקה זה לספרייט, הקפצה ול"לדפוק ת'ראש". זיכרונות מכאיבים אלו עדיין זוקפים ראשם הסחרחר בנסיבות קשות במיוחד, כמו בר מתוצרת הארץ בחתונות של קרובי משפחה רחוקים. ואולם, שיפור ניכר בטעמיו ובידע של השתיין הישראלי יחד עם הופעת מותגי טקילה איכותיים, משאירים את הכהילה והספרייט כפרק סגור בספרו הנודע של הסופר האוסטרי אובר האנג, "זיכרונותיי מקיבוץ אייל".
 

איך נולדת טקילה

האגבה הכחולה, ממנה מיוצרת הטקילה (ASAP)
 האגבה הכחולה, ממנה מיוצרת הטקילה (ASAP)   
המותג טקילה הינו בשליטת הממשלה המקסיקנית, וכל נושא הייצור נאכף באדיקות על ידי המועצה לרגולציה של הטקילה. כדי שמשקה יורשה לשאת את השם טקילה, עליו לעמוד בתנאים רבים, וביניהם ייצור במקסיקו בלבד, שימוש במרכיבים שגדלו בחמישה אזורים מורשים וכן תכולה של לפחות 51% אגבה כחולה (Agave Azul), שיח מדברי הנפוץ במכסיקו. רק משקה אשר עמד בתנאים המחמירים הללו יזכה להטבעת האותיות הנכספות (Norma Official Mexicana) NOM על הבקבוק, המעידות על האישור הרשמי של הממשלה. כמו התנאים המחמירים, גם אופן הייצור של הטקילה נשמר באדיקות רבה והתהליך כולו אורך זמן רב.
 

סוגי הטקילה

חוזה קוארבו עם שני שוטים מוכנים. הטקילה הנמכרת בעולם (תמונה: sxc.hu)
 חוזה קוארבו עם שני שוטים מוכנים. הטקילה הנמכרת בעולם (תמונה: sxc.hu)   
נהוג לחלק את הטקילות לארבע קבוצות איכות:
סילבר/בלאנקו – זו הטקילה הלבנה, צלולה וחסרת צבע, אשר לא יושנה אלא בוקבקה בסמוך לסיום הזיקוק.
חובן (Joven)/גולד – טקילה שאינה עוברת יישון (צעירה), אך מעודנת יותר כתוצאה מהוספת חומרים שונים ובעיקר קרמל. הקרמל מעניק לטקילה גוון חום-צהבהב כשל טקילה מיושנת.
רפוסדו (Reposado) – טקילה שיושנה בחביות עץ אלון לתקופה של חודשיים עד שנה. היישון מעניק לה גוון ענברי זהוב.
אנייחו (Anejo) – טקילה שיושנה בין שנה לשלוש שנים בחביות עץ אלון. היישון הממושך יחסית מעניק לה גוון זהוב - חום.
מלבד קבוצות האיכות הנ"ל, נהוג לסווג את הטקילה גם על פי שיעור האגבה הכחולה שבה. טקילות שבהן 100% אגבה כחולה נקראות "פיורו" (או פרימיום) ומבוקבקות אך ורק במכסיקו. בשאר הטקילות שאינן פיורו, שיעור האגבה הכחולה הוא לפחות 51%, אליהם מתווספים סוכרים שונים. ביקבוק הטקילות הללו יכול להתבצע גם מחוץ למכסיקו.
 
 

כן לוגו

כמו בכל משפחה: יש איכותיות יותר, ואיכותיות פחות (תמונה: sxc.hu)
 כמו בכל משפחה: יש איכותיות יותר, ואיכותיות פחות (תמונה: sxc.hu)   
סאוזה (Sauza) – אחת ממשפחות הטקילה הידועות בעולם. המזקקה שנוסדה ב- 1873 בעיירה טקילה שבמכסיקו, על ידי דון סנוביו סאוזה, היתה הראשונה שייצאה טקילה לארה"ב. המותגים השכיחים יותר הינם הסאוזה הלבנה (פשוטה אך פופולאריות מאוד במכסיקו) וסאוזה אקסטרה גולד (חובן, אינה מיושנת. מתוקה ועדינה יותר מהלבנה).

קוורבו (Cuervo) – חברת הטקילה המוכרת ביותר בעולם, והראשונה שקיבלה רישוי ממשלתי לייצור טקילה מאת מלך ספרד בשנת 1795. מותג הקוורבו הידוע והפופולארי ביותר הינו הקוורבו-אספסיאל (הידוע כקוורבו גולד). האספסיאל מוגדרת כחובן – היא אינה מיושנת אלא תוצר של ערבוב טקילה רפוסדו עם טקילות צעירות. הדבר אינו מוריד כהוא זה מהעובדה כי מדובר במוצר הטקילה הנמכר ביותר בעולם. המותג הפשוט יותר של החברה הינו הקוורבו קלאסיקו. זוהי למעשה הטקילה הלבנה המתקבלת מיד בסיום הזיקוק, לאחר שנמהלה עד לרמה של 38% אלכוהול.
קוורבו מציגה לראווה מותגים פחות ידועים, אך יותר איכותיים. הקוורבו טראדיסיונל היא טקילה רפוסדו (מיושנת 6 חודשים) המכילה 100% אגבה כחולה ונחשבת לטקילה מצוינת. המותג היוקרתי ביותר של קוורבו הוא הרזרבה לה פמילייה. זוהי טקילה אנייחו המיושנת לא פחות משלוש שנים בחביות עץ אלון (Ultra-Aged) ומיוצרת מ- 100% אגבה כחולה. טקילה אלוהית זו נשמרה כסוד משפחתי במשך כ- 10 דורות. רק בחגיגות ה- 200 להיווסדה, החליטה חברת קוורבו שאוהבי הטקילה האמיתיים הרוויחו ביושר את הזכות ללגום מהמשקה הנשגב.

דון חוליו (Don Julio) – אחת הטקילות המשובחות בעולם, אשר נטתה להגביל עצמה בתחומי מכסיקו עד לא מכבר. היא נקראת על שם חוליו גונזאלס אסטראדה אשר כנער בן 17 הקים את המזקקה בעצמו. דון חוליו מציעה טקילה בלאנקו, רפוסדו ואנייחו מ- 100% אגבה כחולה.

הראדורה (Herradura) – המזקקה שנוסדה ב- 1870, ידועה כיצרנית טקילות הפיורו הגדולה במכסיקו. הטקילה עם פרסת הסוס על התווית, אשר הגיעה לאחרונה לארץ, מיוצרת באופן קפדני גם ביחס ליצרניות טקילה אחרות. מלבד השימוש ב-100% אגבה כחולה הגדלה בשטח המזקקה, כל המרכיבים המעורבים בייצור הם טבעיים. משכך, המותגים השונים שמציעה החברה עומדים בשורה הראשונה של עולם הטקילות. החל בבלאנקו (שאף הוא עובר יישון קצר בן חודש ימים), ברפוסנדו (11 חודשים) ובאנייחו (שנתיים), וכלה במותג שנחשב לטופ של מותגי הטקילה כיום, הסלקסיון סופרימה, המהווה ערבוב של הטקילות האיכותיות ביותר במזקקה אשר גילן אינו פוחת מארבע שנים (!).
 

מזקקה בדרך שלך

נוף מקסיקני טיפוסי, מינוס השוטים (ASAP)
 נוף מקסיקני טיפוסי, מינוס השוטים (ASAP)   
בהיותה המשקה הלאומי של מקסיקו, ובהיותה מקסיקו קרובה להשפעות הקפיטליסטיות של שכנתה מצפון (הברוכות במקרה הזה), רבים הם הסיורים במזקקות השונות ברחבי המדינה. אלה שאינם מקפידים בקלה כחמורה יכולים להסתפק בסיור בן ה-90 דקות של קאזה הראדורה, 27 קילומטרים בלבד מגואדלאחרה, או בסיור החינמי במזקקת לה קופראדיה (La Cofradia). ואפשר גם לעשות מצווה ולגמור אותה, כמו שאמרו חכמינו, ועל כן ההמלצה החמה שלהו שלנו היא לקפוץ לעיר טקילה, ולעשות את זה כמו שצריך.

60 קילומטר מגואדלאחרה, נמצאת עיר עונה לשם המעורפל "טקילה". זו עיר שמוקדשת לייצור המשקה הלאומי של מקסיקו, עם כ-30 מזקקות בתחומה או בסמוך לה. ככזו, היא מלאה בחנויות טקילה, ברים עם טקילה מכל הסוגים, כשכל חלקה טובה ופוריה מוקדשת לגידול עוד צמח אגבה כחול קטן. העיר המרשימה הזו, עם המוזיאונים שלה, המזקקות, הברים והריח המתקתק מאוד של צמח האגבה הסובב אותה, היא זו שנתנה את שמה למשקה, ולא כפי שהגיוני לחשוב, להיפך.

העיר ושדות האגבה הכחולה הסובבים אותה זכו להכרה מצד אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, הכרה אשר הביאה להשקעה נוספת בתשתית התיירותית באזור, ולמספר הולך וגדל של תיירים כל שנה. המפורסמת שבמזקקות באזור היא המזקקה של חוזה קוורבו, שמעניקה לתייר את חווית סיור ה"מונדו קוארבו" (עולם של קוורבו).
 

עולם של טעימות

אז בסדר, יש עוד כמה דברים במקסיקו חוץ מטקילה. אפשר לינהות ממנו גם במזקקות (ASAP)
 אז בסדר, יש עוד כמה דברים במקסיקו חוץ מטקילה. אפשר לינהות ממנו גם במזקקות (ASAP)   
הסיור בחוזה קוורבו כולל מספר פינוקים: אתם יכולים ללכת על הסיור הרגיל במזקקה, כולל סרט וידאו המסביר על תהליך הזיקוק, ההיסטוריה של קאזה קוורבו, והתהליך של גידול האגבה הכחולה. תזכו גם לגישה למסעדה ולבר, יחד עם מרגריטה על חשבון הבית. אם תוסיפו על זה את "סיור הטעימות", המרגריטה תתפח פתאום לישיבה בבר וטעימות של סוגי טקילה שונים. סיור שלישי הוא "סיור המרתפים", עם ביקור ברזרבה הפרטית של המשפחה, וטעימות מטקילה איכותית היישר מהחבית, בפיקוח בחור צעיר שדואג שלא תגזימו. סיור ה-VIP כולל את שלושת הסיורים, כאשר המחיר נע בין 75 פזוס ל-250 פזוס, תלוי בסיור.

התייר השפוי אוהב את האטרקציות שלו קרובות. המקסיקאים מספקים את הדרישה, ומוזיאון סאוזה נמצא ממש מעבר לכביש. מוזיאון הטקילה הלאומי אף הוא נמצא במרחק הליכה קצרה, והוא מספר את היסטוריית הטקילה דרך צילומים, ציורים ויצירות אומנות.

רכבת ההנגאובר
משרד המסחר (או האוצר, או הטקילה) הממשלתי מפעיל את הטקילה אקספרס, רכבת שתספק לכם אוכל, טקילה ומשקאות קלים למי שמשום מה צריך אותם, ותביא אתכם מגואדלאחרה לטקילה, שם תסיירו בחווה של סן חוזה דל רפיוגו, שבמקרה גם עושה טקילה (הראדורה). אחר כך תאכלו ארוחת צהריים, הכלולה בדיל, יחד עם רקדנים ורקדניות שירקדו לצלילי המוזיקה המקומית, או מה שהתיירים אוהבים לחשוב שהיא המוזיקה המקומית. חוויה ממוסחרת ונוחה, מה שאי אפשר להגיד על האתר הרשמי, שיקבל את פניכם בשיר הזוי בספרדית על "הרכבת הקסומה". עם זאת, טראומת ההזמנה תעבור כלא היתה אם תזמינו את הסיור דרך הטיקט-מאסטר של מקסיקו.
 

ולסיום סיומת מחוזקת

צורת השתייה המקובלת של טקילה היא בכוס שוט, נקייה (ללא תוספת). נהוג ללקק מלח מגב היד לפני הלגימה על מנת להגביר הפרשת רוק ולהתגבר על הצריבה, ולקנח בפרוסת לימון בכדי לשפר את טעם הלוואי. טקילות איכותיות (100% אגבה כחולה וטקילות ברמת אנייחו) נהוג לכבד ולשתות בכוס סניפטר (כוס "ברנדי"), וכך ליהנות מלגימה איטית וממושכת המגלה את כל הטעמים השונים.

כידוע, הטקילה משמשת בסיס לקוקטיילים רבים, אשר חלקם ידועים ביותר (מרגריטה) וחלקם תרמו לא מעט לשם הרע שיצא למשקאות הלבנים (לונג איילנד). עם זאת, נראה שהגיע הזמן לעלות מדרגה גם בצריכת הטקילה האיכותית בארץ. אחרי מספר שנים של מחסור יחסי בטקילה ברחבי העולם (מחסור שנבע ממכות טבע ומגורמים אחרים שהשפיעו על שדות האגבה), ניכרת התאוששות, המתבטאת גם בהגעת מותגים חדשים לארץ. הבה טקילה !

עוד בפרויקט הנגאובר עולמי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by